Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość irenno

Kielce- Prosta, Kościuszki , Czarnów ???

Polecane posty

ja w ubiegla srode zakonczylam zajecia na szkole rodzenia na prostej i byly one bezplatne !!! ale zadnego certyfikatu nie dostalam !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
porod rodzinny cena 220.zlotych ...a szkola rodzenia bezplatna ,bylo.6 spotkan - polecam ..rodzic tez tam zamierzam ,obecnie jutro zaczynam 38 tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A_nita
Ooo, to ty już w gotowości, to koniecznie już po, opisz swoje doświadczenia :) Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie dziekuje na wszelki wypadek ;-) w kazdyn razie polecam szkoe rodzenia na prostej oraz szpital ..moge sie wypowiedziec ,b od 33 do 35 tc lezalam na patologii z zagrozeniem porodem przedwczesnym i naprawde mily personel ,mila ,przyjazna atmosfera ..jak dla mnie super..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też chciałabym zapytac o to czy na Kościuszki są dostępne drabinki, piłki (poród nie rodzinny)??? Mam termin na 24 września i jeszcze nie wiem jak to wygląda wszystko w tym szpitalu? Sama mam się golic czy koniecznie robi to pięlęgniarka? i do kiedy mąż może byc ze mną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik27
W czerwcu rodziłam na prostej i szczerze mówiąc szkoła rodzenia nie była mi do niczego potrzebna. Dziewczyny wystarczy ze bedziecie słuchać położnej!! Ja osobiście jestem bardzo zadowolona z tego szpitala. Maiłam poród rodzinny który kosztuje 220 zł i nie wymaga szkoły rodzenia. Bardzo dobra i przede wszystkim miła opieka nad maleństwem i mamą. Miałam problemy z karmieniem, położne do skutku pokazywały mi jak mam małego przystawiać do piersi. Jeśli bedziecie miały jakieś pytania to się polecam !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzik sama w domu zdążyłaś się przygotować czy w szpitalu ??? I jak to wygląda kto to robi??? Położna która Cie przyjmuje na izbie czy ta 2 co rodzisz z nią??? I jak opieka po porodowa bardzo męczyli lekarze na obchodach ??? Wiem że najważniejsze to słuchać położnej i szkoła rodzenia to jak kurs prawa jazdy ale słyszłam o tej kolejności o której pisałam wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik27
89MONIAAAA jesli chodzi Ci o golenie to szykowałam sie w domu ale i tak golili mnie przed porodem. Powiem szczerze ze sie bałam ze mnie zatnie ale pani była tak delikatna ze nic nie czułam. Robiła to położna która asystowała przy porodzie. Taka starsza kobitka ale bardzo fajna. Obchód był szybki i bezbolesny że tak powiem :-)) lekarz pyta czy dobrze sie czujesz i tyle nic nie zagląda i nie bada. Ja nie chodziłam na szkołe rodzenia i nie słyszałam o żadnej kolejności była wola sala do porodu rodzinnego i ja w niej rodziłam. Wiadomo ze jak już trwa w niej poród to nie wyniosą rodzącej bo Ty akurat rodzisz a chodziłas na szkołe rodzenia. Ale nie masz sie co martwić bo sa dwie sale do porodu rodzinnego a tak na prawde nie ma dużo chetnych do porodu rodzinnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki uspokoiłaś mnie z tym obchodem :) A nie mają nic przeciwko majtką??? Nie to ja rozumiem że musi urodzić a ja czekam w kolejce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik27
Ja miałam majtki z siateczki takie wielokrotnego użytku mozna je kupić w hurtowniach z artykułami dziecięcymi. Nikt sie nie czepiał ani lekarze ani położne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejna pozytywna informacja :) Andzik dziękuję. I to co napisałaś to kolejny + dl prostej na kościuszki nie ma mowy by na obchodzie zobaczyli na pupach majtki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja koleżanka ostatnio rodziła na Kościuszki i miała na obchodzie majtki siateczkowe i nie było problemu. Podobno innych nie wolno ale siateczkowe śmiało można zakładac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o szpital na Prostej to nie ma żadnej takiej kolejności kto chodził na szkołę rodzenia a kto nie, wszystkie dziewczyny są traktowane jednakowo. Zajęcia w szkole rodzenia są tylko pomocą i informacją jak wygląda poród czy opieka nad dzidziusiem. Szkoła jest bezpłatna i nie jest wystawiany żaden certyfikat gdyż Panie nie kontrolują obecności czy innych takich spraw chodzisz sama dla siebie i tyle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
handzia to musieli iść po rozum do głowy :) rok temu niecały rodziła tam moja koleżanka i nawet dostała opieprz o takie majtki! madzik ja mam znajomą położną z prostej i mowiła mi że jak jest np 5 chętnych jednocześnie na poród rodzinny to wybierają najpierw te które ukończyły kurs. Ja nie rodziłam nigdy i słyszłam już tyle opowieści o porodach że głowa boli. Dlatego też chcę iść do szkoły żeby fachowcy o tym opowiedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i jakby ktoś chciał wiedziec (rozmawiałam z kol która rodziła na Kościuszki) to położna bierze rodzącą gdy ją bardzo boli albo może ma jej to pomóc w szybszym porodzie na np. piłkę. Poza tym jakby nam czegoś zabrakło to mąż lub ktoś inny może nam podac to coś przez okienko czy przez pięlęgniarkę w godz do 12 i po 18 bo wtedy już odwiedzin nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grudzien2012
Witam, termin porodu mam na grudzień. Jestem w trakcie podejmowania decyzji gdzie chcę rodzić. Z tego co czytam, to chyba wybiorę szpital przy Prostej (pod uwagę brałam też na Czarnowie). Czy któraś z koleżanek wie jak wyglądają sale jednoosobowe po porodzie na Prostej? Jaka opłata, kiedy się je "wynajmuje", czy przed samym porodem wystarczy zgłosić chęć? Jak w ogóle wygląda poród rodzinny? Jak sala do porodu rodzinnego? Bardzo się stresuję, bo niestety nasłuchałam się niezbyt przyjemnych opowieści co do porodów :-/ A i jeszcze sprawa znieczulenia zewnątrzoponowego, czy jak poczuję, że już tak boli, że nie wytrzymam, to proszę o nie? Czy może już na początku? Byłabym wdzięczna za wszystkie informacje o porodzie, opiece, w ogóle pobycie w szpitalu przy ul. Prostej. Pozdrawiam wszystkie przyszłe i obecne mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 77xxxxxxx
co do znieczulenia zzo to najlepiej pytac juz na izbie przyjec poniewaz pobieraja tam krew na krzepliwosc a od tego zalezy czy moga dac znieczulenie.pozniej jeszcze wywiad z anestezjologiem,wiec lepiej zaznaczyc wczesniej bo potem moze byc za pozno...warunki nie za nowoczesne,chyba ze zrobili remont(rodzilam rok temu)ale opieka naprawde super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość totalnie załamana
Kto wie ile kosztuje poród rodzinny na Kościuszki? jak wcześnie trzeba go sobie wykupić? i czy można bez chodzenia do szkoły rodzenia na Kościuszki zapłacić za poród rodzinny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grudzien2012
Dziękuję za odpowiedź :) A co po takim znieczuleniu? Rzeczywiście nie boli ale świadomie może rodzić? Może któraś z Was orientuję się jak to jest z salami jednoosobowymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 77xxxxxxx
nie boli,czuc tylko takie lekkie skurcze,ale w ostatniej fazie w trakcie boli partych czulam juz wszystko poniewaz nie chca dawac juz kolejnej dawki pod koniec.to jeden minus,ale ogolnie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grudzien2012
77xxxxxxx - dziękuję za kolejne info :) A jak to jest z porodem rodzinnym, czy tylko jedna osoba może wtedy przy nas być? Nie planuję większej liczby, pytam z ciekawości. Ile zazwyczaj zostaje się w szpitalu po porodzie naturalnym, jeżeli wszystko jest w porządku? I jakie są godziny odwiedzin na Prostej, czy bardzo ich przestrzegają? Zapisałam się do szkoły rodzenia, wiem, że wszystkie te informacje będę mogła tam uzyskać, ale chciałabym wiedzieć to od kogoś kto już tam był i to przechodził :) Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 77xxxxxxx
jesli wszystko jest wporzadku to zazwyczaj jest sie 3 dni.i dopiero gdy malec przybierze na wadze to wypuszczaja,bardzo tego przestrzegaja.odwiedziny sa od 13,ale raczej nie wyganiaja wczesniej,zalezy na jaka pielegniarke sie trafi,mozna byc do wieczora. co do porodow rodzinnych to nie orientuje sie,ale z tego co slyszalam to moze byc przy tobie jedna osoba a pozniej dostajesz osobny pokoj,chyba ze sa juz zajete to wtedy biora na zwykle sale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja to jest z tym wypisem, jeśli dziecko urodzi się np 1-go to jest wypisywane w trzeciej dobie jeśli liczymi od dnia urodzenia czyli 3-go? czy 4-go?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 77xxxxxxx
latwo policzyc,3 doba bedzie 4-ego.zwykle wypuszczaja w 3 -iej lub 4 dobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×