Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ivett0

STARANIA Jesien -Zima 2008- DZIDZIUS LATO2009 kto zaczyna???

Polecane posty

Grazka no to od raz usmiech na twarzy :D:D:D Kruszyna porozmawiaj z M. On musi zrozumiec ze teraz go potrzebujesz bardziej niz kiedykolwiek wczesniej! Nie wyobrazam sobie jak ciezko Ci musi byc wyjsc ze szpitala i zostawic malutka ... Jestes bardzo dzielna, ale potrzebujesz wsparcia i po to jest M! A moj ukochany w nd chyba jedzie do Rzymu i nie moge sie z nim zabrac bo nie mam juz wolnego z pracy :( wiec bede kilka dni sama :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️:D:D:D:D Kiciuchna 🌻Gratuluje🌻 Kruszyna porozmawiaj szczerze z mężem :) ucałuj Hanie od ciotki i Dominiki :D Grażka i jak było :P:P miałaś pustynie czy ocean :D:D:D:D:P:P a jak przygotowania wczoraj sprzątaliśmy i ja wczoraj musiałam kleić listwy wykończeniowe na sufit bo mój mąż się nie weźmie za to dzisiaj pieczemy biszkopty a jutro placki mięso i sałatki będziemy robić :) a ile kasy już poszło wszystko takie drogie :O Dorcia obraziłam się :P jak będziesz sama a my to co :D:D:D:D:D jestesmy z Tobą 👄 Kasia widzisz nie ma sie czym martwić Wiktorek ładnie przybiera na wadze :) a i Wam nie powiedziałam ale w sobotę o 16:30 oprócz naszej Dominiki jeszcze trójka dzieciaczków będzie chrzczona dopiero będzie jak zaczną wszystkie płakać :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D nie wiem jak u Was jest ale u nas ksiądz powiedział że dobrze jest dać dwa imiona jedno takie jakie się chce a drugie jakieś święte była jedna para co córce dali na imię Emilia i ksiądz powiedział że sprawdzi czy jest to święte imię bo jak nie będzie to drugie sam dziecku nada imię :) dla reszty dziewczynek 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiciuchna gratuluję :) Kruszyna ty to dzielna jesteś! Ale wiem, że to dzięki Hani :) A z M. porozmawiaj, powiedz, że go teraz potrzebujesz. Może on w ten sposób radzi sobie z sytuacją? A mleczko też ściągam laktatorem i nie boli :P A przydaje mi się teraz jak mały przesypia nieraz i całe noce :P Grażka to Ciebie było wczoraj słychać :P Sylwinka to prawda to całe jedzonko to fortunę kosztuje... My w sumie nie robiliśmy typowego obiadku, tylko strogonow był i sałatki, wędlinki, ciasta. No, ale i tak cały gar to duuuużo mięska trzeba.... A chciny mieliśmy fajnie, bo tylko Aleksik był i ksiądz był świetny :D No ale z drugiej strony biedny Aleksik został oblany całą wodą z tego naczynia co ksiądz ma :P No nic zmykamy na spacer, chociaż ja dzisiaj średnio się czuję... Chyba źle na mnie działa lekarstwo uodparniające :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwinka prosze sie nie obrazac, mi chodzilo ze sama w lozku ;) ale masz roboty dziewczyno! Doslownie jak na swieta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po chrzcinach sobie odpocznę ;) Dorcia mogę Ci podesłać Madzię do spania :D Polusia u mnie będzie mięsko nadziewane udka skrzydełka udka pieczone roladki ciasta sałatki wędliny :D moja na szczęście nie zostanie mocno oblana bo musi sie podzielić z dziećmi :P acha dziewczyny a alkohol też miałyście bo ja jestem przeciwniczką alkoholu na takich imprezach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwinka Dominike tez mozesz mi podrzucic to sobie odpoczniesz a ja nie bede sama :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziołchy :) Kiciuchna gratulacje :) Dla całej reszty rabatka :D 🌼 🌼 🌼 A my dziś polowaliśmy z rana na siuśki Wiktora. Udało się bez straty nawet jednej kropli :D Zebraliśmy więc małego i pojechaliśmy od razu na pobieranie krwi. Wiktor był baaardzo dzielny. Gorzej marudzi przy zakładaniu czapki :D Czekam teraz na wyniki - mają być dziś po południu, ale nie wiem czy dam radę odebrać. No i mam nadzieję, że będą ok. Wczoraj przed kąpielą daliśmy małemu kaszki. Wcisnęliśmy chyba 30ml tylko, ale jak na pierwszy raz i jedzenie łyżeczką to chyba i tak dobrze. Smakowała mu :) No i jak zawsze budził się o 23 tak wczoraj o 1:30 :) Nie wiem czy to zasługa kaszki (chyba za mało jej było, żeby pomogła), czy szczepionki, ale troszkę odespałam. Mam jednak taki deficyt snu, że potrzebuję dużo takich spokojniejszych nocek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwinka chrzciny już - ale ten czas leci!!!! Grażka - aż mi się buzia uśmiechnęła :P Ja mam kontrolę gin za niecałe 6 tygodni, może wtedy dostanę pozwolenie na harce :P Ale chyba będę brała te tabletki co Kasia, bo wpadka byłaby niewskazana :P:P:P Własnie skończyłam mój pierwszy raz z laktatorem :D Nie było tak źle, tylko jeszcze mi tak dobrze mleko nie leci i chyba dlatego trochę mam obolałe sutki :( Ale przyzwyczają się, bo muszą, innego wyjścia nie mają :P Z M pewnie pogadam po obronie, teraz daję mu spokój. A moja Haneczka ma już ściągnięte wenflony z nóżek, tylko 1 w rączce został, idziemy do przodu :) Patrzyła dzisiaj na mnie pierwszy raz....... Głaskałam ją chwilę po główce, była taka spokojna a ja oczywiście w bek.... Nie ma nawet odruchu chwytnego w rączkach, jest taka maleńka, ale już dużo lepiej wygląda. Chyba dobre mleko produkuję :):):):) Idę poodkurzać mieszkanko, jakoś lepiej się czuję jak się trochę ruszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kruszyna niesamowita babka jestes! Z dnia na dzien Haneczka bedzie silniejsza i z kazda chwila jest juz blizej ja bedziesz ja miala w domku przy sobie! Wypoczywaj a nie na odkurzaczu latasz! Nie wierze ze juz masz corcie! pamietam jak narzekalas ze sie nie udaje, poddawalas sie.. kto by pomyslal!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kruszyna to super, że z Hanią coraz lepiej :) Jeszcze trochę i będziesz ją miała przy sobie :) Dobrze, że zawozisz jej mleczko - nie ma nic lepszego dla niej :) A do laktatora się przyzwyczaisz. Ja Ci jeszcze polecam herbatkę laktacyjną Hippa ( ja mam taką rozpuszczalną) - jak mam taki dzień, że czuje że mniej mleczka jest to piję i jest od razu lepiej :) Kasia dobrze, że już po szczepieniu i badaniach :) Oj ciężko jest zebrać siuśki - jak musiałam Aleksowi robić badanie to nie mogłam sobie dać rady z przyklejeniem tego woreczka małemu, bo tak się wiercił :P Super, że Wiktorek był dzielny przy pobieraniu krwi - Aleks tak strasznie płakał, że nie wiem. A w styczniu znowu idziemy na kontrolę. Super, że Wikuś zjadł tak ładnie kaszkę :) A soczek ładnie pije?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kruszyna super, że z malutką lepiej :) A Ty zaprzyjaźnij się z laktatorem i podawaj małej mleczko. Napewno szybko przytyje i niedługo wyjdzie do domu. Polusia my te siuśki to do kubeczka prosto łapaliśmy :) Denerwują mnie te naklejane, poza tym często przedostają się do niego bakterie z odbytu. U dziewczynki bym nie złapała, a że mam syna to czekałam na fontannę i siup do kubeczka celowałam :D A soczek raz pije ładnie, a raz strasznie grymasi. Czasem udaje mi się wcisnąć 20 ml tylko, a czasem 90ml. Nie potrafi jeszcze ładnie pić, nie umie się normalnie zaciągnąć, kręci się przy tym i rozlewa, no, ale chociaż troszkę przemycam :) Dorka 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiciunia gratuluje fajnie by było jak bys zaczeła pisac z nami znowu :) kruszyna duzo siły ci zycze ,choc widze ze masz jej nadmiar ;) ja odpoczywam jak najwiecej sie da ,az mi to bokiem wychodzi albo mam co do mojej mamy wyzuty sumienia czasem mnie wczoraj zaczeło gardło bolec ,zeby mnie nie rozłozyło jakies paskudztwo. Takze wczoraj brałam cosik na gardło ,a w nocy szali na szyje i tak sie wypociłam w nocy ze z gardłem lepiej teraz . ale cos czuje w kościach tak jakby mie łamało ,wiec nadal opatulona siedze i sie wygrzewam ,az sie czasem leje ze mnie . gorączki nie mam,kupiam dzis ascorutical na przeziebienie bo mi lekarz mowi ze to moge brac i bede stosowac ,oj ja to mam jakiegos pecha jak nie biegunka to przeziebienie itd..... a wogule dzis spodkałąm kolezanke i ta zaczea mowic ze jej znajoma miała miec chopaka a wyszła dziewczynka a u drugiej było odwrotnie ,i tak zaczełysmy sie zastanawiac ze tak juz sie przyzwyczaiłysmy do płci dziecka ze nie wyobrazam sobie teraz ze by miało byc inaczej :( i teraz mam metlik w głowie ,a wizyte u gina mam dopiero 15 grudnia i choc dwa razy mi mowił ze dziewczynka to jeszcze mam wątpliwosci teraz :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZACIĄŻONE: NICK..............TC....... TERMIN PORODU ......WIEK........PŁEĆ anna999...........26.........28.02.2010..........26 .........Daria TosiaSamosia.....6...........13.06.2010..........27..... ......? JUZ PO PORODZIE nick...............poród..........................imę lolcia26.........01.07.2009................ANTOŚ MERY27........15.07.2009................MAKSYMILIAN Kasia.T21......25.07.2009................WIKTOR Polusia86.......04.08.2009...............ALEKSANDER Sylwinka25.....07.09.2009................DOMINIKA Aska.osa.......10.09.2009................TOMASZ Grażka..........17.10.2009................IGOR S.U.R.I..........22.10.2009................DAWID Kruszyna.......20.11.2009................HANIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzisz Dorka teraz to juz tylko czas na ciebie :) i wierze ze nidługo juz nam to ogłosisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu co będzie to będzie tak samo będzie kochane ja też słyszałam że lekarze się mylą i dlatego nie nastawiałam sie na chłopca ani na dziewczynkę bo i tak wiedziałam że tak samo będę kochać dla mnie to liczy się to żeby dzidziuś był zdrowy :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlatego chyba ja nie sprawdze plci jak juz kiedys bede w ciazy :) Zostawie sobie taka niespodzianke do samego konca! Wtedy to chyba jeszcze bardziej nie mozna sie doczekac porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorcia i przyznam Ci 100% rację jak będę jeszcze w ciąży to też nie chce znać płci niech do samego porodu zostanie słodką tajemnicą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam już wyniki. Nie znam tak do końca norm dla dzieci, ale HGB ma trochę za niskie i żelazo też jest poniżej normy. Mocz ok. Jutro jadę z rana do pediatry dać wyniki i spytać co robimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia nie przejmuj się tym, Aleksik ma lekką anemię i dostał żelazo, witaminę B i kwas foliowy. Podobno to normalne u dzieci karmionych piersią. My mamy w styczniu właśnie powtórzyć morfologię u niego. Sylwinka, Dorcia ja jestem zbyt ciekawska :P I nie wytrzymałabym do porodu z taką niewiedzą :P Anna 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia jak super się Wiktor smieje! rozwalił mnie ten filmik :) super chłopczyk:) Kruszyna dobrze, że mleczko Hani smakuje :) niech juz wychodzi moja synowa do domku. A Ty nie szalej ze sprzątaniem tylko odpoczywaj jak najwiecej. pisze jedna reką bo mały znów wisi na drugiej ;) musi mu sie odbic bo własnie zjadł. bylismy wczoraj u okulisty i mamy masowac mu to oczko i zakraplac 4 razy dziennie.jak nie przestanie ropiec po 2 tyg to czeka go zabieg odetkania kanalika :( oby przeszło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grażka to zdrówka dla małego życzę. Oby mu te kropelki pomogły. A Wiktor ma anemię :( Byłam z wynikami u pediatry. Kuracja żelazem i kwasem foliowym kilka tygodni, a nawet miesięcy :( Dupa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki u mnie kepska noc ,normalnie nie moglam spac tak mnie gardło bolało , byłam cała mokra jak zmierzylam sobie temp to sie okazało ze mam 35,9 ,wiec osłabienie :( dzis zaczeam brac antybiotyk i dalej wszystkie sposoby domowe jakie mam pod reka ,ja to mam normanie przesrane ,cały czas cos sie mnie czepia gardło mam zaczerwienione ale no nie angina wiec nie jest zle to tylko przeziebienie ,ale normalnie daje mi w kosc:( mała sie teraz inaczej rusza tez tak miałyscie ze rzadziej ? bo ja juz sie boje , rusza sie w innych porach i te ruchy sa inne niz wczesniej ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anna zdrówka życzę kochana. A co do ruchów, to dziecko jest coraz większe i zamiast takich puknięć ze środka, ja czułam bardziej przeciąganie się, wpychanie nóżek pod żebra itd. Stałych pór ruszania się dziecka to ja nigdy nie miałam. Codziennie inaczej było. Zostało mu to do dziś. Nie jestem w stanie unormować mu dnia (głównie chodzi o drzemki) bo codziennie śpi o innej godzinie (w dzień oczywiście).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anna zdrówka Ci życzę. A jeśli chodzi o maleństwo to mój Aleksik też różnie się kręcił. No i tak jak Kasia pisze, później to było takie przeciąganie, wpychanie pod żebra, itp. Najlepiej to jak tak fajnie rączką czy nóżką przejeżdżał wzdłuż całego brzucha :p Kasia z tym żelazem to jest masakra, my musieliśmy zmniejszyć dawkę do połowy łyżeczki na dzień, bo mały nie mógł kupki zrobić i go bolał brzuszek - tylko 3 dni miał 2 razy po pół łyżeczki. A Wiktorek cudnie się śmieje :) Grażka mam nadzieję, że przejdzie Igorkowi po kropelkach.Ja teraz siedzę i piszę, a moja siostra ze swoją przyszłą szwagierką wzięły Aleksika na spacerek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polusia też się martwię o zatwardzenia, bo u nas kupki były równo co 3 dni, a teraz jak mały prawie nie przytył to trawił wręcz wszystko i kupka jest raz na 5 dni nawet. Ale robi ją bez wysiłku. Na tym moim żelazie napisane jest niby, że akurat ten specyfik nie powoduje zaparć, ale zobaczymy. Narazie ma raz dziennie 2,5ml. Po 7 dniach ma dostawać już 5ml.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia a to jest takie w syropie możę? Ferrum coś tam? Dostaliśmy dzisiaj przesyłkę od Nestle - a w środku oprócz masy ulotek Bobofrut jabłkowo-marchewkowy, przecierek z jabłek, kaszka ryżowa z banankami :) A w szpitalu wypełniałam ankietę, którą dostałam razem z "Niebieskim pudełkiem" dla maluszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczynki chyba jestem przewrazliwiona tymi ruchami ide dalej wypoczywac i wygrzewac sie, wypije mleka z miodem :) przed chwila wstałąm z łózka a znow jestem zmeczona ,nienawidze przeziębien , pozdrawiam wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia - Wiktorek bynajmniej nie wyglada zeby anemie mial,cudnie sie smieje,az sie wzruszylam normalnie,codziennie bym taki filmik mogla ogladac!!!!!i duuuuzo zdrowko dla niego juz nie moge sie doczekac takiego glosnego smiechu mojego Dawidka grazka - trzymam kciuki zeby z oczkiem wyzdrowial maly szybko!!!! anna - po sniadaniu poloz sie na plecach i w ciagu godziny ma byc min 10 ruchow,jesli tyle naliczysz to wszystko ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polusia dokładnie to Ferrum Lek. No zobaczymy, mam nadzieję, że zaparć nie będzie bo dojdzie dodatkowy problem. Chociaż na dniach wprowadzam jabłuszko więc może jakoś nas to ominie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×