Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
crazy_bogie

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

Gość tesa 36
xplosion/////tak mialamwyrywana jedna 4 gdyz z drugiej strony 5 juz nie mialam szpara po 5 schodzi sie dosc szybko zostalo jakies 3 mm natomiast szpara po 4zamyka sie wolniej zostalo jakies 4 mm.zaznaczam ze zeby po stronie wyrwanej 4 rozluznily sie tak ze praktyczniemam 1,5 mm szpare miedzy 1 a 2 ,2 a 3.jednym slowem nie wyglada to zbyt estetycznie.natomiast po stronie gdzie nie mialam 5 wszystkie zeby cofaja sie rowniutko bez zadnych szpar .5 listopada minie 8 mie jak nosze aparat .licze ze okolo marca zamknie sie szpara po 4 .jak widzisz wiec nie jest to proces szybki aczkolwiek pewnie jest to sprawa indywidualna .aparat mam tylko na gorze i tak zostanie.leczenie ma trwac 2 lata.....wiesz gdzies tu czytalam ze komus szpary zamknely sie juz po 7 mie ciekawe jak to bedzie u ciebie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tesa 36
czarne oczka ////misiac temu moja orto zalozyla mi taki lancuszek jest to taki cieniutki drucik ktory jak juz pisalas ma zamknac szczeliny efekty pomalu widze a to dopiero 1 mie. wadato taka ze jest to kolejne ''[ustrojstwo'''.ktore pszeszkadza w dokladnym myciu zebow pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ejjjmi
do SETSI:):) cześć czy mogłabyś mi napisać jakąs strlone albo adresik twojej ortodontki(jakie miasto itp),dzieki buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny czy któraś z was może miała \"podnoszoną\" szczękę? Nie wiem jak to nazwać, ale na dole nie mam lewej 6 i 7 przez co dolna szczęka przesunęła mi się w lewo (jak krzywa wieża w Pizie ;-) ) a że po prawej str górna szczęka straciła w pewnym stopniu podparcie, więc prawa str górnej szczęki jest jakby trochę obsunięta do dołu. Jeżeli któraś z was miała coś tam podnoszone, to czy długo czeka się na efekty? Pytam się ,bo mam wrażenie,że wygięcie drutu podkreśla widoczność wady, a ja chyba trochę niecierpliwa jestem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam do Was pytanie dziewczynki :) Mam założony apracik na górne ząby, musiałem usunąć 2 górne czówrki.. Między trójka a piątką jest więc szpara przez która przechodzi drucik z apartu... Nurtuje mnie jedno pytanie.. podczas jedzenia jak cos gryzę, oczywiste jest ze zagryzam tez tym drucikiem który nie ma pod sobą żadnego fundamentu, czy to może go poluzować, osłabić działanie aparatu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ida-corrida---> ale masz dziwną sytuację w buźce :) tak się zastanawiam, i wybacz mi to niedyskretne pytanie,ale bez tych dwóch ząbków dajesz radę gryźć??będziesz miała chyba później zakładaną jakąś szynę,czy coś? powiem Wam,że odkąd założyli mi aparat,to codziennie szczegółowo oglądałam moje zęby w lustrze.Z każdej strony,pod każdym kątem i wyszukiwałam zmian.Jak się po czasie okazało-niekoniecznie dobrych :P a to wydawało mi się,że mam za bardzo do przodu wysunięte zęby i jak tak dalej pójdzie,to będę wyglądać jak koń (już wcześniej się tu żaliłam ;) ),albo ostatnio wynalazłam hit-z prawej strony ząbki już są prawie proste,ale z lewej,gdzie były bardziej pokrzywione jeszcze dwójka jest trochę z tyłu.Z tytułu,że nie miałam wyrywanych zębów,stwierdziłam,że jak ona ma mi wejść do łuku,to zęby przesuną się w prawą stronę,co oznaczałoby,że linię środkową pomiędzy jedynkami będę miała jakieś 2cm dalej :P bo już dopatrzyłam się lekkiego przesunięcia.Tak więc teraz nie oglądam się tak dokładnie,bo zwariuję :P a ja mocno przewrażliwiona jestem.I Wam też radzę-najlepiej róbcie sobie zdjęcia z leczenia ;) to się rozpisałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam na końcu 8mkę :-) 6miałam wyrwaną w 4kl podstawowej,a 7-chyba13lat miałam jakoś tak. W każdym bądź razie było to baaardzo dawno więc trochę mi się rozsunęły te zęby , tak że szpara jest jakby szerokości 1,5 zęba, a nie2. Nie wiem co będzie mi robić, mówiła,że będzie ciągnąć, jak jej się uda to super, bo ceny implantów trochę mnie przerażają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co wAdzia, żadnego końskiego zgryzu u Ciebie nie widzę. Masz uśmiech-jak to się mówi"pęłną buzią"(że wszystkie żąbki widać) też bym tak chciała na koniec leczenia. Robię sobie fotki i widzę powoli poprawę, jutro ostatnie przekręcenie oczka (20te). zrobię jutro fotki to wam pokażę, może... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
p.s.moje żeby-hmmm, to tylko tak strasznie brzmi i na zdjęciach masakrycznie wygląda, w realu każdy się dziwi po co ja aparat założyłam, przecież mam proste zęby, a ja odpowiadam,że zgryz krzywy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
p.s.moje zęby-hmmm, to tylko tak strasznie brzmi i na zdjęciach masakrycznie wygląda, w realu każdy się dziwi po co ja aparat założyłam, przecież mam proste zęby, a ja odpowiadam,że zgryz krzywy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do xplosion-nie martw się nic się nie stanie, i tak nie będziesz nosił 1 drut do końca leczenia tylko co 5-6 tyg jest wymieniany na grubszy. Mi orto powiedziała,że jak zamek odpadnie to mam czekać do najbliższej wizyty, a jak na końcu by odpadł,a drut miałby uwierać to go uciąć. Więc luzik, wszystko na razie się trzyma ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za szybką odp :) A jak to jest z obcieraniem wewnątrz jamy ustnej... Aparat założyłem 5 dni temu. Prawa strona po dwoch dniach sie przyzwyczaila, a lewa strasznie mnie obciera, bez wosku ani rusz.... Czy to sie jeszce unormuje, czy tez bede musial tak cierpiec do konca procesu leczenia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystko sie jeszcze unormuje. mnie nic nie obcieralo przez cale tygodnie. pozniej raz rano sie budze, a tu boli i trzeba bylo nosic wosk. teraz znow jest ok. nie ma reguly. co do \"gryzienia drutem\" nic nie powinno sie dziac, ale uwazaj na twarde produkty bo same w sobie obciazaja leczone zeby poza tym sa troche teraz odsloniete szczegolnie 3 i 5 wiec szkoda byloby ukruszyc. ja na poczatku uzywalam do miazdzenia jedzenia ( bo ciezko bylo normalnie gryzc) szostek z pierscieniami i do teraz wykorzystuje tylne zeby do twardszych produktow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ida tez jestem ciekawa jak wszystko u Ciebie sie ulozy, bo moja kolezanka nie ma bodajze 5 i lekarka powiedziala jej, ze jak wyrosnie osemka to zeby sie przesuna. osemka wyrosla, ale krzywo, a zeby ani drgnely i znajoma zaczyna rozgladac sie za implantem. nie nosi aparatu wiedz nie dziwie sie, ze zeby same sie znacznie nie przesunely. zdziwilo mnie tez, ze lekarka mowila, ze nic sie nie dzieje, ze brakuje jej tego zeba. a pozniej u swoejej orto w poczekalni znalazlam ulotke gdzie pisalo, ze trzeba praktycznie kazdego zemba implantowac albo zkladac mosty bo braki prowadza do wady zgryzu..ciekawe..ilu lekarzy tyle metod :O w kazdym razie Ty jestes w dobrych rekach bo nosisz aparat wiec braki napewno zostana jakos wyrownane. ja niestety wiem po sobie, ze brak zeba (mialam usuniety mleczny aby staly mogl wyjsc) moze powodowac przesuniecie pozostalych i to niekoniecznie jest dobre, przez to nabawilam sie asymetrii :( ale sie rozpisalam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie nadążam za Wami kontynuacja i prujecie do przodu hihi, w piątek mam kolejne podejście(nr 2), ciekawe czy tym razem zdejmie ech, jakos sobie tego nie wyobrażam :D pozdrowienia dla nowicjuszy i starych bywalców 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Setsi Ja miałam zakładany wczoraj, czyli 3ego i mam wizyte 18ego grudnia, czyli 6 tyg mniej wiecej;P wlasnie zapomnialam sie zapytac czy wie moze tak orientacyjnie ile bedzie trwalo leczenie przy mojej wadzie, czy bardziej np 1,5 roku czy 2 ;P pol roku piechota nie chodzi:D ale zapytam moze cos sie dowiem;P *Niesamowity kluh Ciekawe kiedy nas tu odwiedzisz, bo mowilas ze zakladanie ok poludnia, napisz od razu jak wrazenia ! *Xplosion Ja na jakiejś stronce widziałam, ze sa zabezpieczenia na kawaek druta, gdzie nie ma zeba (taka rurka gumowa bodajze, cienitka i drut w srodku) Moze o takie cos zapytaj orto ;) A mój pierwszy pełny dzień z aparatem minał, nikt sie ze mnie nie smial ale wszyscy byli ciekawi co i jak, jak to wyglada dokladnie i w ogole;P I na co zwrocili uwage (mezczyzni:P) to ze usta sa bardziej uwadatnione i wydaja sie wieksze, nie wiem czy to dobrze ;P ;D Ogolnie troche sie przyzwyczailam, bol tak mocno nie dokucza, ale cos tam sie czuje...teraz zjadlam big talerz rosolu i sie chyba zdrzemne troche:) A i dzisiaj miałam tenisa i uwazalam zeby nie dostac pilka w buzie..oj bolaloby :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedługo zakładam
hej!mam 18 lat i niedługo bede zakladac aparat. najpierw mam do usuniecia niestety 2 dolne 5 i jedna gorna 8. doradzcie jaki aparat załozyc?? czy jest sens inwestowac jeszcze raz tyle pieniedzy w krysztalowy zamki i kosmetyczny luk czy np wziąsc metalowy luk i zamki a przezroczyste gumki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michalewski
Witajcie no i dzisiaj miałem robiony wycisk zębów czy jak to tam ma :] Miałem do wyboru albo na stałe albo ruchomy ale na 24h ;/ więc wybrałem na stałe no i oczywiście metalowy bo najlepszy bo porcelanowy wg mnie jest brzydki ;D Więc już 14 listopada dodam zdjęcie po założeniu aparatu :D Ale szybko znalazła dla mnie miejsce ;] I co najlepsze 0 zębów do usunięcia ;] Będę nosił 1.5 roku :D Cieszę się i nie wiem jak inni mogą się bać i smucić się ;] _____________________________________________ http://picasaweb.google.com/michalewski666/ZBy#

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy_bogie , jak inni muszą wyrywać po 4 lub co gorsza 7 zębów dla potrzeb aparatu, to dlaczego mi ma nie naprostować mimo moich 4braków,które kiedyś straciłam i przez które powstała moja wada-zgryz krzyżowy, a te obsunięcie prawej góry jest tak naprawdę minimalne, może ja tak naprawdę za dużo histeryzuję? ale to po tym jak zobaczyłam swój odlew zębów, bo nikt mi jeszcze nie powiedział,że mam krzywy zgryz, dopiero 3dentystka mnie uświadomiła. Więc co mogę powiedzieć o pozostałych dwóch? czy tak zaniedbały, czy naprawdę tak strasznie tego nie widać? a może jestem przewrażliwiona na punkcie swoich zębów? hmmm....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peppa, ale Ci dobrze, ze juz rozstajesz sie z aparatem choc mysle, ze jakis sentyment do niego masz i chyba tak calkiem nie bedziesz sie cieszyc ;) ja mialam wizyte rowne 4 tygodnie od zalozenia, ale teraz bede miec po 6 tygodniach ze wzgledu na urlop orto. niedlugo zakladam: trudno powiedziec jakie zamki Ci doradzic. ja nosze krysztal, ale byc moze dla siebie chcesz czegos innego. nie chce namawiac, bo mysle, ze to powinna byc decyzja kazdego z nas. ja bylam na tyle zdecydowana na krysztal, ze raczej nie posluchalabym innej rady. jesli aparat Ci nie przeszkadza i chcesz zmieniac kolory gumek to moze byc metal,a jesli chcesz aby byl praktycznie niewidoczny to jakis kosmetyczny. ja teraz mam dylemat co do dolu, bo nie wiem na co sie zdecydowac czy na mini zamki metalowe czy rowniez krysztal. gore widac jak sie usmiecham, a dol jak mowie. sama nie wiem. mam troche czasu aby podjac decyzje. michalewski tez uwazam, ze dla faceta lepszy metal. jakos tak bardziej mesko wyglada. nie wiem czemu hehe :) wydaje mi sie, ze smuca sie ci, ktorzy maja malo krzywe zeby i boja sie, ze aparat ich oszpeci. ja akurat wiem, ze pomoze mi miec piekny usmiech :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ida-corrida mysle, ze lepiej byc przewrazliwiona niz cos zaniedbac. ja poza krzywym zgryzem mam tez krzywe zeby wiec od razu widac, ze do leczenia, ale niepokojace jest to, ze lekarze nie widza wady zgryzu jesli nie ma sie krzywych zebow:O to wkoncu oni powinni no bo kto? a w koncu jak sie ma krzywy zgryz to to tez nie jest bez echa dla naszego zdrowia. napewno ladnie wszystko naprowadzi:) ja sama mam wyrwane 4 zeby, ale sa to na szczescie wszystkie osemki, z ktorych i tak by nic nie bylo bo byly wredne i nigdy same by nie wyrosly. szczerze sie ciesze, ze ich nie ma bo naczytalam sie wiele o powiklaniach nie wyrosnietych osemek :O ale prawda jest taka, ze bylam tez u kilku dentystow w ciagu ostatnich lat i zaden nie zauwazyl, ze pomimo stloczen nie mam ani jednej osemki w moim wieku, a mam 23 lata :O dopiero na zdjeciu do orto wyszlo, ze osemki sa jak byki tylko w kosci, ale na szczescie jeszcze nie zaczely sie psuc. tak wiec troche martwi mnie to, ze lekarze nie sa zbyt dociekliwi w tym co robia. naszczescie najgorsze mam juz za soba i teraz pozostaje tylko dolozenie drugiego luku. nawet do ekspandera sie przyzwyczailam,co uwazalam za niemozliwe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hallo :) No moja choroba jest dośc powazna i strasznie ubolewam :( Co do aparatu - ja tam sie cieszyłam jak nie wiem na niego i nie wiem jak ktoś może nie chcieć aparatu :) ja musiałam sama na niego wysupłac pieniążki, a jakby mi ktoś za niego zapłacil to bym do nieba skakała :) Zreszta - jak widac efekty to sie człowiek jeszcze bardziej cieszy :D I ze swojej strony polecam metalowy aparat - dla mnie jest lepszy - większa frajda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co pamiętam to mnie te antenki kaleczyły przez pierwsze 3 dni, więc wosk się przydał. Nie wiem czy to normalne,ale antenki mam na 3 i 4kach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to crazy_bogie jesteśmy w tym samym wieku. Mi 8mki wyrosły dość wcześnie, nawet nie pamiętam kiedy mi się pojawiły. Dziwne,że w ogóle wyrastają , bo np.na górze to są tak daleko,że jak szczoteczką próbuję się do nich dostać, to aż mnie cofa ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarne oczka , u Ciebie widać dużą poprawę. p.s.Ale śliczna dzidzia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uuuuu troche mnie tu nie było :D Troooche stronek przybyło :D widze opłacało się kontynuować temat ;) Noooo więc w czwartek separacja :/ ... iiii będzie znowu horror... ;d aaaale daaaam raaade ;d;d waaadziaaa jakie łaaadne foootki :D nooormalnie inaczej sobie ciebie wyobrażałam Hyhy :D Widze profiiile na eN Ka sięęęęe posypaaały :D to teeeż zarzuuuce :PP http://nasza-klasa.pl/profile/1486259 Buziaaaki :****

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) właśnie zaczęłam czytac posty, ale jeszcze na poprzednim forum i czytam, czytam a tu założony nowy wątek. Hmm..więc oto jestem:) fajnie, bo może bedzie lepiej śmigało. Póki co mam nową lekturkę, więc zabieram się za czytanie. A co u mnie, powoli zbliża się 5y miesiąc z aparatem:). Zęby trochę bolą ok kilku dni. A wizyta 17:) jak zwykle o tej porze, chce się aby ten czas szybko zleciał:) no cóż czekamy, czekamy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi się drzemka przedłużyła;P Od pierwszej wizyty na założenie czekałam jakiś miesiąc, 4 dni przed zalozeniem spilowanie zabkow... 28h trzymam już aparat na zebach, ja sie nie smuce, ale na poczatku jest troche dziwnie po prostu:P Potem pewnie sama bede pisala \"aa tego aparatu sie juz prawie wcale nei czuje, zapominam,ze go mam\" - nie moge sie doczekac:D Jezeli sie zastanawiasz jaki wybrac i sie zastanawiasz nad kosmetycznym, to moze pokombinuj tak jak ja -przod kosmetyczny, tyl metal, takie dwa w jednym i zbija znacznie cene;) Osobiscie jestem bardzo zadowolona z kosmetycznego na przednich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×