Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
crazy_bogie

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

mam: "jaki płyn do płukania? Autor: ortodonta☺ 27.02.07, 10:23 Dodaj do ulubionych Odpowiedz cytując Odpowiedz - również łagodny, nie należy przewlekle stosować płynów o dużych właściwościach bakteriobójczych, szczególnie tych zawierających chlorheksydynę. Długotrwałe stosowanie spowoduje wyjałowienie jamy ustnej, a wtedy w powstałą niszę ekologiczną wskoczą natychmiast patogenne grzyby i bakterie. Chlorheksydyna powoduje przebarwienie zębów. " zaczerpniete z forum ortodontycznego na gazeta.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz zalozysz to podziel sie koniecznie z nami. jestem ciekawa czy odczucia u wszystkich po zalozeniu sa podobne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój płyn nie zawiera tego, albo po prostu nie jest napisane ;P Ja płucze rano i wieczorem, czyli tak raz na 12 godzin ;) *xplosion i mamm ten wlasnie i nie plucze woda, chociaz czasem mnie troszke w jezyk piecze przez pierwsza minute;P W ogole jak do tej pory nie było tak źle, tak dzisiaj juz jest gorzej, chyba zeby pracuja intensywnie;P ogolny bol szczeki nie przeszkadza bardzo, tylko glowa mnie boli strasznie tak po bokach ;( No i fakt, nawet gdy dotykam jezykiem przednich to boli (tylnie tez jakos sobie radza), wiec jakbym miala gryzc to pewnie bym umarla;P Wczoraj probowalam przegryzc makaron cienki i stwierdziłam że to zly pomysl ;D ;P Ała:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przejechałem się dzisiaj do mojej dentystki, chciałem żeby mi coś odgieła w apracie co mnie uwiera, ale niestety nie można.. Zapytałem przy okazji o te płyny i faktycznie sie nie plucze już wodą, ale powiedziała mi też że najlepiej jest je rozcieńczać z wodą... Nalewa się trochę wody do kubka i do tego dodajemy płyn... Hmmm dużo z was pisze coś o pierścieniach które bolą i są dookoła ostatniego zamka czy jakoś tak... ja nie mam czegoś takiego, wszystkie zamki mam przyklejone do zębów bez pierścienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierscien to taka nakladka na szostki, lub siodemki jest tez koncem aparatu, ale mozna tez miec rurki zamiast pierscieni, albo nie miec ich wcale. aparat wtedy trzyma sie na samych zamkach. nieststy nie w kazdej wadzie jest to mozliwe. z pierscienie nie korzysta sie tez w damonach o ile sie nie myle. mi na szczescie pierscienie w niczym nie przeszkadzaja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agentka88
mnie pierścienie tez na szczęscie w niczym nie przeszkadzaja... no moze na początku mnie troche obcierały... zobaczymy jak to będzie za tydzień... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość la valse
czesc zamierzam zalozyc aparat staly tylko (o ile to mozliwe) na gorna szczeke; mam pytanie czy na pierwsza wizyte u ortodony powinnam jakies zrobic i zabrac zdjecia szczeki? mam miec wtedy juz zeby poleczone? i chyba najwazniejsze pytanie: niektorzy musza miec usuwane zdrowe zeby, zeby moc aparat zalozyc; kiedy jest taka sytuacja, ze trzeba usuwac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jako, ze jestem teraz na fofum postaram sie odpowiedziec. czy aparat bedziesz miec na jedna szczeke czy na dwie, bedziesz decydowac razem z ortodontom. nie zawsze krzywy zgryz oznacza krzywe zeby, chodzi o to aby obie szczeki pasowaly na siebie. polecam zobaczyc fotki xplision zeby prawie proste, a aparat jest. jesli masz zdjecie panoramiczne szczeki jakies w miare aktualnie np z ostatniego pol roku to wez. byc moze w gabinecie bedzie rtg gdzie bedzie mozna zrobic Ci fotke, ale jesli masz to wez. jesli nie orto napewno powie Ci jakie fotki przygotowac, bo czesto jest tez potrzebna calej glowy, ale nie zawsze. zeby warto wyleczyc gdyz przy aparacie jest wieksze ryzyko pruchnicy wiec latwiej jest podlapac ubytek. oczywscie w aparacie mozna tez leczyc zeby, ale warto zrobic to wczesniej zeby byly silne, bo aparat to obciazenie. kiedy usuwa sie zeby? tego sami nigdy nie wiemy. o wszystkim decyduje lekarz, oczywiscie mozemy z nim polemizowac, bo tez nie sa nieomylni, ale napewno maja wieksza wiedze niz my. z reguly usuwa sie kiedy stloczenia sa duze i nie ma miejsca w luku aby je pomiescic. czesto nosi sie aparaty na podniebienie aby rozszerzyc szczeke i warto tego sprobowac zanim cos sie wyrwie. mysle, ze wszystkiego sie dowiesz dokladnie podczas wizyty poniewaz kazda wada jest bardzo indywidualna sprawa ;) napisz jak bedziesz cos wiedziec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy_bogie przyzwyczaiłam się to fakt czasami zapominam o nim ale im bliżej ściągnięcia tym bardziej się cieszę, efekt jest super i to mnie cieszy :D, okupiony wprawdzie kilkumiesięcznym bólem ale warto moi drodzy warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wow...nie było mnie 48 h a tutaj tyle naprodukowane :P ejjjmi - wybacz ze dopiero teraz odpisuje ale na studiach nie mam kompa. Oto stronka mojej orto: www.ortodent.com.pl Zerknij i podejmnij decyzję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W zastraszającym tempie piszecie te posty :) Dzidzia śliczna - ale nie moja - to moja bratannica przepiękna :) Co do płynów do ust - ja tez uzywam Colgate Plax różowego, probowalam po kolei wszytskich i rózowy zdecydowanie jest najlepszy, ale tak jak pisze xplosion - rozcienczam go z woda i to od samego poczatku (nie wiem czemu:P) Co do mojej poprawy - no niestety jestem unieruchomiona i aparat zostawiłam w mieszkaniu, a jestem w tej chwili u rodziców i narazie nie mam jak pstryknąć foty ;/ Bo tamta jest slaba .. Coś chciałam napisac, no ale za dużo czytania naraz było i zapomniałam co chciałam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ooo no juz wiem ! Jak to jest - uzywacie whitenningow ? a ja się pytam mojej orto czy moge to powiedziała że nie moge .. Ze nie wolno past ani płynow wybielających..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogólnie też gdzieś słyszałam, że nie można wybielających past ani płynów, ale ortodonta powiedział mi, że to tylko ze względu na to, że zęby stają sie nadwrażliwe.... No i nie wiem czy to jest jedyny powód czy jest jakies inne przeciw wskazanie oprócz tego:/ ja osobiście i tak się nie posłuchałam i dalej używam pasty wybielającej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak widac zdania sa rozne. moja orto powiedziala, ze wlasciwie mozna uzywac wybielajacych. a na necie czytalam opinie orto, ktorego juz cytowalam, ze nie powinno sie, bo zeby sa wrazliwe i latwiej uszkodzic szkliwo, ktorego ze wzgledu na aparat nie mozna zeszlifowac. ja uzywam, ale naprzemiennie. jedno opakowanie wybielajacej, jedno zwyklej jak sie uda. czasem uzywam roznych past. w torebce mam zwykla w lazience wybielajaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie coś maja te wybielacze, że uwrażliwiają zęby mocno... :O Znam osoby, które regularnie używają wybielaczy, ale takich mocnych, które się w aptece kupuje (jakaś biała perła? :O). I bardzo się męczą przez to wybielanie, zęby bolą, są strasznie wrażliwe i tak przez stosowanie wybielaczy i jakiś czas potem. Pewnie dochodzi do tego osłabione szkliwo, ale tego przecież nie widać... widać tylko, że zęby bielsze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity kluch Fajny błyszczyk do ust :P Pytałem się orto czy można używać płyn wybielający zęby jak się ma aparat i z tego co wiem to tak, chyba że faktycznie ma sie zęby bardzo wrażliwe ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chcialam dodac nk, ale sie trykam. wiec wybralam jedna fotke. w rzeczywistosci mam krecone wlosy, ale juz mniej wiecej macie poglad z kim klikacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sami fajni ludzie chcą być potem jeszcze fajniejsi i dbają o zdrowie i wyglad prostując ząbki ;) ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glupio by bylo ogolnie w miare ok wygladac i miec brzydkie zeby :O ale jak bylam mlodsza mialam wrazenie, ze aparat strasznie szpeci. chyba za duzo amerykanskich filmow o nastolatkach ogladalam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak juz jestesmy przy fleszu. ile sie dzisiaj nameczylam aby zrobic zdjecie swojej szczeny :O oczywiscie nie zrobilam, bo albo od flesza bylo za jasne, albo nie bylo nic widac. poza tym efekty chyba mnie jeszcze nie zadowalaja :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×