Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
crazy_bogie

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

Gość kejti83
Do Bona 111 Pamiętaj, że Tisane jest tylko w aptece-przynajmniej u mnie w mieście:)na noc smaruj sobie grubo a w ciągu dnia zwyczajnie-jest super. Trzymaj się:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam do Was pytanie, Dziewczyny. Czy Wy dostajecie od swojego orto jakieś potwierdzenie, jak płacicie za aparat? Chodzi mi o jakieś potwierdzenie uiszczenia tej opłaty. I jeszcze jedno. Czy osobno trzeba się ubezpieczać na leczenie ortodontyczne, czy to jest wliczone w to normalne ubezpieczenie z NFZ. Tzn. chodzi mi o to, czy jeśli pada pytanie, czy jest się ubezpieczonym na leczenie ortodontyczne, a nie ma się żadnego innego ponad to, dzięki któremu otrzymuje się świadczenia z NFZ, to znaczy, że się nie jest? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgredowata
tak, ja dostaje potwierdzenie kazdej wplaty i jest to tez rejestrowane w specjalnym arkuszu wplat dolaczonym do umowy:) a co do ubezpiecznia do nie mam pojecia-ale watpie zeby nfzowskie bylo, skoro trzeba placic nawet za leczenie zebow trzonowych bo nie jest refundowane:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgredowata A czy dostajesz potwierdzenie tylko wpłat za aparaty i jakieś np. dodatkowe usługi, które są droższe, czy jak płacisz za każdą wizytę nawet? Opłaty za wizyty też są wpisywane do rejestru? Mogłabyś też w skrócie powiedzieć, co to za umowa? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgredowata
podpisywalam umowe na cale leczenie-tam mam wliczone ceny aparatow i kolejnych wizyt-za metalowe aparaty place w sumie 4000zl (razem z zakladaniem i sciaganiem) za wizyty ryczaltowo 150zl miesiecznie, niezaleznie od ilosci wizyt w miesiacu, sytuacji awaryjnych itp (np teraz bede musiala sie udac za pare dni na skrocenie drutu bo wydluzyla sie wystajaca czesc i zaczyna mnie dziabac) w sumie, biorac pod uwage, ze bede leczyc zeby 2.5 roku zaplace za ta przyjemnosc 8500zl bez retencyjnego kazda wplata jest rejestrowana na arkuszu dolaczonym do umowy, poza tym za kazdym razem dostaje kwitek z potwierdzeniem wplaty i jak sie zastanawialam ostatnio to stwierdzilam, ze w zasadzie nie wychodzi to duzo drozej niz u innych wroclawskich orto, a opinie w necie ma bardzo dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła aparatka *
hej jestem nowa. Równiez tak jak i wy będę miała aparat.Oczywiście więcej osób na tym forum ma lub już miało aparaty. W październiku idę już na 3 wizytę założyć separatory i 3 dni pozniej bedę mieć aparat.Wzięłam sobie z mini zamkami jest 200 zł droższy od zwykłego ale co tam.Najpierw założą mi na górę potem na dół juz nie mogę sie doczekać .A mieliście separatory ? czy 3 dni noszenia to nie za mało? ile czasu to się zakłada i czy boli? A wogole to słyszałam ze przed założeniem aparatu myje ortodontka zęby? ;) oczwysiście dla mnie to nie dziwne ale tak tylko się pytam prosze o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszła aparatka * Ja nie miałam robionej separacji. Na razie metal mam założony tylko na dół. Nie mam tam założonych pierścieni, tylko tzw. rurki, które są mniejsze i mniej uciążliwe. Moje zamki i tak są niewielkie, a ciekawa jestem, jaka jest różnica u Twojej orto, skoro można dopłacić za jakieś mniejsze.:) Chociaż zdaje mi się, że moje koleżanki mają wieksze aparaty od mojego i jakieś bardziej masywne (one zakładały u innej orto), ale to dopiero się za tydzień okaże, jak się w końcu spotkamy.:) Co do zakładania separacji, nie mogę Ci niestety pomóc, ale dziewczyny wyżej pisały, że jest to nieprzyjemne i bolesne (przynajmniej samo noszenie separatorów).:( No ale to tylko 3 dni, więc dasz radę.;) Co do zakładania samego aparatu, to mnie osobiście nic nie bolało. Nie masz się czego obawiać.:) A z tym myciem zębów przez orto, to faktycznie, myje. Nie jest to jednak takie mycie klasyczne (szczoteczką i pastą do zębów).:) Ona tymi swoimi urządzeniami działa.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurka a ja żadnej umowy nie podpisywałam! zapłaciłam za aparata kartą to mam rachunek - potwierdzenie z terminala i zawsze będę kartą płacić za wizyty zatem będę mieć potwierdzenie. Ale Ci co gotówka wpłacają to nie dostają rachunków. A z drugiej strony czy jest potrzebna umowa? Jeśli mi się mój orto nie spodoba to bez krępacji mogę sobie zmienic w każdej chwili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgredowata
no niestety umowa ma swoje wady i zalety-w razie czego mam podstawe do dochodzenia swoich praw, no ale z kolei nie moge za bardzo zrezygnowac z tego orto (ale nie sadze, zeby zaistniala taka potrzeba) ale z drugiej strony zaloze sie, ze od pacjentow, ktorzy placa gotowka twoj orto nie odprowadza podatku;) podejrzewam, ze niewiele orto ma takie umowy-moja poprzednia do ktorej chodzilamna poczatku tez nie wystawiala rachunkow i nie miala umowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła aparatka *
19 października zakładam już separatory ;) ale się boje trochę bo mają mi usunąć jedynkę która niestety bardzo nie jest ustawiona w łuku:( .A czy wiecie może (przepraszam że tak dużo pytań zadaje) czy separatory czyli te gumki to jakiego są koloru? Bo widziałam że jedna właśnie dziewczyna na blogu dała zdjęcie i miala niebieskie.Aha i czy przy zamkach mini można też mieć kolorowe gumeczki , bo słyszałam ze je właśnie mało widać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgredowata
jedynke?! przeciez jedynek tak i jak trojek chyba sie nie usuwa? ja mam swoj kiel poza lukiem i po to nosze aparat, zeby to zmienic separatorow nie mam wiec ciezko mi powiedziec:( i nawet nie wiem czy mam zamki mini czy normalne:D (tak tak wiem grunt to doinformowanie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jedynkę?! Koleżanka nie ma dwójki przez wypadek i to głupio wygląda, a co dopiero jedynka... Ja bym się w takim wypadku zastanowiła nad zmianą ortodonty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim:) Witam Was serdecznie i z przyjemnością stanę się jedną z Was;) 12 października mam pierwszą wizytę, trochę się obawiam tego wszystkiego, ale moze jakoś to będzie:) Mam do Wam masę pytać, ale w tej chwili interesuje mnie jedna sprawa... Nie mam dużej wady i zastanawiam się jaki u Was był czas noszenia aparatu. Wiem, ze na pewno zależy to od wielu czynników, ale czy istnieje szansa by nosić aparat tylko rok? Dziękuje z góry i pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj! : ) Na pewno istnieje, jeżeli wada jest niewielka lub jeżeli wada (niezależnie od stopnia) będzie się szybko korygować. Nie jestem ortodontą, więc nie wiem dokładnie, ale taki jest mój wniosek po przeczytaniu setek postów na temat aparatów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za odpowiedz;) Wszystko okazae się pewnie na wizycie... Przynajmniej orientacyjnie się dowiem:) Mam 27 lat i w sumie chyba dopiero teraz dojrzałam do tej decji. Trochę obawiam się otoczenia, ale postaram się z dumą prezentować swój zadrutowany uśmiech. Świadczy to przeciez o dbalości o zdrowie i wygląd:) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła aparatka *
Właśnie z tą jedynką u mnie jest tak samo jak z usuwaniem trójki u mojej koleżanki która chodzi do innego ortodonty i właśnie jej mówiła że trojke musi wyrwać.dziwne? Oto chodzi ze wy nie znacie mojej wady usunięcie jedynki jest niezbędne.Dobrze że tylko jedynki:).Chodzi o to że ja mam aż 6 zębów krzywych od trójki do trójki;( i mam duże stłoczenie dlatego tak wazne jest usunięcie zęba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgredowata
ja tez mam duze stloczenie i jedna 3ka w ogole w luku mi sie nie miesci, a mimo to nikt nie wpadl na to zeby ja uzunac... jak masz stloczenie w tym miejscu to prawdopodobnie powinnas wyrwac 2x4ki, a reszta zebow sie rozsunie na boki... idz to skonsultowac do innego orto zanim powyrywasz cokolwiek najkrotszy czas noszenia aparatu o jakim slyszalam (kolezanka z ledwo co krzywymi zebami) to 1.5 roku-prostuja sie w miare szybko, ale potem potrzebujesz ok 0.5-1 roku na utrwalenie efektu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim:) Dzisiaj miałam w nocy potworne koszmary, że miałam sporo zebów do usunięcia.... Powiem Wam szczerze, że najbardziej się boję drogi która wiedzie do założenia aparatu....Boje się, że będe musiała usuwać zęby i leczyć a to potrwa jednak sporo czasu.... Jak to u Was było? Jaka była droga leczenia, musiałyście łatac dziurki?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mam duże stłoczenie zębów, a nawet nie wyrywałam żadnego zęba. To znaczy noszę od roku łuk podniebienny, teraz mam już aparat, orto powiedziała, iż jest 70% szansy, że jednak nie będę mieć wyrywanych zębów, a jeśli już, to czwórki. Ale mam aparat od 1,5 miesiąca i widzę, że się ładnie ustawiają w łuku i być może wyrywanie będzie zbędne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piekne zabki
czesc;) musze sie pochwalic ze niedawno sciagnelam aparat:) efekt jest zaskakujaco dobry, myslalam ze nie bedzie tak ladnie;) mowie wam, warto sie pomeczyc i pozniej z duma sie usmiechac:) mi usmiech nie schodzi z buzi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła aparatka *
zakładają mi separatory za 2 tygodnie:) może jednak ortodontce powiem że niech mi chociaż tą 4 wyrwie ? zobaczy co będzie bo troche mi jedynki szkoda. Napisze jak już bedę po:) Peace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła aparatka *
Do Fanta88 czytałam że ty masz forum? na stalyaprat.fora.pl dlaczego pisze że jestem zbanowana jak jeszcze ani razu na tamte forum nie wchodziłam.? prosze powiedzcie o co chodzi> i pisze tak,,Zostałeś wyrzucony z tego forum Skontaktuj się z webmasterem lub administratorem forum w celu uzyskania dalszych informacji ,, Przypominam że mam laptopa i moj brat ma normalnego kompa wiec mamy sieć bezprzewodów.Mieszkam w bloku.. czy ktoś mógł sie włamać do mnie do sieci ...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fanta88
Przyszła aparatka *🌻 Jak na razie zabanowałam tylko jedną osobę. Możliwe, że ty i osoba, którą wyrzuciłam, mieszkacie w jednym bloku lub na jednym osiedlu i macie taki sam IP lub jesteście jedną i tą samą osobą (nikogo nie oskarżam wypisuje tylko możliwości). IP odbanowałam, mam nadzieję, że nie będzie problemów z wejściem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POMOCY Dziewczyny! Dziś przy śniadaniu połknęłam gumkę - wyciąg międzyszczękowy. Czy to może mi zaszkodzić? Mam iść do lekarza, czy spowodować wymioty, czy nic nie robić, bo się nie strawi, tylko....sorki za to...usunie w sposób naturalny z organizmu? Któraś z Was się może orientuje? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spowodoalam wymioty, ale chyba nie wszystko sie udalo zwymiotowac.:( W kazdym razie gumki nie bylo. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×