Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
crazy_bogie

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

Dzisiaj idę założyć aparat na dół ale boję się że będę seplenić a jutro w szkole śpiewam... Co prawda jak miałam założony na górę to nie sepleniłam ale wydaje mi się że z dołem będzie inaczej :( Jak to było w waszym przypadku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sandrucia... ja po założeniu góry i dołu nie zauważyłam ani u siebie ani u swoich znajomych żadnego seplenienia, myslę że nie masz sie o co martwić, językiem nie dotykasz aparatu więc nie powinno być problemu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatko to myślę, że Nas pocieszyłaś...bo ja sie też strasznie obawiam, tym bardziej, że chcę rozpocząć podyplomówke z logopedii:) Usunełam dziś kolejnego ząbka - 4, więc jestem na dobrej drodze. Buziaki i pozdrowienia dla wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgredowata
to widze, ze tylko ze mnie taka sierota-nie dosc, ze marudze o przebarwieniach to jako jedyna seplenie;) jutro ide wyrywac dolne 4ki i sie troche boje po ostatnim siedzeniu przez 1.5h na fotelu... a za tydzien zakladam dolny luk:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tulipanek1
czyli ligaturki:-) wydaje mi się, że samemu nie powinno się ich zmieniać, ale moze się mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki-aparatki!poradzcie kochane moje... nie mam bardzo krzywych zebow ale jednak gorna szczeka jest niesymetryczna,ja po prostu nie mam jednej gornej dwojki!!!!!kiedys w podstawowce dentystka mi wyrwala,bo trojka rosla pod dwojka wiec ta rura wyrwala mi dwojke!!!!!!!!!!!zeby sa w lini ,nie mam zadnej przerwy,czy myslicie ze da rade takie zeby rozszerzyc,znaczy rozstawic i zrobic miejsce dla tej nieszczesnej malej dwojki i wstawic sztuczna???pewnie bede taki aparat ze 4 lata nosila,ale ja tak chce miec ladne zabki :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgredowata
z tymi ligaturkami to faktycznie powinno sie uwazac bo jak je zdejmiesz drut moze sie wyslizgnac z zamka wiec wydaje mi sie, ze lepiej jak orto je zdejmuje a z drugiej strony widzialam fajne ligaturki w ladnych kolorach na allegro i troche kusza;) wlasnie wrocilam od dentysty ubozsza o 2 zeby i 120zl, wygladam okropnie;) wydaje mi sie, ze ciezko bedzie poprzemieszczac zeby do tylu-orto mi mowil, ze to tylne maja raczej tendencje do przesuwania sie do przodu niz odwrotnie, ale powinnas isc po prostu na konsultacje do ortodonty, bo w koncu zadna z nas nie jest lekarzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robię to ostrożnie, zdejmuję jedną gumkę - zakładam nową, i tak na pozostałych zębach ;) Ale dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiulka myslę, że powinnaś się wybrać na konsultację ortodontyczną. Wszyscy Ci tu zapewne zyczą jak najlepiej, ale bez opini fachowca to niewiele pomożemy:) Z tego co wiem, co czytałam to aparat pomaga w różnorodnych problemach, więc myślę, że i w Twoim przypadku da rezultat, musisz tylko zasięgnąć opinii fachowca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgredowata, usuwałas górne? Ja usunełam w poniedziałek tylko jedną dolna 4 a mam wrażenie, że wpada mi tam jęzor i seplenię....Masakra jakaś:) Pozdrawiam wszystkich i buziaki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karo-PannaHass
Nosze Hassa juz 13 dzie n i szparka mi się już robi miedzy jedynkami :] na pocztku wszystko mnie wkurzalo z tym aparatem a teraz nawet mi sie podoba kwestia "pekniecia szwu w podniebieniu" hehe moze to dziwne no ale coz heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgredowata
nie, teraz usuwalam dolne 4ki (gorne polecialy wczesniej), nawet nie boli ta bardzo jak ostatnio i siedzialam na fotelu tylko 30min a nie 1.5h za to jestem spuchnieta nieco:O mam nadzieje, ze to nic powaznego, jutro ide na wymiane lekarstwa jezyk mi nie wpada-z jednej storny nie ma na to miejsca bo zab byl poza lukiem w zasadzie, z drugiej strny bardziej boli wiec jakos sie nie laduje;) za to mam wrazenie, ze nieco bardziej seplenie:O a za tydzien dolny aparat-jupi:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdfg
zapraszam na moje świeżutkie forum. Pomóżcie mi je rozkręcić :) ! www.aparatortodontyczny.fora.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze ! Jakoś dziwnie mi z tym aparatem na dolnych zębach, nie mogę się do niego przyzwyczaić. Ciągle przeszkadzają mi zamki i mam poobcierane policzki - muszę pomagać sobie woskiem :-/ Z górnym nie miałam takiego problemu. No ale cóż, to tylko kwestia przyzwyczajenia - pewnie za tydzień zapomnę, że mam w ogóle aparat. No i niestety po założeniu dolnego łuku troszku seplenię :( Ale dla pięknego uśmiechu warto pocierpieć :) Pozdrawiam wszystkich Zadrutowanych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdgedowata to trzymam kciuki mocno i mam nadzieję, że szybko się zagoi i opuchlizna zniknie zupełnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sandruca, ja własnie tego seplenienia obawiam się najbardziej.... Nie wiem czy dam sobie radę na logopedii, jak myślicie? Czytałam niby sze szewc nie musi mieć świetnych butów, aby być świetnym fachowcem a i świetne fryzjerki mają niejednokrotnie na głowie siano, ale sama nie wiem.... Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę miłego dnia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgredowata
dzieki:) dzisiaj na szczescie jest lepiej wydaje mi sie, ze spokojnie dasz sobie rade;) wez pod uwage, ze nie kazdy sepleni a jesli juz to wiekszosc szybko sie przyzwyczaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie było mnie tutaj kilka dni. Same wiecie, ciągły brak czasu...Miałam napisać o moich doświadczeniach z Hyraxem, ale skoro Karo - PannaHass już 2 tygodnie go nosi, to teraz moje wynurzenia chyba są już zbędne.;) Mam do Was pytanie Dziewczyny. Czy orientujecie się może, czy przerwa między jedynkami, przy noszeniu Hyraxa zawsze się musi pojawić? Czy, jeśli u mnie się nie pojawiła, to znaczy, że Hyrax nie spełnił całkowicie swojego zadania? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karo-Panna Hass
Mi przy Hassie zrobila sie mała przerwa ale szew jescze nie pekl raczej. Przy wyjmowaniu Hassa(nie mam zacementowanego) do mycia zabkow przerwa sie schodzi. A jak zakladam zpowrotem to znowu ja mam. Czytalam tez gdzies ze przerwa jak sie pojawi to potem sie znowu schodzi i ze efekt jest krototrwaly i takie tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Draculia Mi rowniez nie pojawila sie diastema podczas noszenia hyraxu, a orto powiedziala, ze wszystko bardzo ladnie sie rozszerzylo i co najwazniejsze tak pozostaje ... Wiec mamy po prostu szczescie ;-) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka, Pewnie nikt mnie już nie pamięta. Dziś zdjętam aparat i jestem bardzo szcześliwa. Dwa lata go nosiłam. Bałam się zciągania. nie ma czego to wogóle nie boli. Teraz jeszcze tylko płytka retencyjna następne dwa lata :) Wytrwałości wszystkim zyczę, naprawde warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejti83
Witam wszystkich Do wiolmark- Ty szczęściaro!!!:)gratulację-powiedz mi jak wygląda noszenie tej płytki retencyjnej? Mam termin zdjęcia aparatu na 10 grudnia:)noszę od września 2008 roku!!!! Czy to boli, jakie jest wrażenie? Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kejti83
wybacz literówke wiomalk:) oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na razie ta płytka mnie dobija, ale ponoc przechodzi po dniu lub dwóch. Najtrudniej jest przełykac ślinę i bardzo żle sie mówi. Ale jak mówią wszystko jest dla ludzi/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tulipanek1
a ja juz w ogóle nie czuję wyciagów:-) pewnie na nastepnej wizycie dostanę silniejsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejti83
Do wiomalk: Powiedz mi - ta płytka jest przymocowana na stałe? Bo z tego co rozmawiałam z moja orto-to mam mieć założony na górne ząbki drucik od spodu zalany woskiem a płytkę na noc. A Ty tą płytkę masz na stałe zamocowaną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ta płytka wygląda ja ruchomy aparat na górę z ta tylko różnicą, ze płytki sie nie rozkręca. Oprócz płytki nie mam żadnych drucików. Płytkę moge ściągać przez najbliższe 3 miesiące tylko do jedzenia i mycia zębów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×