Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
crazy_bogie

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

Gość tesa 36
madonna ///////ja noszę aparat 8 mie.tez zamykam szpare po wyrwanej 4.obecnie zeby sie rozjechaly.mam szpary miedzy 1 a2,2 a 3,no i 3 a 4, przyznaje ze nie wygl ada to ciekawie i jakos nie moge sobie wyobrazic jak one sie zejda a co najwazniejsze kiedy?skoro u ciebie mija juz 13 mie.z tego co widze mamy taka sama wade moje 1 tez byly wysuniete do przodu ale teraz sa juz na swoim miejscu.jedyne pocieszenie .Napisz czy twoja orto mowila kiedy wszystkie zeby sie zejdą?moja caly czas mowi mi zebym sie nie martwila.czekam na twoja odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tesa 36----> bede w poniedzialek na wizycie u orto, sprobuje sie czegos dowiedziec. Troche ciezko cokolwiek z niej wydusic:) Zawsze tylko powtarza, zeby sie nie martwic, na wszystko przyjdzie czas... Moze na zdjeciu wyglada na to, ze mialam wysuniete jedynki, jednak to niezupelnie tak. Problemem byla raczej symetria. Dawno temu dentystka usunela mi 4 (tylo 1!), stwierdzajac, ze dzieki temu zeby sie rozejda i beda proste....Niby sie rozeszly, ale tylko w 1 strone- by zamknac luke. W zwiazku z tym obie jedynki przesunely sie w lewo i nie pokrywaly sie z dolnymi jedynkami. Masakra. No i teraz probujemy je spowrotem sprowadzic na miejsce. A wiec naparwiamy szkody, ktore wyrzadzila dentystka lata temu... Nie martw sie tymi szparami (mam dokladnie tak samo, jak widac, przynajmniej skonczyly sie problemy z silowaniem sie z nitka dentystyczna;) ). Tak na margnesie najpierw zrobila mi sie przerwa miedzy jedynkami (po jakis 10 miesiacach dopiero). Potem stopniowo miedzy 1 a 2 a doslownie tydzien temu miedzy 2 a 3! A wiec stopniowo, powoli, ale do celu. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy_bogie - Ja już straciłam 4 ligaturki. One mi nie spadły tylko się zwyczajnie przerwały ;| Wizyte mam dopiero za tydzień, ale juz zakupiłam bezbarwne gumki na allegro, własnie czekam na przesyłkę ;) Az 100 sztuk wiec się opłaca:)Bezbarwne gumki nałozone na zamek po pewnym czasie same sie przerywają, nie wiem jak to wygląda z kolorowymi. Może bardziej są wytrzymałe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Wczoraj zalozono mi gumki separacyjne(czy jak to sie nazywa).Od dzis poludnia boli cholernie,o jedzeniu nie ma mowy.Ortodontka jak zakladal powiedziala ze jak jakas cytuje spadnie lub wbije sie-ale takiego przypadku nie bylo,mam sie zglosic od razu do niej... I teraz tak sobie patrze i czuje ze z prawej storny ta gumka wbija sie w dziąsla i tak porzadnie.Oczywiscie widac ja spokojnie,ale wiem ze uciska mocno na dziąsla.Czy tak ma byc??Jak Wy mieliscie,.czy tez tak to bolało? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Setsi ja poszukuje gumek tych w kolorze kosci sloniowej czy jak go tam mozna nazwac. braki juz mam uzupelnione, ale chce miec na wszelki wypadek bo nastepna wizyta znowu nie predko. orto mowila, ze zamki krysztalowe sa troche bardziej sliskie i gumki moga spadac. na szczescie u mnie stalo sie to tuz przed wizyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iza- ja wiem czy tak mocno naciskaly separacje? hmm nie nazwalabym tego bolem, raczej takim draznienien, uciskiem. w kazdym razie dalo sie wytrzmac, a kazdy kolejny dzien byl latwiejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy_bogie - ja już szukałam tych w kolorze kości słoniowej i nici z tego :o Tak się zastanawiam...jeśli faktycznie zamki kryształowe są bardziej śliskie niz metalowe, to może najlepszym rozwiązaniem było by zakładanie ligatur na kształt \"ósemki\". U mnie te ligatury bardzo szybko się rozciągają na zamku, praktycznie do tego stopnia, że az się robią takie cieniuteńkie na brzegach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje tez tak wygladaja na brzegach, a jak spadna to az trudno uwierzyc, ze wczesniej sie nie przerwaly. ligatury sa albo przezroczyste albo biale. u mnie orto nazywe je w kolorze kosci sloniowej, a ja nigdy sie nie przygladalam i moze one sa poprostu biale..hm. wiec pewnie jak znajde zamowie biale i dam znac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiulek02
Ej.. czy któraś z was miała leczone zeby podczas noszenia aparatu? Ciekawa jestem czy aparat jakoś przeszkadza w leczeniu zębów i czy trzeba coś z nim robic ?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roxien Ty chcesz żeby wszyscy z tego forum pouciekali ? :D hahahaha Jak zrobię jakąś fote to na maila wyśle. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy możliwe jest (zakładając, że jem twarde rzeczy) aby pierścienie wbiły mi się w dziąsła i to wywoływało ból? Bo zastanawiam się, czy tak bardzo boli mnie od tego czy po prostu zęby zaczynają mi się psuć :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
160 🌻 Też to mam. Albo masz nieszczelnie pierścień założony albo to zapalenie zęba od pierścienia. Na następnej wizycie powiedz o tym orto. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fanta88 - dziękuję za odp. :) Najbardziej boli przy gryzieniu :/ Nawet delikatnych rzeczy... A jeśli to zapalenie zęba, to co wtedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a w lusterku nie widac mniej wiecj jak \"wysoko\" jest pierscien? ja jak mam watpliwosci to kukam w lusterko, ale raczej pierscieniami sie nie przejmuje moze dlatego, ze (odpukac) nic tam nie boli. za to dzis zdalam sobie z czegos sprawe..kiedy mialam na wizycie wyjety drut czulam dokladnie kazdy zab. to okropne uczucie. mialam wrazenie jakby dotyk jezyka czy warg sprawial, ze zeby sie ruszaja :O dzieki temu (choc to cholernie odlegle) zaczynam sie bac dnia kiedy zdejma mi aparat :O mam nadzieje, ze za klika dni o tym zapomne :O a jak na razie ciesze sie, ze wszystko jest naprawione ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fanta88---> no co Ty jak to by uciekli? Może nie byloby tak źle:P a jak juz tak się bardzo wstydzisz może być i ma maila:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja tam i tak swoje wiem, że nikomu nic nie grozi:) więc spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy_bogie---> już pisałam wcześniej o tych rozchwianych zębach po każdym zdjęciu drucika. Moja koleżanka ma ponad rok aparat i za każdym razem ma wrażenie,że zęby jej zaraz wylecą ;) Niedawno peppa07 chwaliła się,że zdjęli jej aparat i powiedziała,że ząbki są owszem wrażliwsze,ale nie ma się tego okropnego wrażenia ruszających się ząbków.Jak na razie ciężko mi w to uwierzyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agentka88
jeszcze tylko 3 godzinki... :) oczywiście po powrocie do domku napiszę moje pierwsze wrażenia... 3majcie kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tesa 36
madona\\\\\\fajnie ze tak szybko odpowiedziałas..z moją orto mam ten sam problem zawsze mam sie nie martwic bedzie dobrze.......obecnie moje 1 pieknie stoja obok siebie a wież mi byl etap ze mialam miedzy nimi szpare 2 mm\czego przed leczeniem nie bylo/ja mam kolejna wizyte 12 grudnia moze cos wydusze od orto.Fakt moze z profilu twoja wada była podobna do mojej ale cel mamy jeden ...zamknac szpary. czekam na nowe wiesci od ciebie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tesa 36
madona\\\\ zapomniałam napisac ze moje leczenie jest przewidziane na 2 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
160 🌻 Orto ci coś da pewnie jak powiesz na wizycie ze cie boli. Nio i sprawdzi czy to rzeczywiście to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wadzia tez ciezko mi uwierzyc, ze to uczucie moze zniknac. jest okropne. gorsze niz jakikolwiek bol zwiazany z aparatem, bo bol mija, a zeby dalej sie jakby ruszaja :O nie moglam sie doczekac az zaloza mi znowu drut zeby wszystko bylo stabilne. grrr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tesa 36---->chyba chodzimy do tej samej orto;) Ja tez niby mam nosic aparat 2 lata, ale cos mi tu wyglada na przeciagniecie sie planow... Wlasnie wrocilam od dentysty. Przez 13 miesiecy nie chodzilam, a gdy zeby sie rozsunely zauwazylam problem z 2. Zalozylam plombe. Na dodatek mam 1 do leczenia, cos zaczyna sie tam dziac niedobrego (13 miesiecy bez wizyt u dentysty a taki pogrom z zebami!). W poniedzialek wizyta o orto, zdam relacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak szczerze to ja sie boje tych dziur ;o Tym bardziej na siekaczach ;o Nigdy nie miałam problemów z próchnicą na przednich zębach, a teraz widzę po waszych komentarzach że można się zdziwić 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliccia
cześć wszystkim:) pamiętacie mnie jeszcze? mojego koszmaru ciąg dalszy... dwie czwórki do usunięcia u góry...masakra:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasne, że pamietamy. Usuwanie ząbków brzmi koszmarnie, ale \"nie taki diabeł straszny jak go malują\" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliccia
no niby tak - moja orto stara się bym nie panikowała ale... nie potrafię:( kurcze żeby zdrowe zęby usuwać to straszne:( tylko teraz mam dylemat z tym skierowaniem kiedy to zrobić:) mam dwie opcje albo na ferie albo ... czekam do wakacji;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak...zal wyrywac wartościowe ząbki :O Czy nbapewno to jest konieczne? Jeśli tak to ja bym nie zwlekała. Po co to odkładać w przyszłość, lepiej mieć to już za sobą i cieszyć sie efektami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliccia
no niestety byłam juz u kolejnej orto i nikt inaczej tego nie widzi:( w sumie z jednej strony moze byc ewentualnie piątka bo jest wypełniona ale z tym ze dłuższe leczenie, najlepiej niby czwórki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×