Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
crazy_bogie

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

Gość a ll y
pierwszy zien po wizycie u ortodontki mnie nigdy nie boli, za to rano jak sie budze kolejnego to najpierw ciezko mi mowic jak dotykam jezykiem nawet zebow:P ja nosze poltora roku .. odliczam dni do zdjecia, za to moja przyjaciolka beczala jak dizecko przy zdejmowaniu bo tak jej bylo zal sie rozstawac z nim :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ll y --> ja miałam wczoraj zakładany rano i do teraz mnie nie boli :P Nie wiem, może jakaś inna jestem :P Tylko zęby drętwe i dziąsła pocharatane. A w ogóle muszę podzielić się z wami moim doświadczeniem ;D Otóż moja mama kupiła mi płyn do płukania Aquafresh. Chciałam ten Colgate Multi Plax różowy, co crazy_bogie polecała, no ale mama mnie wyprzedziła. I straszliwie mocny ten płyn, czuć alkohol na maksa !!! Muszę sobie kupić ten różowy Colgate następnym razem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja osobiście nie wyobrażam sobie nie mieć IRYGATORA przy aparacie! Szybkość i komfort czyszczenia jest nieporównywalny. Dam znać czy ma to również wpływ na nieprzebarwianie się ligatur na aparacie kosmetycznym;) Na razie są mleczne tak jak były (\"zlewają\" się z zamkami, są strasznie mało widoczne!) Także polecam i pozdrawiam;) Ps. Mnie też nic nie boli, tylko 1 dnia bolało przez chwilę, także ok;) A postępy są;) No i wosk jeszcze nietknięty;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tesa36
madona///woj.Swietokrzyskie:}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tesa 36/// w takim razie to pewnie siostry blizniaczki;) Ja jestem ze Slaskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zmienilam nick bylam jako PRZYSZLA APARATKA ale jak juz mam aparat to ten nick nie pasuje....zeby mnie bolą ale da sie przezyc...co do wyglądu już od kilku chlopaków słyszalam ze mi ładnie w aparacie...tylko denerwujące jest ze wszyscy mówią albo ,,uśmiechnij sie\" albo ,,masz aparat\" to jest lekko wkurzające...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zadrutowana witamy wśród zadrutowanych :D ja mam pytanie do bardziej doświadczonych :) a mianowicie spadła mi dziś jedna ligaturka.. no dobra.. przy czyszczeniu niechcący ją zdjęłam z jednej jedynki, bo mam je tak śmiesznie krzywe że zamki są na razie bardzo blisko siebie i ta ligaturka, która spadła jest tylko w 3/4 zaczepiona. W każdym razie udało mi się ją założyć z powrotem i nawet nie było to trudne. I tu moje pytanie - gdzie zaopatrujecie się w przezroczyste ligatury? Chodzi mi o konkretne sklepy internetowe lub konkretne aukcje na allegro. Bo znalazłam coś tam ale nie wiem czy będą dobre itd. Chciałabym po prostu kupić z jakiegoś \"pewnego źródła\" :D jeśli nie chcecie zamieszczać tutaj linków (bo chyba jest jakiś przepis zeby nie reklamować niczego) to mój mail aigia7@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko dodam, że mnie już boli :P Jak to tu ktoś wcześniej pisał, mam masakrę dnia trzeciego :P I oczywiście nie widzę żadnych postępów. Zresztą mam skomplikowaną i wyjątkowo głupią wadę, więc to nie jest dziwne ;P W ogóle czemu wszyscy mają ligatury, a ja nie ??? :P Pytałam się ortodonty, ale jego odpowiedź była dla mnie zbyt skomplikowana :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albo wyślij mi jakieś na pocztę- mogę na to liczyć ?:)) cheerful@op.pl A czy te mini zameczki bardzo uwydatniają usta? Bo ja mam wogóle szczenkę trochę do przodu wysuniętą (bleeeeeee) i szukam takiego aparatu co by jak najmniej ją jeszcze powiekszył!....... Już bez niego słyszałm kiedyś że "jest z nią coś nie tak", wiecie nie jest to miłe... Wogóle to które zamiki są największe na ząbkach, wiecie może? ((Żeby się nie wkopać :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cheerful---> teraz już nie robią takiego żelastwa jak kiedyś :) nawet normalne,standardowe zamki (ja mam takie) są malutkie.Oczywiście są też zamki mini,ale nie do każdej wady można je założyć i jeśli masz duże ząbki to chyba też się nie da...Zamki kosmetyczne są nieco większe,tzn ponoć bardziej odstają,no ale za to są mniej widoczne.Poza tym zamki Damona (bezligaturowy system) są jakby mniejsze,bo kwadratowe :) Postęp w zauważalny jest we wszystkich dziedzinach życia,minimalizacja zauważalna jest również w ortodoncji.Zwykłe zamki są naprawdę małe i wcale nie wypychają buzi.Może jedynie wtedy,gdy na siłę próbujesz uśmiechnąć się bez zębów.Ja wtedy wyglądam komicznie :D ale i tak nie widać,że mam \"coś\" pod spodem. Nie bój żaby (prawda moniqque88? :P ) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witajciieeee
postanowilam zalozyc aparat ortodontyczny taki mnie widoczny, nie metalowy ale calkiem nie orientuje sie w cenach :/ i nie wiem czy kazda wada moze byc usuwana wlasnie takimi. Czy moglibyscie mi napisac ile wy placiliscie za takie aparaty?? chodzi mi o kosmetyczny, krysztalowy porcelanowy i nie wiem jaki jeszcze :) bardzo prosze o odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajciieeee - Ja płaciłam za jeden łuk 2200 zł - aparat kryształowy Nie wiem czy są jakieś przeciwskazania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAM APARAT! ;) Totalnie mnie to przeraża, boje się, że mi sie odklei i nic nie jem. Przynajmniej schudnę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cheerful-----> zdiec nie chce dawac ale moze wkoncu sie przekonam ale te mini zamki to są takie jak u np. wAdzi albo u idy-corridy...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wAdzia --> prawda, prawda :D Czyli ogólnie jak ja nie mam ligatur to mam Damona ??? Myślałam, że ten Damon to może być tylko przy metalowym aparacie, a ja mam porcelanowy... Czy ktoś byłby tak uprzejmy, aby mi powiedzieć czy mam Damona ? ;DD W sumie wiele to nie zmieni, ale fajnie byłoby wiedzieć, bo do wizyty jeszcze trochę ;D A ja swój aparat (porcelanowy) płaciłam 1680 zł ;) A jestem z Zielonej Góry, miasto nie jakieś mega duże, ale raczej jedne z tych większych ;) Zęby bolą dalej :P A to już 4 dzień ;D W sumie jem wszystko, więc niestety schudnąć to na pewno nie schudnę ;D Ale o gryzieniu mowy nie ma... Wczoraj umierałam z bólu z powodu dwóch dwójek i jednej jedynki, a dziś nawala druga jedynka i czwórki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moniqque88, przynajmniej jesć możesz :( ja umieram z głodu, bo się po prostu boję. Mam wrazenie, że mi coś tam odpada. No ale nic. Kilka kilogramów mniej się przyda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amanitis --> spokojnie, uwierz, nic Ci nie odpadnie ;) Te zamki, druty i wszystko inne naprawdę są bardzo mocno przymocowane. Nie ma siły, żeby jedząc coś Ci odpadło ;) Odpuść sobie na razie orzechy i jabłka w całości, ale ogólnie to jedz normalnie ;) A kiedy miałaś zakładany dokładnie? Bardzo Cię bolą zęby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witajciieeee
a mam jeszcze pytanie ktory z tych aparatow mniej widocznych jest najtanszy????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moniqque88/// to, ze nie masz ligaturek nie znaczy,ze masz Damona. Po prostu tak czasem bywa. Na pewno ortodontka by Ci o tym powiedziala. Damon rozni sie tym m.in, ze wizyty sa rzadsze. No i cena jest wyzsza niz aparatu metalowego (ja placilam 2500 za luk).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witajciieeee
a czy porcelanowy i ceramiczny to jest to samo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madona --> no też właśnie tak myślę, że gościu raczej by mi o tym powiedział i zapłaciłabym o wiele więcej. Ale nie rozumiem kompletnie czemu nie mam tych ligatur, skoro wszyscy mają. Hehe, zawsze jakaś inna byłam :D Muszę faceta podpytać na następnej wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cheerfull--> wydaje mi się,że Slackerb ma zamki mini,ale nie jestem pewna...mam wrażenie,że są ciut mniejsze.Pozwolę sobie na skopiowanie linka do jej strony ze zdjęciami: www.slackerb.fotosik.pl Jak dla mnie różnicy ogromnej nie ma w porównaniu ze standardowymi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tesa 36
madona\\\\ tak sobie mysle dlaczego niektórzy orto nie chcaą nic mowic swoim pacjentom ;ajak juz cos powiedzą to wymijajaco albo w stylu wszystko bedzie dobrze.nasze orto są bardzo do siebie podobne .Moze chodziły razem na ten sam ,,kurs obsługi pacjenta''.ale muszeci cos powiedziec pozytywnego otóż po 3 dniach od wizyty zamkneły mi sie szparymiedzy1 i miedzy 1 a 2 :}.tak ze zostaly jeszcze 3 mil miedzy2 a3 no i 1,5 miedzy 3 a 4-dziwne.Tak ze cos sie dzieje.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To widzę, że na fajnego ortodonte trafilam, bo on mi mówi wszytko, krok po kroku co robi, po co, dlaczego :) I odpowiada na moje pytania. moniqque88 - aparat zalozylam dopiero wczoraj, ząbki mnie bolą i mam nadzieję, że do świąt przestanie. Czy wy też mialyście wrażenie, że aparat wam odpada? Bo myśl, że on jest na klej mnie jakoś przeraża :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki wadzia!.. kurcze mam nadzieje że faktycznie nie będe aż tak straszyć :D Jeszcze pogadam z otro, może coś doradzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>>Zadrutowana, dawaj foty..zobacz, ludzie pokazują tu swoje ząbki i się nie wstydzą. W końcu wszyscy jedziemy na tym samym wózku. A wiesz, jak potem fajnie oglądać postępy Twoich ząbków? No i muszę powiedzieć, że ja, zanim założyłam aparat, wchodziłam na to forum i oglądałam jak u innych działa ich aparat. I to pomogło mi w podjęciu decyzji. Więc to też dla innych, kiedy wstawiamy fotki..Nie obawiaj się niczego, dawaj, dawaj :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farfadette racja ! ja też bardzo sie wspieram tym forum (chcoć raczej czytam niż cokolwiek piszę) bo aparat zakładam w styczniu , o ile nie stchórze !... Tak że zadrutowana nie być taka i daj się przekonać, święta idą...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×