Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
crazy_bogie

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

Gość wrocławka
Witam wszystkich! Czy ktoś z Was zakładał aparacik we Wrocławiu? Konkretnie chodzi mi o ortodontkę - Barbara Kobylańska. Czy słyszeliście coś o niej, jakieś opinie? Z góry dzięki za informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zazdroszczę:) Też bym już chciała chociaż nosić aparat a co dopiero marzyć o jego ściągnięciu. Czeka mnie jeszcze leczenie 3 ząbków i usunięcie kolejnej kłopotliwej dolnej 8...Termin ustalony dziś na 10 grudnia, więc po nowym roku zakładam aparat. A mogłabyś pokazać zdjęcie bez aparatu, po leczeniu? Jestem bardzo ciekawa;) Tulipanku cieszę się, że już Ci lepiej...buziaki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgredowata
ja zakladalam aparat we wroclawiu ale nie kojarze tej pani dr-nigdy o niej nie slyszalam (co oczywiscie nie swiadczy o tym ze jest zla/dobra) znowu mi nie zalozyli dolu:( ciagle gorne jedynki za malo odstaja od dolnych, nastepna wizyte mam za 2 tygodnie i wtedy mam w koncu miec dolny luk (o ile znowu sie nie odwlecze...) za to dostalam gumowy lancuszek na wystajacy kiel (z tego co zauwazylam po 2 stronie, gdzie juz wczesniej mialam lancuszek bardzo szybko on dziala) i oczywiscie masakrycznie boli bo to spory nacisk i pozbylam sie lancuszkow metalowych-aparat wyglada teraz tak... hm... subtelnie?;) troche przerazilas mnie ta plytka i seplenieniem, ale z drugiej strony 3 miesiace przy kilkudziesieciu stalego to pikus;) no i zazdroszcze sciagniecia aparatu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgredowata
ja zakladalam aparat we wroclawiu ale nie kojarze tej pani dr-nigdy o niej nie slyszalam (co oczywiscie nie swiadczy o tym ze jest zla/dobra) znowu mi nie zalozyli dolu:( ciagle gorne jedynki za malo odstaja od dolnych, nastepna wizyte mam za 2 tygodnie i wtedy mam w koncu miec dolny luk (o ile znowu sie nie odwlecze...) za to dostalam gumowy lancuszek na wystajacy kiel (z tego co zauwazylam po 2 stronie, gdzie juz wczesniej mialam lancuszek bardzo szybko on dziala) i oczywiscie masakrycznie boli bo to spory nacisk i pozbylam sie lancuszkow metalowych-aparat wyglada teraz tak... hm... subtelnie?;) troche przerazilas mnie ta plytka i seplenieniem, ale z drugiej strony 3 miesiace przy kilkudziesieciu stalego to pikus;) no i zazdroszcze sciagniecia aparatu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ściągnęłam dzisiaj drut z podniebienia. Kurcze, jaka ulga! No coś pięknego. :) Poza tym orto powiedziała mi, że już widać duży efekt w prostowaniu zębów i jestem bardzo zadowolona. ( ; To tak tylko chciałam się nieskromnie pochwalić. Pozdrawiam. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejti83
A ja ściągam aparat 10 grudnia:) boję się tylko o zęby przy ściąganiu:( by nic się nie wydarzyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejti83
Podobno zęby mogą trzasnąć:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No coś ty, juz kilka razy mialam wymianiane zamki na nowe, a więc siłą rzeczy miałam je najpierw zdejmowane, tak samo jak to będzie przy zdejmowaniu aparatu. Naprawdę nie ma się czego obawiać, jest tylko takie wrazenie,ze sciaga sie zamek razem z zebem,a okazuje sie,ze zamek juz dawno jest na stoliku ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam do was takie pytanie
Czy macie łuk na podniebieniu? Ja mam od 2 dni,nie mam jeszcze aparatu,ale jakeś nakładki założone na 6.Pierścienie połączone są metalowym łukiem,a on "opakowany"w plastik.Jest to strasznie niewygodne,na początku nie mogłam ani mówić,ani łykać śliny,nie mówiąc już o jedzeniu, a dziś mówię tak jakbym miała cukerka w ustach.Nie wiem czy przy aparacie też tak jest...w dodatku nie mam tego łuku na podniebieniu,co chyba byłoby wygodniejsze,tylko w połowie wysokości między językiem a podniebieniem.Czy ktoś z Was ma coś takiego?Czy z tym można się nauczyć normalnie mówić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam do was takie pytanie Ja mam coś takiego właśnie już od ponad 2 miesięcy.;) To jest aparat rozszerzający górną szczękę. Zakłada się do tylko na kilka miesięcy. Ja za miesiąc się go pozbędę.:D Na początku było trochę kłopotów z tym aparatem, ale po jakimś tygodniu, może dwóch tak sie przyzwyczaiłam, że zapominam nieraz, że go mam.;) Będzie z dnia na dzień coraz lepiej, nie martw się.:) Chociaż szczerze mówiąc nie mogę się doczekać, aż go zdejmę.:D A co do zwykłego aparatu, to nie zauważyłam, żeby w czymkolwiek przeszkadzał, a już na pewno nie w mówieniu (o ile nic się nie obciera ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam do was takie pytanie
Nie,ja nie mam Hyraxa,a to on rozszerza szczękę,ja mam coś innego.Ten łuk nie robi nic poza łączeniem pierścieni i przeszkadzaniem,nie wiem po co go zamontowała :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karo-PannaHass
moze masz aparat Hassa tak jak ja? Draculia ma Hayraxa i jak dla mie to jest bardzo do siebie podobne. Naprawde sie przyzwyczaisz do tego, ja to mam od 30.10.2009 i do tej pory juz jest luzik, przyzwyczailam sie a i juz moja przerwa miedzy jedynkami jest spora hihi fajna sporawa naprawde, jesli potem mam miec proste zeby to warto sie omeczyc:) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejti83
Witam Aparat zdejmuje za ponad dwa tygodnie:) czy ktos kto ma już djęty aparat opisze wrażenia?:) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, mam aparat od poniedzialku, ale dzis zauwazylam, ze na czworce obsunela mi sie gumka- zjechala z jednego z dolnych zamkow, niestety moj ortodonta przyjmuje tylko w poniedzialki, mam czekac i isc do niego, czy leciec do jakiegos innego zeby mi to poprawil? czy nie jest to na tyle powazne zeby nie moc poczekac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herbata z maliną
Witam, Czy ktoś z Was zakładał aparat w Krakowie? Czy możecie polecić jakiegoś sepecjalistę/placówkę?? Bardzo zależym mi na jakości , cena nie gra roli ale liczy się jakość... Pozdrawiam Dziękuję za wypowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze dawno strasznie nie pisałam bo miałam problemy z internetem. Chyba nie dam już rady tego wszystkiego nadrobić... no trudno. Ja mam termin ściągania na 26 stycznia. Kurcze 760 zł bede płacić.:/ Za Ściąganie, płytki i polerowanie razem. To dużo.? Bo wydaje mi sie że tak:/ A ze ściągania to wcale sie nie ciesze. Przywiązałam sie do tego mojego żelastwa ; DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herbata z maliną
Dziwczyny, tyle was było .. może ktoś jest z krakowa? Tylko ja po aparacie będę musiała mieć imppanty ortodontyczne wkładane (dwie dwójki na dole)... dlatego liczyłam na waszą pomoc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justys93_xd: Ja za samą płytkę retencyjną będę płacić 600 zł o ile dobrze pamiętam. Ale to jeszcze mam jakieś 1,5 roku do ściągnięcia aparatu. I zapewne dojdą jeszcze jakieś koszty (oczyszczanie zębów, polerowanie itd.), więc myślę że to w miarę wszędzie ceny są podobne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miniminiii
mam pytanie, od tygodnia noszę aparat stały.Celem jest przesunięcie zębów w prawą stronę i cofnięcie do tyłu. Zęby już trochę ruszyły, ale dwójka podniosła się do góry. Czy to normalne, że ten ząb się podniosł. Wizytę u lekarki mam dopiero za 2 tygodnie, martwi mnie to bo dentystom nie ufam za bardzo i mam nadzieję że nic mi tam źle nie ustawiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejti83
Witam Do miniminiii: kiedy ja założyłam aparat-byłam przerażona jak dwójka i jedynka jest co chwila inaczej ustawiona-jedna wyżej druga niżej, jedna dłuższa druga krótsza etc....- wtedy orto powiedziała mi, że różne rzeczy mogą się dziać przez cały ten rok noszenia-i ja absolutnie mam na to nie zwracać uwagi-mam się martwić efektem końcowym:) Efekt końcowy jest taki, że 10 grudnia ściągam aparat i pani orto miała rację:) Proponuję się nie stresować i nie analizować aż tak dokładnie ustawienia zębów, które i tak co chwile się zmienia. Będzie dobrze-orto wie co robi:) pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatkaa_16
Aparatkiii... ;D ja mam do was małe pytanko. Od keidy mam aparat [ dbam o higienę jamy ustnej doskonale ] robią mi się białe plamki na zębach . ;/. Ma ktoś ? .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minimiii
dzięki Kejti, będę spokojna, że ząb mi nie wyjdzie:) Najgorsze jest to, że idzie się na wizytę do orto i wszystko tak szybko, bo zaraz następny pacjent. np. o myciu zębów z aparatem, orto nic mi nie mówiła, dopiero na internecie poczytałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejti83
Do miniminiii: jak czegoś nie wiem to mnie możesz śmiało pytać:) mi np. bardzo pierzchną usta przy aparacie-świetny jest balsam do kupienia w aptece za ok 8 zł - tisane!!! Przechodzą wszelkiego rodzaju dolegliwości jak ręką odjął. Pytaj smiało o wszystko. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatkaa_16: No właśnie ja mam taki sam problem, a dbam o higienę. Wydaje mi się że w ten sposób właśnie zaczynają robić się ubytki :( Nie wiem jak temu zapobiec. Ja zawsze miałam słabe zęby - przed założeniem aparatu miałam leczone prawie wszystkie zęby, a regularnie chodziłam do dentysty :( Jeśli ktoś wie jak sobie poradzić z takim problemem to byłabym wdzięczna za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatkaa_16
sandruncia ehh no u mnie to samo. :(( Byłam u dentysty i pow ze to ubytek i zrobił mi ząbka. ;/. mam tak za każdym razem kiedy zmieniam pastę ;//. uhuu.. mam aparat od czerwca i nie mam gumek ? Jak poproszę ładnie panią ^^ to mi założy czy zalezy to od czegos :> ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgredowata
dziewczyny, te biale plamki to odwapnienie zebow niestety:( moj orto mnie przed tym ostrzegal, ale na szczecie nie mam z tym problemow ogolnie to jest kwestia odpowiedniego krazenia krwi w dziaslach i doprowadzania odpowiednich ilosci wapnia, co jest utrudnione przy aparacie musicie albo myc czesciej zeby (jesli sie da) albo po prostu masowac podczas mycia dziasla (miekka szczoteczka) mam nadzieje, ze wam przejdzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgredowata
zalozyli mi dzisiaj dolny luk-ogolnie sie ciesze ale umieram z bolu a co u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×