Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
crazy_bogie

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

Gość tulipanek1
zgrdowata, a propos bólu.... ja mam od dwóch dni silniejsze wyciągi ( na mój tyłozgryz) i tak w skrócie, strasznie ciągną!:/trzeba to przeczekać, poprzednie wyciągi to nic w porównaiu do tych... ale z drugiej strony zdecydowanie wolę wyciagi niż wyrywanie ósemek.... włąsnie czeka mnie wyrwanie ostatniej za dwa dni..:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgredowata
niestety dzisiaj nie jestem w stanie jesc ale jakos przezyje-w sumie przy gornym tez tak mialam, najwazniejsze ze najgorsze bede miala za soba wspolczuje tej 8ki-domyslam sie ze wyrywanie musi byc koszmarne (dla mnie 4 byly makabryczne, wiec co dopiero 8ki):(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgredowata: Ja też nie mogłam wytrzymać z bólu po założeniu dolnego aparatu, nie mogłam nic jeść itd. Ale teraz - jak już minął prawie miesiąc, nie czuję go wcale :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie! od tygodnia jestem bez aparatu!!!! dokladnie od 25 listopada ! 26 listopada odebrałam plytke i nastepna wizyta dopiero za pol roku! efekt ? olsniewajacy!!! sama orto byla zaskoczpna nie tylko prostymi zebami ale rowniez ich biela! gore mam bielsza od dolu ;) naprawde! eh jakie to bylo piekne za zarazem dziwne uczucie gdy zdjela mi aparat ! ta gładz na zebach hihi aparat nosilam 20 miesiecy! wytrzymalam i nie ,żaluje! i wam tez polecam prostujcie zeby bo efekt koncowy wszystko wynagradza`

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejti83
Do xxx_aparatka: Hej-gratulację!!! Ja mam zdejmowany aparat 10 grudnia- w następny czwartek-powiedź mi jak długo to trwa- i czy orto czyści ząbki po zdjęciu aparatu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgredowata
gratuluje i zazdroszcze dziewczyny:D przede mna jeszcze jakies 27miesiecy:O jak wam sie nosi te plytki retencyjne? i czy faktycznie dolne zeby sa podklejane od srodka drucikiem? (ciekawe czemu u gory nie mozna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdjecie aparatu trwalo hmm 3 minuty ? naprawde !!! orto ponacinała przy pierscieniach poodklejała zamki i tak caly aparat ''wypadl'' :> potem orto czysciła mi zeby tzn spiłowala klej i wygladziła powierzchnie . zrobiła wycisk i na nastepny dzien plytka! płytke hmmm nosi sie srednio jest niewidoczna ale narazie nie umie w niej normalnie mowic wiec zakladam na noC ale to obowiazkowo ! druciku na gorze nie mozna miec bo jak pewnie da sie zauwazyc dolne zeby stykaja sie z gornymi od spodu gdzie powinien byc drucik wiec watpie by bylo przyjemnie gdyby drucik non stop sie odklejał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejti83
Do xxx_aparatka: Hej-dzięki-ja już miałam robione wyciski dwa tygodnie temu, także od razu dostane płytkę:)ale orto powiedziała mi, że zakłada mi drucik na góre. To juz sama nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cassie4321
nosze swoj aparat ponad 3lata, dzisiaj zauwazylam odslonieta szyjke w 3 na górze, boje sie, jak wyglada leczenie czy jest szansa na schowanie sie szyjki?, prosze pomozcie, czekam na wasze odpowiedzi!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczyny! Gratuluję Aparatkom, które zdjęły już aparat.:) Ja z kolei mam pytanie odnośnie zdejmowania Hyraxa. Czy któraś z Was mogłaby podzielić się ze mną swoimi doświadczeniami? :) 18 grudnia pożegnam się z moim, tylko trochę się martwię, jak orto będzie to usuwać, bo w końcu nieźle się ten rozszerzacz trzyma na kilku zębach zatopionych w plastiku.:D Chyba czytałam, że robi się to specjalnym "pistoletem", trwa to chwilę i nie boli, ale byłabym wdzięczna, jeśli któraś z Was by mi opisała, jak to wyglądało w jej przypadku.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość b4ko
Witam, nosze aparat od 3 msc, i wszystko narazie idzie zgodnie z planem, az do wczorajszej wizyty, ortodontka załozyła mi łuk podniebienny. Tzn to jest sam drut, zaczepiony w zamki, coś w tym stylu jak na obrazku: http://www.djlabor.pl/images/galeria/3259.jpg I mam pytanie, czy tez was bolał jezyk przy jedzeniu, haczyliście o to, zbierało sie wam tam jedzenie? :P ten łuk jest w pewnym dystansie od samego podniebienia, tak na oko, tzn na dotyk :P około 4 lub 5 mm Jest mozliwe sie przyzwyczaic do tego,? bo narazie sobie tego nie wyobrażam :P Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam taki drut i powiem Ci, że to było kwestia kilku dni, żeby się przyzwyczaić. Przynajmniej u mnie było tak, że potem zapominałam, że go w ogóle mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tulipanek1
a ja już się pozbyłam oststniej ósemki! Wyrywanie trwało około 20 sek. i było bezbolesne... aż trudno mi było w to uwierzyć, że tak gładko poszło, bo po ostatnich doświadczeniach miałam uraz:( juz po wszytskim :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pola310552
Cześć! Też nosiłam aparat ortodontyczny. Leczyłam się u doktor Anna Wojtaszek-Słomińskiej ( gabinet przy Grunwaldzkiej 212 w Gdańsku) i niestety szczerze odradzam wybór tego lekarza. Pani doktor jest bardzo miła, ale zupełnie nie słucha pacjenta - skarżyłam się jej wielokrotnie że obcieram sobie jeden z zębów o aparat podczas zagryzania, nic z tym nie chciała zrobić przez to mam teraz zniekształconą, startą jedną z górnych trójek. Raz przy zmienianiu zamka, który pękł, przykleiła mi nowy krzywo i jedna z górnych jedynek stała się dłuższa od drugiej i wysunięta do przodu. Wyglądało to strasznie i chodziłam z tym kilka miesięcy bo też pani doktor twierdziła - że to się wyprostuje. Przez to że trzeba było kolejne miesiące prostować skrzywiony przez pania doktor ząb moje leczenie sie bardzo przedłużyło - nosiłam aparat przez ponad 3,5 roku! Mam wrażenie, że to celowe działanie, aby przedłużyć leczenie i wyłudzić od pacjenta pieniądze - każda wizyta kosztuje 120 zł A Pani doktor Maria Niekra, która czasem przyjmuje zmiast Słomińskiej jest wyjątkowo nieuprzejmą, wręcz chamską osobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejti83
Witam Ja już po zdjęciu aparatu-nosiłam rok i trzy miesiące:) - ściąganie samo nie należało do przyjemnych-dziwne uczucie. Trwało z czyszczeniem, polerowaniem, wyciskiem na aparat retencyjny etc ok godziny. Osobiście jestem zadowolona-mam ładne ząbki i jest ok. Płytke nosze tylko na noc, a na stałe mam drucik od spodu od trójki do trójki zalany woskiem:) jest ok. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgredowata
tulipanek1-gratuluje;) dobrze, ze nie bolalo bo wiadomo jak z 8kami bywa pola310552-wspolczuje, czemu nie zmienilas ortodoy na innego? moze napisz recenzje na stronach typu znanylekarz.pl zeby wiecej osob sie nie narwalo? kejti83-to super:) czy noszenie plytki retencyjnej tylko w nocy nie bedzie zbyt mala czestotliwoscia? bo spotykalam sie z opiniami, ze przez pierwsze 3 miesiace powinno sie ja zdejmowac tylko w czasie posilkow i mycia zebow ja we wtorek ide na zmiane drutow, ciagle mi ostatnio zakladaja metalowe ligaturki (ze skreconych drucikow), szkoda bo nie sa kolorowe, ale jak stwierdzil orto sa za to bardziej precyzyjne mam nadzieje, ze zeby przestana bolec do swiat, bo mam zamiar sie obzerac:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie już po zmianie drucików zęby nie bolą wcale :) Orto jest z leczenia bardzo zadowolona gdyż zęby szybko mi się prostują. Oczywiście ja też jestem happy żeby nie było :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejti83
Do zgredowata: Wiesz co sama nie wiem-ale jak pytałam orto to powiedziała, że po to mam założony drucik od spodu, żebym nie musiała nosić tej płytki cała dobe.Moja orto nigdy nic nie odwaliła także mysle, że będzie ok:) Pozdrawiam!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejti83
Do zgredowata: Też zawsze miałam drucikiem obkręcane zamki zamiast gumkami-podobno przynoszą lepsze efekty:) osobiście tez je wolałam:) pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, mam pytanie. Dolny łub zębów ustawił mi się tak, że zęby mam nieprostopadłe do podłogi, a tym samym jak zamykam usta, to stykają mi się przednie górne z przednimi dolnymi, dzięki czemu nie stykają się ze sobą tylne. Po prostu dolne nie zachodza za górne, jak zamykam usta. Nie wiem czy wiecie o co mi chodzi, w kazdym razie non stop mi stukają sie ze sobą dolne i górne zeby na przedzie i to nie jest przyjemne, a jako ze dolne zęby są pod kątem do ust, to non stop zamki obcierają mi o usta i jestem cała poharatana:( Orto twierdzi że tak ma być, a mi to przeszkadza i martwie się że już tak mi zostanie na resztę życia:-O Noszę aparat dopiero od marca, myślicie że to się zmieni jeszcze? Czy u was tez tak jest, że górne stykają sie dokładnie z dolnymi zeby, czy zachodzą za siebie? Przez to mam teraz usta wystające jak lachociąg:-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pola310552 Rozpoczynałam leczenie u dr Słomińskiej, kontynuuowałam je u dr Marii Niekry. Co do dr Słomińskiej, to obecnie sprawa tak wygląda, że Pani dr ma za dużo pacjentów i tak naprawdę nie ma za dużo czasu na poszczególnego pacjenta. Stąd zakładałam tylko hyrax u dr Słomińskiej, a już na założenie aparatu i dalsze leczenie przeniosłam się do dr Niekry, ponieważ mi zależało na czasie, żeby jak najszybciej zakończyć leczenie. I Dr Niekrę z całą pewnością polecam!!! Zawsze bardzo miła dla pacjentów!!! Nawet jak trochę osób czeka w kolejce, to w gabinecie nie da się odczuć, że dla Ciebie Pani dr nie ma czasu... Słucha, dokładnie wszystko sprawdza, profesjonalistka !!! Rok leczę się u doktor - w styczniu 2010 ściągam aparat (ale leczenie trwało łącznie ok. 1,5 roku - bo jeszcze był hyrax przed aparatem). Nigdy żaden zamek mi nie odpadł, nie miałam żadnej awarii, gdy miałam jakiekolwiek wątpliwości, że leczenie idzie w złą strone - ZAWSZE mogłam liczyć na DARMOWĄ konsultację!!! Polecam serdecznie dr Marię Niekrę!!! W razie jakichkolwiek pytań chętnie odpowiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kejti83 Czyli miałaś ściaganie aparatu za jednym razem? U mnie są tzw. dwa ścąganie aparatu: 1) dr zdejmuje pierścienie i robiony jest wycisk do płytki retencyjnej 2) mam gotową płytkę retencyjną, zdejmowane są zamki i druty, przeprowadzenie jest czyszczenie itd. Na początku byłam zdziwiona, że są jakies 2 etapy. Ale uważam, że to jest lepsze rozwiązane, bo przynajmniej od razu po zdjęciu aparatu mam już płytkę retencyjną i nie ma prawa mi się nic przesunąć zaraz po zdjęciu aparatu, gdzie średnio czeka się na taką płytkę ok. 1 dnia. Zwłaszcza, że ja przez krótki okres leczenia muszę przez 2 miesiące po zdjęciu nosić płytkę na górnym łuku 24 h/dobę, zdejmując ją tylko do jedzenia i mycia zębów:) Na dole będę miała równiez przyklejony drucik. Kejti83 a jak wrażenia? Nic się nie przesuwa w złą stronę ? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laura Diaz Wydaje mi się, że jednak nie jest to w porządku... Musisz przycisnąc orto... Poczytaj, czy to jest może jakaś wada zgryzu, może tak do niej trafisz...Ehh współczuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wczoraj pozbyłam się hyraxa i mam już komplet aparatów metalowych na górę i dół.:) Jaka ulga bez tego hyraxa! Nawet mama od razu zauważyła, że o wiele łatwiej mi mówić. Na dolną lewą szóstkę mam założoną separację i we wtorek idę do orto na zakładanie pierścienia. No i to już będzie komplet.:D Ząbki mi się ładnie prostują. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aquaaparatka Ja miałam własnie takie dwu etapowe ściaganie aparatu. Płytke nosze już ponad miesiąc, powinnam sie już do niej dawno przyzwyczaić ale jakoś mi ją trudno zaakceptować i szczerze mówiąc nie lubie jej. Czasami mam wrazenie, ze jest źle dopasowana. Jak się stresuję to mówię bardzo niewyrażnie. Pocieszam się, ze jeszcze tylko 2 miesiące ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejti83
Do aquaaparatka: Nosiłam aparat tylko na górny łuk-tzw. szafirowy- przezroczysty-nie miałam zamków tylko rurki:) - parę dni wcześniej byłam na wyciskach do płytki retencyjnej-potem kolejnego dnia miałam zdejmowany aparat od razu plus czyszczenie - i zakładan drucik na górny łuk-od trójki do trójki oraz robiony wycisk-na drugi dzien odebrałam płytkę. Płytke nosze tylko na noc-zalecenie orto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karo-PannaHass
a ja juz dzisiaj pozbylam sie Hassa;] teraz mama płytke a po swietach juz zaczynam leczyc gorna szczeke aparatem stalym;] ale rzeczwiscie pozbycie sie takiego czegos jak Hass i Hayrax to wielka ulga :) pozdrawiam wszystkich;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karo-PannaHass
mam plytke od trzech godzin i zeby mnie napieprzaja:/ a jedynki to juz w ogole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karo-PannaHass
mam plytke od trzech godzin i zeby mnie napieprzaja:/ a jedynki to juz w ogole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karo Panna Hass Gratuluje zdjęcia hassa.:) Fajnie, że już mamy za sobą noszenie rozszerzaczy.:) Jeśli chodzi o mnie, to ta cała separacja, o której tyle złego słyszałam, wcale nie była taka zła.;) Prawie w ogóle jej nie czułam. Zakładanie pierścienia też było spoko nawet bez większego znieczulenia.:) Nic mnie już dawno nie boli i przez Święta mogłam jeść w zasadzie wszystko.:) Fajny prezent na urodzinki miałam, bo cała wymiana aparatu nastąpiła przed 24 grudnia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×