Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
crazy_bogie

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

xplision - hihi ja wiem ze masz sie dobrze z tym swoim aparacikiem no ale przeciez na ząbkach masz troszke kleju a jesli pije sie kawke bądz herbatkę to po pewnym czasie jest ryzyko ze osad się tam znajdzie. Ktos kiedys pisał ze tego nie da sie potem doczyścić ;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm no ale ten klej jest pod zamkiem wiec jak ma sie tam zbierac osad?? Ja tez przesadnie zębów nie szczotkuję, 4 razy dziennie max :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdzies wyczytałam: kamień usuwa się co pół roku.. juz pierwszy pokład kamienia powstanie po 10 dniach z niedoszczyszczonej płytki nazebnej ( taki kożuszek na zebach , który zalega juz po nocy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xplosion-patrzę na te Twoje fotki- i czy mi się wydaje,czy Ty nie miałeś żadnego zęba leczonego? wszystkie w nienaruszonym stanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie dajmy sie zwariowac. normalne szczotkowanie w ciagu dnia po jedzeniu i na wieczor pelna toaleta wystarcza jak mowia sami ortodonci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xplosion - :D chciałam Cie troszke nastraszyć ;D Ale wiesz co?:) Jak sie przygladam swoim ząbką to ten klej widze i on nie jest tak idealnie pod zamkiem lecz czasami wychodzi. Wiadomo ze orto powinna nadmiar kleju zdjąc ale jednak pokrywa on większą cześć niz tylko to miejsce gdzie ma być przyklejony zamek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
setsi u mnie kleju zadnego nie widac przy zamkach... a z tego co mówil orto to jest on w kolorze rozowym wiec bym zauwazyl :p Pewnie, że leczyłem zęby i to nie raz... w tym roku zmienialem dentystę i ta nowa założyła mi 7 plomb... są one w kolorze A1 dlatego ich nie widzicie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamień miałam usuwany rok temu, no więc teraz(parę dni przed założeniem aparatu) znów zajrzałam do dentyski, wiadomo czy wszystko ok,no i oczywiście żeby kamień usunąć, bo mi się trochę nazbierało,zwłaszcza na dolnych jedynkach od środka przy linii dziąseł, a ta 3 razy bzyknęła tym swoim urządzonkiem, 5 min roboty (no z pastowaniem może 10) i 80zł poszło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plomby mają swoje oznaczenia od a1, które jest bardzo jasne do A .... np 104 :p które jest czarne ;p hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*xplosion musiałam znaleźć gwarancje, żeby odpisać na to pytanie:) 8500 DLX OxyJet Center *crazy_bogie no niestety ten co ja mam to dość trudno by było chyba zabrać ze sobą w podróż :| *ida-corrida piszesz, że używasz pasty elmex, ja co prawda na początku używałam zielonej a nie pomarańczowej ale ortodonta mi powiedział, że jeżeli chcę jakoś się pozbyć tego osadu to pasty elmex napewno nie pomogą bo są zbyt delikatne... to może zmień pastę? ja zmieniłam:) a co do tych jonów;)hehe ja też się nad tym zastanawiałam bo osad tworzył mi się tylko na dole a na dole mam właśnie metal, ale nmie wiem jak to z tym jest;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też mam parę plomb w kolorze zębów (no, może nie A1) ale mam wrażenie że po latach albo zęby mi zjaśniały,albo plomby zciemniały. P.S.W sumie jakbym była orto i miała pacjenta z takimi bielutkimi ząbkami też bym się ceckała żeby kleiku widać nie było ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki, w takim razie kupię sobie normalnie po prostu colgate total12, jakoś nie mam sentymentu do blend-a med , no bo po co mi twarde jajka :-D :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o! odnośnie implantów, promocja teraz jest! http://www.bluedental.pl/Implanty.html jakoś tak się wczoraj zaczytałam... podejrzewam,że 8kę przesunie mi do 7ki, zostanie luka po6tce, więc implancik by się przydał... no,ale dól dopiero 28.XI , ciekawa jestem jak ja się będę czuła "wpełni zadrutowana" no i będę to wszystko nosić do 3lat, bo tak mi orto powiedziała, oczywiście oprócz hyraxa, bo go na szczęście zdejmę za pół roku(niecałe) p.s.no cóż, to już nie te latka żeby ząbki tak szybko się przesuwały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zobaczcie ostatnie zdjęcie na tamtej str. ktoś sobie implant wstawia,a takie krzywolce na dole... a potem pójdzie do orto,a ta powie,że 6tki trzeba rwać, żeby przód wyprostować hahahahahahaa!!! :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nurtuje mnie cały czas jedna kwestia .. Chyba nawet już wcześniej o tym pisałem, mianowicie między piątką a trójką mam szparę po ekstrakcji czwórki wzdłuż której przebiega drucik od aparatu.. Wstawiłem właśnie fotkę do galerii by lepiej to zobrazować... Oczywistym jest, że gryząc jakies posiłki narażam ten że drucik na działanie różnych sił przez co jego naprężenie słabnie.. Tak też mi się wydaję, że od momentu założenia aparatu (ok 9dni) nie jest już tak naprężony jak na początku przez co wg mnie słabnie działanie aparatu... Co wy o tym myślicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysle, ze nie slabnie, a napewno nie w takim stopniu aby moglo oslabiac dzialanie aparatu. przy nastepnej wizycie zapytaj orto jak to dokladnie jest, ale mysle, ze nie masz sie czym martwic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xplosion - ja też mam taką sytuacje ale z szóstkami, ten drucik jest taki cieniutki i tez mam obawy ze sie zdeformuje ;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
setsi. No właśnie mam takie same wrażenie, a wiadomo czasem tym druckiem zagryzie się coś twardszego... stąd moje obawy co do niego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trafna uwaga. jak wyrwalam(oczywiscie nie samodzielnie :P ) osemki to siodemki jeszcze bez aparatu sie przemiescily troszke. golym okiem widoczne to nie bylo, ale czulam przy czyszczeniu nitka, ze jest luz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*xplosion cos tam Ci pisalam ze sa specjalne \"gumowe\" rureczki na drucik ktory sie ciagnie w takich pustych przestrzeniach, kurcze na jakiej stronie to bylo... bo moze on jakos chroni bardziej czy cos;P aczkolwiek nie wydaje mi sie zeby cos z nim sie stalo dotychczas;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wizualnie to nic mi się raczej nie przesunęło... ale logicznie rozumując to może trochę jest w tym prawdy. Na pewno przy pierwszej wizycie zapytam o to mojego orto. Jakby się nie patrzeć do od kilku dni zęby mnie nic nie bolą, bolały może 2-3 dni po założeniu aparatu, szcególnie jedynki jak coś zagryzałem, ale teraz już sie unormowała.. dlatego zastanwiam się czy poprostu sie przyzwyczailem czy może ten drucik się poluzował ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xplosion - gdyby faktycznie miało sie coś stac z tymi odkrytymi drucikami to chyba nasze orto dałyby jakieś zabezpieczenie... Można jedynie wnioskować ze nie ma takiej potrzeby i ze przy gryzieniu nic sie z drutkiem nie stanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Setsi To jest wariant optymistyczny i mam nadzieję, że trafny :) pinka.hell Na pewno zapytam o te rurki przy następnej wizycie czyli za 26 d ni 15 godzin i 30 minut :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a z tym bolem to jest roznie. raz boli tydzien, a raz dwa dni wiec tym raczej bym sie nie sugerowala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×