Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
crazy_bogie

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

Moim skromnym zdaniem fotomodelka z aparatem nie dość, że ładnie wygląda, to jeszcze reklamuje dbałość o zdrowie ząbków :) A poza tym... nawet jeśli nie chca aparatu na zdjęciach, to w dobie fotoszopa raczej nie jest to prroblem ;) :P I powodzenia z pozowaniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pinka.hell Powodzenia z modelingiem, na pewno zostaniesz przyjęta... Ja ostatnimi czasy miałem wziać udział w castingu na twarz WSB w Poznaniu, ale ostatecznie przez aparacik zrezygnowałem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pinka.hell - odważna jesteś :):) Podziwiam takich ludzi:) Mam nadzieję ze Cie wybiorą :):) Kurcze ja to nawet krepuje sie stać na promocji...ze wzgledu na swoje kompleksy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niom :) Mnie też zawsze zadziwia (pozytywnie) jak niektórzy potrafią bez skrępowania przed aparatami się zachowywać... pewnie dlatego, że sama mam wielki kamerowstręt i raczej uciekam przed obiektywem :P Setsi--> coś czuję, że Twoje \"kompleksy\" widzisz tylko Ty, a reszta świata nie ma o nich pojęcia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaa rozpisałam się i mi blad wyskoczyl ;( Napisalam, ze ja wcale sie nei czuje jakos pewnie przed obeiktywem, ale zawsze jakies nowe wyzwanie...no i o kase chodzi:D bo mam dwa kierunki to do normalnej pracy nikt mnie nie chce wziac bo nie ma czasu.. Kiedys w gimnazjum bylam mega niesmiala i zeby przelamac sie, zapisalam sie do cheerleaderek:D lol troche ale zadzialalo;) *explosion ja wyslalam jakies zgloszenie mailem:P bo chcialam iPoda wygrac;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak juz jestemy w tamecie modelingu to zastanawialam sie wczoraj na Karolina Malinowska, ktora od jakiegos czasu nosi aparat. Wprawdzie juz nie pracuje, ale wciaz udziela sie w mediach i zdziwilo mnie, ze nie wybrala jak wiekszosc polskich\" gwiazd\" aparatu lingwalnego aby nie przeszkaszal jej w pracy. z drugiej jednak strony skoro nosi zwykly i jej nie przeszkadza to czemu nie nosila go wczesniej? a juz najbardziej intrygujace jest, ze sama twierdzi, ze sie nie usmiecha, ale jak to mozliwe, ze w calej swojej pracy nie zrobila ani jednej usmiechanej sesji? tak poza tym to uwazam, ze jak juz sie nosi aparat to nie powinno sie juz krepowac krzywych zebow ani aparatu, to juz ten moment kiedy mozna odetchnac, ze cos sie z tym robi i jest tylko lepiej. jak noszenie okularow :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity kluh - moze masz racje, ale jesli sama jestem świadoma swojego kompleksu to ciezko mi jest przełamać się, brak pewności siebie sprawia że z wielu sytuacji wole się wycofać. Dlatego myślę że aparat jest dla mnie kluczem do \"sukcesu\" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze o mediach. widzialam gdzies na necie zdjecie "Brzyduli" i nie moglam wyjsc z podziwu jak producenci serialu wpadli na pomysl aby zalozyc dziewczynie czarne gumki :O ja rozumiem, ze postac jest charakterystyczna, przerysowana, ale w zupelnosci wystarczylyby czerwone, albo ciemny fiolet aby aparat byl widoczny :) napewno nie zwiekszy to liczby chetnych do noszenia paratu :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy_bogie - tez mnie to troszke irytuje:) Potem ludzie myślą, że aparat to coś co oszpeca człowieka, coś co sprawia że staje się obiektem pośmiewiska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Setsi--> Mam nadzieję, że nigdy nie będę miała nic wspólnego z ludzmi, którzy tak myślą :) Jak na razie wszyscy moi znajomi reagują pozytywnie, albo coś zabawnego powiedzą, albo po pierwszym przeglądnięciu przestają zwracać uwagę... Wydaje mi się, że większość ludzi już miała bliskie spotkanie z aparatami, albo u siebie, albo u kogoś znajomego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i coraz wicej bedzie mialo kontakt bo jednak ludzie maja wieksza swiadomosc i zaczynaja dbac o swoje zdrowie. jednak do takiego stanu jak jest na zachodzie jeszcze nam daleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy_bogie - Masz racje że widok aparatu ortodontycznego nie powinien już budzic sensacji:)Lecz zdażają sie osoby, które nawet nie wiedzą jak takie \"coś\" wygląda i mówią na temat aparatu niestworzone historie które mnie osobiście śmieszą. \"Zadrutowanych\" przybywa ale tez nie w masowej ilości. Jest dużo osób, których nie stać na leczenie orto., bądz poprostu boją się wprowadzić w swoje życie jakieś zmiany bo uważają ze to bedzie zmiana na minus (jak bede w tym wyglądać, strace swoja atrakcyjność, bede miała problem w kontaktach interpersonalnych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ratunku!!!na dole między zębami, i od str języka robi mi się szary osad. Chyba zwariuję, myję zęby 3różnymi szczoteczkami+płyn+nić i co to do cholery ma być! Wcześniej nie maiałam czegoś takiego, a jak już coś to kamień,ale usuwałam przed założeniem aparatu i dentystka powiedziała,że teraz to spokojnie za 2lata. nie piję ani kawy,ani coli... ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam druciaki :) pomóżcie.. :( jestem tutaj nowa i mam pytanie,może trochę smieszne.. czy moge liczyć na to że w ciągu 10m-cy noszenia aparatu stałego na górną szczęke będe mogła go zdjac z efektami ? pytam bo za mniej więcej 11m-cy wychodze za maz i chciałam w tym wyjątkowym dniu wyglądać ślicznie..a mam krzywą jedynkę :( wiem że to boli, miałam już aparat wkładany na górna szczękę, ale nosiłam go niezbyt regularnie.. cóż głupota proszę pomóżcie ;( i czy macie może namiary na niedrogich ortodontów z kuj-pom (okolice gniezna) PROSZĘ pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baloo25--> Przeglądnij sobie zdjęcia niektórych osób :) moim zdaniem największe efekty widać właśnie po pierwszych miesiącach noszenia! I z tego, co wiem, to dziewczyny często sobie demontują aparat właśnie na okazję ślubu, a potem znowu maja zakładane. Chociaż na pewno wiąże się to z dodatkowymi kosztami :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale rozważania ja tu widze, no no ;) Mnie irytuje to ze jeszcze nie moge gryzc wrrr, ile to u Was trwało, bo ja mam już 5ty dzień, szczeka od wczoraj nie boli zupelnie ani nic, tylko gryzc sie nie da, bo same zeby bola...mama mi dzisiaj kupila z 15 roznych budyniow itd, bo mam niedobor slodyczy:D Dzisiaj ide do kumpeli i po raz pierwszy w formie zadrutowanej chce sie upić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie nie mam mowy o ugryzieniu czegokolwiek twardszego niż pierogi albo kluska... żuć mogę, bo zęby z tyłu jakoś nie ucierpiały :) ale przednie od 1-3 nie nadają się do użycia :O Mój brat ma tak samo, a to już 4 dzień od założenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje tylnie jakos tes niebardzo, jem wszystko co mieciutkie;P a kluski to takie cieniutkie też, no albo ryz, cos czego nie trzeba gryzc a ewentualnie delikatnie "przygniesc" tylnimi zebami:P bosko! ;P zyc nie umierac;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja osobiście około tygodnia miałam problemy z gryzieniem, najgorzej bolą jedynki, a rczej tylko jedynki... p.s.wczoraj u znajomej zakrztusiłam się herbatą, chyba pożałowała mi tej herbaty, albo pozazdrościła aparatu... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wlasnie, czy soki owocowe barwia?? tzn chodzi mi bardziej o napoje, jakis winogronowy itd? Bo nie pytam o skrajnosci typu gesta marchewka;P a jakies czarne pozeczki? pewnie macie doswiadczenie z tym;)? jakies sosy pomidorowe? (glownie chodzi mi o przezroczyste gumki) nie powinno sie za bardzo pić coli, a jakis sprite, fanta? wiem ze pewnie denne pytania;P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baloo trudno powiedziec przy przez 10 miesiecy da sie skorygowac Twoja wade, ale znam osobe, ktora miala do wyprostowania jeden zab i nosila aparat dokladnie 9 miesiecy. mysle, ze powinnas zapytac lekarza. jesli chcesz ukryc aparat na slub, to albo wstrzymaj sie ten rok z zakladaniem, zaloz kosmetyczny, albo zdejmij na ten jeden dzien. jednak decyzje podejmij po konsultacji. lekarz tez w 100% Ci nie powie czy zdazy bo to zalezy od tego jak szybko zeby poddadza sie dzialaniu drutu. z gryzieniem to jest tak, ze chyba przez caly okres leczenia nie bedzie dalo sie ugryzc tych calkiem twardych rzeczy. ja raz mam tak, ze moge jesc praktycznie wszystko, a za dwa dni tak, ze nic nie ugryze :O najgorzej jest po wymianie drutu i tak do 2 tygodni po. skorki od chleba raczej nie ugryze do konca leczenia. gryzienie jedynkami mozecie sobie calkiem odpuscic :P co do gumek to moge mowic tylko o bialych bo takie nosze. nie odbarwiaja sie jesli mysje sie zeby zaraz po posilku. ryzykowne najpoje pije przez slomke i szczotkuje zeby. Setsi ma wyprobowane rozne produkty moze pomoze. ja jestem ciekawa jak z dzemami ciemnymi i powidlami :) aczkolwiek wydaje mi sie, ze ok. jadlam juz marmolade i jest ok. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pinka.hell - Odradzam soku pomarańczowego, grejfrutowego, porzeczkowego i wieloowocowego:) Sa tam jakieś kwaski owocowe i to sprawia ze gumki robią sie zółte. Jesli chodzi o sosy to nie mam zdania na ten temat bo nic nie zauwazyłam nawet po sosie napolitańskim do spagetti :) Paulina prędzej czy pózniej gumki stracą na swojej \"świeżości\" lecz jesli bedziesz czyscic ząbki po kazdym posiłku to proces zółkniecia bedzie mniej nagły :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Często jest tak, że coś co niby jest bardzo barwiące typu buraczki, ketchup o dziwo nie barwią ligaturek. dzem i powidła tez jem i jakoś nic nie zauwazyłam, ostatnio nawet sok malinowy piłam do herbaty i tez nic :) Poza tym zauwazyłam ze nie wszystkie gumki traca na swojej przezroczystości, zauwazyłam inny odcień gumeczki np. na jedynce, dwójka dalej jest przezroczysta itp. Nie jest tak tragicznie, aczkolwiek to juz jest ostatni raz gdy zakładam to przezroczyste badziwie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kunegunda95
Ja miałam zakładany aparat wczoraj. I nie moge się doczekać aż się do niego przyzwyczaje, ale narazie wosk mi nie potrzebny bo narazie tylko szczypie. Jak jem to nie odróżniam jedzenia od aparatu ;p A bolą najbardziej przednie zęby. To dopiero 2 dzięń z aparatam czy później będzie bardziej boleć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kunegunda- poniej to glownie po wymianie luku, miedzy wizytami powinno byc ok. Setsi, a jakie zamiast przezroczystch ? ze swojej strony moge powiedziec, ze raz gumki zalatwilam pomadka ochronna! nie byla ona calkiem przezroczysta tylko delikatnie rozowa (ale doslownie tyci tyci) i bylo to w pierwszych dniach po zalozeniu kiedy jeszcze niedomykalam buzi dokladnie. odbarwily sie tylko gumki i tylko w tych miejsach, ktore mialy stycznasc z pomadka, wiec moze Setsi z Twoja jedynka jest podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje za odpowiedz dziewczynki ;* ja jeszcze jak szoruje zeby to sie boje ze sobie zamek odkleje;P ja uzywam blyszczyka, ktory na ustach jest przezroczysty a w opakowaniu pomaranczowy:P ale narazie nie zauwazylam, ale dopiero od pon mam aparat, wiec wszystko jak bylo tak jest przezroczyste;) w ogole ktos z Was bral inne gumki do aparatu kosmetycznego, niz biale czy niewidoczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy_bogie - Kurcze, moze cos w tym jest ze to od pomadki. Jedynke mam "wywalona w kosmos" wiec wszystko możliwe a lubie pomadki które mają jakis delikatny kolorek:) Co do koloru ligaturek to cięzko mi powiedzieć bo nie przetestowałam jeszcze zadnej innej oprócz tych bezbarwnych :D No ale na przyszłej wizycie założe sobie perłowe (o ile będą) lub jakieś w kolorze kości słoniowej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moje gumki w kolorze zębowym już zaczęły żółknąć :O Myję zęby jak coś zjem... ale tak sobie dzisiaj pomyślalam, że z moim tempem jedzenia, to spokojnie mogą się barwić jeszcze w trakcie :P Np. dzisiaj rano jak wstałam zarobiłam kawkę :) nio i piję tą kawkę, siorbię sobie spokojnie (bo gorąca) zagryzłam jakimś rogalikiem i już 20min minęło. Kończę kawę i czuję, że się rogalikiem nie najadłam... no to wyciągam z lodówki jogurt. W międzyczasie gazetka, internet i zanim zjadłam ten jogurt znowu 20min... Wychodzi na to, że tak jakbym dopiero godzinę po kawie te zęby myła! A do tego ja taka kawoholiczna jestem... ze 3-4 dziennie lubię wypić :) Kawa i herbata to chyba najgorzej barwią, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pinka.hell - zamek nie ma prawa sie odkleic przy myciu ząbków :) Poza tym szczotkowanie ząbków nie ma być szorowaniem tylko delikatnym wymiataniem :) Podobno cola zle działa na klej wiec lepiej sie jej wystrzegać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×