Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
crazy_bogie

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

Ja nie dostałam rurek, a mojemu bratu założyli :) A mieliśmy zakładane aparaty jednocześnie, w tym samym pokoju z tym, że przez dwie różne osoby :) One chyba nie robią większej różnicy poza tym, że dodatkowo osłaniają przed jakby nie patrzeć cienkim drucikiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pinka. hell Faktycznie jest to rurka na drucik ale jak wynika z opisu zakłada się ją wtedy gdy ten podrażnia śluzówkę.. To raczej nie wzmocni drucika podczas zagryzania :P .*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wg mnie to on jeszcze zwiększy powierzchnię drucika przez co siła działająca na niego podczas gryzienia będzie jeszcze większa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczerze mowiac - nie mam pojecia;) trzeba by zapytac brata niesamowitego kluha jak sie z tym czuje;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój drucik tnie jedzenie niczym brzytwa ;) i nie przeszkadza A poza tym od samego początku był trochę pokrzywiony i nawet widać to na jednym zdjęciu. Zęby bolą tak samo po lewej i po prawej, więc na siłę ciągu się to pokrzywienie nie przekłada... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może zadam banalne pytanie,ale po co się lakieruje zęby? słyszałam,że jednym z wskazań są aparaty, to kurde dlaczego mi dentystka tego nie zaproponowała? chyba muszę zmienić dentystę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kunegunda95
Wiem, że to bardzo odległy temat, ale w jaki sposób jest zadejmowany aparat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
info z netu: 1.10. Czego nie można jeść podczas noszenia aparatu? Do takich produktów zaliczyć należy wszelkie produkty twarde (np. twarde owoce i warzywa - jabłka, gruszki, marchewka itp., suchary, twarde pieczywo, twarde słodycze, orzechy, tzw. słodkie batony), ciągnące i oklejających zęby (np. toffi, wspomniane wcześniej batony) próchnicotwórcze (dosładzane soki owocowe, słodkie napoje gazowane, słodycze itp.). Warto jeszcze zwrócić uwagę na możliwość przebarwienia pewnych elementów aparatu, o których mowa w punkcie 2.2. (Co wpływa na przebarwienie ligatur?). 2.2. Co wpływa na przebarwienie ligatur? Na przebarwienie ligatur (w niektórych aparatach ortodontycznych również innych ich elementów) wpływają te produkty spożywcze, które zawierają silne barwniki. Mogą to być: * owoce lub warzywa: * czerwone buraki, czerwona papryka (ostra i słodka), wiśnie, czarne porzeczki, jagody, aronia * napoje: * kawa (nawet z mlekiem), herbata (wszystkie gatunki, nie wyłączając zielonej), cola, soki z owoców wymienionych powyżej, czerwone wino * sosy zawierające barwiące składniki: * z dodatkiem curry (lub kurkumy), sojowy, chili, tabasco, lub inne zawierające wymienione powyżej barwiące warzywa lub owoce * barwione słodycze: * żelki, cukierki, lody i lizaki (zwłaszcza te barwiące język) Do przebarwień przyczynić się może palenie tytoniu. Zamki i łuk najczęściej nie ulegają przebarwieniom, może się jednak pojawić na nich nalot spowodowany wymienionymi powyżej czynnikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kunegunda, mogę Ci tylko powiedzieć,że będzie mnie to kosztowało 500zł, bo już zostałam o tym poinformowana przez orto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To, co można jeść zależy chyba od danego aparatu. Z rzeczy, których nie powinno się jeść podane przez ida-corrida, nie jadłem tylko jagód, wiśni, no i nie piję kawy. Nic mi się w aparacie nie odbarwiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s_ylwka
Witam!! Mam 20 lat i jestem w trakcie przygotowań do założenia aparatu stałego. Wszystkie ząbki mam już wyleczone i teraz usuwam te wskazane przez ortodontkę. Zaczęło się od dolnych ósemek, narazie pożegnałam się z jedną... ciężko było... dentysta walczył z nia ponad dwie godziny. Teraz siedze cała opuchnięta, ale jak pomyśle o późniejszym efekcie to myśle że warto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znam ten bol :O mam usuniete wszystkie osemki. nie obylo sie bez komplikacji, ale dzis sie ciesze, ze ich nie mam. duzo wycierpialam, ale warto bylo. teraz nosze aparat widze pierwsze efekty. bedzie ciezko, ale dasz sobie rade. zagladaj do nas i pisz jak mijaja kolejne etapy. razem razniej przez to wszystko przejsc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do potraw które można jeść to tak jadłam : buraczki, 2xdziennie kawę z mlekiem piłam, papryka mniam mniam i wiele innych niby zakazanych rzeczy i wiecie co mam kosmetyczny aparat 1,5 roku ani jeden zameczek nie zmienił barwy, ani razu się nie odkleił więc jest to kwestia chyba przypadku że cos się złego dzieje , moja orto mówiła \"bez przesady z tą ostroznością\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na chwilę opuśc forum i 3 strony do czytania, nie czytam wszytskie z braku czasu ale wnioskuję, że xplosion znowu boi sie o swój "drucik" :P xplosion - nie martw się tak o ten drucik, ja tez tak mam ! I jem normalnie, nie zwracając uwagi na to co sie dzieje z nim, a właściwie - nic się z nim nie dzieje i zapewniam że gdyby potrzebował jakiejś ochrony to by Ci orto dał/zalozyl coś :) Pozdro :) Jesli nie w temacie to prosze zignorowac moją wypowiedź :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojeeeej ile strooon przybyło :O. No więc w czwartek miałam połowinki... no i separacje na dół... Na drugi dzień oczywiście oprócz kaca, tak bolały mnie zęby że po prostu umierałam. Wybiegłam po drugiej lekcji z rykiem dzwoniąc do taty że nie mam siły :D masakra jednym słowem.... koszmar i wogóle... motywuje sie tym, że to już ostatnia separacja ;) ehh... wrzuciłam nową fotke :) od tych separatorów zrobiła mi się taka masakra na dole że szkoda gadać. Ścisk taki, że nawet z ptasim mleczkiem mam problem ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ha! a ja wczoraj (dzisiaj w nocy) pierwszy raz piłam;D aparat mi by nie przeszkadzał gdyby nie to mialam mega napady glupawki i smiechawki, wiec smajlowalam sie na maxa z duza intensywnoscia i mi troche poobcieralo co nieco:P bo wosku zapomnialam, bo ja narazie nie byl mi potrzebny...bede pamietala, ze w razie niebezpieczenstwa dlugotrwalych smiechawek sie przydaje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wszystkim;) dawno mnie tu nie bylo :P hmmm w moich zębach mało zmian aczkolwiek \"coś\" się ruszyło ale bardzo mało:P jutro amm wizytę i pierwszą wymianę druta:P może wtedy lepiej to pójdzie:P Justka ---> co tam u Ciebie?:P mi też chyba teraz już powie keidy będę miał dół:P a wcale mi się do tego nie śpieszy:P ile masz chodzić z tymi separatorami;>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oooo Fiiiliiip ;d Aaaa widzialam że ty też już po połowineczkach ;d Jak tam imprezka sie udała ? :D Tydzien ;/ znaczy sie do czwartku... A w czwartek zakładam. Odnośnie łuku to ostatnio zdjął mi dumki i na każdego zęba założył osobno takie coś z takimi odstającymi drutami, potem je jakoś pozachaczał coś tam coś tam, a potem nadmiar obciął. Miał ktoś kiedyś jakie cuś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexandra908
mam do was pytanie ... ponieważ po paru miesięcznym noszeniu aparatu stałego moje zęby są niemal idealne ... czy wiecie jak to jest potem ? czy chodzi sie nadal na wizyty ,czy zmienianie gumek ? słyszałam też ,że jak zęby wejdą w łuk to trzeba nosić aparat retencyjny .... to prawda? wiecie coś na ten temat ??? odp. pozdrawiam :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alexandro....tak raczej tak mi za tydzien sciągają i bedę miała retencyjny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexandra908
peppa07 dzieki za odpowiedz :) a jezeli moge wiedziec to po wyprostowaniu jeszcze nosilas jakis czas aparat ,czy od razu ortoonta ci powiedzial ze bedziesz miala retencyjny ?? aha i wiesz moze czy cena jest wliczona w cene aparatu stalego czy musisz cos za niego pracic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×