Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
crazy_bogie

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

setsi. Spadlo, ale to dlatego, ze sam ograniczylem wszelkie kontakty i imprezy .. No faktycznie aparacik metalowy przyciaga, np fale elektromagnetyczne w bramce na lotnisku... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xplosion - hahaha :D Wiec to nie wina aparatu tylko CIEBIE :) Sam ograniczyłes kontakty i imprezy :) Aparat to tylko epizod w zyciu człowieka :P Gorezj gdybyś miał jakąś brodawke włochata na czubku nosa :P :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wstyd sie przyznac, ale ja tez ograniczylam :O fak znajomi na uczeli zareagowali bardzo pozytywnie, reszty zdania tez sie nie boje. ale szczerze mowiac jakbym miala dzisiaj \"wystartowac\" do jakiego faceta to balabym sie, ze pomyslalby\"czego to dziewcze z drutem u mnie szuka\" :O wiem, ze wtedy facet niebylby mnie wart i to cale bla bla bla, ale qrde balabym sie, ze jednak okazalby sie takim dupkiem :O co do xplosion to zauwazylam swego czasu na jego profili na nk, ze na powodzenie raczej narzekac nie moze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nooo dobra...ja tutaj podnosze na duchy Xplosion a sama krepowałabym się zagadac do kogoś kto by mi sie spodobał ;| Brak mi pewnosci siebie ale to już mam od baaaaaaaaaaardzo dawna :) A aparat...hmm nie kazdy ma dobrze poukładanme w głowie i może okazać się jak to napisała crazy-bogie "dupkiem" ;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heheh nie wiedzialam, ze ten topic zlapie taki wymiar :P no, ale fakt z jednej strony sie smieje i szczerze jak moge, ale qrde z drugiej troche blokuje szczegolnie jesli ktos wpadlby mi w oko :O wiem, ze moja paczka postrzega mnie jako otwarta i smiala osobe, ale chyba nie wiedza, ze jak tylko jestem w ich gronie :O gorzej jesli chodzi o zawieranie znajomosci. znajomi znaja mnie bez aparatu i wiedza, ze to stan przejsciowy, a reszta szczegolnie ta nieoswiecona moze miec rozne mysli :O ale mam w planach to wszystko zmienic. i teraz pytanie klubowe :P czy ktos s kosmetykow byl ostatnio w klubie z swiatlem uv? jestem ciekawa czy klej pod zamkami sie swieci... i obawiam sie, ze tak :O juz widze moj usmiech do jakiegos goscia :O slyszalm, ze licowki "lubia" sie swiecic, wiec co do naszego kleju mam podobne obawy :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze nie sprawdzałam :) Nawrt mi nie przyszło do głowy ze mogą świecić ... Ale by to wygladało :D O boże :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi niestety przyszlo :O bo jesli klej jest jasny, bialy, a taki jest... wiem, ze same zeby sie swieca, bo nie raz juz sie z tego smialam. ale inaczej jest gdy swieca sie cale zeby w jednym odcieniu, a inaczej jesli w jednych miejscach bardziej. obawiam sie, ze facet z daleka moze troche hmm zaskoczony :O wiem, ze sa gumki fluorescencyjne , ale nie mam odwagi aby je nosic tym bardziej, ze sa w tenczowych kolorach :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale macie temat:P tak, aż tak mnei boli;/ dzisiaj umieram:P mam nadzieje że szybko przejdzie, ale właśnie doznałem szoku bo wyczaiłem w lustrze że moja dwójka jest juz praktycznie całkowicie odsłonięta i od następnej wizyty chyba będzie zaczepiona normalnie cała pod łuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ząbki się świeca ;) Są jak by bielsze :) Myslałam ze aparatu kosmetycznego w klubach i dyskotekach nie będzie widac ;) Nawet metalowy sie tak bardzo nie rzuca w oczy :) Moja kolezanka sie cały czas uśmiecha na dyskotekach a faceci do niej az lgną ;| W najbliższym zcasie nie wybieram sie na dyskoteke więc jesli ktoś ma kosmetyczny i ma w planie zaszaleć w klubie niech przetestuje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja zauwazyłam małą dziurke miedzy jedynkami :):):) Myslałam na poczatku ze mi tam przyprawa z ketchupu wlazła...ale to jest szczelinka ;D Teraz cały czas tam zaglądam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy_bogie - metalowy :) Podziwiam ją bo nawet wobec nowo poznanych facetów jest uśmiechnięta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ! noszę aparat od maja i już się do niego przyzwyczaiłam może dlatego że mam tylko na górnej szczęce bo na dolną zakladam aparat ruchomy (narazie). Mam jednak problem bo miesiac temu ortodontka założyła mi taki drut na górę od wewnątrz aby rozszerzyć zęby ... tragedia bo nie potrafię w tym dziadostwie mówić seplenie się tylko ;( totalna porażka... w pracy wogole się nie odzywam choć jestem gadułą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niby człowiek zakłada aparacik dla własnego dobra,dla zdrowia,podniesienia samooceny.Niby zdajemy sobie sprawę,że ludzie mogą różnie zareagować,niby nie obchodzi nas zdanie innych,ale jednak jakaś tam obawa i bariera jest.Sama się na tym przyłapuję.Wśród znajomych też szczerzę się od ucha do ucha,ale jak rozmawiam z kimś, kto nie widział mnie w aparacie lub mnie nie zna to tak dziwnie... Nie przejmuję się tym specjalnie,ale zawsze troszkę skrępowana jestem.jak widać po nas-to normalna sprawa :) może po roku już nam ten aparat tak spowszednieje,że będzie nam obojętne-swój czy obcy ;) Filip--wstaw nowe fotki :) skoro widzisz postępy,to może teraz szanowne jury z forum się wypowie-bardziej obiektywnie :P żartuję. Ostatnio zrobiłam się strasznie cyniczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoska-> luk nosze miesiac i z czasem zauwazylam, ze jest lepiej. fak jak sie mowi bardzo szybko i bardzo duzo to wyrazy sie znieksztalcaja, ale jesli mowi sie z normalna predkoscia to jest ok :) najpierw mialam sam aparat i wszyscy sie dziwili, ze nie seplenie ( zupelnie nie wiem czmu w koncu jest on od zewnatrz), teraz jak mam ekspander nikt nie zauwazyl roznicy. poprostu staram sie nie nawijac jak najeta. z czasem wszystko wraca do normy. ś,ń itd trzeba sie nauczyc wymawiac od nowa inna metoda :) kilka dni temu ktos pisal, ze po zdjeciu luku mowi sie zajebiscie poprawnie za to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak długo już nosisz aparat ? I po ilu miesiącach było widać pierwsze efekty ? Bo u mnie już widać mała poprawę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli to pytanie jest do mnie to mam go niedlugo bo od wrzesnia. poprawa byla widoczna po pierwszym miesiacu. jednak po zalozeniu sprezyny zwiekszona sila cofnela zeby na poprzednia miejsca. widze pojedyncze zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wadzia właśnie oglądałam twoje fotki z aparatem i mam pytanie po co sa te gumki i od kiedy je trzeba nosić ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rany po miesiącu juz były pierwsze efekty ? W takim razie moje zęby są chyba strasznie leniwe bo nie chcą się przesówać ;( ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margośka szczerze mówiąc to nie wiem po co są gumki...chyba po to,żeby lepiej trzymały konstrukcję (raczej nie dla ozdoby,chociaż w aparatach bezligaturowych typu DAMON niektórzy życzą sobie założenia gumeczek,chociaż jest to nie potrzebne,tak dla ozdoby).Gumki to stały element standardowego aparatu,tak jak zamki,łuk (drucik) czy pierścienie/rurki.Te wszystkie elementy zakładane są zwykle od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi w niedzielę stuknęło 5mcy:) jeszcze tydz i będę miała wizytkę, już się doczekać nie mogę. A propo spania....też cierpię ostatnio na bezsenność. Hmm nic dziwnego, bo pół nocy oka zmrużyć nie można a później się śpi do południa:( i co zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roxien chyba taki miesiąc mamy ;) nadszedł zimny dziad listopad, to i nastroje się pogorszyły,chęci odeszły i człowiek śpi do południa...no ale będziemy się nawzajem wspierać :) filip pozwól,że szanowne jury oceni,czy zmiana jest większa ;) jak sam codziennie w lustro kukasz to pewnie nie widzisz róznicy..poza tym odradzam,bo dopatrzysz się jeszcze jakichś mniej miłych (często wyimaginowanych) niespodzianek :P rób zdjęcia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wAdzia---->co racja to racja a dopiero będzie jak grudzień przyjdzie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roxien A Ty planujesz założyć aparat na dolny łuk?? bo mnie to w lutym jakoś czeka...i tak średnio się cieszę ;) znów będę musiała przyzwyczajać się do tych koralików w buzi,a na dole ponoć trudniej i jedzonko bardziej wchodzi :/ mam nadzieję,że na dół orto też da radę założyć mi rurki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wAdzia---> jeszcze nic nie wiem na ten temat, moja orto wprawdzie coś na początku wspomniała, że trzeba będzie-ale póki co cichooo sza :(. Jak narazie nic nie mówiła. Ja chciałabym, bo jak człowiek patrzy na dół, to wydają się jakby bardziej krzywe niż przed założeniem góry. Cóż może to tylko moje spostrzeżenia. Bo w sumie nie wiadomo ile lat bym też nie chciała nosić aparatu mimo tego, że nie oddałabym go teraz za żadne skarby, alee szczerze... A tak za jednym zamachem jeden ból i wogóle. Cóż trzeba czekać. Pozostaje jeszcze jedna kwestia, a mianowicie moich dolnych 8. Orto mówiła mi wcześniej, że najprawdopodobniej do usunięcia....brrrr:( nic zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×