Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Słoneczko_86

Zapalenie ucha, Perlak, Tympanoskleroza, Otoskleroza i wszystkie inne schorzenia

Polecane posty

Witajcie. Moja córka ( 5 lat) w maju miała usuwanego 3 migdałka i włożone drenaże do uszu. Teraz byłyśmy na kontroli ponieważ dwa tygodnie temu przeszła znów zapalenie uszu z wyciekami. Lekarz po oględzinach stwierdził ,że córka ma ziarninę, czyścił jej to ucho, nie mógł się dopatrzyć drenika, dostała antybiotyk w kroplach do ucha. Za tydzień znów do kontroli. Możecie mi powiedzieć , czy to jest groźne, jak wygląda operacja usunięcia tej ziarniny? lekarz powiedział ,że jak po kroplach jej to nie zniknie to trzeba operować i usunąć już te drenaże. bardzo proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Moja córka ( 5 lat) w maju miała usuwanego 3 migdałka i włożone drenaże do uszu. Teraz byłyśmy na kontroli ponieważ dwa tygodnie temu przeszła znów zapalenie uszu z wyciekami. Lekarz po oględzinach stwierdził ,że córka ma ziarninę, czyścił jej to ucho, nie mógł się dopatrzyć drenika, dostała antybiotyk w kroplach do ucha. Za tydzień znów do kontroli. Możecie mi powiedzieć , czy to jest groźne, jak wygląda operacja usunięcia tej ziarniny? lekarz powiedział ,że jak po kroplach jej to nie zniknie to trzeba operować i usunąć już te drenaże. bardzo proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda 1980
Jako,że moje uszka są super wyleczone i z braku czasu (gorączka przedświąteczna) na jakąś chwilę opuszczam Was moi drodzy. Dlatego też składam Wam Wszystkim Wesołych Świąt-spokojnych, rodzinnych i kolędowych:) 3majcie się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Parafinka ... Cóż ... ziarnina to nasze długoletnie przekleństwo .. jeśli pozwoli się jej rozwijać, potrafi na całe lata "zadomowić" się w uszach. Podstawowe leczenie sprowadza się do osuszenia ucha i podania celowanego antybiotyku. tu masz link do krótkiego artu o ziarninie ( http://wikipedia.modyfikacje-ciala.pl/index.php?title=Ziarnina&oldid=1274 ) w postaci cię interesującej. W przypadku braku efektu leczenia klasycznego mimo długotrwałych zabiegów, przeprowadza się zabieg operacyjny polegający na usunięciu zmienionych tkanek i okolic - bardzo ważne jest dokładne wyczyszczenie ucha z resztek ziarniny. Niestety skuteczność tej metody jest średnia i z mojego osobistego doświadczenia, wolę przedłużyć leczenie klasyczne ... ( leczyłem ją ponad 5 lat )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przebrnęłam dziś jak na razie 40 stron. Już dużo więcej wiem, i nie wiem czy dobrze robię czytając to wszystko, bo jak pomyślę sobie co moja córka może przeżywać.... \

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prafianka ...razem ze swoim dzieciątkiem masz przewagę...bo dziś lekarze wiedzą co z tym robić i od razu zabierają się do rzeczy :) Dwadzieścia i więcej lat temu na takich pacjentów patrzyli jak na kosmitów...dosłownie eksperymentowali albo nawet nie chcieli dotykać :O (sama to przeżyłam) Dziś mamy lepszą diagnostykę...masę dobrych specjalistów no i oczywiście sprzęt i leki :) Także nie zamartwiaj się na zapas...bo może się udać po pierwszym zabiegu...i Smerfetce zasuszą uszy na amen :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdzieś w necie wyczytałam ,że ziarnina, to nowotwór niezłośliwy, czy to prawda? A tak w ogóle to przepraszam ,że tak o wszystko wypytuję,ale to chyba jedyne miejsce gdzie ktoś się zna na rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...tak....to prawda. I mówią też czasem "dzikie mięso" :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peiper
Witam wszystkich! Mam pytanko odnośnie perlaka? Ja miałam perlaka w przewodzie słuchowym zewnętrznym. Słyszał ktoś o takim przypadku? Podrawiam p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...chyba ja jestem takim przypadkiem skoro dottore go przykukał otoskopowo i tak też go wydobył :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peiper
otoskopowo? A co to znaczy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Otoskop to taka pierdółka za pomocą której ucholog zagląda w ucho. Może być elektroniczna już z lampką...lub jest to metalowa "trąbka" do której potrzebne jest światło np.z lusterka na głowie podglądacza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peiper
Hej, w moim przypadku podejrzewano kostniaka, po otwarciu ucha okazało się, że to perlak i tak jak pisałam we wczesniejszym poście znajdował się w przewodzie słuchowym zewnęrznym. A teraz po dwóch tyg. od operacji stwierdzono pojawienie się bliznowca. Zna ktoś taki przypadek????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm ... Małe sprostowania (lub nie :D) Ani Perlak ani Ziarnina nie są nowotworami. Nowotwory cechuje zmutowane dna komórek organizmu i wyłączenie mechanizmu autodestrukcji oraz nadmierne namnażanie. Ziarnina to proces naprawczy ran - tyle że często wymyka się kontroli organizmu, a wtedy trudno go powstrzymać. Perlak to zmieniona wyściółka skóry która rozrasta się kosztem okolicznych tkanek. Zdaję sobie sprawę że wszystkie te procesy są bardzo do siebie podobne niemniej należy rozróżniać genezę powstawania choroby i jej rozwój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna25001
Witam wszystkich, mam pytanko dla osób z Poznania i okolic. Szukam dobrego laryngologa właśnie z Poznania. Słyszałam, że lekarze z kliniki otolaryngologii i onkologii laryngologicznej z Poznania na ul. Przybyszewskiego są bardzo dobrzy. Ja niestety nikogo nie znam, nigdy nie byłam pacjentką tej kliniki. Może ktoś z Was polecić lekarza, który przyjmuje też na mieście, poza szpitalem w ramach NFZ. Chciałabym zająć się szumem, bo mi bębni i piszczy w tym ucho, że pora coś z tym zrobić P.S. Z góry dziękuję i dużo zdrówka na święta i przyszły rok. Anna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochani :) Życzę Wam wszystkim i Każdemu z osobna...cudownych,niezapomnianych świąt Bożego Narodzenia :) Sterty prezentów...malutko ości...samych fajnych gości :) Całuję Was mocno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To i ja się przyłączam do życzeń. Zdroooowych, zdrowych i jeszcze raz zdrowych Świąt Bożego Narodzenia - bo jak jest zdrowie to jest wszystko.! :-):-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu .. jeśli chodzi o Poznań ... to bezkonkurencyjna jest właśnie wymieniona przez Ciebie klinika na Przybyszewskiego . Warci polecenia lekarze w przychodni to : :D dr med. Joanna Łączkowska-Przybylska dr med. Maciej Wróbel dr med. Jacek Banaszewski i kubeł zimnej wody - terminy na pierwsze przyjęcie - odległe :/ Jednak warto !! Życzę wam wszystkim cudownych świąt bożonarodzeniowych, pełnych zdrowia, serdeczności i obfitości ... Pa Pa po świętach ... jadę do Cię kochanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna25001
Do mlodya Szkoda, że Ci specjaliści przymują tylko prywatnie :-((( anna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna25001
Jeśli chodzi o specjalistów z kliniki na przybyszewskiego , to tylko dr med. Tomasz Kopeć (stanowisko: asystent) przyjmuje na fundusz w poradni na zakopiańskiej w poznaniu. W necie brak informacji i opinii na temat tego specjalisty. Może ktoś podzieli się opinią odnośnie tego laryngologa. Będę wdzięczna. Pozdrawiam anna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamila87
Czesc jestem Slabosłysząca mam 24 lat wieku 5 stracilam słuch lekarz twierdzi ze przez grypę stracilam czy jest szansa zebym słyszała cierpie bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Kamila87 :) Szansa na odzyskanie słuchu zawsze jest - nie można myśleć negatywnie. Słyszałam ostatnio dość dużo o Klinikach w Warszawie i Poznaniu :-) - ale ja nie jestem z tamtych okolic, więc Ci nie pomogę, bo sama jestem na etapie poszukiwań specjalisty w Wa-wie :-). Pozdrawiam, Kamila :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak tam u Was zdrówko wraz z nadejściem Nowego Roku? bo u mnie sprawka wygląda tak, że co 2 dni jest w gabinecie OrL i pod koniec lutego do Warszawy jadę. Zna ktoś może specjalistów z Medincusa? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna25001
a dlaczego co 2 dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anna25001: Hmm...dobre pytanie. W sumie już od początku grudnia tak co 2 dni jestem w gabinecie ORL. Lekarz zadecydował, że do momentu wizyty w Wa-wie mam do niego właśnie co te dwa dni przychodzić, bo mi kontroluje stan ucha, zagląda videootoskopem do środka i zakłada sączek z maścią, a do tego dzięki tym wizytom dowiedziałam się, że znów mam perforacje błony bębenkowej i konieczna operacja. :-):-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa.magdalena@gmail.com
a ja jestem po osmiu operacjach obu uszu , mowili na mnie "weteranka" w W-wie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×