Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Słoneczko_86

Zapalenie ucha, Perlak, Tympanoskleroza, Otoskleroza i wszystkie inne schorzenia

Polecane posty

Magda ...ja też się ciszę że Ty się cieszysz,że ja się cieszę. Wszyscy się cieszą że się cieszą.....to pocieszające :) :) :) Mam już super sprawne,piękne,wypaśne,kochane swoje autko! Tralalalalala......szczęśliwa jak pies po kotlecie :D :D :D Dobranoc kochani :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aura57
Witam!Jestem tu nowa,chciałam się dowiedzieć coś o Kajetanach.W 1967r.miałam radykalną operacje ucha prawego i to ucho jest głuche.Mialam wówczas perlaka i miałam nawroty wcieku ropy,ale jakoś uchroniłam się o od operacji.Moze dlatego,że bardzo dbałam o uszy,nie moczyłam,każde zamoczenie kończyło się wyciekiem.Nosiłam grube czapki,opaski wate w uszach,do tego miałam bardzo DOBREGO laryngologa,no niestety jest na załużonej emeryturze,dusza człowiek.28.10.miałam operacje na lewe ucho,ziarnina zapalna w uchu środkowym.Operacje przeszłam b.dobrze.Zaproponowano mi odzyskanie słuchu na ucho prawe,czyli to głuche,ale Wrocław tego nie robi.Zaproponowali mi Poznań prof.Sztyfter i Kajetany prof.Skarżyński.Mam już skierowanie i nie wiem gdzie się udać.Chciałam do Kajetan.Pomóżcie mi jak mam się dostać do Kajetan,a może do Poznania.Do Poznania mam bliżej(160km.)Kajetany(310km.)Czy zgdzić się na tę operacje.mimo 53 lat boje się,ale nie ukrywam,że głuchota dokucza mi bardzo.Na lewe ucho,to co słysze mam od 5-ciu lat aparat.Mimo wieku coraz gorzej czuje się z moją głuchotą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aura57 ....ja osobiście poleciałabym do Poznania :) Nie tłumacz się dziecko drogie ( :D ) ... że już wiekowa ... każdy zasługuje by słyszeć,by żyć normalnie :) A jeśli jest szansa to należy z niej skorzystać :) Magda ....a gdzieś Ty się tak załatwiła ? :O Ty się nie rwij tak do tej pracki...jeszcze się narobisz :P Kuruj się kochana i wracaj do zdrowia ... ale to już :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aura57
Dzięki Mar78 tylko daj mi namiary na ten Poznań,do prof.Szyftera nie moge się dodzwonić,a może z tym skierowaniem jechać prosto na Przybyszewskiego.A jak się załatwiłam z tym uchem.Hm moja mama wychowywała nas sama,tatuś zginął od pioruna,a jesteśmy ze wsi i to rolnicy.Ja miałam dwa lata jak zaczełam na uszy chorować,a rolnicy nie mieli ubezpieczenia do specjalistów.Leczył mni taki konował atybiotykami(pencylina).Jak już mi się ropa z krwią LAŁA to w tedy sznowna mamuśka zawiozła mnie do laryngologa,diagnoza natymiast operacja.Miałam w tedy 10 lat.Gdy miałam lat 15 byłam już w liceum to sama o siebie dbałam,bo mamuśka nie miała czasu,miała nową rodzine.Teraz jestem babcią i wnuczek do mnie mówi,babciusiu,a dlacego ja tak muse do ciebie ksyceć gardziołko już mnie boli. Szczerze to mogłam już dawno coś zrobić z tym głuchym uchem,ale się boje czy nie b ede w tym1% co to będzie źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aura57 ....ja nie mam namiarów na prof.Szyftera Jeśli masz możliwość...i finansową i transportową i ochotę na ryzyko to wal na Przybyszewskiego prosto w drzwi. Może pogonią a może skonsultują....ustalą termin. Teraz na wszystkie zabiegi sporo się czeka...a tym bardziej że koniec roku...więc im wcześniej zaklepiesz miejsce w kolejce tym lepiej :) ...jakieś tam ryzyko powikłań jest zawsze ... ale (jak dla mnie) to nie powód aby rezygnować z zabiegu...szansy na lepsze słyszenie. Ja nie mam w zwyczaju myśleć o komplikacjach...jak człowiek za dużo myśli to faktycznie dostaje cykora :P A potem bije się z myślami...iść czy nie iść :) Decyzję trzeba podjąć samemu :D Pozdrawiam i dobranoc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aura57
Mar78 dzięki finansowo to ja żyje za 538zl renty,no ale mam męza też chorego na raka i wieńcowke,ale pracuje.30 listopada bedzie miał koronarografie,źle się czuje,no i kto mnie gdzieś zawieźć.Synowie pracują.Ja z tą głuchotą jestem uzależniona od drugiej osoby. Mar78 powiedz mi co oni mi będą robić czy tympanoplastyke+błona,czy Baha,a Baha to trudno od lekarzy wydębić. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aura57
Mar78 Ja mam wszystko w tym uchu wyrzucone.Miałam mieć we Wrocławiu wstawianą błone,ale powiedzieli,że mam się zgodzić na przywrocenie słuchu,bo i tak nic nie trace jakby się nie udało,tylko Wrocław tego nie robi. Zyczę dobrej nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rela57
Przepraszam,że podszyłam się pod Magda 1980 To z roztargnienia. Poznań mnie zarejestrował do poradni na 15.03.11,dopiero oni decydują o terminie. Gdybym pojechała na próżno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda ....tak....zapindalam na sankach....fruuuuuu :P :) :) :) Marudka1978 ....już pisiam do Cię meila....ostrzegam....ciastek moich Ci nie oddam :P :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawno mnie tu nie było a widać, że coś tu dziwne pustki są ;/. A szkoda, bo kurcze u mnie 3 lata świętego spokoju były i jedna wizyta u lekarza i powtórka z rozrywki w gorszym wydaniu ;/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muska ...witaj po długiej nieobecności ... pustki tu bo zwykle forumowicze pojawiają się tylko wtedy gdy mają problem...gdy coś się dzieje :P ...jakoś nikt nie ma ochoty napisać np: "jest fajnie", "uszka zaleczone" itp. ... nic tylko "mam problem" i "pomóżcie" ps.sorry za złośliwość ale tak to dla mnie wygląda :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda ...cieszem siem razem z Tobą :) A jak ze słuchem...jakieś zmiany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mar 78: bo wiesz nie każdy lubi się chwalić, że u niego już dobrze. U mnie 3 lata spokoju było - a teraz mam zarninę i polipy - ucho ewidentnie nadające się do operacji z tym, że znów Kraków lub Warszawa w IFiPS :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, czy ktoś z was wie co oznacza sformułowanie " hiperintensywna treść w wyrostku sutkowatym ucha lewego" dodam że mam zatkane uszy boli mnie głowa w potylicy i mam od czasu do czasu akcję taką że ucho mi się niby odtyka i zatyka, mam też wrażenie jakby mi coś się tam zbierało ale nic nie wypływa mi z ucha..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dynda ...nie wiem jak to fachowo nazwać...tak czy siak ten płyn rozsadza Ci ucho...bóle i głuchota w związku z tym są normalnością :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda 1980
Czy po operacji ucha można korzystać ze słuchawek wkładanych do ucha?;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy jest wskazane ale ogólnie nawet na zdrowe uszy nie powinno słuchać się w słuchawkach bo niszczy słuch więc po operacji lepiej sobie darować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mar 78 a nie wiesz co z tym zrobić tzn czy iść do laryngologa czy lepiej od razu jakieś badania zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dynda ...A kto Ci taką diagnozę wystawił...Ty sama czy jak? ...bo teraz pytasz czy trzeba z tym do lekarza. Tak...trzeba to leczyć! Dobry specjalista wskazany :P A jakieś badania do tego schorzenia...pewnie tak...ale ja nie wiem jakie w tym przypadku . :) Magda ...tak jak napisała Dynda...słuchawki ogólnie są nie dobre dla słuchu...aczkolwiek wszystko jest dla ludzi w rozsądnych ilościach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cze Muska :D Dynda ... zmniejszenie pneumatyzacji wyrostka sutkowatego z reguły objawia się bólami skroniowymi, gdyż zalegająca treść działa intensywnie na delikatną strukturę kości wyrostka. Cóż - ów wniosek - zapewne w opisie badania KT ... mówi nam tyle że radiolog nie był w stanie ocenić rodzaju zalegających tkanek (lub nie podałaś nam pełnego opisu KT ) Duża gęstość jednorodnych tkanek miękkich odpowiada obrazowi Perlaka ... Obraz odpowiadający wydzielinie ropnej to z kolei rzadka gęstość Ziarnina też daje charakterystyczny obraz .... podobną do wydzieliny ropnej z dużą zawartością tkanek miękkich. Co do samego wyrostka ... w grę jeszcze wchodzą tematy neurologiczne ( guzy ) Kwestia teraz tylko ... jakości badania KT ...ech nie chce mi siem więcej dziś pisać ... tyle razy wałkowane ... jak wygląda procedura badań uszu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlodya witam :-) O u mnie niestety ziarnina z polipami się po 3ch latach spokoju pojawiła. Pierwsza wizyta u innego specjalisty z grupy OrL i od razu szybko postawiona diagnoza. Wiem, że jest tu dużo osób na forum - przyznam się bez bicia, że już nie pamiętam kto gdzie jest leczony - i z lekka nie mam czasu na czytanie zaległych stron. Potrzebuje osoby, które są leczone w IFiPS w Warszawie lub w jego filii w Krakowie. Tam mam się zgłosić, a chciałabym wiedzieć jakich lekarzy polecacie. Podam maila w razie czego Pozdrawiam schorowane uszka :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muska ...Twój adres meilowy jest zabójczy...mucha tse-tse hahahahahahahah :) :) :) :) :) :) Wysyłam do Cię meila :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aura 57 Mam pytanie,jaką masz grupę inwalidzka albo stopień niepełnosprawności .Pytam bo ja jestem w podobnym wieku i po radykalnej operacji na perlaka /ucho prawe/.Lewe ucho zaaparatowane także niedosłuch obustronny od dzieciństwa .Mam stopien niepelnosprawnosci średni ,miesiąc temu na komisji chciała lekarka dać tylko lekki ,ale ze jeszcze nie wygojone to mi zostawiła to co było ,dala mi do zrozumienia jak by ta operacja poprawiała słuch .Dodam ze lekarka to nie była laryngolog .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mar Miałam robiony rezonas całej głowy i właśnie w ostatnim podpunkcie wyszło to " hiperintensywna treść w wyrostku sutkowatym ucha lewego - zmiany zapalne?" nie wiem wypadało by pewnie zrobić teraz badania celowane na uszy tomografie pewnie, no ale dzisiaj przejde się do laryngologa z tym zobacze co on powie na to. a zrobiłam badania bo bolała mnie głowa czoło i potylica, do tego mam nieprzyjemny zapach w nosie od jakiegoś miesiąca i od 2 tygodni właśnie zatkane uszy, często mi się odtykają i wtedy czuję jakby coś puszczało i piszczy mocno i po chwili przechodzi i później znowu to samo, jest to uporcczywe bo od tych uszu czuje ból całej głowy ;/ a dodam że nigdy nie leciała mi ropa ani nic z ucha ale wrażenie przelewania się w nim mam jakby coś zmieniało miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dynda ...jeśli czujesz "zapach" w nosie...to podejrzewam że jakaś ropa siedzi Ci w tym uchu. No to pisz co lekarz powiedział :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×