Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Słoneczko_86

Zapalenie ucha, Perlak, Tympanoskleroza, Otoskleroza i wszystkie inne schorzenia

Polecane posty

Dorotko... ...nie ma raczej jakichś kryteriów typu "wielkość niedosłuchu-jaka gr.niepełnosprawności" . Wszystko zależy od lekarza orzecznika i jego widzimisię :O Na dzień dzisiejszy w moim miasteczku osoby nawet z głębokim niedosłuchem nie dostaną żadnej grupy niepełnosprawności (PFRON) ani żadnej grupy inwalidzkiej z ZUS-u :O ...zdaniem lekarzy orzeczników osoba niedosłysząca i czy w ogóle głucha nie jest osobą chorą jako tako. Wyjątkiem jest przyczyna tej głuchoty...przewlekłe choroby uszu nie dające się wyleczyć...problemy z błędnikiem a tym samym uporczywe zawroty głowy,wiele przebytych zabiegów ; tylko tym można się posiłkować ubiegając się o stopień niepełnosprawności. A gdy wydarzy się cud...i delikwent otrzyma jakąś grupę/stopień niepełnosprawności...to ubieganie się o rentę z tego tytułu to przeprawa niczym przez Syberię :O Do tego potrzebne nie tylko lata pracy ale i też dłuuuuga nie zmierzona historia choroby ; najlepiej od dzieciństwa . Puenta tego jest taka...człowiek głuchy jest człowiekiem zdrowym. ps.Dorotko...jeśli chodzi o jakąś pomoc to ewentualnie zasiłek pielęgnacyjny z MOPS-u...ale do tego potrzebne jest właśnie orzeczenie o niepełnosprawności ... i kółko się zamyka :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To zależy, bo jeśli głuchota spowodowana jest chorobą przewlekłą, gdzie nosi się aparat i słuch stale się pogarsza to można już ubiegać się o stopień niepełnosprawności, jak nie dadzą to pisać odwołanie do skutku. Walczyć o swoje prawa ludzie!! Cieszę się z tego co mam bo nie wiem co mogłabym mieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamila87
Mam pytanie stracilam słuch przez grypę czy powinnam mieć rentę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila ...czy powinnaś mieć rentę? Może tak a może nie. Pytanie brzmi czy kiedykolwiek dostaniesz rentę z powodu utraty słuchu przez grypę...raczej w to wątpię .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monicja1972
Witajcie, Dość długo mnie nie było z różnych powodów, m.in. łażenia po lekarzach w kwestii badań i zaświadczeń do szpitala, Okazało się, że pula na zabiegi usuwania perlaka jest dość duża i dostałam termin na pojutrze, jutro idę do szpitala, Mam nadzieję, że uda mi się napisać po operacji o wrażeniach. Na razie mam bardzo pozytywne wrażenia co do obsługi na otolaryngologii (i w przychodni i na oddziale) w szpitalu Rydygiera w Krakowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monicja1972: zazdroszczę szybkiego terminu, ja to do grudnia jeszcze sobie muszę poczekać, no chyba, że terminy się z lekka pozmieniają i wydłużą mi czas oczekiwania na swoją kolej. :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monicja1972
Witajcie, Jestem już w domu po operacji, choć nie mogę powiedzieć, że w najlepszym stanie. Perlak okazał się wierzchołkiem góry lodowej - zniszczone zostało wszystko aż do struktur kostnych ślimaka/bębenka (niedosłyszałam:P), więc łażę jak pijany zając. Trzynastoletnie zapalenie ucha środkowego spowodowało zamknięcie się błon wyścielających ucho na ropie - nie było szans wyleczenia bez operacji. Strunę bębenkową wraz z odczuwaniem smaku szlag trafił ale za to ocalał nerw twarzowy co mnie niepomiernie cieszy. Słuchu zero, nawet przewodnictwo kostne mam mocno obniżone, być może Baha mnie czeka ale to będzie wiadomo za jakiś rok. Operacja typu otwartego, drenik mi wystaje, załatana dziura w błonie bębenkowej (dziwne uczucie) :) Jak się pozbieram postaram się maźnąć wrażenia z samego pobytu, teraz mi się literki mylą, bo mam też oczopląs po tym grzebaniu w uchu wewnętrznym ;) To co mogę powiedzieć na teraz: JEŚLI KTOKOLWIEK MA KŁOPOTY Z USZAMI TRZEBA OD RAZU WALCZYĆ O BADANIA, PRZEDE WSZYSTKIM TOMOGRAFIĘ, żeby się nie obudzić jak ja bez większości ucha. Pozdrawiam Monicja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam własnie teraz zapalenie ucha uj jak boli , na dodatek baba w aptece zamiast dac normalny zwyczajny Antotalgin to dała jakis Antotalgin Natural na oczyszczenie woskowiny mama dopiero w domu jak mi dala opakowanie po przeczytaniu ulotki sie zorientowałam :( Macie jakis domowy sposob na bol uszka :( Pozdrawiam (sory za pisownie )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monicja1972
Mnie pomógł Ibalgin Maxi na ból ucha, jednak tak jak pisałam wyżej - leć do laryngologa i rób badania jeśli będą się przeciągać problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pyzusia: Broń Cię Boże z jakimś Antotalginem - to jedynie nadaje się do wylania do umywalki! Jeśli kiedykolwiek trafisz na dobrego Laryngologa to powie Ci to samo. Mi mój tak powiedział no i w sumie gościu miał dużo racji! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muska Mi po tym przeszlo, ale od wczoraj znów zaczelo bolec i to tak strasznie jak sie poloz ,ze ucho mam u gory to boli jak nie wiem jak stoje to nie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pyzusia: czyli lekarz, który mi o tych 'kroplach' mówił, miał rację. :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kulczyk2000
Witam. miałem usuwany perlak w prawym uchu 3 lata temu z lewym też nie jest najlepiej czasem jak sie bardzo zdenerwuje to kreci mi się w głowie. Trafiłem pod nóż od razu jak mnie zawieźli do szpitala gdyż nie mogłem utrzymać równowagi. Teraz mam inny problem, miałem kolizję z drzewem jadąc samochodem uderzyłem sie w głowę i zaczeło mi się kręcić w głowie ponadto zwymitowałem , była policja ale nikt nie badał mnie alkomatem ani nie zabrał na badania krwi to oczywiste bo byłe trzeźwy tylko ciężko było mi utrzymać równowagę starałem się jak mogłem. a tu nagle po dwóch miesiącach zadzwoniła do mnie policja i zabrała mi prawo jazdy bo jakiś świadek zeznał że rzekomo byłem pod wplywem alkocholu, a teraz czekam na rozprawe i nie wiem co robić dalej. Może wy mi pomżecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kulczyk2000
Witam ponownie, za pomniałem dodać że po wycięciu perlaka byłem w szpitalu 8 tygodni , z tego co wy tu piszecie to wychodziliście dużo wcześniej a przed wycięciem miałem dwa razy prostowane przegrody nosowe. Dalej nie mogę zasnąć że wstrzymali mi prawo jazdy. Proszę pomóżcie co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
....tylko sąd może zabrać Ci prawko. A więc udowodnij że od lat cierpisz na problemy z błędnikiem/równowagą. Jakoś nie potrafię sobie wyobrazić aby ktokolwiek mógł orzec o winie na podstawie zeznania świadka,który twierdzi że byłeś pod wpływem. Ale cóż...trzeba udowodnić że tak nie było. Z drugiej strony trochę przegiąłeś że nie upomniałeś się o badanie alkomatem. I pozostaje jeszcze kwestia czy byłeś uprawniony do posiadania prawa jazdy mając takie problemy z równowagą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frasag
oddam termin operacji ucha w Kajetanach 17.11.2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frasag: a czemu chcesz oddać? Mi niestety termin się wydłużył z grudnia 2011 na kwiecień 2012. :/ a tak się cieszyłam. :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frasag
Chcę oddać, bo będę się dalej leczyć w innym miejscu. I chcę ich w Kajetanach pytać czy mogę oddać konkretnej osobie, jeśli będę taką mieć. Nie wiem czy jest to możliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frasag
A gdyby było możliwe to może się z Tobą muska kontaktować???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frasag
dziś ich zapytam, to jutro się odezwę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frasag
muska odpisali mi z Kajetan, nie możesz wejść w moje miejsce, wchodzi w nie następny pacjent wg kolejki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Nie orientuje się ktoś może, czy w szpitalu wojewódzkim w Tychach dobrze operują perlaka? Stwierdzono go u mnie niedawno, a tam mają dość szybko terminy operacji, bo już na grudzień. Operuje sam ordynator, ale nigdzie nie mogę znaleźć jego nazwiska. Podobno w Zabrzu też dobrze operują, ale długo się czeka. Będę wdzięczna za jakieś info. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Im happy
Jasmine, jestem po Tychach i kontroluję się u ordynatora (moje perlaczysko wlazło w błędnik a dzisiaj śmigam prościutko w szpilkach). Daj jakiś namiar to wszystko opowiem. Pozdrawiam wszystkich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój mail to jasumin86@gmail.com Dzwoniłam ostatnio do Zabrza - terminy na 2014 rok, także zostają mi i tak Tychy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×