Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Słoneczko_86

Zapalenie ucha, Perlak, Tympanoskleroza, Otoskleroza i wszystkie inne schorzenia

Polecane posty

I jak to ostatnio bywa \'Nastała taka niezręczna cisza\' :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janeta
Witam wszystkich Cisza cisza ,niedługo wakacje zatem każdy chce zapomnieć o dreczącym perlaku i innych uporczywych chorobach !! mała24 bardzo Ci wspołczuje i życze by wszystko było dobrze , Trzymamy kciuki !! Ja kochani mam juz zdjęte szwy z lewego po MYRINGOOSSIKULOPlastyce i w momencie wyciągniecia opartunku czułam poprawe słuchu lecz teraz w ogóle niewidze róznicy w sierpniu jade do Kajetan na kontrole mają mi robić badanie słuchu aż jestem ciekawa czy wyjdzie ,że lepszy. Jednak moje prawe ucho po perlaku nadal cieknie i CIEKNIE , denerwuje mnie to . W Kajetanach mowili ze to normalne zagladali tam i jest niby okay (goi sie ). Powiedzcie mi kochani czy ja to ucho po perlaku moge sobie przemywać delikatnie w środku spirytusem salicynowym ??? A i jeszcze jedno pytanko dość ważne dla mnie Czy ja mnoge ze swoimi problemami słuchu składać o stopień niepełnosprawności ( 2 grupa) ??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janetko też po zdjęciu szwów i wszelakich opatrunków z ucha czułam znaczną poprawę słuchu, a w rzeczywistości nic nie poszło do przodu, słuch nawet się pogorszył ... Z wyciekami to głupia i taka nieprzyjemna sprawa ... ale jeśli lekarze mówią, że jest dobrze to trzeba im wierzyć. Z tym przemywaniem to się nie będę wypowiadać. Mi lekarze sami to robili bo się znają i później ropę odsysali... takie sprawy to wolę specjalistom zostawić. Po kontrolach wiecznie mam jakieś krople podawane i sączki w uchu... ale kontrola dopiero w lipcu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janeta
Muska a co z moim ostatnim pytaniem ???:) moze cos wiesz ?? zamierzam skladać o grupe inwalidzka .Jest sens , bedzie mi sie nalerzała . Wtedy łatwiej by mi bylo prace znaleść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwia 78
Witam was wszystkich kochani ! mojemu małemu od wczoraj znowu leje sie z tego operowanego uszka,wyciek jest przezroczysty , cały czas czekamy na ten drugi zabieg do którego został zakwalifikowany w kwietniu , a wizytę wKajetanach mamy dopiero 3 sierpnia , więćco innego mi pozostaje? w przyszłym tygodniu idziemy do tego naszego lekarza u siebie, ostatnio zlecił nam krople i bylo dobrze, zobaczę jak ten wyciek bedzie wiekszy , albo zmieni konsystencję , to wtedy zadzwonię do Kajetan i poprosze o pilny termin , czas pokaże ............. uffff, to sie nigdy nie skończy , to dopiero poczatek , pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janeta myślę, ze powinnaś spróbować. Daj wniosek laryngologowi niech wypełni i złóż. Ja składałam i dostałam stopień lekki na rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O grupie inw nic nie wiem. Choć nie, moja mama jak byłam jeszcze małą dziewczynką ok 9-10 lat to starała się by mi ją przyznali. Niestety wtedy uznali, że mi się nie należy gdyż byłam po 2 operacjach ... teraz jestem po 4, ale wniosku nie składałam ... Nauczyciele w zeszłym roku namówili mnie i rodziców bym mogła otrzymać zaświadczenie z poradni psychologiczno-pedagogicznej dotyczące mojego [pogłębiającego się] niedosłuchu, które to ma mi ponoć pomóc przy maturze ... uwierzyłam, a co z tego wyniknie to okaże się za rok. :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janeta
Dziekuje dziewczyny za odpowiedz . Słoneczko ile został ci dni do zabiegu ?????? Oliwia masz racje ten perlak to jakaś zmora nie da spokoju ja również mam wycieki a jestem prawie2 miesiace po operacji Jeśli nie macje daleko na odwrocie karty wypisu ze szpitala jest numer ,dzwoń i jedz niech małego obejrzą a ciebie przy opkazij uspokoją lub moze przyspiesza termin zabiegu . pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwia 78
Janeta ! mam do Kajetan ponad 300km, najpierw ide do naszego lekarza , to też dobry fachowiec, ten wyciek nie jest jakis tragiczny, malutki , zobaczymy co nam powie... ostatecznie bede dzwonic do Kajetan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IWA33
SORKI DOPIERO PIERWSZY RAZ TU JESTEM ALE MAM TEN SAM PROBLEM Z CÓRKĄ I DO KAJETAN TEŻ MAM BARDZO DALEKO ,RADZĘ NAJPIERW ZADZWONIĆ I SIĘ UPEWNIĆ ALE Z TEGO CO WIEM Z DOŚWIADCZENIA Z CÓRKĄ TAKIE WYCIEKI ZARAZ PO ZABIEGU SĄ NORMĄ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IWA33
Moja córka jest po czterech operacjach we wtorek jedziemy na następną konsultację,konsultacje mamy raz a nawet dwa razy w miesiącu.Staram się pilnować wyznaczonych wizyt mimo iż mam daleko zawsze jedziemy. Kiedyś jeżdziłyśmy pociągami ale to zajmowało cały dzień(w obie strony)i było bardzo kosztowne,dla córki zrobiłam prawo jazdy i teraz mamy taniej i mała lepiej znosi podróż.Według mnie i tego co wiem nie można lekceważyć perlaka.Wiem że zapewne chcesz jak najlepiej dla Swojego dziecka ,więc poradziłabym skontaktować się z lekarzem w Kajetanach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzie nie tylko Kajetany lecz
Leczą ,czy usuwają Perlaka.Gdańsk,Poznań.Kajetany Nie szkoda wam pieniędzy i zdrowia na takie dojazdy????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzie nie tylko Kajetany lecz
aha jeszcze BYDGOSZCZ,przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IWA33
Zapewne leczą i usuwają nie chcę kwestionować umiejetności lekarzy z innych placówek ,ale wydaje mi się że w Kjetanach moja córka ma najlepszą opiekę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IWA33
co do pieniędzy nie szkoda mi tych wydanych na dojazdy ,wiem że muszę tam jeżdzić,a nie jestem w najlepszej sytuacji finasowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kraków też ... za niedługo miną dwa lata od usunięcia mi perlaka właśnie tam! Wznowy nie ma, a ucho ostatnio suche ... :) choć o Kajetanach dużo dobrego słyszałam także i o Gdańsku, bo o nim to się zapomniało już!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cofam był, ale nie dość, że przygłuchawa z zanikami pamięci to do tego ślepa :D hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwia 78
do IWY ! poczytaj moje wczesniejsze posty ! tam dokładniej opisuje ten przypadek perlaka , nie bede sie powtarzać znowu , dzieki za rady , no to mamy podobny problem , pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja się z państwem dziś tymczasowo żegnam. W nadchodzącym tygodniu lecę na Jamajkę ;) A do tej osoby co pisze na pomarańczowo Bardzo bym prosiła podpisywać się, bo robi się nie potrzebne zamieszanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słoneczko mam rozumieć, że to siły wyższe nie pozwolą ci tutaj w najbliższym czasie zagościć?! Trzymam kciuki :) :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabkaa
powodzenia słoneczko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tymczasowo się z Wami żegnam i życzę udanych wakacji!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już jestem po wszystkim. Ale dajcie mi czas na odzyskanie sił i dojście do siebie po tych Kliniczno-Jamajkowym Show. :D Opiszę Wam wszystko ale troszkę później...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotrek 123321
Witam, czy ktoś może mnie poinstruować jakie kroki mam poczynić, żeby dostać się na konsultację do tego Centrum w Kajetanach..? Przeczytałem cały temat i widzę, że gro osób jest zadowolonych z trybu leczenia w tym właśnie ośrodku. Niestety google nie podpowiedziały jaka jest ich strona web. Chciałbym opowiedzieć coś o sobie teraz (tak jak czynią tu to wszyscy): Moja przygoda z uchem zaczęła się w wieku 7 lat. No cóż na początku zapalenie i odbijanie się od lekarza do lekarza. Dopiero po 7 latach! Trafiłem na kompetentnego laryngologa, który skierował mnie na operację. Co działo się w tym czasie? Leczenie lub jego zaleczenie (brzmi lepiej) antybiotykami, zastrzyki i doustnie. 1 do max. 2 miesięcy spokoju i kolejne zapalenie. Operację pierwszą miałem w 1998 roku następną rok później 1999. Pierwsza z rozpoznaniem Otitis media polyposa sin, Druga niestety masy perlaka z przeszczepem błony. Błogi stan zdrowia trwał 10 lat dziś mam lat 25. Niestety, znowu w uchu zaczęło mi się coś dziać. Najpierw pojawił się swąd potem wydzielina (raczej nie ropna) ale za rzadka żeby była to woskowina. Niestety zespół lekarzy, który mnie operował (a byli to naprawdę kompetentni lekarze )już nie istnieje. Powód banalny ów szpital (Wrocław)został zlikwidowany. Odnalazłem po części lekarzy tego zespołu i konsultuję się prywatnie. Wczoraj byłem na na wizycie i niestety zaczyna się wg mojej oceny powtórka z rozrywki. Tj. chroniczne zapalenie ucha :-( Mam nadzieję, że antybiotyki pomogą i krople. Czas na ew. poprawę 15 dni? taki czas wyznaczył sobie lekarz... jeśli nie będzie zmian czeka mnie kolejna operacja, nie była w stanie jednoznacznie stwierdzić (mowa o otolaryngologu) czy coś się pojawiło czy nie. Dlaczego? Ucho jest nabrzmiałe i zawoskowane... Będziemy coś wiedzieć na kontroli. Mam nadzięję , że to zapalenie. :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotrek masz jeszcze Poznań
Tam jeicznast specjalistyczna klinika otolaryngologiczna,bliżej Ci będzie.Musisz mieć tylko skierowanie i już dzwonisz.0-61 869 12 57 dzwonisz i się rejestrujesz od 9-14 Ul.Przybyszewskiego(cała Polska o tej klinice trąbi)powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotrek 123321
Dzięki za informację, chwilowo się z tym wstrzymam. Chcę jednak poczekać z taką decyzją, ponieważ prowadzi mnie lekarz, który mnie operował pomimo upływu lat. Jednak gdy stracę nadzieję na poprawę i nabiorę wątpliwości co dojego metod leczenia, na pewno temat będę chciał pchnąć dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabkaa
hejka, ja w następny piątek jadę do Polski i pewnie skocze do mojego lekarza prywatnie na kontrole. Nie wiem jeszcze jak jest z ubezpieczeniem angielskim w PL. Urlopu mam tylko tydzień i nie wiem co zrobię jak się okaże, że muszę zostać dłużej. Operowane ucho ma się ok ale coś drugie mnie pobolewa podejrzanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek Witaj na w naszym skromnym gronie, tak Alda ma rację bliżej Ci do Poznania niż do Kajetan jeżeli jesteś z tych stron. Kajetany zostaw jako wyjście awaryjne o ile Twój lekarz nie zadecyduje inaczej. Sabka Trzymam kciuki byś wszystko pięknie i elegancko załatwiła w Polsce i by to nic groźnego nie było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotrek 123321
Spokojnie, jak na razie to tylko plany. Póki co pozostaje zaufanie wobec lekarza prowadzącego. Choć tak naprawdę pomimo wiary w to, że będzie dobrze mam złe przeczucia, że to nawrót ... Jak sobie pomyślę znowu o tym wszystkim, że znów trzeba będzie to przechodzić to przechodzi mnie taka rezygnacja- wolę o niej nie pisać. Jestem drugi dzień na antybiotykach póki co bez zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×