Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Słoneczko_86

Zapalenie ucha, Perlak, Tympanoskleroza, Otoskleroza i wszystkie inne schorzenia

Polecane posty

muska upośledzenie powyżej 70 dB ... można tak praktycznie nazwać Attykoantromastoidektomia a Antromastoidektomia to to samo, z tym że po wydłutowaniu wyrostka, przeprowadza się kosmetykę tak żeby nie było nierówności (ubytku) za małżowiną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlodya: No tak pewnie i to samo ... A czytałeś może o opisie osób, które miały rozpoznane perlaki i powikłania po nich ? to też jest w pdf'ie :) ciekawe było, gdzieś mam link do tego to jutro podeślę w razie czego :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodya ot i tajemnica rozwikłana :) dzieki bardzo za wyjaśnienia i za linka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara03
Wystarczy dzień nieobecności a tyle się dzieje Perlak_18 trzymam kciuki, zazdroszczę Ci, że nie musisz czekać i myśleć. Do szpitala - pamiętaj o dokumentach niezbędnych do przyjęcia w szpitalu, dowód, aktualne zaświadczenie, że jesteś ubezpieczony i wszystkie badania, łącznie z przebytymi szczepieniami/żółtaczka/. Muska też cierpię na bóle głowy ale biorę tylko Ibuprom, jeśli nie podziała to nie biorę silniejszych bo mam po nich mdłości a ból i tak nie przechodzi. Musisz sama zaobserwować co powoduje ból, bo musi mieć jakąś przyczynę i wtedy leczyć. Mar 78 znajomy też cierpiał na silne bóle głowy po znieczuleniu lędźwiowym. Okazało się, że trzeba po tym leżeć płasko beż wstawania i siadania przez 12 godz. Jemu nie powiedzieli i głowa bolała go bardzo silnie ponad pół roku. Do wszystkich zaleta niesłyszącego, możesz spać w pokoju z głośno chrapiącym, nie przeszkadza też hałas. śpię na lewym boku bo prawe ucho nie rejestruje dźwięków. Pozdrawiam w nowym uczesaniu z wyleczonymi zębami, słońce wyjrzało jest dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Perlak_18
Barbara03 . Dzięki za trzymanie kciuków. Ja dziś byłem u doktorka na czyszczeniu ucha pod mikroskopem tak sie dopytywałem o to a sie okazało że już mi to robił we wakacje hehe.. Co do tego to czekałem na doktorka 2 h bo operował eh jakoś zleciało potem mnie przyjął jak to się mówi po godzinach bo był już po dyżurze , przy okazji miałem przyjemność poznać doktora Mieżwińskiego ?. Bardzo sympatyczny i miły Pan ;) Na jego widok nawet ja sie uśmiechnąłem ale potem ból troche na cierpiałem na tym stole gdy mi czyścił mój doktorek ucho ale jak mówił nie mogłem się ruszać aby mógł mi dobrze wyczyścić a chwilami nie szło się nie ruszać chciałem już konciec tego całego czyszczenia ! Ale co tam przeżyłem i warto było bo teraz słyszę jak przed tygodniem huraa ! Wszystko było dobrze ale gdy tylko podniosłem głowę żeby wstaćz wysokiego stołu to doktorek musiał mnie przytrzymaćbo tak mi się kręciło że omal nie spadłem a jeszcze tego by brakowało żebym głowe miał obitą hii .. ale po 5 minutach wsiadłem za kółko (Doktorek pozwolił ale dodał że gdybym u niego zdawał prawko to by mi jego nie dał) A teraz idę na spacerek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Słoneczko, super, że masz to już za sobą, cieszę sie razem z Tobą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slawek10
witam Jestem tu nowy i czytałem wasze problemy z uszami.Jestem własnie po operacji myringoplastyce ktorą miałem we wtorek w Kajetanach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Dominisiu, ale po tym wszystkim, nie będę nikogo na mawiać na system BAHA, każdy musi sam podjąc decyzje to jest na prawdę zyciowe wyzwanie i nie kończy się na samej implantacji. Trzeba dbać o śrubę, o sam procesor, potem regularnie odwiedzać audiologa i nastawiać procesor, także trzeba się mocno zastanowić, a o samym bólu już nie wspomnę, ale to na szczęście mam nadzieje przejdzie :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słoneczko! ....nie wiem czy słyszałaś jak moja szczęka brzęknęła o klawiaturę ale tak właśnie było gdy przeczytałam Twój post o zabiegu Baha :D ! O jesssuuuu jak ja Ci zazdroszczę! JA TEŻ JUŻ CHCĘ BAHA! Bez względu na ból i inne z tym związane niedogodności ! I też się zastanawiam nad znieczuleniem miejscowym ...bo będę jechała sama autem do szpitala i z powrotem (do Opola mam ok.330km) i obawiam się że narkoza troszkę mnie otumani :P No chyba że lekarze pozwolą mi zostać jeden lub dwa dni dłużej :D A Ty Słoneczko sama uparłaś się na "miejscówkę" czy to wybór anestezjologa? ...ja tam się nie boję Twoich opowieści...mnie nic nie zniechęci od Baha:P ; a więc pisz o wszystkim ze szczegółami ....jeśli nie tu ,to na meila :D :D :D Jakiś ból przy zabiegu? Mocno "świruje" w główce przy wierceniu? Itd....wsio bym chciała wiedzieć :P....ciekawska jestem i już :P :D No i chciała bym wiedzieć co mnie czeka aby nie być zaskoczoną :P Pozdrawiam i ściskam i gratuluję i całuję i życzę jak najmniejszego bólu i słońca i wiosny życzę i eeee tammm i itd. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słoneczko_86: Gratuluję Kochana! :):):) twarda z Ciebie kobietka :D:D:D To teraz już z górki będzie :D! Barbara03: U mnie głównym powodem bólu jest SŁOŃCE! Niestety kiedy jest za oknem czy ja jestem chwilkę na polu! (małopolszczanka w końcu) to ból gwarantowany. Lekarka rodzinna mnie dziś pytała o te bóle głowy i stwierdziła, że muszę znów iść do Neurologa - powiedziałam jej, że nie pójdę, bo nie chcę zażywać znów tych samych lekarstw, które mnie usypiają :P:P:P...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Perlak_18
Slawek10 Witamy ! Opisz jak mozesz wszystko zwiazane z Twoją operacja Ja w niedziele jade do szpitala a po niedzieli bede mial operacje ale nie wiem jak to sie nazywa .. beda mi usuwac perlaka i reszte ucha ktora nadaje sie do kosza :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muska...Ty lepiej idz do tego neurologa ale innego niż wcześniej:P Na dzień dobry każ sobie zrobić EEG ; i w ogóle jakieś badania-testy a potem na podstawie wyników dobrać leki....a nie na ślepo truć się prochami ! Nie wszystkie leki otępiają :P Lepiej spróbować pozbyć się tego bólu...bo może to pierdoła a Ty się dziewczyno niepotrzebnie męczysz :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Perlak_18...cieszę się że jeden problemik masz już z głowy :D :D :D ...no i widzisz nie zakręciło Cię na maxa :P :P :P ....przeżyłeś,dojechałeś :D :D :D ....no teraz to już będzie z górki ...tego Ci życzę !!!!! :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mar78 teraz nie mam czas :D obiecuję, że po maturze zrobię rundkę po specjalistach :D bo czeka na mnie Orl, Nfg., Nrg. :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muska...jeszcze "oko"log też się przyda :D :D :D I tak zrób....jak to tylko będzie możliwe! Ściskam :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mar78 a to dobre :D:D:D a wiesz byłam też i u niego :D ciśnienie w oku mierzył i takie sprawy. To było jeszcze w 2oo8 roku i kazał za pół roku się pojawić, ale tak jakoś ten czas zleciał i się nie pojawiłam - ten gościu mi źle wróżył i powiedziałam rodzicom, że nie pójdę do niego teraz :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbara03....a owszem wstawałam-a raczej siadałam w łóżku....bo leżąc nie mogłam wytrzymać bólu kręgosłupa (bardziej mnie napieprzał niż operowana noga!) ; a jak siedziałam to ból znikał. Wiecie że szykuję się do Baha i w związku z tym zaczęłam szukać info.nt szpitala w którym mam mieć zabieg. No i na stronce szpitala znalazłam to : http://www.wcm.opole.pl/miesiecznik/201001.pdf ...na stronie dwunastej jest mowa o znieczuleniu rdzeniowym....o tym że to wcale nie prawda że pacjent powinien leżeć plackiem 24h!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Perlak_18
Mar78 .. Dzieki i też jestem takiej myśli ! ;););) Ja jestem przygotowany na szpital ! Nie całkiem mi się on podoba ale cóż ponoć operują tam całkiem dobrzy specjaliści i jak się powiada szpitala nie ocenia się po wyglądzie ;) Więc wierze że będzie wszystko dobrze ! Jestem gotowy i ide na całość ;) Mam nadzieje tylko że na święta będe nie tylko już w domu ale i że będe się całkiem nieźle czuł ;) Tzn że uszko będzie w dobrym samopoczuciu hii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Perlak_18
Muska .. Tak przy okazji to chyba jesteśmy w jednakowym wieku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Perlak_18 ma 19ście lat?? :P i maturkę na karku?? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Perlak_18 ma 19ście lat :P i maturkę na karku?? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slawek10
perlak 18 operacje miałem we wtorek w znieczuleniu ogolnym.sama operacja była super-nic nie pamietam ani nic nie bolało.Po wybudzeniu z narkozy troche mi sie kręciło w głowie.Pózniej zszedłem z pielegniarką do pokoju. Cała operacja licząc wyjscie z pokoju i przyjscie trwała 1,5h. U mnie na szczescie odbylo sie bez zadnych powikłan pooperacyjnych.Od wczoraj jestem w domu ,a wyszedlem z kliniki o 12.00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Perlak_19
Muska .. Ten rok zamyka 19 lat ;) A maturka za rok ze względu na 4 latni tok nauki ;) A tak prywatnie Muska z kad pochodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Perlak_19
Slawek10 .. Wow ! Tez tak chce ! Mam nadzieje ze operacja bedzie w pn lub najpozniej we wtorek wiec bym byl tak jak Ty czwartek w domu hii ;) Martwia mnie takie szczegoly jak ogolny pobyt w szpitalu ,narkoza i ogolne samopoczucie po operacji .. Relacje zdam po powrocie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Perlak_18: Jak to pewna Katarzyna Zielińska mówi, że jest 'Laszką' więc i ja nią jestem :D:D:D Ona ze Starego, a ja z Nowego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Perlak_18
Hiee No to niezle Muska ! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×