Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aga68

guz tarczycy2

Polecane posty

manetb Moge Ci jedynie polecic lekarza do ktorego chodzi moja mama i jest zadowolona.Ponoc jest najlepszy w regionie. Przyjmuje on rowniez prywatnie. Jest to Dr Śmiłowski i przyjmuje on w żarach w szpitalu wojskowym. Jak wrzucisz w google to napewno znajdziesz dokladny adres. Mam nadzieje, ze Ci choc troche pomoglam. Innego lekarza nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha dodam, ze mama sie leczy u niego prywatnie, bo panstwowo za duze kolejki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malgosh
hej! mam pytanie. czy ktoś z Was był może na operacji tarczycy w Lublinie w szpitalu na Staszica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lalinka54_55
Witam Wróciłam dzisiaj ze szpitala , ale w kiepskim stanie .Miałam usuniętą 5.06. całą tarczycę . Drętwieją mi dłonie i stopy , może któraś doświadczona powie mi kiedy są obiawy tej tężyczki i na jakim etapie mam udać się po pomoc do szpitala. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, od roku leczę się na guzki tarczycy. Rok temu miałam 1 guzek, pół roku temu były już 3... Miałam biobsję - wynik OK. Biorę letrox 50mg i od kilku tyg, na własną rękę łykam jod w tabl.Nie mam nadczynności ani niedoczynności.Moim największym problemeem jest mmoje samopoczucie... ciągle jestem zmęczona, nie mam na nic siły, najchętniej ciągle bym spała, oprócz tego nie mogę oddychać - dusi mnie coś w gardle (ale guzki chyba nie są aż tak duże żeby dawały takie oznaki...). Staram się z mężem o dziecko i jak narazie próby nie udane... Jak myślicie? Czy te objawy mogą dawac moje guzki?Pozdrawiam Was cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolek605
jestem dwa i pół miesiąca po operacji miałam usubiętą całą tarczycę. Już w szpitalu miałam mrowienia u palców nóg i rąk zgłosiłam to podczas wizyty lekarskiej wykonano mi badanie poziomu wapna całkowitego i zjonizowanego we krwi i jeszcze miałam dożylnie podane wapno oraz doustnie alfadiol. Obecnie cały czas od wyjścia ze szpitala biorę 2 x dziennie calperos oraz 2 x dziennie alfadiol (witam. D) już po wyjściu ze szpialam miałam 4 x badany poziom wapna na początku było na dolnej granicy normy obecnie jest coraz wyższy tylko jeszcze mam za wysoki poziom fosforu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danan
Lalinka 54 -55 popros nawet rodzinna o badanie poziomu wapnia moze masz niedobor, lub zglos s sie do endo lub zadzwon ze masz takie objawy,po operacji napewno przyjmie Cie bez kolejki,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalinka Masz typowe objawy poczatku tężyczki. nie lekceważ ich. Zrób jak najszybciej badanie wapnia. ja osobiscie radzę ci od razu kupic sobie calperos jest bez recepty i szybciutko do doktora, może byc nawet rodzinny. Jak cie bardzo mrowi to rozpusć sobie około 4, 5 tabletek wapna musującego, może być na razie takie zwykłe z biedronki. na chwilę pomoze. To tylko tak doraźnie zanim doktor ustali ci dawkę, no i alfadiol, ten jest niestety na recepte Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malgosh
czy jest ktoś tu może z Lublina? 3-4 dni byłyście w szpitalu? jakie badania wcześniej musiałyście wykonać, aby zjawić się ze skierowaniem na izbie przyjęć w szpitalu? pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lalinka54_55
Koczelada Dzięki , mam wszystko o czym mówisz biorę 2 x 1mg Calperos i 1 1mg alfadiol 3 razy dziennie A mimo to mam objawy tężyczki . Pytam ile w takim stanie pociągnę bez biegnięcia do szpitala pod kroplówkę. W środę idę na badania . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manetb
Lalinka54_55 proszę skontaktuj sie z lekarzem dyzurnym na oddziale ,on na pewno poradzi ci co masz robic,pewnie bedziesz musiała zrobic poziom wapna zjonizowanego ale to trwa i nie wszedzie robia to badanie a tobie jest porada potrzebna juz teraz,on nie lekcewaza tych spraw.u mnie jest juz 8 miesiecy po operacji a cały czas biore alfadiol i calperos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manetb
lolek605 prosze powiedz jakie dawki bierzesz calperosu i alfadiolu ? u mnie przepisano 2x calperos 1000 i 2 x alfadiol 1mcg.martwie sie czy nie za duza dawka tego alfadiolu (bo to w sumie taka przerobiona wit d3) czy teraz latem jest to bezpieczne? cos na ten temat słyszeliscie ? w sumie przy takim dawkowaniu wyniki dobre :) Iwonka dziekuje za odzew .sprawdziłam lekarz o którym pisałas przyjmuje w zielonej w aldemedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manetb
lalinka :) ja tez kilka razy dzwoniłam na oddział,bo na początku było nieciekawie. pozdrawiam .trzymaj sie cieplutko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia1710
Lalinka Ja w szpitalu też miałam objawy niedoboru wapnia- lekko drętwiały mi dłonie. Przez jakiś czas po wyjsciu ze szpitala brałam calperos 1000 3x2 i alfadiol 0,25 2x1. Potem jak wapń był w normie to zmniejszono mi calperos na 3x1 , alfadiol bez zmian i tak do tej pory, a jestem juz dwa i pół miesiąca po operacji. Ale zasięgnij porady lekarza. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agus73
Malgosh_byłam operowana w lublinie na jaczewskiego. Wszystkie badania zlecił mi chirurg i zrobiłam je tam na miejscu w przychodni.Wszpitalu byłam w sumie 5 dni.Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalinka Jeżeli przyjmujesz calperos to ok. Objawy drętwienia nie ustepują od razu. Jeżeli mimo brania leków poziom wapnia nadal będzie niski będziesz musiała zwiększyć dawkę. To nie jest tak że weźmiesz jedna tabletkę i od razu bedzie lepiej. Niedobory wapnia będą się uzupełniać stopniowo, po jakimś tygodniu odczujesz poprawe. Zanim dolegliwości ustapią całkiem minie troche czasu. U mnie trwało to około 2 miesiecy zanim wapń doszedł do poziomu jaki powinien mieć. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lalinka54_55
Dzięki dziewczyny za wsparcie . Jak się lepiej poczuję to napisze coś o przygodzie z naszą służbą zdrowia. Jak macie jakieś pytania to będę do dyspozycji.Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flyspider
do agus73 Na koniec czerwca mam wyznaczony termin operacji właśnie na Jaczewskiego w Lublinie. Możesz coś powiedzieć więcej o szpitalu i lekarzach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agus73
flyspider_ ja byłam operowana 26 maja .Operował mnie dr. Matuszek. Pobyt w szpitalu wspominam dość dobrze, personel był mily, gdy trzeba było coś od bólu to nie było problemu.Wszpitalu byłam w sumie 5 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flyspider
Agus73 Mnie ma operować dr Sawicki. Trochę obawiam się tej operacji zwłaszcza jak teraz poczytałem o tężyczce :( P.S. Przepraszam, że się na wstępie nie przedstawiłem ;) Mam na imię Grzesiek, skończyłem w marcu 30 lat, życie dzielę pomiędzy Krasnymstawem a Lublinem ;) i od kilku ładnych lat noszę w szyi to "ustrojstwo" ;) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mminutek
lalinka jestem po operacji całkowitego usuniecia tarczycy - po operacji mialam niedobór wapnia , brałam naprawde duze dawki 3x 2tabl calperosu , 3 razy alfadiol - ale po ok 3 miesiacach wróciło wszystko do normy- w pewnym momencie poczułam ze sie czuje ok wiec powoli zmniejszłam dawke np tydzien po 3x2000, potem 2x2000 i 1 x1000,potem 3x 1000, w trakcie robilam badanie i jak wychodzilo ze mam wapn w normie obnizałam. Wszytsko za zgoda endo . Zdarzało sie jednak ze dretwiały mi rece i wtedy brałam dodatkowa tabletke. Obecnie pol roku po operacji nie biore nic wapn w normie a nie zazywam juz 2 miesiac:). Mam nadzieje ze u Ciebie tez sie wszystko szybko unormuje:) pozdrawiam serdecznie mam nadzieje ze chociaz troche Cie uspokoiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malgosh
cześć, uspokoiłaś ale i tak się denerwuję, ponieważ idę za około 3tygodnie do szpitala na Staszica w Lublinie. kto tam jest dobrym chirurgiem? może ktoś wie... a może ktoś dokładniej pamięta, jaki lekarz go operował? i jakie badania wykonywaliście w przed dzień operacji tarczycy? mi mają wycinać kilka guzków z lewego płata.... do Grześka - jakie "ustrojstwo" nosisz w szyi? pozdrawiam wszystkich "tarczycowców" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lalinka54_55
mminutek Dziękuję , pocieszyłaś mnie . Mój stan chyba był kiepski , bo endo zadzwoniła żeby uprzedzić mnie , że może wystąpić napad tężyczki i żebym była przygotowana na sprint do szpitala. Co mnie totalnie rozwaliło że mogę się znowu tam znaleźć się. manetb ,aniusia1710 ,koczelada i wszystkie pozostałe Panie dzięki jeszcze raz za wsparcie. Jeszcze nie dałam rady przeczytać co tu wyczyniałyście jak mnie nie było. Widziałam tylko , że jakaś osobka jest zainteresowana waszawskim namiarami na fachowców , odezwij się to podzielę się swoimi doświadczeniami. flyspider witam faceta co zapadł na babską chorobę:( Nie dadzą tu Ci zginąć ani popaść w deprechę. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maria-anna z Gdyni
Lalinko 54-witam w gronie "uśmiechniętych" najwazniejsze już za Tobą ,a z "resztą" dzielnie sobie poradzisz.. - Rady i wsparcie przyjaciół z tego forum, napewno w tym też Ci pomogą .. pozdrawiam. Koczelado - dzięki za pomocne rady tu wszystkim , .Może i mnie odpowiesz : czy przed operacją tak jest ? -ja się budzę, wstaję bardziej zmęczona niż wieczorem sie kładłam.. nie wypoczywam podczas snu, mimo otwartego okna i l "letniego"prysznica , herbatki rumianek z melisą... Pytamy, odpowiadasz, radzisz- a proszę powiedz jak Ty się czujesz- jak ten "przyżuchwowy" ? Mam nadzieję, i tego życzę,że jak się pojawił, tak zniknął ...pozdrawiam. Flyspider- widzisz ,w jakim miłym gronie się znalazłeś..wszystko zniesiesz po "męsku" bierz przykład z Pań ... marianna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flyspider
lalinka właśnie jako jedyny facet z rodziny mam problemy z tarczycą, parę lat temu jak żył jeszcze mój dziadek to też u niego wykryli to "ustrojstwo" ;) (Malgosh, tak ja to nazywam ;)) A czy przed operacją brałyście/braliście jakieś leki, np. Metizol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flyspider
marianno cieszę, się że jestem w tak sympatycznym towarzystwie :) ogólnie staram się o tej całej operacji myśleć pozytywnie, jednak gdzieś w środku mnie "trzęsie" :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flyspider Tylko szaleńcy sie nie boją. Strach jest normalny i ma wielkie oczy. Po operacji sam powiesz że nie taki diabeł straszny. Maria-Anna Dzieki za troskę. Co do mojego węzełka to nie zniknał niestety. W poniedziałek wybrałam sie nawet na usg, ale sie spóźniłam. Uznałam to za znak i postanowiłam poczekać, jeżeli przez dłuższy czas węzeł się nie zmiejszy to się wezmę za niego. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maria-anna z dyni
Koczeladko - napewno to nic zlego- wczesniej pisałaś, ze się opalałaś, może wiesz ,tu slonko, a z boku jakiś wiaterek i gotowe... ale lepiej dmuchać na zimne, wiesz ja po chloniaku, to jestem troche przeczulona..może to sprawa stomatolog ?? będzie dobrze.. Flyspider - metizol, ja biorę, ale bardzo mała dawkę - w poniedzialek i środę 1 tabl.5 mg. -Wydaje mi się, że moja endo. to chyba tak na odczepnego mi to zaleciła...bo 3 lata u niej bez leków , a teraz ciach 14 lipca pod skalpelek...W Gdyni piękne słońce, niebo błękitnę,aż chce sie żyć..Trzymajmy kciuki za Ewę z Gdyni ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika-67
Lalinka witaj to ja jestem zainteresowana namiarami warszawskim, co prawda czas mnie nie goni bo biopsja drugiego guza wyszła ok, ale mam jeszcze 3 nie po biopsji. W poniedziałek byłam u mojej endo , no i jak zawsze mnie namawiała na usuniecie z powodu dużego wola to teraz kazała się wstrzymać , że tarczyca zmniejszyła się o 10 ml po letroksie 25. zwiekszyła mi dawkę na 50 i w listopadzie usg ewentualnie biopsja nastepnego guza no i zobaczymy. Ja hormony tarczycy mam ok , ale te guziaczki trochę rosną mimo że tarczyca zmalała po lekach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość landi30
a ja już po biopsji i teraz czekam do 22 na wynik, mam nadzieję że nic "złego" nie wyjdzie (mam 3 letniego synka). ta cała biopsja nic nie boli, to tylko strach :) bo to coś nowego i nieznanego pozdrawiam ze słonecznego Zamościa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×