Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aga68

guz tarczycy2

Polecane posty

Homosapiens Ja podobnie jak ty biorę nzazmiane 175 i 200 eltroksin (to to samo co eutyroks). Wapń był w porządku, ale do tej pory brałam 3x1000 Calperos i 2x0,5 alfadiol. Kazano mi tak brać nadal. Ja za to zrobiłam sobie mały eksperyment, bo tak juz mam, i odstawiłam na 3 dni całkowicie Calperos i alfadiol i zaczęły mi lekko mrowic ręce. Dlatego też już nie bede eksperymentowac i zgodnie z zaleceniami będę przyjmować ten wapń. Jodowanie miałam w styczniu i na wypisie mój poziom tsh wynosił 3 z kawałkiem. Przyjmowałam eltrosin 150 a badanie tsh zrobiłam dopiero w połowie marca i wynosiło 1, 78, dlatego tez zwiekszono mi dawke. Na zaleceniach które dostałam w poniedziałek w Gliwicach napisano mi ze mam mieć utrzymywane stężenie tsh na poziomie od 0,1 do 0,3. Z tego co wiem tsh stymuluje wzrost komórek nowotworowych i dlatego mamy dążyc do jak najmiejszego jego stężenia. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danan
witam , wiem ze jest male grono ktore odpowiada na posty, jak ktos sie wlaczy nowy to ciszaa, powiem ze jestem 13 lat po pierwszej operacji i do tej pory bylo dobrze, ale jest jedno ale, czy to rak czy zapalenie tarczycy bo w jednym guzku jest jakies podejrzenie,dodam dla tych, ze moja siostra tez jest po operacji tarczycy 13 lat,w jednym czasie mialysmy operacje i w tym samym szpitalu , niestety u niej byl raczek,i byla, jest jeszcze pod kontrola Gliwic,i jest dobrze wiec glowa do gory myslec pozytywnie,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mminutek
witajcie wczoraj wróciłam po duzym jodzie - w sumie zniosłam znosnie i poki co mogłoby byc.gdyby nie to ze cos sie nie spodobał jeden wezeł ale kazali zrobic usg przed kontrola za 3 miesiace....w sumie po jodzie czuje sie przyzwoicie gdyby niedobor hormoniku, tylko cos mi sie niefajnie serducho zachowuje- mam uczucie takiej dusznosci po lewej stronie, jakby ktos nacisnał mocniej i nie ospuszczał:) czy tez mieliscie taki objaw? Koczelada albo Markegd ?? nie wiem czy sie martwic czy to normalny objaw po jodzie ? miał tak ktoś? bede wdzieczna za info no bo Pani dr przy wypisie nie było wogole jak zapytac o ewentualne objawy jakie moga byc w domku poza tym akcja z wezłem skierowała moja uwage na inne problemy a serducho zaczeło dawac znac o sobie wieczorem w domku:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja żadnych problemów nie miałam z sercem. Może masz zwiększoną dawkę eutyroksu i to dlatego. Nie wiem tak tylko gdybam. Jestem pewna ze wszystko wróci do normy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja 50
danan grono pisające jest mniejsze ale zapewniam cię że czyta was więcej osób. ą tak na marginesie leczysz się 13 lat czyli jakbyś była z tym wszystkim oswojona a ja rok temu zdrowa osoba nigdy nie mająca problemów z tarczycą a tu pani doktor radiaolog, która robiła mi usg szyi z powodu bólu szyi i powiększonych węzłów chłonnych mówi mi wprost,że mam raka naciekającego już na węzły chłonne stąd ten ból i odczyn ,dla mnie było to nieprawdopodobne świat mi się zawalił pod nogami . ńatychmiast powiedziała że powinnam poddać się operacji tak też się stało .pozdrawiam i życzę optymizmu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Maja 50 Witam. Ja tez mam takie chrypki. pozdrowienia Tokra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolek605
Piszem na forum poraz pierwszy ale czytam wszystko od miesiąca. Jestem przed operacją tarczycy jestem przerażona w poniedziałek mam się zgłosić do szpitala. Wynik biopsi guz pęcherzykowy o nie ustalonej etiologi czy złośliwy czy łagodny. Guz jest jest duży na lewym płacie. Pozdrawiam wszystkich którzy mają problemy z tarczycą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANULA 26..
czesc wszystkim od kilku dni wiem ze mam guzka tarczycy na 17mm najgorsze jest to ze bedac u kardiologa dowiedziałam sie o tym . od około 3 miesiecy mam napady goraca podwyzszony puls nawet do 117 przyspieszone bicie serca do tego stopnia ze czasem bije tak jakby miało wyskoczyc zawroty głowy i ciezej mi sie oddycha skierowano mnie do kardiologa sugerujac ze to cos z sercem okazało sie jednak ze to guz tarczycy gdy mi o tym powiedział nogi mi podcięło załamałam sie do tego stopnia ze całymi dniami leze w łózku i czuje ze wpadam w depresje a mam 2,5 rocznego synka i męża bardzo sie boje byłam juz u endo i potwierdził słowa kardiologa guzek na 17mm kazała mi zrobic biopsje ktorej sie bardo boje ale nim to zrobie to w czwartek chce skonsultowac sie jeszcze z jednym lekarzem co on mi powie i czy takze skieruje na biopsje z usg wyszło mi tak: Tarczyca-niepowiększona płat prawy o wymiarach:51mmx17mmx17mm Płat lewy:46mmx14,6mmx16mm w płacie prawym ogniskowa zmiana w przewodzie hypoehogeniczna o srednicy 17mm. co to znaczy ?? piszcie jesli ktos wie. Nie moge sie doczekac czwartku by czegos sie dowiedziec od innego endo . Bardzo zle sie czuje nie dostałam zadnych tabletek dopoki nie zrobie biopsji od tej endo. Dzis na dodatek boli mnie pod pacha i nad piersia nie wiem czy to od tego ciagłego lezenia w łózku czy cos nod tego guzka na dodatek bola mnie oczy i kreci mi sie w głowie. Kochani czy wy tez macie takie dolegliwosci?? Z badan dodatkowych wyvhodzi ze jest ok TSH-3.35 FT3-2.89 FT4-1.43 OB-8 Martwi mnie to krecenie w głowie i ból oczu:(( Jestem ze Śląska moze ktoś zna dobrych endo.?? pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danan
maja50 moja siostra wtedy tez zaczela raptownie chudnac, ale ja juz leczylam sie u endo z powodu mikrogruczolaka przysadki, i umowilam ja z moim lekarzem ktora palpacyjnie wybadala guzek,po biopsji okazal sie rakiem,juz minelo 13 lat,ale u mnie zostal wyciety jeden plat, a w drugim urosly sobie guzki, i jeden z nich po biopsji jest podejrzany, i nie jestem oswojona jak piszesz, bo to nie da sie oswoic, w listopadzie mialam operowana piers,a w styczniu przeszlam radioterapiei wiem jak to jest,pozdrawiam wszystkich przed i po operacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANULA 26..
kochani zapomniałam zapytać czy endo moze dać leki nie skierowawszy na biopsje?? Piszcie prosze. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich serdecznie! Od roku zaglądam na Forum. Korzystam z Waszych cennych uwag i porad. W tym czasie byłam operowana z powody raka brodawkowatego we Wrocławiu. Potem miałam leczenie radio jodem w Gliwicach. W czerwcu tj. mam wyznaczony termin hospitalizacji diagnostycznej. Przez trzy tygodnie mam zażywac Cynomel. Mam pytanie czy ktoś z Was wie jak należy stosowac ten lek. Na czczo czy po posiłku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja 50
torka dzięki za odpowiedż.danan nie wiedziałam że to wszystko jest takie trudne , życzę zdrowia i pogody ducha trzymam kciuki pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danan
anula 26 nie wiem o co Ci dokladnie chodzi, jakie leki mialaby Ci dac endo, mysle ze wszystko jest w normie, a odnosnie wysokiego pulsu to raczej masz na tle nerwowym,zrob biopsje i bedzie wiadomo na czym stoisz, a teraz wyluzuj napewno Twoje objawy nie sa od tarczycy, ale moze sie myle a szukanie u innego lekarza bez zrobienia biopsji nic Ci nie da, to samo zaleci,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aggula 3
Anula --zaden lekarz nie da ci leków dopoki cie nie zdiagnozuje.Zrób dokladne badania , na zmartwienie przyjdzie czas ( a może wogóle nie bedzie potrzeby sie martwic ?) Nie bój sie biopsji . Ja wiem , kazdy ma inny prog bólu , ale to nie jest takie straszne , ukłucie cienka igła , jak dla mnie zupełnie niebolesne, nawet nie nieprzyjemne. Popytaj o dobrego , doswiadczonego lekarza, to ma znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anula26 jedyne leki jakie moze ci dać lekarz to coś na zasadzie propranalolu, wyreguluje twoją akcje serca, aj go biore i jest ok. co do guzów, daj sobie trochę czasu na płacz, a potem zacznij myśleć przyszłościowo, wszyscy tutaj mieli lub maja guzy, ale trzeba wziąć się w garść i walczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eleonoro jaką dawkę bierzesz prpranololu ile razy dziennie,masz rację mnie on też bardo pomaga,ale biorę sporadycznie a lekarz kazał systematycznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANULA 26..
czemu nikt z was nie potrafi mi udzielic jakichkolwiek informacji?? Czy z nowymi osobami nie rozmawiacie?? :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aggula 3
anula--conajmniej kilka osób udzielilo Ci porady , poczytaj dokladnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANULA 26..
no chodzi mi o jakiekolwiek tabletki ktore no nie wiem moze by zaczęły pomniejszac tego guzka? badz przynajmniej by nie rósł on dalej. Napewno jest coś co lekarze przepisują na guza tarczycy jakiekolwiek leki prawda? Mało wiem na ten temat mało czytam by sie gorzej nie załamywac. Zna ktoś dobrego endo na terenie Katowic lub Mysłowic?? Jeśli tak prosze o namiary. Z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aggula3
anula , skoro jestes ze Sląska jestes szczęsciara masz pod nosem najlepszych specjalistów w Gliwicach . O lekach nie ma co mysleć , USG to wstępna diadnostyka,wykazuje , ze jest guz , ale nie wiadomo jaki, trzeba zrobic biopsje . Ja mialam 5 guzów , nigdy nie brałam lekow, bo hormony zawsze mialam w normie. . Teraz jestem po operacji , czekam na wynik histopatologiczny . Biopsja nie wykazała nic niepokojacego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anula 26 ja tak samo jak ty jestem na poczatku tej drogi. U mnie rowniez rozpoznano guza tyle ze zimnego, ale ja do tego mam jeszcze nadczynnosc tarczycy. Narazie zadnych lekow nie mam przepisanych,poniewaz wg lekarza powinnam to zoperowac.Jezeli lekarz zalecil aby zrobic biopsje tego twojego guza to raczej narazie zadnych lekow ci nie przepisze.Jezeli wynik biopsji nie bedzie wskazywal aby operowac tego guza, to wtedy napewno ci przepisze tabletki(tak bylo w przypadku mojej mamy) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anula wydaje mi sie że właśnie od lektury chociażby tego forum i poprzedniego powinnaś zacząć. Ja też miałam guza, żadnych leków na jego zmiejszenie nie przyjmowałam. Hormony były w porzadku więc nie było potrzeby nic przyjmować. Poza tym co endo miałby ci przepisać skoro nie wie jaki charakter ma twój guz. Badanie krwi, usg, biopsja i ewentualnie scyntygrafia to podstawowe badania które zdiagnozuja twój guz. Nie ma co panikować tylko uzbroić sie w cierpliwość. Cokolwiek by to było jest to uleczalne, niestety często jest niezbędna operacja, ale uwierz mi nie jest to takie straszne jak się wydaje. Ja jestem z Pomorza i jeżdżę do lekarzy do Gliwic. Masz ogromne szczęście że masz takich specjalistów pod nosem. Uzbrój sie w cirpliwość, rób badania a wszystko bedzie dobrze. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia53

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia53
Witam, witam tarczycowców właśnie wróciłam ze szpitala w dniu dzisiejszym i pilnie donoszę, że znoszę to nieźle. Operowana byłam w Krakowie w szpitalu Narutowicza. Chętnie podzielę się doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aggula 3
zosia53 --witamy w gronie podwójnie uśmiechniętych :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zosia53 to swietnie,ze czujesz sie dobrze.Pozdrawiam i zycze Ci duzo zdrowia. A mam takie pytanie.Czy ktoras z was miala tez takie uczucie przy lykaniu sliny jak by w gardle caly czas znajdowal sie jakis glut.Bo ja wlasnie caly czas mam takie uczucie.Tak jak bym czula tego guza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANULA 26..
dziękuje wam za odpowiedzi. To dużo dla mnie znaczy. Nie rozumiem tylko lekarzy którzy wmawiaja mi ze zaledwie 5% to guzy w sensie onkologicznym a pozostałosc to forma w jakiej choruje tarczyca. Skoro tak jest to dlaczego czytajac różne fora tak dużo ludzi przechodziło operacje?? Skoro operacja to ostatecznosc???? Dziś będąc u swojego lekarza rodzinnego rozmawiając z nim na swój temat tegoż guzka poraz kolejny mnie uspokajał twierdząc że mam małego guzka bo tylko na 17mm i nie powinnam się martwic a tymbardziej pójść na biopsje a wtedy po wyniku w zaleznosci jaki on bedzie dostane leki.I podkreslajac mi ze z USG wynika ze nie mam powiększonej tarczycy i ze jest z nia ok a ze guzek jest to inna sprawa ze trzeba go ukuc. Sama nie wiem co mam o tym myśleć. W czwartek mam wizyte prywatnie u drugiego endo zobaczymy co on mi powie. Coraz bardziej sie przekonuje do tej biopsji lecz boje wyniku jaki bedzie... Pozdrawiam wszystkich i raz jeszcze dziękuje za szybkie odpisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa111 ja aktualnie mam brać dwa razy dziennie po 10, natomiast biore jak sobie przypomnę jedna tabletkę rano, systematyczność juz sobie dawno odpuściłam, ale fakt, tabletki sa dobre, bo i serce nie kołacze i mniej sie pocę. Ale zupełnie zapewni z nich nie zrezygnuję :) Anula26 radzę przeczytać całe forum, a zwłaszcza to http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3243129 jest to nasze pierwsze forum i znajdziesz tu wiele informacji, mogę tylko życzyć miłego czytania, a na pewni znajdziesz odpowiedzi na wszystkie zwoje pytania. Iwona83 tez miałam nadczynnośc leczyłam ja tabletkami (thyrozol) ale w tym przypadku to jest tak, albo tarczyca zadziała i zacznie pracować, albo dupa i trzeba operować, a jako, iż miałam i tak guzy, to coz, poszłam pod nóż. I ja tez mam takiego gluta czasami, i chrzakam jak świnka, ide niedługo do laryngologa może coś doradzi. Zosia53 witam w gronie podwójnie uśmiechniętych. Ktoś wie co sie dzieje u naszego Marka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika z Krakowa
Hej Zosia 53 dobrze że już po, od teraz to już tylko lepiej będzie -w razie czego dzwoń :). Pozdrawiam wszystkich .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zosia witamy w klubie i życzę dobrego wyniku his-pat. Anula Nie wiadomo czy ty akurat będziesz musiała miec operacje, ale lekarz nic nie będzie mógł powiedzieć jeżeli nie będzie wiedział z czym ma do czynienia. Po to właśnie ta biopsja. Nie jest taka zła, igła jest cienka i nawet nie poczujesz wkłucia. Ugryzienie komara jast bardziej dokuczliwe. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×