Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aga68

guz tarczycy2

Polecane posty

EWa1978 echogenicznosc w sumie nic nie powie te o wymozonzm echu sa podobno lepsze ale nie ma reguly czli takie jak konglomerat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witaj wikipedio
konglomerat - całość, która jest zlepkiem różnych, często niepasujących części lub elementów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konglomerat to kilka guzów które są obok siebie moga na siebie nachodzić jeden lakarz opisuje to jako konlomerat inny bedzie szukał i liczył ile tych guzów jest (zalezy od umiejetności sprzetu itp) sama posiadam taki opis na jednym z wyników a na innych juz opis poszczególnych guzów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyryla
Aguś, ja jeszcze zetknęłam się z opisem "twór", też ładne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fryderyk Chłopin
Cyryllo dziękuję że odpisałaś Ja mam miec tomografie jamy brzusznej. Czy jak nie mam połowy tarczycy to też będę musiał wypic ten kontrast ? czy może jak Ty dostanę (dożylny ) Boję się tego bo mam alergię pokarmową . Co z metalowym guzikiem ,metalowym zamkiem błyskawicznym u spodni , czy wtedy muszę je zdjąc ? Niedawno miałem wypadek samochodowy moja noga wyglada okropnie nie chciałbym jej pokazywac . Czytałem też ,że w czasie badania jest kontakt pomiędzy lekarzem i pacjentem ,dlatego też pytałem o protezę czy muszę ją wyjąc ,bo w wypadku straciłem zęby a bez zębów nie potrafię zrozumiale mówic . Wiem ,że są tu w większości same młode osoby i macie swoje własne ząbki ale może wiecie coś na temat zębów przy tomografie od babci , sąsiadki ,koleżanki . I przepraszam wszystkich za moje pytanie nie związane z tematem ale ja też jestem tarczycowy i zaglądam tu często . Miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyryla
Fryderyku, nie przepraszaj, ja też tu zadaję dużo pytań, czasem od rzeczy i zawsze nasze kofane Konsylium ma cierpliwość i zrozumienie. Starają się nikogo nie zostawić z jego wątpliwościami, akurat ja miałam TK nie tak dawno, stąd pewnie ja się tylko odezwałam. Ja też miałam suwak metalowy przy spódnicy, kazali mi tylko ją odpiąć i lekko opuścićna biodra, więc pewnie nikt Ci spodni nie każe zdejmować. Co do zębów - nie wiem, nie pamiętam, zawsze przy rentgenie pytają, więc może to ważne, ale nie chcę Cię wprowadzić w błąd. Kontakt musi być z lekarzem, bo br. rzadko, ale zdaża się, że pacjent się może źle poczuć i wtedy, ale tylko wtedy musi się odezwać. A tak leży się absolutnie bez ruchu. Przy jamie brzusznej wypijasz przed badaniem chyba 4 szklanki specjalnego płynu, o tarczycy musisz powiedzieć. Wtedy w razie wątpliwości lekarz robiący TK kontaktuje się z endokrynologiem co do podania kontrastu (tak było u mnie). Do reszty = nie stresuj się, to badanie to naprawdę pryszcz! Potem tylko jest stres, gdy się czeka na wynik :) Życzę Ci dobrego wyniku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fryderyk Chłopin
Cyryllo Bardzo Ci dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dostaliscie cos od Mikołaja?? Ja nic wynikow nadal brak, może nic tam w tej tarczycy nie było i teraz boja sie powiedziec ze niepotrzebna ta cała impreza była. Po jakim czasie od operacji mozna podejmowac jakis wysilek fizyczne w sensie sport lub noszenie paczek po 30 kg??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Sebeek75 Nie powiem , żeby Mikołaj był dla mnie łaskaw.Właśnie dzisiaj dowiedziałam się :-( , że mój zabieg odbędzie się dopiero w lutym - jestem wściekła. Haniaa80 Dziękuję za piąsteczki , przydadzą się w terminie późniejszym :-) Jak samopoczucie? Pozdrowionka dla wszystkich na forum.🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cos mikolaj w tym roku ominal mnie szerokim lukiem :( A taka grzeczna bylam :P Sebeek moze mikolaj szykuje dla Ciebie cos extra pod choinke :) Haniu a jak Ty sie czujesz? Bo ja dalej bardzo oslabiona i boje sie podniesc normalnie glowe , czuje jak te szwy mnie ciagna Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fryderyk Chłopin Nie stresuj się tak, ja 25.11. miałam tomografię klatki piersiowej . Protezy gwarantuję że nikt Ci nie każe wyjmować a kontakt jest sekundowy , każą się położyć i wychodzą , kontakt jest zdalny typu nabrać powietrza nieoddychać , oddychać itp. Przy prześwietlaniu brzucha kontrast dostaje się do picia i jak wystąpią jakieś niepożądane objawy to jest czas na poinformowanie o tym i ewentualne odstąpienie od dalszego podawania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebeek75 Mikołaj nic mi nie przyniósł , bo nadmiar pracy to chyba nie jest prezent:( To jest świństwo , że jeszcze tego wyniku nie masz, szczerze wspólczuje. Paczek 30 kilogramowych to może jeszcze nie dźwigaj , zwolnienie już Ci się skończyło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fryderyk Chłopin
Lalinka_54 :) nawet nie wiesz ile dla mnie znaczy to co napisałaś ,odetchnąłem z ogromną ulgą .Na wiele pytań odpowiedziała mi już Cyrylla lecz nadal brakowała mi ta jedna odpowiedź . Dziś to chyba będę spał jak suseł . Dziękuję Wam :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyryla
LALINKO, wreszcie Cię widzę. Nie żebym miała jakiś problem, ale lubię, jak jesteś "pod ręką" :). Zapomniałam, że to poniedziałek już i możecie być wszyscy w pracy (ja wciąż na L4). Dzisiaj cały dzień mi niedobrze, daweczka lekko podniesiona od rana, ale to chyba nie powód. Sebeek75 - czy można zapytać, jak długo czekasz na wynik? Ja też czekałam dość długo, ale się doczekałam :( w miarę jeszcze. Normalnie czeka się do 3 tygodniu, u mnie lekko się przedłużyło, ale u Ciebie to jakiś dłuższy czas, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa1978
a ja dostałam od mikołaja dotację z pup ps. w sobotę idę do lekarza z wynikiem usg a we wtorek mam urodziny ciekawe jaki prezent dostanę od lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Zwolnienie skonczyło sie tydzień temu moj chirurg proponował do konca roku ale ciezko w domu wysiedziec. Jeszcze nigdy nie mialem tak dlugiej przerwy w pracy. Operacje mialem 3 listopada wiec wyniki mialy byc okolo 24 listopada. Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyryla Jestem, ale grudzień w mojej pracy to po prostu charówka , o 20:30 dotarłam do domu. I siedzę pod telewizorem , bo już mi się nic nie chce:P Cyryla już dłuższy czas łykam 150 i jakchś żadnych ubocznych skutków nie odczuwam , chociaż endo kazała mierzyć ciśnienie , ale jeszcze mi się nie udało tego zrobić:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maju-54 bardzo mi przykro...chociaz gdyby Ci od razu powiedzieli a nie do ostatniej chwili trzymaja w niepewności...hmmm...moze spójrz na to z drugiej strony...bynajmniej w swieta bedziesz sprawna i nieobolała...ale tez bym sie wsciekła...także rozumiem Cię w 100% Trzymaj sie dzielnie Evikshe czuje sie bardzo dobrze...choc przed mezem troche marudze..a co niech sie poużala nad żoną:))...ale powaznie..naprawde jest ok..własciwie wszystko robie co robiłam przed operacją..jestem na wychowawczym ale mąż prowadzi sklep i jak jest na robotach to ja w nim siedze i od wczoraj własnie obsługuje klientów coprawda tylko 3-4 godzinny dziennie:)...młodszego nawet podnosze a wazy 15 kilo oczywiscie nie chodze z nim na rekach ale podsadzam go czy do toalety itd....gardło boli juz minimalnie ale mam uczucie jakby ktos mnie dusił -pewnie przez opuchlizne pooperacyjną........ Lalinka 54 i jak zwykle masz racje:))....fartem mąż instalował kocioł u faceta którego zona jest endokrynologiem:) i kazał mi natychmiast przyjechac bo mnie przyjmie (całe szczescie ze miałam juz makijaż hehe) ale do rzeczy..endokrynolog była w szoku ze wypuscili mnie ze szpitala bez leków (hormonów) od razu zapisała, narazie mam brac 1x1 tabl euthyrox 25 a po 3 dniach zwiekszyc do 1,5 tabletki potem tsh i pewnie znowu zwiekszy dawke, kazała jeszcze dzisiaj dzwonic do gliwic i tylko ich sie słuchac, mówi niech pani odbierze wynik histo ze szkiełkami i juz wógóle z chirurgami nie dyskutowac:)...jestem cała szczesliwa ze sie do niej dostałam a okazało sie ze mój endo który mnie kierował na zabieg to jej asystent, takze lalinka słuchałam jej i myslałam o Tobie:)) Sebek jak juz pisałam moje dziecko jiuz podnosze wazy 15 kilo a dzisiaj musiałam jeszcze podbiec do autobusu-to dopiero był wysiłek fizyczny:) jak usiadłam to myslałam ze padne zwłaszcza ze jedyne wolne miejsce było koło włączonego nawiewu, kierowca włączył ogrzewanie:(, +piec stopni a oni grzeją..ehh. oki to wam zrelacjonowałam i ide umyc podłoge w sklepie bo mąż totalnie zaniedbał:)) Pozdrawiam mocno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyryla
Lalinko :) Ja dopiero na 75, jeszcze trochę do 150, ale ciśnienie mam raczej niskie, temperaturę ok. 35,5, tak więc na ogół czuję się dobrze w tej niedoczynności. Ot, może pogoda albo co zjadłam za dużo? Dzisiaj już ok. Sebeek - zwolnienie po operacji to 30 dni + to co leżało się w szpitalu. Później, w zależności od samopoczucia lekarz może przedłużyć i czasem warto rzeczywiście trochę dłużej pobyć w domu. Ale rozumiem Cię, bo ja prowadzę br. aktywny tryb życia, pracę mam dość absorbującą i teraz zwolnienie obrotów i siedzenie w domu trochę nakręca mnie w złym kierunku (za dużo myślę o chorobie). Ale z podnoszeniem tak dużych ciężarów to daj sobie spokój, bo ryzykujesz. Człowiek nie myśli o tym, bo wydaje się, że może góry przenosić, ale tarczyca to niezwykły organ i organizm po jej wycięciu jest br. osłabiony. Żebyś nie narobił sobie jakiej biedy! Mój lekarz br. mnie przestrzegał przed dźwiganiem , kazał dać sobie 3 miesiące minimum czasu na dojście do sił, ale trwa to znacznie dłużej, wierz mi. Haniu - miałaś rzeczywiście farta z tą panią doktor! To duszenie mogło być też z niedoczynności. Mnie to łapało po jakimś wysiłku, np. schyleniu się. Chirurg mnie op...., że nie robimy żadnych gwałtownych ruchów przez jakiś czas, a jak trzeba się schylić, to kucamy (ale weź i pamiętaj :)). No tak, wydaje się, że już jesteśmy prawie w formie, a tu organizm odmawia współpracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mam wynik tzn chirurg do mnie dzwonil mowil ze wyniki juz sa i ze jutro przywiezie. W moim guzie znaleziono 4mm ognisko raka brodawkoatego w wezlach chlonnych nie stwierdzono zadnych zmian ani zapaleń, dr mówi że miałem farta i on by uz z tym nic nie robił ale kazał tez zadzwonic z wynikiem do Gliwic tym bardziej, ze na wynikch biobsji (tej robionej w Gliwicach) prosili o konsultacje wyników histo, tak wiec jak tylko dostane wyniki do łapki to dzwonie do CO. Mam nadzieje ze pan dr sie nie myli i faktycznie bedzie juz ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyryla- to fakt farta miałam.....ale mój optymizm poranny zgasł moze to są już skutki braku hormonów no ale od jutra zaczne brac Sebek Mi dzisiaj endo kazała dzwonic do gliwic nie mając jeszcze wyniku histo bo powiedziała ze skoro śródoperacyjne potwierdziło raka brodawkowatego to zeby dzwonic i sie umówic nie musze miec w reku histo...no i tak tez zrobiłam i jestem umówiona na wizyte 13 stycznia obym tylko do tego czasu miała ten wynik:)) No dobra a teraz OGROMNA OGROMNA PROŚba!!! Przesledziłam wyrywkowo forum to i starsze ale jakos nie trafiłam opiszcie mi chociac w skrócie jak wygląda 1 wizyta w gliwicach ile wszystko trwa, czego sie spodziewać jesli ktos nie chce tutaj to podaje meila olhania1@poczta.onet.pl Z GÓRY DZIEKUJE uciekam i czekam papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haniaa80 A zlituj się kobieto i nie szlej tak z tą robotą. Cieszę się , że przydało Ci się nasze doświadczenie i nie przegapiłaś niczego. Jak już pisałam chirurdzy mają silną wiarę w skalpel a o hormonach bladego pojęcia:( , więc jedynie kontakt z endo może uchronić od całkowicie zbędnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anita522
(sebeek75 No......., rzeczywiscie masz farta. Pewnie jednak bedziesz musiał stawiać się na wizyty kontrolne raz do roku gdzie bedziesz musiał pokazac wyniki z krwi, USG i Rtg klatki piersiowej. Ciekawa jestem co ci powiedza w Gliwicach bo rzezywiscie ognisko raka masz bardzo małe, chyba nie ma na forum nikogo z tak małym skorupiaczkiem. Ciekawe czy bedziesz miał scyntygrafie po operacji (normalne działanie) bo jodowania to pewnie nie. Ciesz sie chłopie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hania W Gliwicach generalnie tasmowka wszystko wyglada jak mala fabryka usuwania rakow. Rano do rejestracjo cobaczysz pewnie spora kolejke nieprzejmuj sie rejestracja dziala bardzo szybko wszystkie babki, ktore tam pracuja doskonale sie orientuja i rozdzieleja pacjentow blyskawicznie. Bylem tam dwa razy zawsze wrazenie (jesli mozna tak powiedziec) pozytywne. Jeszcze jedno Lalinka ma absolutna racje wstrzymaj sie z pomaganiem mezowi chociaz 3 tygodnie . Pomijajac opercje zaraz dostaniesz dawki silnego hormonu oszczedzaj sie. Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anita Bede jezdzil na te kontrole do gliwic nie mam daleko najwazniejsze zeby nic zlego niepokazaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lalinka, seebek moja "praca" polega na siedzeniu pisaniu do was i czasami obsługiwaniu klientów:)..wiec naprawde luz..bynajmniej narazie a teraz znowu prosba:) dzisiaj byłam na zdjeciu szwów, i poszłam odebrac te moje szkiełka od razu z wynikiem histo..juz było (ale pewnie dlatego ze na miejscu mają laboratorium patomorfologii klinicznej) wiec sory ale wszytko wam napisze...aha...okazało sie ze klinika chirurgii etapami wysłałam moją tarczyce:) najierw prawy płat i cieśn a lewy potem , lewy bedzie na jutro:) napisze wam rozpoznanie ostateczne i prosze o interpretacje Carcinoma papillare glandulae thyroideae(A) (nie wiem co oznacza ten drugi człon) Nowotwór otorebkowany, ograniczony do miąższu tarczycy, wycięty doszczętnie. pozostały miąższ tarczycy z wykładnikami struma colloides (C,D) oraz ogniskowym włóknieniem (B) jeszcze mam opis makroskopowy ale to wam juz podaruje:) dajcie znac czy to cos grożnego czy nie..wiem ze to brodawkowaty ale co oznacza ten drugi człon pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podam wam jeszcze oznaczenie tych liter A -to ta ciesn-brodawkowaty B-zmiana łagodna C-pozostały miązsz (2) D-drugi fragment miąższu-(4) no ale chyba przyjdzie mi poczekac nakolejna wizyte u endo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyryla
Sebeek, mój to 08 mm, więc w tym wszystkim miałeś szczęście, Anita ma rację, że miałeś chyba najmniejsze ognisko możliwe do diagnostyki! Ja mam wizytę w CO co do dalszego leczenia na początku stycznia, to napiszę, jakie dalsze leczenie, ale mam prośbę do Ciebie, żebyś również napisał, jak to będzie u Ciebie. Z jednej strony nie chciałabym jodowania, ale z drugiej, jeżeli mam mieć pewność (teoretycznie przynajmniej), że to koniec ze skorupiakiem, to poddam się każdemu zaleceniu. Haniaa, w histo powinno być podane, jakie stadium skorupiaka. Np. u mnie było pT1ANO - czyli stadium początkowe (mikrorak, bo poniżej 1 cm), NO - oznacza braku przerzutów do węzłów. Czasem dodają też oznaczenie na końcu MO - czyli brak przerzutów odległych. Czy masz coś takiego w swoim wyniku? Może w pozostałym będziesz miała. U nas w CO warszawskim trzeba z takim wynikiem histo zapisać się koniecznie na konsultację pooperacyjną, która ustala dalszą diagnostykę i leczenie. Zapisz się koniecznie, bo przynajmniej w Wwie są dość długie terminy. A wizyta u endo swoją drogą. Pozdrawiam Was serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×