Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MAŁA OO

TORBIEL JAJNIKA c.d ....

Polecane posty

Gość brela
Sowa74 dziękuję jeszcze raz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikea- ktoś mi zabrał nicka
Gabsonik, co się nic nie odzywasz, mam nadzieje, że Twoja torbiel poszła już sobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brela
jeśli chodzi o specyfiki na blizny pooperacyjne polecam Contractubeks, jest i maść i żel, ja używam żelu, lekarz polecał mi również Lioton 1000, ale ogólnie chodzi o to by maść, czy żel miały w swoim składzie heparynę, wtedy proces gojenia i zabliźniania się rany jest lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jojoba
cześć dziewczyny w niedzielę idę do szpitala w poniedziałek lapato lub operacja lekarz zadecyduje w trakcie powiedział że mogą być zrosty i wtedy musi rozszerzyć zabieg bardzo się boje miało być tak że oprucz męża nikt miał niewiedzieć o operacji ponieważ jestem jeszcze na urlopie myślałam że pójdę zrobię najwyżej będę miała póżniej zwolnienie ale przez moją pracę musiało dowiedzieć się kilka osós ( chcieli źebym wcześniej wróciła z urlopu ) i wziełam to za zły omen jak miałam wycinany polip na szyjce to poszłam wyciełam i po sprawie a teraz tym bardziej trzese portkami boje się samej operacji , mimo że sowa przesłał mi wiadomości o znieczuleniach to chciałam zapetać jakie najczęściej znieczylenia wy miałyście strach zwala mnie z nóg moja 11 letnia corka o niczym niewie powiedziałam jej że idę do szpitala na badania czy życie nie może być prostrze przez tą moją pracę omal nie odwołałam tego zabiegu lekarz stwierdził że w moim przypadku nie ma tragedi ale powinnam to zrobić i że mogłam to o miesiąc niby przesunąć ale trudno najwyżej wywalą mnie z pracy może dzięki tej operacji dowiem się ile znaczę dla mojego pracodawcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich! Dwa lata temu dostałam zakrzepicy po tabletkach anty .Dużo by opowiadać.... W tym roku trafiłam do szpitala z pękniętą torbielą jajnika ponieważ brałam leki rozrzedzające krew które muszę brać na stałe krwawiłam dość mocno do brzucha. W efekcie końcowym zrobiono mi laparotomię. Miesiąc później ponownie stwierdzono torbiel krwotoczną na drugim jajniku!!!!!! Byłam załamana jeszcze nie pozbierałam się po jednej a już chcieli mnie znów kroić. Wtedy zaczęłam pić zioła i masować receptory na nogach odpowiedzialne za nerki, pęcherz i jajniki. Po 2 tyg picia ziół zrobiłam kontrolne usg i okazało się że torbiel 4,8cm znikła i nie ma po niej nawet śladu. Liść brzozy 15g Kwiatostan nagietka 10g kwiatostan kocanek 5g kora kaliny koralowej 10g nasienie lnu 10g ziele bylicy 10g ziele krwawnika 50g ziele skrzypu polnego 50g ziele przywrotnika 50g kłącze perzy 50g - zmieszać wszystko wg powyższych proporcji i przechowywać w szklanym słoiku, pić niesłodzone najlepiej na czczo 1/2 godz przed jedzeniem, torbiel do4cm 2 x dziennie, 7cm - 3 x dziennie 1 łyżka ziół na 1 szkl Zyczę zdrówka Wszystkim i pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paola80
witam wszystkich..czy jest tu ktoś na forum co mógłby mi przetłumaczyć co oznacza wynik z badania histopatologicznego.... Cervicitis chronica-lesio minima (mat.1){M-43000} Fragmenta endocervicis (mat.2) {M-00100} Endometrium in stadio secretionis (mat.3) {m-79320} Mat.!,2,3 przebadano w cał.,3bl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paola80
dzięki ale nic nie mogę znaleść czyli mam nadzieje że są wyniki dobre bo nie ma numerków jak przy nowotworach...i nie pisz np ....rozpoznanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikea- ktoś mi zabrał nicka
paola80- jak dla mnie to przewlekłe zapalenie szyjki - niewielkie uszkodzenie -mat- materiał nr 1 fragmenty śluzówki kanału - mat 2 Endometrium w stadium wydzielniczym -mat 3 tu masz jeszcze http://www.ginekologia.med.pl/forum/viewtopic.php?p=373360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jojoba
cześć dziewczyny właśnie dziś wróciłam do domu ze szpitala w niedziele mnie przyjeli wczoraj laparo a dziś dom czuję sięśrednio operował mnie podobno fachowiec który jest moim doktorem prowadzącym ale dopiero w szpitalu dowiedziałam się że jest specem w tym co robi jednak po zabiegu powiedzial że ta moja torbiel dziwna ( miała być potworniakiem) a tu okazało się że w środku miała czekoladową krew czyli endometrialna i to też doktor potwierdził na moje pytanie czy może mimo to być to coś złego powiedzial raczej nie ale kazał czekać na wynik co wy moje mądre glowy na to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniulinka to ja
Witam Drogie Panie :) Dziś robiłam sobie kontrolne usg i wykazano u mnie torbiel o wielkości ponad 6 cm :( Jest to torbiel lita... Pani Gin powiedziała mi, że za 2 tygodnie powtórka usg... A potem decyzja o sposobie leczenia. powiedziała,ze moze poda mi hormony... Tylko ja obawiam sie hormonów bo kiedyś miałam guzki piersi. Nie chce zeby kiedykolwiek powróciły, a po hormonach moze tak być :/ Ile trwałaby ewentualnie taka terapia hormonami? Dodam ze dzis mam chyba jajeczkowanie i strasznie boli mnie brzuch :( To norma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla uspokojenia
Witajcie Pół roku walczyłam z torbielą na jajniku wielkoś ok 7 cm.średnicu.Przez dwa miesiące brałam cilest ale torbiel nadal rosła.Długo czekałam na termin operacji.Ostatecznie jestem tydzień po laparoskopi,czuję sie świetnie.Wczesniej miałam niesamowicie bolesne miesiązki,bardzo długie krwawienia i plamienia.Dokuczał mi równiez w innych fazach cyklu. Ostateczna diagnoza to potworniak.Miał bardzo dużo włosów :| Ale na szczescie juz sie go pozbywał i teraz czuję sie na prawde świetnie.Po operacj została mi praktycznie jedna maleńka blizna. Nie martwie się kochane,głowa do góry i trzymam za ws kciuki bo wiem że nie jest lekko przez to przejsc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
jojoba, tempo ekspresowe w Szpitalu - 3 dni. Ale to dobrze. Czyli niespodzianka, miał być potworniak, a okazało się, że to torbiel endometrialna? Czy lekarz prowadzący (i robiący operację), to ten sam co robił Ci USG i ma doktorat z USG? Jajnik został caly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
aniulinka to ja, jeżeli to torbiel lita, to nie ma prawa zmniejszyć się po hormonach (ale na wszelki wypadek dopytaj o to doktora). Ja też miałam receptę na tabletki antykoncepcyjne przy podejrzeniu potworniaka (potworniak może mieć strukturę litą). Na moje pytanie, czy jeżeli to potworniak, to tabletki anty coś pomogą, lekarz odpowiedział: Nie, jeżeli to rzeczywiście potworniak, to tabletki anty nic nie pomogą. Lekarz chciał sobie zatem sprawdzić, tak na wszelki wypadek, czy po hormonach torbiel się zmniejszy. Jeżeli zmniejszyłaby się, to wykluczyłby potworniaka. Tabletek nie wzięłam, bo zaufałam utrasonografiście, który twierdził, że to potworniak (po operacji okazało się, że miał rację).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
dla uspokojenia, branie cilestu nie miało żadnego sensu, potworniaki nie są hormonozależne. Czy lekarz uprzedził Cię, że co pół roku kontrolne USG, bo potworniaki mogą występować obustronnie na jajnikach, lecz nie koniecznie w tym samym czasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podczas badania okazalo sie ze mam torbiel na prawym jajniku wielkosci sliwki (tak to lekarz nazwal) przepisal mi antybiotyki-czopki, za tydzien ide na kontrole, ta torbiel byla pwoodem tego ze nie dostawalam okresu a jak juz to yly one baaardzo nieregularne, dodam ze wczesniej mialam torbiel na lewym jajniku ale widocznie sama znikla, czy ktoras z was wyleczyla torbiel tymi czopkami?bo jak tu czytam o tych opreacjach to mi sie slabo robi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
jojoba, w Szpitalu zastosowali coś przeciwko zrostom? mariola też miała podejrzenie potworniaka, a ostatecznie okazało się, że usunięto dwie torbiele endometrialne. Podobno jedna z nich na obrazie USG miała kolor czarny, a druga jasnoszary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
suczi, jest bardzo wiele rodzajów torbieli i w zależności od rodzaju jest też odmienny sposób postępowania. Zwykle lekarz robiący USG opisuje, jakiego to rodzaju może być torbiel. Na niektóre torbiele dziewczyny z tego forum miały zapisywane czopki. Może przeczytaj sobie tekst na tej stronie (powyżej), taki ogólny o rodzajach torbieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sowa74 ja wczesniej mialam badanie usg to lekarka powiedziala ze jest i to wszystko, a jak teraz to lekarz badal mnie normlanie a nie usg i wyczul ze jest torbiel i powiedzial tylko ze jest tkliwi tzn odczuwalam bo podczas tego badania okaze sie za tydzien miejmy nadzieje ze te czopki pomoga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
suczi, czyli leczenie '"w ciemno". Jeśli to torbiel czynnościowa, to duża szansa, że leczenie "w ciemno" przyniesie efekt. Torbiele czynnościowe mogą zniknąć same, np. w kolejnym cyklu miesiączkowym, nawet bez żadnego leczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jojoba
cześć sowa tak to ten sam doktor co robił i USG i laparo zapomniałam zapytać o jajniki mówił tylko na temat samej torbieli na wypisie mam napisane rozpoznanie torbiel jajnika lewego i to jest po polsku po łacinie jest napisane leczenie :excisio cystis ovarii sin. ECG haemostatica ovarii sin. wiem że ta pierwsza część to wycięcie cysty jajnika lewego ale nie rozumiem tego od tych liter ECG może ty wiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej... niedawno się dowiedziałam,ze mam torbielke... 3,8x 2,1 cm... I tak "cos tam poczytałam " w necie... Lekarz stwierdzil ze narazie nic mi nie powie bo to pierwsze badanie i kazal przyjsc po nastepnej miesiaczce, bo musi sprawdzic co sie z tym dzieje... robilam sobie badania w kwietniu i nic nie wyszlo, a teraz taka "niespodzianka"... W zasadzie nic mi nie powiedzial, w sumie tylko tyle ze to nie przeszkadza miec dzidziusia a nawet dobrze by bylo... To byla jego odpowiedz na problem z ktorym przyszlam tzn czy wszystko jest ok i czy moge miec dzidziusia.... I teraz tak: bo zaczelam sie troszku martwic,troche poczytalam u was.. ale czy moglaby mi ktoras z was tak -- kawe na ławe powiedziec-- o co w tym naprawde chodzi? Męż namawia mnie zeby isc do innego gina i zeby on to zobaczyl... ale czy jest sens? czy lepiej faktycznie poczekac do tej @ ? Dziekuje :*:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jojoba
najgorsze to to że doktor nie byl pewien jaka to torbiel powiedzial że w środku byla czekoladowa krew i że raczej to nic złego to slowo razej mnie nurtuje powiedział wszystko wskazuje że była to torbiel endrometrialna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniulinka to ja
Przeraża mnie to że mogę w sobie nosić jakiegoś potworniaka :( Skąd to dziadostwo u mnie... Czy usuwanie takiego torbiela litego wygląda inaczej niż "normalnego"? Najgorsze jest ze jak pobolewa mnie brzuch to od razu sobie o tym przypominam i zaczynam się bać co w tym brzuchu sie dzieje.. Skutecznie mi to psuje nawet najlepszy humor :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jojoba
potworniak nie zawsze musi być potworniakiem a usówa się go w zależności od wielkości jak mały to dobry doktor powinien poradzić sobie laparoskopowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
jojoba, jednak dopytaj, czy nie usunęli części jajnika wraz z torbielą - tak sobie pomyślałam, jak napisałaś, że na wypisie jest "excisio cystis ovarii sin.", czyli wycięcie torbieli jajnika lewego. Tak mi się coś wydaje, że jeśli jajnik zostaje cały, to torbiel się WYŁUSZCZA., tzn. przecinają jajnik, by dostać się do torbieli znajdującej się w jego wnętrzu, następnie torbiel wyłuszczają, a potem jajnik zszywają. Wyłuszczenie to po łacinie "enucleatio". Chociaż z drugiej strony na wypisie byłoby pewnie zaznaczone, że wycięto część jajnika wraz z torbielą. Zawsze lepiej jednak się upewnić. Co do rodzaju torbieli, nie masz innego wyjścia, jak poczekać na ostateczne rozpoznanie. Nie twórz z góry złych wersji, przecież lekarz powiedział, że wyglądą na torbiel endometrialną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
marikkaa, przeczytaj na poprzedniej stronie (74) taki ogólny tekst o rodzajach torbieli i może w ogóle stronę 74. Pewnie to torbiel czynościowa, takie torbiele moga zniknąć, np. po następnej miesiączce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
aniulinka to ja, torbiel lita to nie musi być potworniak. Są też inne torbiele o strukturze litej - niestety, torbiele z taką strukturą wymagają zawsze wzmożonej uwagi (na samo hasło "lita" lekarz powinien zareagować bardziej ostrożnie). Wiekość 6cm to już spora torbiel. Gdzie ona jest usytuowana wewnątrz jajnika czy też jest na zewnątrz przytwierdzona do niego szypułą? Podsyłam Ci namiar na stronę, na której są zebrane wszystkie informacje, które zgromadziłam na temat potworniaka (a także jak wygląda pobyt w Szpitalu i operacja, s. 7-10)). Jeśli zdecydujesz się przeczytać, to dopisz coś na tamtej stronie: http://www.forumginekologiczne.pl/forum/vt,48,245,11498,60 W adresie trzeba ręcznie usunąć spację po słowie "vt", wtedy dopiero strona wejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
marikkaa, może przeczytaj jeszcze na s. 73 tekst Depe 74 i moją odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×