Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jkkg

TERMIN SIERPIEŃ 2009!!!

Polecane posty

Szkoda mi strasznie, bo szli mi na rękę, pracowałam tyle ile mogłam w tygodniu, w dni wolne od studiów. Na rękę dostawałam 12zł/godz. Praca biurowa, trochę stresująca, ale lekka. Gorzej z atmosferą, bo same baby, takie trochę gniazdo żmij. Będzie ciężko wyżyć tylko z pensji A.:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Red, ach, te bojowe ciężarne:D Hm, też myślałam, że położna przychodzi z automatu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzeba będzie się w takim razie zorientować co do tych położnych.. No i poszukać niedługo szkoły rodzenia, podpytam o to ginekologa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zelka nie przejmuj się możesz mieć pracę zapewnioną do roku po macierzyńskim dzięki nowemu kodesowi pracy. Trzeba tylko przed powrotem z macierzyńskiego poinformować pracodawcę na piśmie o tym, że idziesz na urlop wychowawczy na którym zamierzasz pracować. Piszesz, że wracasz w wymierze czasu pracy np na 7/8 etatu. Pracodawca musi na to przystać i nie może Cię zwolnić przez rok. A jest to najkorzystniejszy układ, bo pracujesz na 7 godzin, do tego 2 x po 0.5 godzinki na karmienie (można łączyć) i faktycznie jesteś w pracy 6 godzin. Kasa też będzie jak za 7/8 ale to niewielka różnica. Ja zamierzam tak zrobić. Dzięki nowym przepisom można pracować na wychowawczym w wymierze czasu pracy wedle uznania Twojego a nie pracodawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RHM, zapomniałam, że to tylko mocz. trochę się zagalopowałam :P U mojego gina też jakoś dużo zawsze ważę... ma starą, niedokładną wagę, poza tym zawsze idę po obiadku no i wiadomo, że ciuchy też swoje ważą. Ja w domku zawsze wskakuję na wagę po wstaniu, jak się wysikam :P hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zelka nie martw sie jedziemy na tym samym wózku! Ja też nie mam gdzie wracać po macierzyńskim, ale wisi mi to w tej chwili. Fajna praca, ale... Pikle ma rację, nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło :) Pikle zaszalałaś, qrde. Ja nadal nic nie mam :D Z tymi położnymi to jakaś jazda, ja sie zapomniałam i podałam adres meldunku, a mieszkam gdzie indziej i będę miszkała tam z dzieckiem. Musze zmienic przy nastepnej wizycie. A w ogóle to podobno gdzieniegdzie jest tak, że trzeba się zgłosić po urodzeniu dziecka do przychodni tzw rejonowej i wówczas sie umawia położna. Ale co kraj to obyczaj w sensie miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pikle dziękuję za linki, wow -pewnie coś wybiorę;-) Dziękuję Dziewczynki za miłe słowa dotyczące mojego domku dla maluszka... właśnie kopie mnie w ten bębenek;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny chciałam Was zapytać co stosujecie na rozstępy i czym biusty smarujecie? za dużo tych preparatów i pogubic sie można...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzenie - ja własnie myślałam o tej opcji z wychowawczym ale moj boss przenosi firmę do W-wy, a ja nie zamierzam dojeżdzać mając w domu małego bobasa. Zresztą nie ma co się teraz martwić takimi sprawami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zelka nie martw się pracą...teraz najważniejsze jest dziecko ,a nie problemy z pracą,tym bardziej powinnaś się cieszyć,że udalo Ci się z dzidziusiem przed utratą pracy...jesteś chroniona i to jest teraz najważniejsze...a pracę sobie znajdziesz pójdziesz...póki co myśl o sobie, a nie o tym...:):) ja właśnie gotuję obiadek dla męża ,siebie i dzidzi...:) takie fajne te ubranka dla dzieci teraz szyją z tymi napisami,że na bank sprawie sobie takie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzenie mam umowę o pracę. Rok po macierzyńskim na pewno nie dam rady, bo po pół roku wracam na studia, a dziecko +studia + praca na pewno nie wypali:/ Teraz pracowałam na 2/5 etatu, więc na zwiększenie nie mam co liczyć, a zmniejszać nie ma sensu, bo będzie nieopłacalne.. Ech, jeszcze mam trochę czasu, poczytam kodeks i się zorientuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do szkół rodzenia - to ja już zapisana w terminie 29.05-15.07. Dziewczyny z Warszawy polecam kontakty ze szkołami np ze szpitala św. Zofii: http://www.szpitalzelazna.pl/index.php?id_page=89 Teraz kursy finansuje Miasto Stołeczne Warszawa i nic nie płacimy. Powyżej znajdziecie na namiary blisko Waszego miejsca zamieszkania. Akcja trwa od marca, więc warto już dzwonić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja póki co używam oliwki Nivea Baby z olejkiem migdałowym, ale chyba się przerzucę na jakiś krem na rozstępy. Nie wiem, jaki. może Mustela, czy jakoś tak? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie ja używałam mustelki, ale mnie po niej , tzn. tak po ok. połowie opakowania skóra strasznie swędziała (przy pierwszej ciąży), a na biust mogę polecić żel do biustu z serii AA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na rozstępy - a na razie ich nie mam stosuję zwykły balsam Niwea do skóry suchej na dzień, a na wieczór oliwkę Hippa baby za 14zł. Niedrogo ale co ma być to będzie, podobno i tak wszystko siedzi w genach (moja mama nie miała rozstępów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o gerberze dużo dobrego słyszałam, może więc ten...a poszły mi (tzn rozstępy ) w ostatnim tygodniu ciąży - cztery , na szczęście na samym dole brzucha:)) ale fakt - rozstępy to sprawa genetyczna i od ilości kolagenu (?) w skórze zależą..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,wlasnie wrocilam ze spaceru,ale pogoda straszna pada snieg z deszczem i pomyslec ze niedawno bylo tu tak cieplo. Asiu,gratuluje coreczki i ruchow,Spajk,czy Ty na to usg w kwietniu gonisz moze do Lublina i czy to bedzie 4D?,bo jak tak to podaj prosze jakies namiary,bo wlasnie szukam kogos kto wykonuje takie usg:)))Dzis zaczynamy z dzidzia 19 tydzien i zmieniam stopke:))) Dziewczyny ciesze sie z wami,ze na waszych usg wszystko jest ok:))) Moj obwod brzuszka to 95,przed chwila mierzylam:)))a waga ostatnio wzrosla tylko minimalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się smaruję balsamem J&J aktualnie i oliwką na zmianę. Na razie rozstępów nie widać. A teraz musze się położyć, bo padam. Plecy bolą i spiaca jestem. Papa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki jak mnie nie było to nie było długo, a teraz jestem w nadmiarze... Zmykam zaraz, jadę do koleżanki po drodze w odwiedziny a potem docelowo do rodziców na obiadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nici do lublina jak zwykle, ale na zwykłe usg do mojego gina - błazukiewicza, tak w ogóle. Chyba mówił coś że w szpitalu mają 3d - na kraśnickich, chyba że się przesłyszałam, ale w luxmedzie mają jakby co. Robisz to 3/4d?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do tego jeszcze dochodzą zwykłe balsamy do ciała : -mój typ numer 1 to - johnson's holiday skin super pachnie jak jogurt waniliowy :):) i dodaje fajną naturalną opaleniznę :) -mój typ numer 2- dove summer glow ,który również dodaje trochę czekoladki na mojej skórze..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kropelkaa ja ostatnią @ miałam 2.11, tylko jak już pisałam cykle dłuższe, stąd to przesunięcie. A test robiłam 11.12 z samego rana przed pracą. Byłam tak szczęśliwa, że w pracy od razu oznajmiłam, że jestem w ciąży. Niestety tego samego dnia złapało mnie przeziębienie, a w kilka dni później paskudna opryszczka, mam nadzieję, że nie zaszkodziła dzidzi. Właśnie się zmierzyłam - w najszerszym miejscu 86 cm. Pępek bez zmian, jak na razie. Zelka, ja niestety już wiem na pewno, ze po macierzyńskim nie będę miała gdzie wrócić. U mnie jest tak, że większość ma umowy wrzesień - czerwiec z dwumiesięczną przerwą. Więc teoretycznie w czerwcu kończy mi się umowa, ale że jestem w ciąży to przedłużają do dnia porodu. Macierzyński będę miała oczywiście płatny z ZUS, a potem lipa. Ale jakoś się tym nie przejmuję, praca była fajna bo niestresująca, chodziło się tam na pełnym luzie. Ale płaca marna, szans na rozwój tez nie było zbyt wiele, więc nie mam czym się przejmować. jakoś tam będzie, teraz najważniejszy jest dzidziuś! Co do specyfików na rozstępy to ja stosuję zamiennie oliwkę bambino, albo nivea, krem Mustela, ewentualnie fissan, ale to bardzo rzadko, bo śmierdzi i jest bardzo tłusty/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie tez polozna wybiera sie dopiero po porodzie,a na brzuszek i piersi stosuje teraz zwykla oliwke w zelu Penaten na przemian z maslem do ciala HIPP mama i jak na razie ani jednego rozstepu:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freckled, a właśnie się zastanawiałam, czy te balsamy brązujące można używać w ciąży...też uwielbiam johnson`a...:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robie Spajk,chcialabym 4D,poszukam w necie tego Luxmedu,dzieki,wogole to jestem teraz na etapie poszukiwania nowego lekarza:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczę no widzisz spajk,nawet nie pomyślałam,że balsam mógłby w jakichś sposób zaszkodzić,myślę,że nie...:P...bo niby dlaczego...?? heheh zawsze coś na przeszkodzie...:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a do kogo chodziłas nici? i gdzie chcesz rodzic? bo to chyba ważne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×