Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
fermina30

Nowa.Zaczynam starania, kto ze mną?

Polecane posty

tak angioletto to moj pierwszy cykl staran, i jakos sie szczesliwie udalo:), az nie moge uwiezyc ze cos tam we mnie juz siedzi, wlasnie zapragnelam kefiru i polecialam sobie kupic, pychota :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kate,ciesze sie baaaardzo z Twojego szczescia,moze mi tez za pierwszym razem sie uda:) moge Cie zapztac w ktorym dniu cyklu prawdopodobnie zaszlas w ciaze???przed czy w trakcie owulacji???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kate,zamierzasz wrocic do Polski??? nie wiem czy chce rodzic tutaj. nie wiem czy powinnam zostac tu tylko ze wzgledu na prace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem w ktorym dniu cylku, bo nie wiem tez kiedy mam owulacje, tak po prostu testowalismy:) mysle ze okolo 13, 14,15, dnia cyklu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz ja nie wracam narazie do PL, po co tam, a zreszta moja kolezanka rodzila tutaj i bardzo sobie chwalila, obsluga super, polozna nie wrzeszczala, nic sie niedaje"w lape", tu wszystkie leki masz za darmo, i twojedziecko do 16 lat!!!! poza tym benefity od panstwa, a w polsce co? tysiac becikowego i czesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kate,a mozesz cos wiecej mi napisac o tych benefitach,co i jak??? bo my tu sie zastanawiamy z narzeczonym na czym to polega:) jesli masz sile oczywiscie a co z praca??? bedziesz pracowac w ciazy??? bo ja chialabym,ale nie wiem jak na to zareaguja u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My tez planujemy zostac jeszcze rok lub dwa,ale to samo mowilismy 3 lata temu,wiec... hmmm wszystko sie zmienia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiec tak, child benefit-mozesz sie o niego ubiegac jak urodzisz, albo nawet chwile przed, maternity-jesli pracujesz to w ciazy nikt nie ma cie prawa zwolnic, bo za to grozi taka kara pracodawcy ze ho ho i nawet by sie na to firma nie odwazyla i maternity jest placone 9 miesiecy, to znaczy ze- zalezy w ktorym miesiacu ciazy odchodzisz z pracy, ale masz placone cale 9 miesiecy niezaleznie w ktorym miesiacu pracujesz, a gdzie ty pracujesz???czym sie zajmujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pocieszylas mnie jesli chodzi o Twoja kolezanke,myslalam ze z rodzeniem tutaj jest nie najlepiej,chyba zdania sa podzielone:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co ja pisze:p, niezaleznie w ktorym miesiacu odchodzisz z pracy (a nie pracujesz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pracuje na Hampstead jako manager we wloskiej restauracji,tyle ze zajmuje sie strona papierkowa,wiec praca spokojniejsza niz w samej restauracji:) A Ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli jak tylko dowiem sie ze jestem w ciazy to o co najpierw sie staram?? i od razu moge powiedziec pracodawcy? dziewczyny na innym forum pisaly ze musze odczekac do 3go miesiaca ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok wiec mamy MATERNITY na 9 miesiecy, a potem po urodzeniu CHILD BENEFIT. wiesz ile mniej wiecej kazde z nich wznosi??? i jak dlugo bede dostawac ten CH.B.?? to wszystko o co moze sie ubiegac kobieta w ciazy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobra czyli u ciebie nie ma zadnego dzwigania ani nic takiego, poniewaz tutaj kobieta w ciazy jest bardzo chroniona, wiesz health and safety!!! i w momencie kiedy przynosisz papier od doktora wlasciciel powinien przeprowadzic jeszcze jedno health and safety dla babek w ciazy, (to wiem bo sama bylam managerka, ale nie w restauracji i takie cos przeprowadzalam z dziewczynami)jesli na przyklad masz stres w pracy to tez jest wazne, ja teraz jestem firma sama dla siebie wiec mam wszystko i wszystkich manag i roznych takich w d***, ale ci opisalam historie co???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiec czym sie teraz zajmujesz??? nie dzwigam na szczescie,praca stresujaca,bo odpowiedzialnosc duza ale spokojnie daje rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no widzisz to tez zalezy od waszych dochodow, ale ty nie jestes mezatka? bo np dla samotnych matek jest znowu osobny temat, a czy zamierzacie sie w najblizszym czasie pobrac? a na Hampsted moja droga jest wlasnie ten najlepszy szpital:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo przy tych benefitach sa brane pod uwage dochody, jesli jestes sama jest inaczej jak mezatka tez inaczej, ale w tej kwestii juz nie wymadrzam sie bo sama nie wiem za bardzo.Jutro wlasnie ide do ksiegowej wypytac dokladnie co i jak, bo oni tu sa w tym dobrzy-robia to na codzien wiec sa obcykani w tej dziedzinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powaznie?? ja pracuje przy samym szpitalu:) royal free hospital:D zamierzamy sie pobrac za rok w czerwcu 2010. wiec bede tak jakby ''samotna mama''.to zmienia sytuacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale mieszkacie razem tak? wiec chocbys nawet chciala sie starac o inne benefity z tytulu samotnej matki, to twoj chlopak musialby sie ciebie "wyprzec" ze tak brzydko powiem, ze nic ci nie pomaga finansowo i tak dalej, no i warunek nie mieszkac razem, bo np Revenue moze wpasc na kontrol i kara murowana, jak bedziecie mieszkac i cos tam, o jezu ale ci nabazgralam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz ja slyszalam ze nawet jesli oni przyjda to nie musze mowic im ze to moj narzeczony przeciez,wiec moze skorzystam z tej opcji:) jestem bardzo ciekawa ile lacznie mozna dostac za te wszystkie benefitz i dofinansowania,np do mieszkania.nie jestem lapczywa na pieniadze,poprostu chcemy miec pewnosc ze bedzie nas stac na utrzymanie malenstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana powiedz a jak Ty sie wogole czujesz??? jesli masz sile to napisz jaka byla reakcja Twojego meza:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wynajmujecie mieszkanie czy pokoj? a moj maz nic nie wie jeszcze w mikolaja sie dowie, kupilam buciczki malutkie wsadze test i bedzie prezencik:) a czuje sie narazie normalnie, nic mi nie dolega

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobra ja na jakis czas uciekam, odezwe sie pozniej, jak masz jeszcze jakies pytania to wal smialo, jak bede wiedziec to napisze, buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kate,wynajmujemy dom ze znajomymi ale bedzie mial niespodzianke:) Jezeli chodzi o benefity w Wielkiej Brytani to przedstawia sie to nastepujaco: Child benefit wynosi 17.45 £ na tydzien. Child benefit moze otrzymac kazdy, kto ma dzecko. Wysokosc jego nie zalezy od dochodów rodziców. By go otrzymac nalezy zlozyc aplikacje przez internet na stronie Inland Revenue lub udac sie do jobcenterplus i pobrac formularz. Czas oczekiwania to od 2 do 3 miesiecy. Pieniadze zwaracane sa do 3 miesiecy wstecz. Przynajmniej jedno z rodziców musi byc zarejestroane w Home Office w przeciwnym razie nie przyznaja wam tego benefitu. Strona inernetowa gdzie mozna wypelnic formularz online: https://esd.dwp.gov.uk/dwp/index.jsp Nalezy na niej nacinsnac przycisk: Claim Child Benefit I postepowac zgodnie ze wskazówkami. Bedzie wam potrzebny oryginal aktu urodzenia Waszego dziecka, moze ale nie musi byc przetlumaczony. Trzeba go bedzie wyslac do Inland Revenue jezeli tego zazadaja. Ostatnio zdarza sie ze ich strona inernetowa moze nie dzialac wtedy musicie zdobyc formularz w jobcenterplus lub w Inland Revenue. Osoba która pobiera child benefit na dzicko i nie pracuje ma zapewnione Home Responsibilities Protection (HRP). HRP pomaga zabezpieczyc prawo do podstawowej emertytury brytyjskiej (State Retirement Pension) osobie, która pobiera child benefit na dziecko. Po prostu rzad brytyjski zrównal prace zawodowa z praca wykonywana w domu, a polegajaca na opiece nad dziecmi. Oznacza to ze kazdy pelny rok pobierania child benefit zaliczany jest do emerytury . W praktyce oznacza to, ze jezeli jezeli przykladowo Twój maz pracuje, a Ty opiekujesz sie dzieckiem to Ty powinnas pobierac child benefit, gdyz tym samym zabezpieczasz sobie emertyture na przyszlosc. Przykladowo rok pobierania child benefit bedzie liczyl sie do Twojej emerytury tak samo jak przepracowany rok Twojego meza. Jezeli ktos z was pracuje i pobiera child benefit a zona opiekuje sie dziecmi to powinien jak najszybciej dokonac transferu child benefit na zone by zabezpieczyc jej HRP, gdyz osoba pracujaca nie moze z tego skozystac poniewaz placi skladki na NIN, a wiec automatycznie juz odklada na swoja przyszla emeryture. W przypadku jezeli kobieta nie ma National Insurance Number to lepiej bedzie gdyby o child benefit wystapil maz – ma NIN i legalna prace, a po przyznaniu tego benefitu wystapicie o jego transfer na Ciebie, jezeli nie bedziesz wtedy pracowala. Kolejny benefit to child & working tax credit. Jego wysokosc uzalezniona jest od dochodów rodziców. Przykladowo: po przyjezdzie tutaj pracowal tylko maz za najnizsze wynagrodzenie 5.05 L/godzine i suma child& working tax credit wynosila na nasza 3 osbowa rodzine okolo 500 L (Funtów) miesiecznie. Teraz jego zarobki wzrosly wiec i pieniedzy otrzymujemy troche mniej. By zaczac ubiegac sie o child & working tax credit musicie miec rozpoczeta procedure ubiegania sie o child benefit poniewaz w formularzu o taxy bedzie pytanie o numer referencyjny child benefit. Numer ten zostanie wam nadany i przyslany po wypelnieniu aplikacji. Gdy juz bedziecie go miec wówczas mozecie zaczac starac sie o taxy. By zaczac sie o nie starac dziecko musi byc z Wami albo musi przyjechac do Angli w najblizszym czasie, gdyz wymogiem jezst by dziecko bylo z rodzicami na terenie Wielkiej Brytanii. Na pieniadze z taxów czeka sie dluzej niz na child benefit, procedura przedluza sie o dodatkowy miesiac wówczas, gdy jedno z malzonków – najczesciej niepracujaca kobieta nie ma NIN. Brak NIN nie dyskwalifikuje rodziny w ubieganiu sie o taxy a jedynie przedluza cala procedure, poniewaz to Inland Revenue umówi kobiete na rozmowe w sprawie NIN. Wysokosc child & working tax zalezy od Waszych dochodów. Im mniejsze dochody tym wyzsze taxy. Working tax credit jest to suma pieniedzy, która panstwo doplaca do pensji osoby, która nie osiaga wysokich dochodów. Jezeli Twój maz zarabia najnizsza krajowa to na pewno otrzyma ten dodatek. Natomiast child tax credit jest to benefit doplacany do wychowania dziecka. Chid tax credit dostaje sie miesiecznie lub tygodniowo na konto lub w postaci czeków Trzeba udac sie do jobcenterplus lub lokalnego biura Inladn Revenue i pobrac formularz na child tax i working tax credit (jest to jeden formularz na dwa benefity). Jezeli juz otrzyamcie taxy, a zechcesz podjac prace bedzecie mogli starac sie o zwrot kosztów opiki nad dzieckiem. Z tego co wiem moze to pokrywac nawet 70% wydatków poniesionych na przedszkole lub opiekunke. Osoba otrzymująca Tax Credits może być uprawniona do Sure Start Maternity Grant w wysokości ok 500 funtów. Jest to jednorazowa zapomoga otrzymywana po urodzeniu lub zaadoptowaniu dziecka. Jezlie zostana Wam przyznane taxy to dostaniecie specjalne karty NHS, które uprawniac beda Was do bezplatnych leków, opieki dentystycznej, badan okulistycznych, okularów, soczewek kontaktowych, odzywek dla niemowlat, witamin dla kobiet w ciazy itd. To nie prawda ze benefity te naleza sie dopiero roku pobytu w UK. Naleza sie od chwili podjecia legalnej pracy. Najczesciej przyczyna nie przyznania child benefit lezy w tym ze osoba ubiegajaca sie o niego ma nie wyjasniona sytuacje w Home Office. Np. zmienila prace i zapomniala o tym Home Office poinformowac. Jezeli wynajmujecie mieszkanie mozecie ubiegac sie tez o council tax & housing benefit . By zaczac procedure musicie udac sie do lokalnego urzedu miejskiego w celu wypelnienia aplikacji. W praktyce wyglada to tak ze moga Was w calosci lub z duzej czesci zwolnic z placenia council tax oraz pokrywac prawie 2/3 koszty wynajmu nieruchomosci. Housing benefit to doplata do czynszu. W formularzu zaznaczasz czy chcesz by doplata ta szla bezposrednio do twojego landlorda czy tez chcesz ja otrzymywac osobiscie w postaci czeków. Najwieksze ulgi przysluguja rodzinom z dziecmi. By o to sie starac Twój maz musi miec NIN, Home Office oraz payslipsy. Wnioski dostepne sa w urzedach miejskich. Ubiegac sie o to moze kazdy, szczególnie osoby lub rodziny z niskim dochodem. Im nizszy dochód tym wieksze szanse na wieksze pieniadze. Formularz council tax & housing benefit jest do pobrania w urzedzie miasta. Tam tez mozesz poprosic o pomoc w wypelnieniu go. Formularz na oba zasilki jest wspólny. Jak przedstawisz im wszystkie potrzbne dokumenty sprawa rozpatrywana jest bardzo szybko. Jednak musze cie zmartwic. Sprawa komplikuje sie jezeli jednoczesnie ubiegacie sie o taxy poniewaz oni wymagaja ich decyzji. Tak bylo w naszym przypadku. Orzekli ze jezeli ubiegamy sie o taxy to najpierw musimy im przedstawic koncowa decyzje dotyczaca taxów i cala sprawa stanela. Gdy juz otrzymalismy decyzje z taxów i przedstawilismy im orzekli ze council tax & housing benefit nam nie przysluguje, gdyz otrzymujac taxy bedzeimy miec za duze dochody. Nie jest to regula, gdyz czasem mozna dostac pieniadze ale po otrzymaniu decyzji z taxów moga wyplate tych pieniedzy wstrzymac lub nawet kazac zwrócic. Dlatego decyzja nalezy do Was. I jeszcze spawa mieszkan socjalnych. By sie o nie starac nalezy udac sie do urzedu miasta i pobrac aplikacje na council housing czyli mieszkanie socjalne. Mozecie poprosic o pomoc w jej wypelnieniu. Rodziny z dziecmi oraz te, w których kobieta jest w ciazy maja pierwszenstwo. Po pewnym czasie zostanie wam przyslane pismo z iloscia punktów jaka zdobyliscie. By uzyskac wogóle jakies punkty, a tym samym miec szanse na mieszkanie socjlane musicie spelniac pewne warunki, miedzy innymi musicie mieszkac w malym jak na warunki brytyjskie mieszkaniu np. 2 dorosle osoby + dziecko w mieszkaniu z jedna sypialnia i salonem. Nosi to nazwe overcrowding czyli przepelnienie lub przeludnienie jak kto woli, bo zgodnie z normami brytyjskimi dziecko powinno miec osobna sypialnie. Sa jeszcze inne wzgledy np. Zdrowotne. Pisze to zeby nie bylo rozczarowania jak dostalibyscie 0 punktów. Jezeli chcecie znac dokladne wytyczne przyznawania punktów to sa one dostepne w ulotkach w urzedach miejskich. Nastepnie pozostaje czekac na przyznanie mieszkania. Acha dodam jeszcze ze mieszkania socjalne sa duzo tansze. W porównaniu do zwykego wynajmu placisz za nie bardzo malo no i mozesz w przyszlosci je wykupic po bardzo korzystnej cenie. Jezeli nie bedzie wam przyslugiwalo mieszkanie socjalne zawsze zostaja jeszcze mieszkania z housing association czyli ze „spóldzielni mieszkaniowych”. Róznica polega na tym ze nie mozna ich wykupic w przyszlosci, po drugie maja lepszy standard i sa w lepszych dzielnicach oraz sa troszke drozsze od mieszkan socjalnych (ale i tak duzo tansze od zwyklych mieszkan). By znalezc lokalne housing association wystarczy wpisac w google: housing association i nazwe miasta lub okregu w którym mieszkacie. Nastepnie wystarczy udac sie do nich lub przez internet wypelnic aplikacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nitaanita
moge sie dolaczyc do Was????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×