Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Quleczka

KOMU UDAŁO SIĘ WYJŚĆ Z NAŁOGU NADMIERNEGO WYCISKANIA/OCZYSZCZANIA TWARZY??? cz.2

Polecane posty

pomijajac wysychanie sluzowek, ryzyko uszkodzenia paru narzadow, koniecznosc brania tabletek anty, terapie trwajaca jakies pol roku do roku...to retinoidy sa jeszcze niestety kosztowne mocno :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tu jest naprawde sporo o leczeniu retinoidami http://www.bella-derm.pl/roaccutane/ - najlepsza strona jaka do tej pory widzialam ciekawy jednak jak dla mnie jest jeden fragment odnosnie leczenia tradziku ogolnie - szkoda, ze wiekszosc lekarzy o tym nie wspomina i pacjenci maja zludne nadzieje, ze np. antybiotyk doustny raz na zawsze rozwiaze poroblem ------------------------------------------------------------------------------------------ W przypadku trądzików zaskórnikowych, grudkowych czy grudkowo ropnych podejmujemy rutynowe leczenie zewnętrzne i ew. doustne /antybiotyki/ oraz zabiegi czyszczące i kosmetyczne. Jeśli leczenie daje efekty poprawy stanu skóry w czasie jego stosowania mówimy, że jest skuteczne. Leczenie takie należy jednak kontynuować z niewielkimi korektami tak długo, jak długo istnieje tendencja do utrzymywania i powstawania nowych zmian skórnych. Jest to proces mozolny i uciążliwy, ale niestety nie mamy innej możliwości. Można ew. zmniejszać częstotliwość stosowania leków zewnętrznych ale nie należy całkowicie odstawiać. Należy sobie zdawać również sprawę z tego, że po odstawieniu leczenia miejscowego następuje w większości przypadków pogorszenie stanu skóry, lub w ogóle powrót do stanu wyjściowego -- co nie znaczy, że leczenie było nieefektywne. Leczenie było objawowe tzn. działało na poprawę objawów skórnych w czasie stosowania leku i hamowało pojawianie się nowych zmian w czasie stosowania kuracji nie działało przyczynowo tzn. nie działało na genetykę skóry. ----------------------------------------------------------------------------

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm wszystko zależy od rodzaju trądziku,skóry,samego organizmu.Możliwe,że na Paulinę ten lek zadziałał szybciej.Zastanawia mnie też fakt po co to wyciskali??Wszędzie słyszę,że nie powinno się tego robić.TO jest najdziwniejsze... Ja bym się może zdecydowała na leczenie Izotekiem,ale nie dość,że to silny lek działający na cały organizm,to dodatkowo trzeba się truć tabletami anty :/ faceci mają w życiu lepiej... dzisiaj nie ruszałam twarzy w ogóle :D pierwszy raz od niepamiętnych czasów...ale dwa razy tak mnie korciło...:/ jednak powstrzymałam się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinaki
hehehe dziewczyny w życiu nie miałam w ustach tabletki antykoncepcyjnej poprostu ich nie uznaje !!! nie brałam nic oprócz tych tabletek... kurczę szukam teraz pudełka po tym leku to napisałabym wam składniki z jakich jest zrobiony.... a i tę klinike poleciły mi 2 inne znajome mi osoby na które ten lek działał podobnie tzn oprócz dziwnego sampoczucia nie było innych skutków ubocznych !! gdy zapytalam dermatologa dlaczego wyciska te krosty powiedzial ze jednynie w ten sposób lek może zadziałać i że na trądzik w zaawansowanym stanie zapalnym nie pomoże żadna ale to żadna maść to jest choroba i to sie leczy jedynie od zewnątrz ... :) aa tak pozatym macie nasza klase ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-->hehehe dziewczyny w życiu nie miałam w ustach tabletki antykoncepcyjnej poprostu ich nie uznaje !!! to już jakiś plus tego leku! -->oprócz dziwnego sampoczucia nie było innych skutków ubocznych !! co masz na myśli mówiąc dziwne samopoczucie? strach,lęk,zdenerwowanie,obłęd,zmęczenie,rozdrażnienie itp? co do naszej-klasy to byłam kiedyś zalogowana,ale ze względu na to,że za bardzo inwigilowałam ludzi,ciągle siedziałam na tym portalu i sama byłam na własne życzenie inwigilowana ;) to się wymixowałam,dla świętego spokoju i zdrowia psychicznego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinaki
ok znalazlam skład leku..... IZOTRETINOINE 20.000 mg lek kosztuje 40.00 euro w opakowaniu jest 30 żelowych tabletek :) przepisane przez lekarza w odpowiednich do wagi ilościach nie powodują skutków ubocznych.. nie zarzywa się żadnych tabletek antykoncepcyjnych... jedyne zastrzeżenie jakie tu pisze to nie zarzywać przy problemach wątrobowych i w czasie ciąży gdyż może wpływać na gruczoły mlekowe ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinaki
hehehe złe samopoczucie co nawet zapowiedział mi lekarz występowało kiedy nie byłam najedzona bardzo lub zmęczona... a czułam się jak na haju tzn jakbym była troszke pijana :P ale to nie codziennie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulinaki--> ale to jest izotek :/ a izotek to to samo co roaccutane- ma to samo działanie,te same skutki uboczne i do tego też trzeba stosować anty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinaki
nie wiem w każdym bądz razie ja nie stosowałam tabletek anty nie miałam podrażnionej skóry nie wiem naprawde :( znam 3 osoby ktore robily te kuracje i jedynym skutkiem bylo wlasnie te zawroty głowy i tyle ... kuracje robilam rok temu i nie mam do tej pory tradziku na twarzy no i oczywiscie juz nie biore tych tabletek i nie pozostawily żadnych skutków ubocznych w organizmie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i nic Ci lekarz nie wspominał o zabezpieczeniu się przed ciążą?Jeden z dermatologów,który jako pierwszy zaproponował mi taką kurację,ciągle mi trąbił o skutecznej antykoncepcji i dodatkowo nawet o prezerwatywach.Poza tym wspominał coś o badaniach na wątrobę,testy ciążowe i tych skutkach ubocznych. aha i Izoteku w trakcie ciąży W OGÓLE nie można brać...bo jak mówiłam,uszkadza płód :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinaki
nawet nie wspomniał o tabletkach anty ani prezerwatywach.. spytał się tylko czy planuje w ciągu 4 miesięcy zajść w ciąże i czy przypadkiem nie jestem w ciązy :P jedyne co mi powiedział to żebym dobrze nawilżała skóre i broń boże nie wyciskała sama nic z twarzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinaki
a lekarz napewno nie jest jakiś tam sobie byle kto bo na wizyte u niego w klinice musiałam się zapisać miesiąc wcześniej tylu ma ludzi !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinaki
mam pytanko lwiczka09 ile masz lat i w jakim stanie jest twoja twarz chodzi o trądzik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie twierdzę,że Twój lekarz jest zły.I naprawdę chciałabym,żeby taki lek był u nas w Polsce! mam 23 lata.Zawsze miałam jakieś tam zmiany,od 15 roku życia.Ale to takie pojedyncze. Dopiero jak poszłam na studia,to się pogorszyło :/ myślę,że za stan mojej skóry w większości jestem odpowiedzialna ja-grzebiąc przy niej ciągle. Masakrę miałam 3 lata temu.W końcu poszłam do dermatologa,przepisała mi maści,smarowidła i antybiotyk doustny.bardzo to pomogło.Miałam spokój na jakieś 8 miesięcy....i znów:/ Potem poszłam do następnego,zrobił mi peelingi (naciągaczj eden) po czym stwierdził,że to nic nie da i od razu wystartował z Izotekiem!Peelingi bardzo pomogły.Stosuję teraz domowe,o mniejszym stężeniu,ale efekty też są dobre:)Raz na jakiś czas mam pogorszenie.Moim głównym problemem są przebarwienia-zwykle brązowe i ciemne plamki.Obecnie mam kilka krostek na twarzy-prawie ich nie widać.Przebarwień jest to sporo,niektóre się łączą w większe plamy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinaki
wiesz co czesto też to co jemy i stres wpływa na nawroty trądziku na przykład czekolada i banany sa zabójcze !!!! zmieniaj też poszewke na poduszke co 3 dni to rada lekarza... ja mam 20 lat studiuje medycyne na 1 roku i często się stresuje ale jak narazie nie mam na twarzy nic ale dawniej było strasznie. obawiam się że twoje plamy to tylko laserem albo pillingiem chemicznym zejdą ( oba sposoby mega skuteczne i mega bolesne i mega drogie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie zauważyłam u siebie,żeby trądzik nasilał się po zjedzeniu bananów,po czekoladzie w sumie to nie wiem...bardzo mało jem,bo się boję ;) co do przebarwień-one mi same znikają,długo bo długo,ale nie są trwałe.Jak potraktuję je peelingiem,albo kremem z kwasami to znikają szybciej. Miałam już robiony peeling kwasem migdałowym-nic mnie nie bolało,nie miałam czerwonej twarzy,skóra mi nawet za bardzo nie chodziła (delikatnie,ale nie płatami),a bardzo rozjaśniło przebarwienia.Na laser mnie nie stac-poza tym widziałam jakie katusze przechodzili ludzie po jego zastosowaniu...brrr na razie nie jestem tak zdeterminowana.I obym nie musiała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinaki
aha myślałam że to takie stałe przebarwienia ale jeśli mówisz że schodzą to nie ma potrzeby zadawać sobie ból bo pilling chemiczny podobnie jak laser pali naskórek aby powstał nowy.... ohh na sama myśl mnie ciarki przechodzą :/ ja jak narazie mam spokój jedynie czasem jakiś zaskórnik sie znajdzie ale to tyle... myje twarz mydelkiem dla dzieci super sprawa tym bardziej że używałam masę różnych żeli do twarzy tanich i bardzo drogich i powiem ci że nie ma to jak zwylke mydełko dla dzieci !!!! jestem bardzo zadowolona proponuje ci odstawić wszystko na 2 tygodnie wszelkie kremy i maście i żele .. myj tylko tym mydełkiem twarz przez tydzień a sama zobaczysz dużą zmiane... twrarz się bardzo zregeneruje używaj tylko tego mydełka nawet kremu nie nakładaj radzę sporóbować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>i nic Ci lekarz nie wspominał o zabezpieczeniu się przed ciążą?Jeden z dermatologów,który jako pierwszy zaproponował mi taką kurację,ciągle mi trąbił o skutecznej antykoncepcji i dodatkowo nawet o prezerwatywach.Poza tym wspominał coś o badaniach na wątrobę,testy ciążowe i tych skutkach ubocznych. dokladnie - u mnie to samo - jak powiedzialam, ze nie chce brac anty to izotrex odpada - tak powiedzialo mi kilku dermatologow i nic mialo do rzeczy, ze nie mam partnera od paru miesiacy - stwierdzili, ze za pare moge miec, a kuracja trwa dlugo :p >Zastanawia mnie też fakt po co to wyciskali??Wszędzie słyszę,że nie powinno się tego robić.TO jest najdziwniejsze... jeszcze widac nie wszyscy od tego odeszli - tak samo jak u nas sa kosmtyczki, ktore nadal to robia :o >nie miałam podrażnionej skóry nie wiem naprawde czekaj, jak to nie mialas? mowilas , ze zrobila ci sie maska i pozniej sie cala zluszczala - to jak nie byla podrazniona? i nie robili ci zadnych badan watroby - ani przed ani w trakcie ani po ??? bo jesli nie to dochodze do wniosku, ze ten lekarz mimo kolejki do niego to najmadrzejszy jednak nie byl > Nie twierdzę,że Twój lekarz jest zły.I naprawdę chciałabym,żeby taki lek był u nas w Polsce! jest przeciez :) paulinaki - jeszcze raz zapytam bralas IZOTRETINOINE 20.000 mg i tylko przez 2 tygodnie w sumie? u nas stosuje sie to miesiacami wedlug zasady: DAWKA leku jaka pacjent musi przyjąć na cała kurację, ażeby leczenie było skuteczne i zmiany nie nawróciły jest ściśle określona i wynosi 120 mg na kg wagi ciała na cała kurację w przypadku zmian na twarzy i 150 mg na kg masy ciała na cała kuracje w przypadku zajęcia pleców czy klatki piersiowej. Oznacza to, że pacjent ważący 60kg musi przyjąć na cała kuracje 7200mg lub 9000mg. Przyjmując, że dawka dzienna będzie wynosiła 40mg / dobę czas leczenia będzie wynosił 6 lub 7,5 miesiąca a przy dawce dziennej 20mg / dobę będzie wynosił odpowiednio 12 i 15 miesięcy. Raz tylko spotkalam sie z metoda mniejszej dawki ale to i tak bylo kilka miesiacy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
> wiesz co czesto też to co jemy i stres wpływa na nawroty trądziku na przykład czekolada i banany sa zabójcze !!! kzda strona i kazda ulotka o tradziku jaka dostalam od lekarza mowi, ze nie wykazano by poszczeogolne rzecz np. czekolada zaostrzaly tradzik i ja sam nigdy nie zauwazylam by czekolada byla zabojcza ;) owszem - nalezy myslec o tym co jemy - w sensie zdrowo sie odzywiac by nie miec niedoborow :) >ie ma potrzeby zadawać sobie ból bo pilling chemiczny podobnie jak laser pali naskórek aby powstał nowy.... ohh na sama myśl mnie ciarki przechodzą :/ bez przzesady - on nie spala calego naskorka jesli nie jest w duzym stezeniu - w mniejszych powoduje delikatne prawie niezauwazalne luszczzenie - zdecydowaine mniejsze niz to co opisalas po izotretoinie :) paulinaki- przepraszam ale moim zdaniem wprowadzasz nieco zamet - pewnie nie celowo ale jednak - najpierw wychwalasz jakie to mydelko genialne i jak ci nic nie pomagalo, a od kiedy mydelko dla dzieci stosujesz to zniknal ci caly tradzik... a dopiero potem wspominasz o izotretoinie ! no po kuracji nia to nic dziwniego, ze samo mydelko jest super - bo kuracja izotretoina likwiduje same przyczyn tradziku - taki drobny szczegol :p poza tym mydelek dla dzieci jest mnostwo - jak sie poczyta sklady niektorych - to co jak co ale do tlustej skory to one sie nie nadaja.. to nie jest tak, ze kazde mydelko dla dzieci rozwiaze wszystkie nasze problemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
> sluchajcie dziewczyny ja mieszkam w grecji i nie wiem ja ten antybiotyk sie moze nazywac w polsce ale ten tutaj sie nazywa ACCURAN i ma on bardzo dużą zawartość witaminy A jest to kuracja na 4 miesiace jakos przeoczylam ten wpis - to 4 miesiace jednak, tak? > i potem juz nigdy wiecej tradzik nie wroci to tez nie tak - jest duza szansa (jakies 80-90%) ze nie wroci ale zdarzaja sie osoby, ktore potrzebowaly drugiego, a czasem i trzeciego podejscia do izotretoiny mam kolezanke, ktora po pierwszej kuracji miala spokoj tylko na rok, a pozniej znow to wrocilo >na i chyba daje wam do zrozumienia że dermatolog który bierze za 2 godzinna wizyte 100 euro to nie jakiś partacz tylko to jest cała klinika dermatologiczna szczerze, nie przekonuje mnie to, ze ktos bierze duzo kasy to musi byc dobry - wsrod lekarzy w drogich klinikach tez trafialam na takich powiedzmy srednich jesli nie gorzej - co kasowali kupe kasy za wizyte i kazdemu bez patrzenia zapisywali to samo to na tej zasadzie kazdy w panstwowej klinice za darmo powinien byc zly ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quleczka--> masz obowiązek się rozpisywać,jak i inne osoby,które chciałyby wnieść coś konstruktywnego do forum ;) Napisałam,że chciałabym,aby w Polsce był taki lek,który stosowała Paulina.Chodziło mi,żeby w końcu wymyślili lek,który nie ingeruje aż tak mocno w nasz organizm a przede wszystkim nie będzie potrzeby stosowania dodatkowych zabezpieczeń (anty),które również są inwazyjne... Przeczytałam informację o roaccutane ze strony,którą podałaś.W końcu ktoś napisał prawdę o trądziku.I obalił mity z tym faszerowaniem hormonami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewsczyny błagam poradźcie mi coś na te gule, bo już nie wiem , co robić...one ani nie wychodzą na wierzch, ani się nie wchłaniają.. ciągle tam są..a jest ich coraz więcej..kiepsko to wygląda.. ;/ .. dzisiaj oczywiście powyciskałam - zaskórniki na brodzie , jak się dorwałam nie mogłam przestać. masakra. i zrobiłam to nie dlatego że były jakoś strasznie widoczne, czy coś, ale dla tej głupiej satysfakcji przychodzącej po wyciśnięciu..ech.. wiecie co? przypominajcie mi codziennie , że mam nie długo studniówkę to się może opanuję... .. tak swoją drogą to pójdę chyba w piątek do derm. .. pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ichiotiolu nigdy nie stosowałam? drogi jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki Quleczka.. czy te olejki herbaciane są rzeczywiście takie drogie? bo z tego co przed chwilą na stronach widziałam tak wynika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie to mnie w tym wszystkim najbardziej frustruje - ceny... cała moja kasa idzie na leki i kosmetyki...nie wiem, co będzie jak przejdę na tzw. własne utrzymanie... ale fakt faktem że chciałabym sobie czasem kupić jakiś ciuch nie myśląc o tym, że właśnie kończy mi się żel do twarzy, krem ...itd..że trzeba iść do dermatologa...ech..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobrze wiedzieć, że są jakieś tańsze heheh, bo ja się natknęłam na jakiś za 60 ponad hehe...a że wcześniej tego nie stosowałam to się nie orientuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale miałam dzisiaj do nadrobienia w czytaniu :) Ja jestem zadowolona z wyglądu swojej buzi :) juz małymi kroczkami odstawiam duac i differin teraz jest bardzo bardzo zimno jak szłam do pracy to było -7 brrr a te dwie maści bardzo wysuszają wiec staram sie stosować raz na 2 dni i w miedzy czasie kremem nivea buźke smaruje Ale to co wczoraj odwaliłam to aż mnie zatkało ;/ byłam w H&M poszłam do przymierzalni bluzkę przymierzyć i wycisnełam dwa wągry z czoła no głupota do kwadratu :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Dziewczyny, czy od antybiotyku ustnego na trądzik (biore na nic) można byc opuchniętą na twarzy? Ja od wczoraj biorę, wzięłam jedna tabletkę na noc. I rano moja buźka jest spuchnieta. nie wiem moze to to ze okres mi sie spoznia 6 dni:( a moze jest po prostu podrazniona bo osoatnio troche nie dawalam jej odpaczac od masci acne derm i brevoxyl. Dodam, ze jest troche przesuszona a jak nałozyłam bambiono to była jeszcze bardziej czerwona a tak na marginesie- ten mój antybiotyk to doxycyclinum i na ulotce nie ma nic o opuchliźnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×