Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

mi tez a ból pomaga cola....zamiast kawy, bo po kawie mie mdli:P jak cola pomaga tz ze z ciśnieniem nie tak:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam... Właśnie wróciłam ze szpitala. Byłam na badaniu u mojej gin. Bóle podbrzusza mogą byc spowodowane rozciąganiem sie i nic na to nie kazała brać.... Z szyjką wszystko dobrze. I tak mogłoby pozosatć i na tym móglby byc koniec.... Ale niestety nie moze byc za dobrze..... Badanie krwi nieciekawie, krwinki czerwone za niskie, hemoglobina i hemokryt też a dla odmiany glukoza za wysoka.... O zgrozo.... Zostałam od razu skierowana na wizyte do diabetologa, na której dowiedziałam sie że muszę powtórzyc badanbie z glukozą tylko tym razem wieksza jej dawka (jak bym tego nie wiedziała.... i po to czekałąm 1,5 h w poczekalni). Termin picia tego obrzydlistwa mam juz jutro..... Boję sie ze nie dam rady tego wypić :( Co do wyników krwi to nie iwem dlaczego są niskie.... Kurcze starams ie odżywiać dobrze i w ogóle bardzo, bardzo zwracam uwagę na to co jem a tu taki numer..... CZy te wyniki są w ogóle groźne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka: nie wiem czy zle wyniki cos daja ale nie martw sie tym na zapas. ja biore witaminy a jesli chodzi o jedzenie to jem to na co mam ochote i niestety nie chce mi sie jesc zadnych warzyw. poprostu mnie odpycha na ich widok a wyniki krwi mam super. badz dobrej mysli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga86- nie sądzę żeby Trąbka chciała kogoś urazić .. tylko podzielić się tym co dla niej jest ważne... a jeśli chodzi o te pieluszki to sama używam pampersów, bo to wygodne... kwestie ekologiczne są tez ważne ale .. jakoś jeszcze nie dojrzałam do tego :D Aczkolwiek sama się zastanawiałam nad zakupem takich pieluszek wielorazowych, w momencie kiedy będę córcię odstawiać od pieluch... na początku był plan żeby to było w te wakacje.. ale chyba się nie zbiorę na taki wyczyn, generalnie one są bardzo dobre, bo wchłaniają mocz itd.. i nie uczulają.. a jednorazowe potrafią..ale fakt są piekielnie drogie... :( widziałam tańsze w zestawach i nawet się zastanawiałam coby zażyczyć sobie takiego prezentu teraz, bo samej mi na nie szkoda kasy a potem i tak synek będzie miał do tego samego celu co córcia teraz :D a na marginesie teraz ja zrobię reklamę :D jakoś nie miałam przekonania do Nivea, a teraz miałam w próbkach na szkole rodzenia taki krem na odparzenia i powiem że jest bardzo fajny i nawet wydaje mi się że u mojej córci bardziej się sprawdza niż sudocrem więc jak lubicie tę markę to polecam bo jest naprawdę ok ten kremik, dla równowagi chusteczki mi wogóle nie pod pasowały tej firmy tak samo jak firmowe pampersa są dla mnie beznadziejne :) akna- dzieciątko wyciąga z Ciebie to co najlepsze.. wiesz może to nie tyle zależy co jesz ale jak łączysz... np żelazo najlepiej wchłania się w obecności Wit C, czyli np jak jesz mięsko na obiad to dobra surówka to np sałata zielona skropiona sokiem z cytryny i łyżką oleju czy oliwy z oliwek co tam lubisz, jak jesz inne produkty bogate w żelazo to najlepiej popić sokiem pomarańczowym np a nie herbatą, która z tego co pamiętam to wchłanianie zmniejsza.. zamiast kawy rozpuszczalnej pić kawę zbożową jeśli lubisz.. bardzo dobre i zdrowe są truskawki i ja odkąd rozpoczął się sezon staram się jeść codziennie chociaż troszkę i wyniki mi się jeszcze poprawiły.. a czasem po prostu jest tak że organizm nie wchłania żelaza i wtedy dodatkowo jest potrzebna suplementacja tabletkami, nie przejmuj się lekarz Cię na pewno będzie tu pilnował. a czy jest to ważne.. no tak bo anemia powoduje wiele różnych rzeczy ale tu może bardziej uczenie Ci żyrafka napisze :):):) a dzieciątka muszą zrobić zapas bo przez pierwsze pół roku nie będą mogły go uzupełnić.. a glukoza, jak się będziesz pilnować z dietą i mierzyć poziom cukru to spoko więc nie zamartwiaj się na zapas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdakate- ja tam z tym odrzucaniem w poprzedniej ciąży miałam i tez brałam witaminki A teraz odpukać wyniki mam w normie i jak na razie obywa się bez witamin i innych suplementów.. tylko kwas foliowy brałam do 5 miesiąca jakoś a teraz już nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, właśnie jesteśmy w okresie szczytu fizjologicznej niedokrwistości i naprawdę nieliczne się od tego wybronią. Mieć anemię na przełomie 6 i 7 miesiąca to NORMA i nie ma się czym martwić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akna jaki miałaś wynik po obciążeniu glukoza 50g? Wiesz ja mialam 142 i niestety wyszła cukrzyca :( do tego jeszcze raz bede robić to badanie bo mój lekarz prowadzacy nie dowierza ... i kolejny raz usłyszalam ze nie wygladam na cukrzyka :O ... o rany... ale........ wczoraj w aptece znalazłam takie wafelki dla cukrzyków :) i poziom glukozy po nich jest ok :) testowalam wczoraj i dzis :) są jeszcze ciasteczka i cukierki :D ale mi wystarcza wafelki raz na jakis czas ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Ja nie chcialam oczywiscie narzucac nikomu swojej woli, tylko po prostu ustosunkowywalam sie do wypowiedzi innych odnoscie pampersow i pieluch wielorazowych. Kazdy wybierze i tak co woli. Nie chce nikogo urazic :) Co do zwierzat to mielismy w domu Chomisie ale niedawno zmarla :( Teraz nie bede kupowac nowego zwierzatka bo poczekamy az bedzie dziecko i wtedy zobaczymy jak sobie radzimy i pomyslimy o jakims. Za to moja mama ma psa (no w sumie to tez moj pies ale zostal u niej) i troche sie boje go przy dziecku. Mimo ze jest maly, to jest taki wstretny agresywny ;) Ja go kocham, pomimo tego ale chyba do dziecka go nie dopuszcze bo nigdy nie wiadomo jak zareaguje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a odnosnie cukrzycy to mi wyszlo po 75 g po godzinie 140 a po 2 godzinach 139 i lekarka sie na mnie wkurzyla (przed badaniem przez kilka dni jadlam strasznie duzo slodyczy) i teraz mam zakaz jedzenia slodkiego, co nie zawsze sie udaje :( ale staram sie jak moge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trabka: moja kuzyka od wielu lat ma psa i niecaly rok temuurodzila drugie dziecko. pies przed dziecmi byl agresywny (nie tak ze skakal na wszystkich i ich gryzl) a ja sie dzieci pojawily to stal sie zazdrosny na poczatku a potem in pierwszy byl u dziecka jak zaczynalo plakac. to chyba duzo zalezy od tego jak psiak byl wychowany i jaki mial stosunek do wlasciciela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jutro mam bdaie krwi,mocz no i wlasnie ta nieszczesna glukoze , biore cytryne(mam ja pokroic w kawalki czy wypicz niej sok bo tego nie wiem :P ) u nas dzisiaj bylo ladnie, a teraz tak duchota, parno, rece mi spuchly (mam tak od zawsze) chyba bedzie burza grrrr ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do psa to zawsze chcielismy miec labradora badz golden retrivera , no ale teraz to odpada , bo to jakby drugie dziecko , kupimy za rok ,albo i pozniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
small size: tez chcielismy miec labradora albo goldena ale u nas nie ma gdzie z nim wyjsc, a po drugie niestety te psy podobno teraz bardzo choruja bo to bardzo popularne rasy i hodowcy az nadto je rozmnazali. Wsrod znajomych co maja goldeny i labradory, wszystkie na cos choruja...ale i tak uwazam ze sa jednymi z najpiekniejszych i super nadaja sie do dzieci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kobietki, Dawno nie pisałam ale czytam oczywiście na bieżąco. U mnie oprócz wodonercza zdiagnozowano zapalenie odmiedniczkowe nerki. Wyszły mi bardzo złe wyniki moczu i lekarz kazał natychmiast przyjechać. Dostałam antybiotyk i globulki \"dowcipne\" :) 22 czerwca muszę powtórzyć badania moczu i posiew. Mam nadzieję, że uda mi się to zaleczyć bo zaczynam się na serio niepokoić :( Cały czas obawiam się o maleństwo, czy oby te kuracje antybiotykowe mu nie zaszkodzą. A jeżeli chodzi o pieluszki to ja też opowiem się po stronie pappersów. Jakoś sobie inaczej nie wyobrażam. Może jak to już któraś napisała nie dorosłam jeszcze do ekologii. Na ten moment nawet nie zastanawiam się nad pieluszkami wielorazowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam teraz hemoglobine 11,7 najlepsza od poczatku ciazy chyba te codzienne jedzenie truskawek pomaga przy wchłanianiu sie zelaza bo ja wogole nie jem miesa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem że Trąbka udziela się w wielu topikach, ale proszę pomarańcze o niekomentowanie i nieobrażanie tu nikogo. To nasz wrześniowy topik i nie życzymy sobie tu żadnych bezczelnych i złośliwych pomarańczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzis caly dzien zakuwam... i tak nic nie umie, trzyamjcie jutro za mnie kciuki bo strasznie sie boje...jak jutro zdam to w koncu odetchne troche i wezme sie za porzadki i przygotowywanie rzeczy dla mojego malenstwa. moj maz kupil mi dzis 3 kg truskawek:) siedze i ciagle jem:) i tez mam wyniki krwi ok, tylko zmartwilyscie mnie z ta glukoza bo mi wynik wyszedl dobrze ale ja po wypiciu pojechalam do domu i wrocilam na pobranie krwi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nitaanita wynik po obciążeniu glukoza 50g mialam 143 i od razu skierowanie do diabetologa..... small size zabierz ze sobą pół cytryny a bebeczki wcisną Ci odpowiednią ilość do glukozy. magdakate, Koliban, zyrafa-dluga dzieki za słowa pociechy..... Ciekawe co jutro wyjdzie po 75g glukozy?? Będę musiałą poczekać na wyniki i z nimi podejsć do diabetologa zeby stwierdzic co dalej. Koliban my na zajeciach ze szkoły rodzenia tez ostatnio dostajemy duzo próbek produktów nivea. A dzis też otrzymalismy kilka tubek kremu na odparzenia, co do skutcznosci nie moge sie wypowiadać bo nie miałam na kim wypróbować ale pewnie sie przekonam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, a ja dzisiaj cały dzień na nogach. Rano pojechałam do kolerzanki potem na zakpy, a na koniec dzisiejszego dnia byłam u lekarza na USG i dopiero co wruciłam, ale z badania jestem zadowolona lekarz potwierdził na 100% że córeczka nawet pokazał nam wargi sromowe :) mała rozwija się prawidłowo nie chciała tylko pokazać buzi i zasłoniła się ronczkami i nużkam, warzy 1115 :) Jestem padnięta nogi mnie bolą ale to chyba na tą pogodę :) a jtro też mam trochę bieganiny :) rano jadę do kosmetyczki na depilacje brwi i henne(niewiem czy dobrze napisałam),a po południu do fryzjesr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelko to super ze plec sie potwierdzila:) widze ze chcesz sie zrobic na bostwo;) to poprawia humor po sesji tez sie wezme za przyjemnosci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, mamy dzieciaczków, a powiedzcie co sądzicie o produktach kosmetycznych Hippa? Bo bardzo je reklamują w wielu gazetach, ale najważniejsze jest dla mnie zdanie mam :) Sama się nią smaruję, na razie nie mam rozstępów, ale co innego moje ciało, a co innego dziecko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basia: mi pielegniarki kazaly po wypiciu glukozy pojsc na spacer a nie siedziec w poczekalni. troche sie zdziwilam ale dawno nie robilam tych badan i stwierdzilam ze one wiedza lepiej odemnie. mam nadzieje ze to znaczaco nie wplynelo na wynik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ja oststnio miałam troche gorsze dni :( Jeśli chodzi o pieluchy to napewno jednorazowe .Kupie w aptece pare sztuk z kilku firm wyprubuje które będą najlepsze . pozdrawiam goraco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelko to duza twoja dzidzia ktory jestes tydzien???? ja miałam z hippa zel do mycia ciała i słabo sie pienił , zastrzezen do niego nie miałam ..... ja z synkiem tylko na poczatku uztywałam nivea z nivea sa dwie serie dla dzieciaczkow 1 dla wszystkich 2 seria dla wrazliwych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co jest dobre na gardło, a szczegulnie na kaszel i żeby oczywiście nie zaszkodziło małej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do Hipa ie mam zdania bo nie stosowałam, ja przy córci do 6 miesiąca życia tylko i wyłącznie oilatum, a czasami smarowałam kremem z penatena, te produkty najmniej uczulają:) nivea jest ok, ale często uczula maluchy a mój maluszek, jak córcia urzęduje z prawej strony i też na razie pupą w dół, a dole czuję kopiaki a powyżej pępka jak mi rączką buszuje w okolicach żołądka i łaskocze:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe ile waży moja dzidzia już:) A propo tych nieszczęsnych pieluszek to każdy wybierze takie jakie będą wygodniejsze i tyle:) Słuchajcie dzisiaj byłam u swojej koleżanki i ona ma 4 miesięczną córcię i koniecznie chce ją sadzać. Ona według mnie jest strasznie chwiejna jeszcze i nic na siłę. Nie wiem jak to jest, ale jak mój brat był malutki to on sam chciał się unosić i wszystko było bardzo delikatnie. Ogólnie miałam dzisiaj dziwny dzień :) nic mi się nie chciało i jeszcze po raz pierwszy w życiu olej mi na patelni zaczął się palić i strzelać po całej kuchni. Normalnie byłam w szoku:) Dziwny dzień:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelka: na gardlo dobre jest mleko z maslem i miodem, ja jeszcze stosuje cukierki hools czy jakos tak sie pisze. do nacierania szyi dobry jest Vick tylko w niewielkich dawkach bo mozna dostac nudnosci od zapachu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×