Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

Gość
Nerwi ja biorę luteine DP 1 co 12 godzin. a powiedzcie mi jak to jest z tymi tygodniami bo według jednych kalkulatorów to 5 tydz a według innych to 6 totalnie zgłupiałam( ale mój lekarz pewnie mnie oświeci) A co do objawów to latam cały czas do wc i spac mi się chce ale tak to chyba jest jeszcze za wczesnie na jakies szczególne objawy...???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala 22_ ja miałam ostatnią 28.11, byłam u lekarza 5.01, czyli w 6 hbd; lekarz stwierdził mi ciążę, ale na usg ma przyjść po 19.01, czyli w 8 hbd i już nie mogę się doczekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
figlarna, jasne że Cię nie wyrzucimy z topicu ;) a zgięcie macicy mogło się dokonać po pierwszym porodzie, u niektórych kobiet tak się dzieje, nie przejmuj się ;) www.porady-poloznej.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żyrafko moja droga 🌼 nie przejmuję się po czym? lekarz mówi ,ze taka moja uroda zreszta matka tez ma i co jest nas dorodna trójka. Mam w karcie ,że tam mam od zawze poprostu nikt mi nie powiedział i tyle . Dziś czuje się lepeij , nawet tak senna nie jestem ale może dlatego ,że spałam dziś ogólnie 15 godzin, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sytofala, a co chcesz wiedzieć o tygodniach? powiedz kiedy miałaś ostatnią @, ewentualnie kiedy doszło do zapłodnienia to Ci powiem w którym jesteś tygodniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem...miłam nie pisać... Czytam jednak inne topicki i taką mam refleksję ( tyczy się również mnie ). Chyba psychice kobiety w ciąży czasami technika może nie pomagać. W poprzedniej ciąży byłam 1999 / 2000. Pamiętam pierwszą wizytę u ginekologa i radość. Normalne badanie, rozmowa, rady... Teraz zupełnie co innego. Postawiłam na technikę i chyba mam czego chciałam. Od 5 stycznia nerwy, czarne myśli, wertowanie podobnych tematów na necie. Ale widzę, że większość kobietek tak ma. Przeczytałam wypowiedź jednego lekarza, który napisał, że nie robi na samym początku ciąży USG. Ciąże są małe i różnie się rozwijają. On preferuje spokój pacjentki niż niepotrzebny stres. Na jednym temacie dziewczyna napisała, że na pierwszym USG lekarz widział tylko pęcherzyk i powiedział jej, że albo będzie OK albo ma się przygotować na najgorsze. Normalnie nóż się w kieszeni otwiera. Nie wiem jakie są Wasze opinie. Ja też miałam wczesne USG i widziałam tylko pęcherzyk i czekam do tego czwartku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mea_ Ja na co dzień obracam się w zagadnieniach położniczych i ginekologicznych. Jedni lekarze robią swoim pacjentkom USG już na pierwszej wizycie, inni czekają aż ciąża trochę podrośnie. Nie ma badań które wskazywałyby na szkodliwe działanie USG na rozwój ciąży, szczególnie wczesnej. NFZ refunduje 3 badania USG w ciąży, i dodatkowo te, które są u konkretnej pacjentki niezbędne ze względów diagnostycznych. Nie powiem że USG szkodzi, ale wiem, że takie zdania są. Nie wiem, czy trzeba o tym myśleć, czy warto robić sobie dziurę w głowie i zadręczać się jakimiś domysłami czy ciąża przetrwa po USG w 5 tygodniu czy nie. Wiem, że najważniejszy jest spokój ducha, nie stresowanie się, bo stres może zaszkodzić małej ciąży bardziej niż domniemane szkodliwe działanie ultradźwięków USG. Tak więc dziewczynki bez nerwów :) www.porady-poloznej.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej zyrafo :) Nie chodziło mi o szkodliwość USG. Za dużo naczytałam się postów dziewczyn, które miały robione USG i widać było tylko pęcherzyk. Kiedy kobieta widzi już na USG dzieciątko albo przynajmniej zarodek to co innego. Zbyt wiele jest tutaj wypowiedzi, że nagle dalej był tylko pęcherzyk i inne okropności. I wiele kobitek pewnie i przez zmiany w gospodarce hormonalnej się denerwuje. Ja, chociaż taka stara już jestem, też panikuję. To była więc taka moja refleksja. Mam nadzieję, że panikuję niepotrzebnie i w czwartek Wam tu coś miłego napiszę. P.S. Mąż zakazał mi czytać cokolwiek na ten temat na necie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Izia
Cześć łączę się z wami dziewczęta, ja również spodziewam się mojego maleństwa na wrzesień. Jestem taka szczęśliwa... potwierdziłam swoje odczucia testami które wykonałam w wigilię i tym samym zrobiłam ogromną niespodziankę mężowi :) tylko jednak mam pewne obawy... :( niestety zachorowałam, dopadła mnie jakaś infekcja grypopodobna czy coś takiego, niestety musiałam brać antybiotyk- lekarz stwierdził że bez obaw powinnam go zażywać, ja jednak się obawiam czy oby na pewno nie zaszkodziło to wszystko naszemu maleństwu... Pozdrawiam Was wszystkie cieplutko :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama Izia... Mam dokładnie to samo. Biorę od tygodnia antybiotyk. Lekarka przekonała mnie jednak, że jest on bezpieczny dla płodu. Bardziej choróbsko gdybym pozwoliła się mu rozwijać mogłoby zaszkodzić. Trzymaj się ciepło i staraj się nie zamartwiać! Ja też się staram :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podobno antybiotyki z rodziny duomoxu nie są szkodliwe dla płodu..ja brałam z synkiem na początku i mały urodził się z zapaleniem płuc-lekarka stwierdziła,że to przez antybiotyk..inna powiedziała,że raczej przez to,że za późno mi go tamta zapisała-jak już infekcja gardła rozwinęła się na dobre. co lekarz inne stwierdzenie.z własnego doświadczenia dobrze wiemy,że profilaktyka jest najlepsza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam pytanie. Jestem w 7 tygodniu. Od paru dni boli mnie jajnik i czuje lekkie skurcze w macicy (jak przed okresem tyle, że lekkie). Wczoraj byłam u swojego lekarza. Z Bąblem ok, wszystko normalnie się rozwija (widziałam pikające serduszko). Boli mnie jajnik, na którym jest ciałko ciążowe. Dostałam Scopolan 3x1 i w dalszym ciągu luteinę, L4 (mam leżeć). Moje pytanie dotyczy Scopolanu. Na ulotce wyraźnie pisze, że przeciwwskazaniem do jego stosowania jest I trymestr ciąży. I o co tu chodzi? Nie wiem czy go brać :( zgłupiałam totalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Zyrafa dluga ostatnia @ 09.12.2008 tzn wiem że jeżeli chodzi o tygodnie to niektórzy liczą od @ a inni od zapłodnienia. ale czy 1 dzień cyklu jest liczony juz jako 1 tydzień 1 dzień czy dopiero po zakończeniu go to 1 tydzień bo chyba stąd te pewne rozbierzności :) pozdrowionka ps mąż też mi zabronił czytać czarne scenariusze ciąży tylko pozytywne myślenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sytofala ciążę liczy się od pierwszego dnia cyklu - 40 tygodni - 280 dni. I tak koniec 40-go tygodnia wypada Ci na 16.09. W tej chwili masz 5 pełnych tygodni ciąży, jutro będziesz miała 5 tygodni i 1 dzień ciąży - czyli zaczynasz jutro 6 tydzień ciąży. I tak liczy się wszędzie, we wszystkich szpitalach tak policzą Ci tygodnie do porodu. Inaczej liczy się rozwój płodu - od dni zapłodnienia. Jeżeli przeczytasz, że coś rozwija się w 42 dni, to znaczy że rozwija się w 42 dniu po zapłodnieniu (ale takie obliczanie dotyczy tylko pierwszych 8 tygodni rozwoju zarodkowego, kiedy wszystko przeliczane jest na dnie, ale nie zajmuj sobie tym głowy) mariolaaaa nie kombinuj i bierz Scopolan jak zalecił ginekolog, on zapewne przypisuje Scopolan każdej pacjentce w takim przypadku jak Twój i nie miał do tej pory komplikacji. nie martw się, powinnaś ufać swojemu lekarzowi, przecież ma poprowadzić Cie przez 9 miesięcy. jeśli masz wątpliwości to jeszcze możesz go zmienić, ale to ostatnia chwila. Mea i Izia w ciąży można bez obaw brać antybiotyki z grupy A - są przebadane i nieszkodliwe dla płodu - listę leków z grupy A można znaleźć bez problemu w necie www.porady-poloznej.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taa te terminy... ja miałam ostatnią @ 28 listopada, a Owu 21 grudnia więc u mnie te terminy się rozjadą jak nic ;-) A w ogóle nie wiem jakie mam średnie cykle po to był mój pierwszy @ po porodzie a wcześniej przez 5 lat brałam cilest .... więc nie wiem jak mi wyznacza termin porodu i jak on się będzie miała do rzeczywistego przyjścia na świat mojej kruszynki ;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a dobry :) brzusio ma się dobrze :) a ja mam się niecodziennie. mdli mnie okropniaszczo, do tego mam strasznie chwiejny nastrój, już dziś zdążyłam popłakać się na reklamie odżywki dziecięcej.... ;p www.porady-poloznej.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wrześnióweczki :D :D ja robiłam test wyszedł mi negatywny... ale jutro ide do gina bo nadal okresu nie widac.... zobaczymy co powie ;) :P :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Izia
Cześć dziewczynki, co u was? ja ostatni dzień siedzę w domku na L4 niestety jutro muszę iść do pracy, a wcześnie rano na badania, mam tylko nadzieję że wyjdą one prawidłowe po tej całej "infekcji". mam jeszcze pytanie, nie orientujecie się czy mogę zażywa FLEGAMINE? strasznie mnie dalej dusi, a mam obawy przed zażyciem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama Izia z tego co wiem, nie jest to wskazane! Jest syrop dla kobiet w ciąży chyba prenatal jeśli dobrze pamiętam, ale nie do końca wiem na co on konkretnie jest. W poprzedniej ciąży mi się gdzieś obiło o uszy że syropy wykrztuśne i środki rozrzedzające wydzielinę działają wczenoporonnie, ale oczywiście lekarzem nie jestem!! Ja mam paskudny kaszel jako pozostałość po zapaleniu oskrzeli sprzed tygodnia i codziennie wcinam 4 ząbki czosnku i mleko z miodem. Generalnie jest lepiej... Cleo123- co tam u ciebie? Dziewczyny może jakąś tabelkę stworzymy, jak potwierdzimy już ciążę na 100% i otrzymamy terminy. Ja czekam na USG na którym serduszko zobaczę, bo na razie jeszcze za bardzo się boję.. a tabelka taka np a potem sobie ją zmodyfikujemy jak coś. Nick......... Wiek.........tc.....termin.......miasto albo będziemy mogły sobie te informacje w stopce napisać jakby coś, mi to wszystko jedno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda.r a może zrobisz sobie betę HCG z krwii, to będziesz wiedzieć więcej, bo jak na mój gust to jak test wychodzi negatywny to gin niewiele zobaczy chyba że USG zrobi i coś tam wypatrzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda R. możesz zrobić betaHCG z krwi, ale nie jest to konieczne. Jeżeli pójdziesz do lekarza, on po badaniu ginekologicznym będzie wiedział czy jesteś w ciąży - zauważy zasinienie pochwy i szyjki macicy, w badaniu macica ciężarnej ma inną konsystencję. Poza tym może zrobić Ci USG. Na tej podstawie będzie wiedział. Mama Izia nie brałabym Flegaminy bez konsultacji z ginekologiem. W ulotce jest napisane, że nie jest szkodliwa w ciąży, ale środki, które rozrzedzają wydzielinę i ułatwiają odksztuszanie działają na wszystkie gruczoły i nabłonki rzęskowe organizmu - również te, znajdujące się w narządach rodnych. We wczesnej ciąży nie powinno się nic przyjmować. Lecz się naturalnie. Liliankas może będzie wygodniej opisać się w stopkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NO to zaczynamy Nick......... ......Wiek.........tc.....termin.......miasto FIGLARNA 25 8 17.08 GDAŃSK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick......... ......Wiek.........tc.....termin.......miasto FIGLARNA..........25...........8.......17.08........GDAŃSK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zobacze... po wizycie.. pewnie mi luteine da na wywołanie okesu.. jak nic nie wypatrzy... dam znac jutro ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
hej zajrzałam żeby się przywitać pakuje się i w drogę do cz-wy jutro wizyta ale odezwę się dopiero w piątek. żyrafa dluga dzięki za wyjaśnienia 3majcie się wszystkie ciepło ściskam :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomoc dla chlopczyka
Czesc 🖐️ Dwie panie postanowily pomoc choremu chlopcu i organizuja aukcje charytatywne z ktorych dochod jest przeznaczony na leczenie malego Wiktora. Gdyby ktos z was mial ochote cos kupic dla siebie, dla bliskich to podaje link do aukcji: http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=10006145 Sa maskotki, ksiazki, plyty i wiele innych drobiazgow. Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyrafa-dluga............24.........7.........4.09........Białystok Figlarna, jeśli masz termin na 17.08 to nie powinnaś być teraz w 10 tygodniu ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×