Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

marion1000

Teściowie nic nie pomagają!!

Polecane posty

Droga marion czy inna ksiezniczko, a skad Ty masz informacje na temat tego, czy mam mieszkanie i w jakim miescie mieszkam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trsytey
marion mam pyatnie. Dlaczego zdecydowałas (zdecydowaliscie z mężem) sie zalożyc rodzine i urodzic dziecko skoro Was na to zwyczajnie nie stać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna a ty skąd masz
a nie możesz zwyczajnie odpowiedzieć na pytanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za mentalność bab w tym
no jak to dlaczego ? Bo ona zakładała, że jak zaciąży i urodzi, to każdy, absolutnie każdy ma OBOWIĄZEK łożyć na nią i na jej bachora. Darmozjady :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezaroweczki buziaczki
święte słowa- mało,ze teściowie msuieli utrzymywac jej mężusia tyle lat, nie mają prawa zająć się w końcu sobo, np przecież na wnusia trzeba łożyć , bo wspaniała synowa raczyla zajsć w ciąze i urodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do cholery a kogo tak
naprawdę stać na dziecko w dzisiejszych czasach?????? większość ludzi pracuje za około 2 tys.zł na rękę co w małżeństwie daje w sumie 4 tys. zł na jedno gospodarstwo czy uważacie, że to są pieniądze za które można zakładać rodzinę bez obaw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za mentalność bab w tym
mnie stać bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do cholery a kogo tak
na co cię stać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, kogo teraz stac na dziecko? U nas pracuje tylko mąż, ja studiuję dziennie państwowo, za kilka m-cy obrona, przed ciążą pracowalam, z czego mam teraz 400zl wychowawczego plus 48zl rodzinnego. Mąż zarabia różnie 1700-2000zł. Nie mogę teraz is do pracy, bo musze byc z dzieckiem, a przeciez nie oddam calej pensji opiekunce!! I nie pieprzyć mi tu, że ludzie w wieku powiedzmy 20-25 lat sami dorobili sie mieszkania, samochodu, placą za swoje studia i utrzymanie, bo w tym chorym kraju to po prostu nieprawdopodobne!!! Nie dziwcie sie mojej niechęci do tesciów, gdyż obracam sie w towarzystwie ludzi, gdzie KAŻDY na starcie otrzymał jakąś pomoc finansową rodziców, różnego kalibru, przyklady: 1. rodzice chlopaka kumpeli kupili im mieszkanie, ktore potem dodatkowo wyremontowali i urządzili 2. rodzice mojej najlep. kumpeli oplacali jej prywatne kosztowne studia i zycie w wielkim mieście plus kupili samochód, uzywaną toyotę celicę 3. teściowie kumpeli kupują im wózek dla przyszlego wnuka za ok 1 tys zł, poza tym kupowali wózki wczesniejszym wnukom , chociaż rodzice tych dzieci tak mało nie zarabiają Tylko mi się k...wa takie sknerusy trafiły!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie zakladam rodziny, nie bedac do tego przygotowana pod wzgledem ekonomicznym, a juz tym bardziej emocjonalnym, jak Ty. Jestes metrykalnie dorosla, wiec przyjmij na barki ten ciezar - zacznij pracowac na siebie, a nie plakac na forum, ze caly swiat ma Ci uslugiwac i sponsorowac Twoje zachcianki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezaroweczki buziaczki
czy wy myslicie ze wszyscy wokoł sa takimi nieudacznikami jak wy ?jesli tak, to niestety musze was poinformowac, ze są tez mlodzi ludzie, kotrzy na studiach byli swietni, pracowali ,a teraz pracodawcy sie o nich bija. I chyba nie musze wspominac,ze zarabiaja wiecej niz 1700. no ale jesli panienka patrzy tylko zeby jak najszybciej zaciazyc ,zamiast wpierw uniezaleznic sie materialnie, to nie ma sie co dziwic, ze powstaja takie topiki jak ten

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oszczędna---> a właśnie że nie, bedę tu k...wa wylewać swoje żale, bo mam do tego prawo! Nie muszę ich lubić, a tu mam wreszcie okazje sobie popisac. Bo na takich "kochanych rodziców i dziadków" jak oni to juz chyba nie ma rady :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do osoby wyżej
wyobraź sobie, że mój mąż skonczył swój kierunek studiów jako najlepszy student z najwyższą średnią , a dziś po 3 latach pracy zarabia zaledwie 3.900 zł czy to są kokosy Twoim zdaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna a ty skąd masz
heh zatem jest jak myślałam odpuść sobie swoje mądrości w takim razie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marion - a Twoi tesciowie maja prawo dysponowac swoimi pieniedzmi, jak chca :) I jesli tesciowie innych osob postepuja inaczej, to jest to wylacznie ich osobisty wybor i wyraz dobrej woli, a przez Ciebie przemawia zazdrosc, ze ktos ma po prostu lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciezaróweczki--->ty piszesz tu o elicie finansowej kraju, a nie o normalnych, polskich zjadaczach chleba, ktorym jest czasem po prostu trudno. I tak wam na przekór, strasznie sie cieszę, ze mam dziecko teraz, gdyz gdybym sie dorabiala do 40stki to pewnie bylabym jeszcze bardziej sfrustrowana syt. finansową w tym chorym kraju i dopiero wtedy balabym sie miec dzieci!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja rowniez znam osoby, ktore najpierw koncza studia, znajduja prace za godne wynagrodzenie, dopiero potem wiaza sie, stopniowo urzadzaja swoje gniazdko, a kiedy sa wystarczajaco przygotowani do tego, aby powiekszac rodzine, decyduja sie na to (a nie wylewaja zolc na forum, bo zle pokierowali swoim zyciem i komus innemu powodzi sie lepiej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość machnij sobie jeszcze jednego
dzieciaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna a ty skąd masz
dziewczyno, nie masz ani rodziny ani mieszkania więc o czym ty tutaj piszesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proste
rozumiemy ze to topik tylko dla tych ktorzy mysla tak jak zalozycielka,wszyscy inni słysza WON! coz,na miejscu tesciow ktorzy pewnie ubolewaja ze maja taka zalosna,NIEZARADNA synowa tez bym tak postepowala w nadziei ze syn przejrzy na oczy jaka to rozczeniowa materialistka i zwyczajanie ja rzuci,a ze tak sie stanie jest absolutnie pewne jak mozna z taka frustratka normalnie zyc????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A po co mialabym zakladac rodzine, bedac w trakcie studiow? Zeby zmienic sie w takiego sfrustrowanego, roszczeniowo nastawionego, nieszczesliwego czlowieka, jak Ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna daj spokoj
ty chyba nic nie wiesz o życiu. Myslisz,ze kazdy zarabia 10 tys miesiecznie? Ze mlodzi ludzie ok. 25 lat sami za wlasne zarobione pieniądze kupują mieszkania? Wokol mnie kazdy dostal dom, czy mieszkanie od rodzicow. I chwala im za to. Ja sie nie domagam, bo wiem, ze ich na to nie stac, co nie znaczy,ze nie wolalabym tak zaczynac zycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezaroweczki buziaczki
o elicie? ja do elity nie naleze,a moja pierwsza pensja po studiach wynosiła 2500 netto, potem z kazda umowa wiecej.Dziewczyno,obudź się ,zamiast narzekać na rząd, kraj, tesciów i wszystko dookoła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezaroweczki buziaczki
PROSTE-MASZ SWIETĄ RACJĘ . wg mnie to wszystko mowi o autorce : "1. rodzice chlopaka kumpeli kupili im mieszkanie, ktore potem dodatkowo wyremontowali i urządzili 2. rodzice mojej najlep. kumpeli oplacali jej prywatne kosztowne studia i zycie w wielkim mieście plus kupili samochód, uzywaną toyotę celicę 3. teściowie kumpeli kupują im wózek dla przyszlego wnuka za ok 1 tys zł, poza tym kupowali wózki wczesniejszym wnukom , chociaż rodzice tych dzieci tak mało nie zarabiają Tylko mi się k...wa takie sknerusy trafiły!!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powtorze: tesciowie maja prawo dysponowac swoimi wlasnymi pieniedzmi wedle swojego zyczenia, i chociazbys pekla ze zlosci, nic tego nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tesciowie sami sobie domu nie postawili, z opowiadan wiem, że budowala go cała rodzina-sami więc wiedzą jak to jest ciężko, mimo ze budowali sie 20 lat temu. Ale sami to k...wa juz pieniązków pierwszej wnusi nie dadzą, nie nie nie!! A moi rodzice?? Budowali sie 15 lat temu i NIKT im nie pomagał, rok czasu odkladali na plastikowe okna, a matka kilka lat łazila w jednej spódnicy!! A teraz mają wieeelkie serce i chęć do pomocy młodym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o w mordę jeża...
wierzyć się po prostu nie chce.Marion-przestań się uzalać nad sobą.Posłuchaj dobrych rad-co ci da to wylewanie frustracji na forum?Nic.Nie tylko ty masz taką sytuację.Tu 80proc.dziewczyn ma preetensje do tesciowych,za to,ze po prostu żyją!A jeśli chodzi o twoje roszczenia-bo inaczej tego nie można nazwać-weź pogadaj z mężem!Moze jest mu przykro,z oni nie pomagają,ale nie wie,ze tobie bardziej.Ustalcie-jedziemy poprosic o wsparcie bo kupujemy np.lodówkę.My tak zrobilismy.Znalezlismy mieszkanie-wydrukowalismy oferte z neta,zapytalismy o opinie tesciow.Oni,ze suuuper!No to my-pomozecie???I ..pomogli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość popieram marion
Jestem juz i teściową i babcią.Uważam,ze w obecnych czasach rodzice na początku powinni pomóc dzieciom,tym bardziej kiedy ich na to stać.Nie znam w moim środowisku dzieci,ktore od początku dorabiały sie samodzielnie.Wszyscy rodzice kupowali mieszkania i pomagali je urządzic.Dziecko to obowiązek na całe życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×