Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

vindict.

od dzis zaczyamy starania

Polecane posty

STARAJACE SIE: Nick....................WIEK..........ILOŚĆ CYKLI....................DATA@ marzencia864........23..................9............... ...........04.12.09 laura33................33..................7............ .............06.12.09 martacs................29............................... .............07.12.09 mała_81...............28..................5............. ............11.12.09 majka242..............29................................ ...........12.12.09 Ania_29................29.................9............ ..............17.12.09 edith26................26.................15........... ..............22.12.09 Myszka24..............26..............ok.31............. ...........24.12.09 edytka1980...........29.................14............ ..............????????? malutka8686..........23..................2.............. . ...........??????? karla83 ................26 ................11 .......... ..............??????? basia29................29..................9............ . ............?????? BRZUSIOWE MAMY: nick............wiek..ilość starań..tydzień...poród...........imię chcedzidzie..25..........1..........40.........24.11.09 .....Wiktor/Julian Koniczyna30..30..........7..........37........12.12.09. ..Dawid/Natalia szoja...........29..........3..........36........19.12. 09 ...........? Iwona77.......32..........4...........31........03.02.10 .....Majka smieska1......23..........3.......... 29....... ..luty2010.....Blanka kruszynka173...24........3...........13.........8.06.201 0............ labudka82......27.........15..........10.........09.06.2 010.............? dula.............26..........8...........13........10.06 .2010.............. EsiaSmH .......22..........2...........13.......13.06.2010.Nadia/ Samuel Fridka..........29.........11............6............ ..Karol/Lenka.......... MAMUSKI: NICK..........IMIĘ .........DATA.........WAGA .......WZROST......PORÓD frezyjka....Piotruś......28.09.09.......3970....... ..54............sn czula........Malinka......06.10.09.......3100...... ...53............. klapaucius26.....Szymon.....03.11.09....3000........50.. .........cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sluchajcie, myslicie ze chce dzidzie mozna przesunac na dol do mamusiek???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry wam kobitki! Okropna pogoda, duzo roboty i w ogóle jakoś brak dziś mi humoru. A co u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wróciłam do pracy po 2 tyg zwolnieniu i też mam doła, nic mi sie niechce a czas leci tak wolno że szok.... słuchajcie niby kobiety w ciąży pracujące przy komputerze powinny pracować 4h, spotkałyście się z taką sytuacją?? jak to załatwić w zakładzie pracy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki, dawno mnie nie było...mam pytanko czy któraś możwe wie coś o znieczuleniu podczas porodu poprzez stymulację prądem (TENS)? Ostatnio było głośno na ten temat w TVP2 i mocno myślę czy nie zakupić. koszt 200/300zl. Jak mam kupic to już żeby zdążyło dojść z allegro. Proszę odpiszcie jak stosowałyście albo może jakieś koleżanki używały tego podczas porodu. Podobno stosowany jest w innych krajach normalnie w szpitalach a jak zadzwonilam do mojego szpitala to oczywiście są zieloni na ten temat. Jak zwykle polska w tyle...A to podobnop jedna z najbardziej bezpiecznych, bezinwazyjnych metod znieczulenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie tez sie nad tym zastanawiałam. Ja mam pracę taką, w czasi ektórej 8 godz. przy kompie. nie wiem jak to bedzie jak nam sie wreszcie uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja też właśnie 8h siedze przy kompie.... własnie dzisiaj mi koleżanka o tym mówiła, ale nie wiem jak to trzeba by zorganizować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
info na stronie www.babycaretens.pl. Stamtąd też jest odnośnik do strony TVP2 i wypowiedzi na temat TENS położnej i ginekologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to jestem zdania że albo dostane w szpitalu znieczulenie albo nie... nie bede sama niczego kupowała i tak naprawde ryzykowała, ze cos bedzie nie tak.... choć zobaczymy może bliżej porodu mi się zmieni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak ale w szpitalu masz tylko zzo albo inne wziewne lub w zastrzykach które nie są wcale bez skutków ubocznych. a stymulacja prądem jest jedną z metod alternatywnych poza hipnozą i akupunkturą do stosowania w naturalnym porodzie bez środków medycznych inwazyjnych. ja napewno znieczulenia szpitalnego nie chce, za duże ryzyko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stymulacja prądem nie zakłóca poza tym przebiegu porodu a wręcz skraca I fazę i co najważniejsze nie niweluje bólu który jest potrzebny tylko go zmniejsza podnosząc próg bólu u rodzącej. Zwiększa wydzielanie naturalnych hormonów przeciwbólowych. Pytałam gina o to czy mi zabronią w szpitalu to powiedział że najwyżej każą zdjąc jak przy monitoringu aby nie zakłócało ich urządzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniczyna, ja nie slyszalam, ale uwazam ze jesli jest taka mozliwoa=osc to warto sie w to zaopatrzyc... 200zl., to znowu nie takie kolosalne pieniadze za cos co moze usniezyc bol, a potem mozesz przeciez odsprzedac... jak ja zajde w ciaze to chetnie bym odkupila :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane po usg super !! było niesamowicie. a wstępie lekarz mówi mi tak : proszę sie nie spodziewac niczego spektakulrnego to zwykle badanie, interesują nas parametry itp.. zaczyna a tu pieknie bylo widac caaalego malucha i fikał i fikał..tak sie wiercił i machał łapkami i noziami. Moj Michał prawie płakał naprzemiennie ze smiechem. badanie prawie godzine trwal bo trudno było go mierzyć przy takich ruchach. Nieale 2 tyg temu byłam i sie troche ruszal ale nie az tak.. i jak sie zmienil ma 6,05 cm,, pieknie widac nosek i wogole jest clay piekny :) zauwazylam ze serduszko bilo mu wolniej niz 2 tyg temu. bo bylo 11 ud/min a wczoraj 161 ud/min. ale to i tak wszystko dobrze.. ryzyko chorob baaardzo minimalne..nie ma sie co martwić. a z tym pradem to juz ide czytac o tym.. ja zrobie wsyztsko zeby tlyko bezpiecznie i nie bolalo!!! jestem cieniara jesli chodzi o znoszenie bolu.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
więc chyba kupię, jeszcze tylko krótka rozmowa z moim M i zdaje się że zakup będzie zrobiony. Już 39 tydzień więc muszę się spieszyć. Jako że przy pierwszym dziecku mialam ciężkie bóle krzyżowe w może sytuacja się powtórzyc i wtedy na pewno sie przyda. Podobno można też używac na rózne bole po porodzie np. jak obkurcza sie macica, było by jak znalazl:) Powiedzialam mojemu M ze wole kupic to urzadzenie niz dac w lape poloznej. Pomaga zwłaszcza kobietom ktore bardzo nie cierpia przy porodzie, bo tym co cierpia bardzo to tylko zzo pomoze, ale jako ze w miare przezylam poprzedni poród to raczej sie zaliczam do tych srednio cierpiacych wiec powinno wystarczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smieska1
czesc kobitki :)) u mnie pogoda tez straszna cala noc padalo teraz tez caly czas pada.... jezuuu powiedzcie mi co ja mam braz na zgage ?? tak mnie meczy ze koniec swiata pali mnie tak w przelyku nic mi nie pomaga nawet renne ;///// no nic doslownie ;/ Koniczyna ja ci powiem szczerze ze pierwszy raz slysze o czyms takim o takim znieczuleniu... to jest dobre? to sie stosuje przy naturalnym porodzie rozumeim tak czy ??... Dziewczynki pytanie mam mi 10go grudnia 8 miesiac sie zaczyna i co w 8 miesiacu najbardziej brzuszek rosnie bo dzidzia przybiera na wadze? faktycznie tak jest ze to sa miesiace gdzie kolosalnie sie bebeszek powieksza ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o i zjadłam cyferke z tymi uderzeniami serca miało być "było 171 uid/min a wczoraj 161ud/min"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo się ciesze Esia wszystko jest w porządku :) Smieska z tego co wiem to własnie przez ostatnie 3 miesiące najbardzie brzucho rośnie także szykuj się ;) ale okaże się, każdy ma inaczej, tak mi się wydaje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Esia to super że wszystko jest w porządku! Aniu mnie też męczy zgaga często. Pomagają migdały, przynajmniej mnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smieska1: tak przy naturanym porodzie. ja juz o tym kiedys czytalam w ksiazce o ciazy i porodzie wydanie amerykanskie i tam troszke o tym bylo ale bylam pewna ze tego u nas nie ma no i ze pewnie nie na moja kieszen, az tu nagle 2 dni temu w TVP2 w pytanie na sniadanie wlasnie taki pokazywali i połozna zachwalała. wiec pomyslalam ze moze sobie kupie. no i kupilam:)opowiem po porodzie jak i czy pomoglo w moim przypadku. link do strony podalam wczesniej jak ktoras by chciala sobie poczytac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzuszek fakt rosnie najbardziej w 7 i 8 mcu. Wiec kobitki smarujcie brzuszki bo rozstepy sie robia. Przy 1 dziecku nie mialam wogole na brzuchu tylko na piersiach, az tu nagle przy drugim nawet nie zauwazylam kiedy sie pojawily bo wyszly na dole brzucha a tego nie widac samemu, trzeba sie pozadnie nagimnastykowac z drugim lusterkiem zeby je dostrzec. Ale na szczescie wyzej nie mam w ogole wiec dwuczesciowy stroj jeszcze potem zaloze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smieska1
Esia niooo supe ze z malenstwem twoim wszystko w porzadku !!! koniczyna kochana to powiedz po porodzie czy faktycznie pomoglo ci to urzedzenie ;) ty naturalnie bedziesz rodzic ? ja jeszcze nie wiem mi siej utro 31 tydzien zaczyna, biore mnostwo tabletek na podtrzymanie ciazy moj gin powiedzial ze wszystkie leki mozna brac tylko do 37 tygodnia ciazy i powiedzial otwarcie ze potem na dniach moge sie spodziewac porodu bo tylko dlatego teraz nie rodze ze zazywam te leki wszystkie... mi moj gin nie powiedzial czy raczej bedzie cesarka czy porod naturalny ...to chyba zalezy od ulozenia dziecka nie ? a czytalam gdzies ze dziecko w 7 miesiacu juz przybiera powoli pozycje wyjsciowa do porodu...wiec sama nie wiem jaki mnie bedzie porod czekal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytałam o tym znieczuleniu, wydaje sie, ze to fajna rzecz! Ja dzisiaj leniuchuję:) Jutro wolne więc lenistwa będzie ciag dalszy. A i jutro mam wizytę u mojej gin:) Pokaże jej wyniki USG:) Miłego wieczoru!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny.chciałam was zapytać czy będąc w ciąży odczuwałyście coś w dzień misiączki? zmieniając tabelkę nie zmieniłam daty @ na grudzień i przypada ona 3 a nie 4. jeszcze jej nie ma, a zawsze mnie budziła. próbuję ją czarować żeby nie przyszła ;) temp mam 37 a chora nie jestem. strasznie bolą mnie piersi i choć nic nie robię jestem zlana potem. jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×