Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość limonka2+1

PAŹDZIERNIK 2009

Polecane posty

Hm....ale moze na allegro jest tzw. "podróbą". Ja chce kupic tam rzeczy za ponad 200zl i miec gratis dostawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K_Z_
Ooo takiej w kształcie C nie widziałam... Ta moja to jest taki prosty wąż - fajny jest, bo potem można na nim dzidzie kłaść - zobaczymy - ja się tylko boję czy to nie będzie taki "flak" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja mam właśnie taką z motherhood i jestem zadowolona, cena była dość wysoka ale potem można jej używać do karmienia no i poszewkę się ściąga i można prać. Ja juz nie mogłam spać bez kilku poduszek i kupiłam ja w smyku żeby nie czekac na przesyłkę ( u mnie poczta strasznie szwankuje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki! Widzę że kupujecie sobie fajne poduchy... mi jak na razie taką poduchę zastępuje mąż w łóżeczku :P życzę miłego dzionka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ja własnie wstałam bo wreszcie udalo mi się dobrze spać, postanowiłam wziąć sobie drugą kołdrę, taką cienką i śpimy z mężem pod dwoma, tzn. ja musze mieć dostep do obu końców kołdry, bo raz leżę na prawym boku raz na lewym i wkladam ta koldrę, pod brzuch i między nogi hehe no i sposób mam...a dzidziolka wczoraj wieczorem kopała jak szalona i mąż miał niesamowitą radośc z tego, bo cały czas trzymał rękę na brzuszku i mówił "no kopnij jeszcze raz tatusia" widac że go ladnie slucha (pewnie bedzie coreczką tatusia! ) Wracając do bdania prenatalnego, to miałyscie może badaną pępowinę? ?? lekarz na koncu zbadał pępowinkę i powiedział, że dobrze karmię maluszka, norma była od 120-160, ja miałam 150, ale nie wiem jaką nazwę ten pomiar nosi, bo na tej kartce z usg tez to nie widnieje. Nawet nie wiedzialam, że można sprawdzić coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, rzadko tutaj się wypowiadam ale codziennie sprawdzam co u was słychać :) Też już jestem po badaniach połówkowych i będzie Zuzia, wszystkie parametry w normie, waży 550 gram (23tc) Moim zmartwieniem jest łożysko - na ścianie tylnej centralnie przodujące, czyli czeka mnie cc jeśli nie podniesie się do góry oraz krótka szyjka tylko 2,2 cm zamknięta - więc leżę w dalszym ciągu. Pozdrawiam gorąco ps. postaram się częściej się udzielać bo mężulka całymi dniami nie ma i nie mam do kogo g...... otworzyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta24.10.09
Witam kochane. Wstałam przed chwila. Ostatnio nie mogę się obudzić śpię jak suseł. Jeszcze bym pokimała ale obowązki wzywaja;) Nawet ostatnio zauważyłam że pełen pecherz mnie nie budzi. Może przeszło bo już latałam co 5 min na siusiu. {Angela24}- gratulacje wielkie dla zdrowej córy;) {Renatinka}-gratuluje chłopaczka. Nic sie nie martw tymi pomiarami. Moja znajoma ostatnio przezyła 3 miesiace niepewnosci, płaczu,stresu i nerw a sie okazało ze wszystko ok. Na pierwszym usg wyszło jej ze ma dzidzia za dużą przezierność karkową co wskazuje na zespół Downa. Zrobiła badania krwi(specjalne nie wiem jak sie to nazywa) i się potwierdziło ze jest coś nie tak z 21chromosomem. Wiec pognała na amniopunkcję(pobieranie wód) i czekała 2 tyg na wyniki. Wkońcu okazało się ze jest wszystko ok i ma duzego synka. I wierzyć pomiarom. A ile stresu przeżyła ona i dzidzia:( Wiec głowa do góry:) {Rumianella}-gratuluje córy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tymczasem1972
Chyba nie ma takich wyników badań prenatalnych, które dawałyby gwarancję 100% pewności, ze wszystko jest ok. lub, że jest coś nie tak z dzieckiem. Wczoraj przyglądałam się wynikom mojego dziecka i zaniepokoiło mnie, że ma mniejszą główkę w stosunku do swojego wieku- właściwie mieścił się w dolnej granicy. Za to kość udowa znacznie dłuższa. Reszta w normie. Potem wytłumaczyłam sobie, że przecież dzieci są różne najwyżej urodzi się taki długi szczypiorek z małą głową i długimi nogami jak to miało miejsce 10 lat temu :-) Oczywiście, te moje zmartwienia są niczym w stosunku do niepokojów, które przeżywają niektóre osoby jak np. znajoma Marty. A czy wiecie, że najmłodszy wcześniak, który przeżył urodził się w 22 tc? Dotychczas mówiło się, ze dzieci z masą urodzeniowa powyżej 500g mają szanse na przeżycie, teraz medycyna pomaga przeżyć nawet 300g maluchom. niestety ciągle jeszcze lekarze mówią o 28 tygodniu jako granicy, kiedy szanse na przeżycie wcześniaka znacznie wzrastają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki! Ja na nogach juz od 8,bo czas w koncu zaczac sie solidnie przygotowywac do magisterki. Ale tez moglabym spac i spac :) Marta--> wygladasz slicznie! Pisz z nami, przynajmniej zawsze to jakas rozrywka :) Bo dziewczyny tutaj sa naprawde super!! Zzylam sie z Wami wszystkimi i czuje,jakbym naprawde was znala :) A tak sobie wczoraj jeszcze myslalam o tych moich wynikach. Czy ktorejkolwiek z Was lekarz sprawdzal parametry LV (szerokosci komor mozgowych)? Lekarka sprawdzala to na 2D, wiec powinnysmy miec to wszystkie, tak jak obwod glowki,czy dlugosc kosci udowej. Bo cos mi wyglada na to,ze zadna z Was tego nie ma..... Wiec tylko jeden lekarz w Polsce sprawdza to? Skoro mogloby to wskazywac na wodoglowie, to chyba sprawdzalby to kazdy i byloby to jednym z wazniejszych pomiarow, takim jak np przeziernosc karkowac,prawda? Co o tym myslicie? No i sprawdzcie,czy nie macie tego w swoich wynikach :) Dzieki kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam sprawdzany mózg, ale nie wiem czy to był ten pomiar, wiem że lekarz mierzył czy półkoule są tak samo rozmieszczone..nie powiem Ci dokładnie czy to to samo badanie co Twoje, ale nikt mi nie napisal czy miał badaną tą pępowinę? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a no i na tej karcie mam wpisane tylko te podstawowe pomiary...resztę nam już mówił ustnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renatinka, mi nikt nie sprawdzał tego parametru. Ale... Poniewaz ja jestem taka troche panikara, wiec w nastepny czwartek, 25 czerwca jadę dla samej siebie do specjalisty - jednego z najlepszych Polsce, doktoro typowo od czytania usg i róznych wad. Po znajomosci wkręciła mnie do niego koleżanka. On pracuje w klinice we Wrocławiu i zajmuje sie najcięższymi przpadkami i ma swoich studentów. Wiec żal nie skorzytsac. Fakt że wisyta 300zł za 4d, ale jade. No i juz sobie zapisałam, zeby sie go zapytać o te twoje parametry. Spisałam to co ty napisałaś wczesniej na forum. Ja jade do niego dla dodatkowej pewności, że wszytsko jest ok. Ale od razu zapytam o ten nieszczęsny parametr LV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do pępowiny, to mi sprawdzali wczoraj czy jest trójdzielna i sprawdzali takimi kontrastowymi kolorami przepływ płynów i krwii przez pępowinę i lekarka służbistka powiedziała tylko, że wszytsko jest w normie. O mózgu powiedziała, że go dładnie obejrzała i obie półkule są w porządku, cały mózg rozwija sie prawidlowo. Cos tam mierzyła, ale skrótu LV nie mam na opisie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wlasnie patrzę na tą moją kartę i tam jest napisane co jest badane: jest np. mózgowie-komory, sploty naczyniowkowe, tylny dół czaszki, móżdżek czaszka- ciągłośc, kształt. i tak po kolei rózne narządy mam wypisane, a pomiary to: FHR,BDC,HC,AC,FL,AFI tyle chyba Renatinka- co do pępowiny to miałam to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o przepraszam miało być Rumianella a nie renatinka Dzięki Rumianella za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie też nie ma takiego parametru, a o pępowinie tylko powiedział ze trójdzielna i też było w 3 kolorach pokazane na monitorze, AFI 120 mm ale nie wiem jakie sa granice norm dla wód płodowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was Sloneczka:-) Dzisiaj totalne lenistwo;-) Spałam, czytałam a przed chwila wrocilam ze spaceru.Teraz popijam Inke, a dzidzia mnie kopie, bo jej chyba niewygodnie;-)Jeszcze musi chwile wytrzymac. Dziewczyny, nie przejmujcie sie, zobaczycie, bedzie wszystko dooooooobrze:-) Ja w to wierze:-) Moje cycuchy oszałaly i za kazdym razem,kiedy poruszy sie dzidzia, wypływa z nich mleczko;-)Taka \"próba mikrofonu\";-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak czytam i czytam i jestem coraz bardziej przerażona przed jutrzejszym 4d ale kurcze przeciez musi być dobrze no nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lubila - musi być dobrze :) Dagar - jestem w szoku, że już może coś lecieć :) u mnie nic takiego się nie dzieje laski, czy dziewczyna która założyła ten wątek jeszcze się tu udziela? czy nie? lista październikówek jest długa, ale zauważyłam, że przewijają się tylko najwytrwalsze w pisaniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja się nie moge doczekac, jak będziemy w październiku wyliczać... ze dagar zniknela, ze renatinka, czyli pewnie w szpitalu i urodziły, a reszta będzie panikowac, kiedy one zaczna rodzic, ze przeciez ta miała termin wczesniej a nie urodziła, ta póxniej, a juz w szpitalu. Wtedy to będa nerwy;))) ale jakim wspaniałym finałem zakończone. Ciekawe ile z nas wytrwa tu do porodu. I po porodzie prosze meldowac co i jsk sie urodziło. Juz teraz to zastrzegam!!! ;))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rumianella, do porodu to kazda wytrwa, nie mozna sie juz wycofac;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×