Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Fua

kwiecień 2010

Polecane posty

Gość pola4000
ehhh... no to widzę że już sporo pozałatwialas.Mnie niestety blokuja studia dzienne,także to,co jeszcze mi zostało pozałatwiam w lutym w przerwie międzysemestralnej.. Ogólnie to juz mi śni śię po nocach to wszystko:) A najczęściej jest to koszmar w którym wszyscy na mnie czekają,a ja eszcze nie zdążyłam się wyszykować...finalnie ślub się nie odbywa...:):):) Teraz jestem na etapie zamawiania zaproszeń,aby w styczniu już wszystkim powysyłać i porozdawać.Nie będę wydziwiać-biorę takie za1.15 z allegro,ale moim zdaniem są ślicznie i nie przesadzone. no to pozdrawiam!Trzymajcie się kwietniówki!!!! ..Od dziś(znowu)ostra dieta,hehehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystkiego naj w nowym 2010 roku !!! :* muuaaaaaa dziewczynki mamy wódeczke i napoje obraczki oddane do powiekszenia/zmniejszenia i grawerowania zalawtwiony nowy fotograf załatwiony nowy świadek potwierdzona orkiestra potwierdzony kamerzysta potwierdzona sala potwierdzony fryzjer zamowiona fryzjerka dla mam i babć zamówiona kosmetyczka dla mnie, mam i babć zrobione rozeznanie w USC zakupione materialy na zaproszenia/winietki/zawieszki w nastepnym tyg robie zaproszenia i wysylam 2 za granice :) witaj wiwewiorkakasia :) pozdrawiam polę, agę, kwietniowke, maande, tequile, agar !!! p.s.lista wylacznie w sklepie, mlodsi goscie zadeklarowali gotowke, starszyzna woli prezenty wiec internet odpada :) bedziemy sie bardzo cieszyc z poscieli reczniczkow garnkow itp bo ni cnie mamy :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga_86 zaproszenia babka ma mi wysłać dopiero w poniedzialek, więc koło środy powinny być u mnie. Mam nadzieję, że nie są zacienkie-czytałam ich komentarze na allegro i wydają się spoko drukarnia. Kontakt z nimi rewelacyjni-co do jakości to dowiem się jak już będę miała je w łapce :). Wiewiorakasia a gdzie robisz wesele, bo wiesz ja tez na podlasiu robie :). Dziewczynki ja taka przejedzona i przepita po tych swietach i sylwku jestem, że jeszcze do siebie dochodzę. Dziś zaczełam się bać o to, że pogoda nie będzie fajna na wesele-pewnie dlatego, że tyle śniegu za oknem a ja myśle, że co bedzie jak nie rozmarznie. Wiem świruje i chyba z zimna moje szare komórki zwariowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caca
Witam, jestem konsultantką ślubną i organizowałam wielokrotnie wesela wiosenne, w tym roku także - 17 kwietnia. Polecam tą porę roku :) Zapraszam na naszego boga gdzie możecie dowiedzieć się więcej: blog.perfectmoments.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczynki już w nowym roku:-) Oby Nam wszystko wyszło jak zaplanowałyśmy! My wybawiliśmy się na sylwestra średnio, sala super ale orkiestra była beznadziejna i o 4ej skończyli! Nawet nie umieli udawać, że nie graja na zywo, koles caly czas w te same klawisze walił. Ale zmieścilo sie 270 osob, wiec nasze 170 na bank!! Wiemy też gdzie orkiestry nie umieszczać razem ze sprzetem, żeby cokolwiek zrozumiec z tego co spiewaja. Poza tym dekoracja super byla zrobiona i wiem juz, ze trzeba tam bardzo niewiele:-) więc damy radę! Trochę mnie zmartwiło, że na podłodze pojawiła się woda:-( Ale moze to od ilości osob w jednym miejscu, a na otwieranie okien za zimno bylo... Byliśmy dziś u fotografa i no bez rewelacji. Niby ma super albumik, ze zdjecia sa drukowane na stronach, ale chyba mi bardziej tradycyjne odpowiadają. I tam jest tylko 15 kartek z nami przeważnie.. Mam na oku jeszcze dwóch, jeden to ten : http://jaro-w.blogspot.com/search/label/Ślubne Jak macie chwile to dajcie znać co o tym myślicie, uwagi wspomagające wybór cenne!! Będę też dzwonić do jeszcze jednego kamerzysty, niestety cenowo wszędzie podobnie- min.1200.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaaaaaa zapomniałam napisac, ze w Sylwetra zrobiłam sobie próbna fryzure- no i lipa jak nic. Pokazałam zdjęcia i wytlumaczyłam, a babka swoje! Natapirowala mi, i w koncu miałam jeden wielki kokon na glowie. Na sylwestra jeszcze uszlo, ale na slub nie bardzo:-( A do tego wlosy od lakieru mialam tak zmatowione, jakbym nie wiem jak zniszczone miala!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maanda ja mam przezycia z fotografami za soba i jedna rada - poogladaj zdjecia kolezanek i znajomych ze swoich slubow i plenerow - to najlepsza metoda :) tak samo z fryzjerka :) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! wiecie, ze juz tylko... 3 miesiace?! az mnie brzuch boli ze stresu :O pokomplikowala nam sie sprawa z obraczkami - i teraz w sumie nie wiadomo, na czym stoimy. bo juz-juz chcielicmy sie zdecydowac na chwalone breuningi za kupe pieniedzy, znalezlismy - jak nam sie wydawalo - sklep, gdzie sprzedaja je duzo taniej i... okazalo sie, ze cennik obejmuje 1 sztuke, a nie pare obraczek 😭 wiec na razie nie mamy nic. za to zalatwilam w koncu sprawe butow moich. kupilam z rylko, takie: http://28dni.pl/pictures/402861.jpg obcasik maja, jak widac, niewielki, co mnie bardzo cieszy, bo sie w nich nie powinnam umeczyc. no i sa zapinane na pasek, czyli mi ne zjada z nogi :) nie jest to moze jakis wymarzony fason, ale mysle, ze sie da przejsc. no i zalezalo mi na tym, zeby bylo normalne skorzane, a nie np. atlasowe czy co gorsza ze sztucznej skory - estetycznie nie mam nic przeciwko, ale moje stopy po prostu sie na takie rzeczy nie zgadzaja :( 🌻 wiewiorakasia, witaj :) duzo masz juz spraw zalatwionych, wow. a link do sukni, he? :P ja to zawsze sie domagam wszelkich linkow ;) jesli chodzi o podziekowania dla rodzicow, to my nie chcemy robic ich w trakcie wesela, tylko przed slubem, w domu im podziekowac. i lanujemy w podziekowaniu zasponsorowac im wyjazd do wypasionego hotelu ze spa na 3-4 dni. sami w podroz poslubna nie jedziemy, bo nam szkoda pieniedzy, ale rodzicom sie nalezy wypoczynek po tym wszystkim ;) a znajac ich, to sami na siebie nie wydadza tyle pieniedzy, wiec trzeba ich troche "zmusic" ;) 🌻 pola4000, jakie zaproszonka? ja robie sama i musze powiedziec, ze nad projektem samym sie strasznie zmeczylam :D a co dopiero wykonac 50 sztuk tego talatajstwa :) ale sama chcialam... myslalam, ze cos przyoszczedzimy i... ujme to tak - dupa. 🌻 blankini, ale polecialas :) zazdroszcze. u nas chwilowy przestoj we wszystkim, mam wrazenie. moj przyszly dostaje juz tzw. kota od gadek o obraczkach, fotografach i tak dalej. oczywiscie glownie przez finanse - gdyby nie kasa, to bym sama wszystko zalatwila, podjela decyzje (moj m. mowi, ze jemu wszystko jedno, najwazniejsze, zebym ja byla zadowolona) i by bylo oki. ale niestety, przed nami najprawdopodobniej gigantyczny kredyt na mieszkanie i... gdzie w tym wszystkim obraczki za 3 tys i fotograf za 5 tys? 😭 biznes slubny...ech... jesli chodzi o prezenty to my akurat mieszkamy razem prawie 3 lata, wiec troche sie juz tego nazbieralo - nie potrzebujemy wielu rzeczy, mam nadzieje, ze goscie beda laskawi i nie zaszaleja ;) blankuś, koniecznie pokaz fotke zaproszen, jak juz zrobisz :) ciekawa jestem, jaki wzor wybralas. 🌻 agar, ja w ogole sie pogoda nie przejmuje. bedzie slonce - cudownie. bedzie deszcz? przynajmniej goscie nie beda sie rozlazic po rozleglym terenie zielonym przy osrodku, gdzie robimy wesele ;) zawsze jakis pozytyw sie znajdzie. mam tylko nadzieje, ze nie bedzie az tak zimno, ze bede miala czerwony nochal ;) 🌻 maanda, fajnie, ze mialas okazje przetestowac sale. ja ide na zywiol kompletnie :D woda na podlodze to troche szok... ale jesli u was bedzie o 1/3 mniej gosci to pewnie tego unikniecie. swoja droga, strasznie duze wesele planujecie :) a wlasnie, dziewczyny, ilu gosci prosicie? my ok 100. aha, maandziu, mnie osobiscie sie ten jaro nie podoba - tzn. jego fotki. ale ja w ogole mam w tym wzgledzie bardzo wysokie oczekiwania, wiec mozna na mnie nie zwracac uwagi ;) fryzure probna i makijaz bede robic w ferie - ucze dzieciaki, wiec bee miala akura wolne, zebo pojechac do rodzicow i pozalatwiac te sprawy. usciski noworoczne!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga_86
Agar jak będziesz miała zaproszenia daj znać jak wyszły. My pod koniec stycznia chcemy je zamówić. Maanda jak dla mnie fotograf w porządku! Bardzo ładne zdjęcia! A my teraz zaczynamy polowanie na księdza :) Bo jak Wam już pisałam, ksiądz zapowiedział, że mamy się stawić dopiero 3 miesiące wcześniej. I teraz problem tkwi w tym, że w styczniu jest codziennie kolęda!! Niedawno wróciłam z kościoła, liczyłam na to, że pogadam z księdzem po mszy, a akurat mszę miał wikary....Teraz to już tylko liczę na moją teściową, która ma jutro jakieś spotkanie z proboszczem i mam nadzieję, że nas jakoś umówi. Bo nie uśmiecha mi się chodzić codziennie do kościoła na 19, oczekiwać proboszcza, a potem liczyć na jego dobrą wolę czy nas przyjmie tak późno czy nie... :/ Ach.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tequila- do zaproszenia ok 180 os mamy duze rodziny,znajomych jest ok 30. Ale wiem na pewno ze nie wszyscy przyjada i mysle ze w 150 sie zmiescimy. Dlatego mielismy tak duzy problem z sala, bo w restauracjach mieli koszmarnie drogo. Co do finansow to tez staramy sie oszczedzac gdzie sie da! tzn madrze, tam gdzie warto np. dekoracje sali robimy sami. Mysle ze w 35 tys sie zmiescimy ze wszystkim. Jako ekonomistka zrobilam sobie biznes plan i wyszlo cos kolo 31, ale wiadomo, ze czasami cos jest na plus a cos na minus... Fajnie, że fotograf sie podoba:-) Na razie obstawiam jego. Zobaczymy co nam pokaze w poniedzialeki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Panny Młode! Już niedługo Nasz Dzień;) Mamy wesele na ok 50 osób. W niedzielę zamówiliśmy organistę. Kolejny fachowiec z głowy;) Teraz popracuję sama bo mój M wyjechał:( Cóż mogę sama zrobić-wybrać zaproszenia-bo jemu to wsio ryba;)( w sumie już wybrane, ale porozglądam się dla zasady), zamówić fryzjerkę konkretnie i kosmetyczkę, umówić się z krawcową i kupić bieliznę ślubną - dla mnie horror. Na styczeń zostanie nam USC, obiegnięcie parafii i pozbieranie zaświadczeń i poradnia...grrrr.Ale niedługo mam kolęde w domu, więc przeegzaminuję księdza co i jak;P Pozdrawiam i SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!!raz jeszcze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pannny moje młode :P :) tequila nie mieli takich bucików z wstawką w kolorze srebra/bieli/szarosci? ten model jest bardzo fajny i oczywiscie obcasik ok :) dawaj :P fotkę zaproszeń :) :) zaproszenia, winietki na stół i zawieszki na alkohole wyniosą mnie dokładnie 350 złotych.nie wiem czy to malo czy duzo za 110 zaproszen, wiem natomiast ze za prostsze zaplacilabym jakies 4,00 za sztuke, a gdzie jeszcze reszta? na kwiaty do kosciola przeznaczylam 600 złotych, w "znajomej" kwiaciarni za identyczny wystrój chcieli 1100........... ja za 600 bede miala własny tiul, okrycia krzeseł (dam je parafii w prezencie). Tesciowa z mamą pojada z emna w piatek rano na giełde po kwiaty, przyozdobia kosciol w piatek wieczorkiem kiedy bede na paznokciach takze lajjjjjjjcik :) a wy ile placicie za kwiatki kochane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki :). U mnie już troszkę do przodu- kurs załatwił ksiądz po znajomości, więc nie musimy chodzić na niego i zaprzątać sobie tym głowy. Za kościół i obrączki płaci Pan Młody w moich stronach, więc ja się sobie tym kompletnie głowy nie zawracam. Powiedzcie mi dziewczynki a jakie robicie zabiegi u kosmetyczki przed weselem??? Bo ja to zapewne makijaż, z tydzień przed jakiś wosk, stopy sobie ładnie zrobię i paznokcie u rąk, ale nie wiem czy zdecyduję się na akryl, bo troszkę szkoda mi paznokci i to chyba wszystko co planuję-no i oczywiście fryzjer. I jakoś tak mi w sumie mało wyszło tych zabiegów, bo jako Panna Młoda to chyba powinnam zaszaleć i więcej zaplanować. Czytałam gdzieś ostatnio, że w bukiecie PM nie może być ani róż ani kolorów - czerwień i róż. My za kamerzystę i fotografa płacimy do 1700zł, ale tylko dlatego, że to prawie rodzinka, wesele mamy na jakieś 160-170 os liczymy na to, że przyjdzie jakieś 140-150os. Dziewczynki a czym do ślubu jedziecie, bo mi to się zawsze marzyło takie stare autko, ale niestety stwierdziliśmy, że wydanie kolejnych 2 tys na wynajem byłby głupotą, więc bierzemy auto od teściowej. Aha i jeszcze jedno-czy jedziecie samochodem razem ze świadkami, czy świadkowie jadą za Wami drugim??? Bo my wpadliśmy na pomysł, aby jechać sami, ale czy to nie będzie dziwnie wyglądać???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga_86
Co do kwiatów, to nie wierzę w takie przesądy. Ostatnio byłam na ślubach i panny młode miały same bukiety z róż, nawet różowych:) My mamy ślub na 130 osób, fotogarf i kamerzysta - jedna spółka - biorą 2600 zł razem z albumem w formie książki, gdzie wchodzi 100 zdjęć. Też mi się marzyło stare auto, ale szkoda wydawać tyle pieniędzy. Ostatnio u nas modne są auta nowoczesne. My jedziemy do ślubu nowym nabytkiem mego taty - Oplem Insignią:) Razem z nami pojadą świadkowie. Nie sądzę, aby to że świadkowie pojadą osobno dziwnie wyglądało - zawsze to jakaś nowość:) Nas ogólnie przekonywano, abyśmy z kościoła do sali szli pieszo, bo nie mamy daleko:) Ostatnio też wuja zaproponował, że załatwi nam przed autem ślubnych kilku kumpli - harleyowców, aby było coś oryginalnego.:) Ale się okaże co z tego wyjdzie! Przed chwilą rozmawiałam z teściową, która była na spotkaniu z proboszczem, a ten powiedział, że on w styczniu nie przyjmuje bo ma kolędę i mamy przyjść w lutym!!! Twierdzi, że nie mamy się stresować, nie ma żadnych par na kwiecień i że zdążymy!! Tylko, że w tej chwili mogę zapomnieć o zaproszeniach, które chceiliśmy w styczniu zamówić.... Najbardziej boję się, że jakaś para "wpadkowa" wyprzedzi nas i będzie u księdza pierwsza i będzie problem z godziną.... Dosłownie - brak słów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my jedziemy swoim autkiem, stwierdziliśmy, że bez sensu wydać nam 800 zl za dojechanie do sali. Mamy audi a6, wiec zle nie jest. co do kwiatow i wystroju kosciola to ponoc jakas babeczka tu robi, wiec sie pozniej nad tym zastanowie. fryzjerke juz mam nagrana, tylko musze na probna isc i zobaczyc czy mi odpowiada, po poprzedniej porazce. za zaproszenia zaplacilismy ok 130 zl. zawieszek na alkohol nie robimy, a winietki jakos pozniej bede robic, jak bede miala liste gosci. o zabiegach pisalam juz wczesniej:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pola4000
tequila- zaproszonka skromne ale śliczne.nie lubię przesady i tych dzinnych w stawek typu"gdy zzabiją dzwony spotkamy się moi mili bowiem....."hehe. projekty są już zaakceptowane i w czwartek powinnam mieć już je w rękach:):) widzę że większość z Was będzie mieć niezłe weselicha:)moje max na 60 osób,ale mamy fajna niezadużą sale więc będzie tłumnie:) ja zastanawiam się jeszcze tylko nad kamerzystą... zależy nam bardzoej na zdjęciach,więc fotografa mamy profesjonalnego,ale kamerzystę weźmiemy chyba kolegę narzeczonego:)-taki nie poskładany filmik też może być ciekawy i..śmieszny:):) powiedźcie mi dziwczynki ile się czeka na obrączki mniej więcej??bo ja bede w lutym zamawiać i się zastanawiam czy zdążę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga_86
My zamówiliśmy 5 grudnia i jeszcze nie mamy. Wstępnie jubiler mówił o połowie stycznia, ale jak już będą to zadzwoni. Jeżeli zamówisz na początku lutego, to na pewno będą na czas. Gorzej pod koniec, tym bardziej gdyby okazało się że coś nie pasuje. Szwagier odebral obrączki i jego była za mała...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fotograf małopolska śląsk
U mnie coś jeszcze by się znalazło wolnego na kwietnia 2010roku. Zapraszam www.bednarczyk.org.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia0706
Witam!! dawno mnie tu nie było i widzę Wielkie zmiany nastały u was Dziewczynki:D Wszystko poleciało do przodu! U mnie w sumie też troszkę więcej załatwione Suknia już wisi w Domku garnitur też także , to już z głowy w sumie oprócz obrączek to zastały same "drobiazgi" typu cukiernik, nauki, napoje,fryzurka i ogólny piękny wygląd, i chyba to tyle, ale najgorzej to te obrączki wybrać mi podobają się z białym złotem a M. tradycyjne złote:( musimy coś ustalić bo codziennie temat poruszany kończy się.... sprzeczką malutką:P Aaaaaaaaaa i najważniejsze ostatnio dowiedziałam się, że mój sąsiad z góry(piętro wyżej) bierze ślub w ten sam dzień w tym samym kościele godzinkę później !!!???? :/ Po prostu delikatnie mówiąc "zdenerwował" mnie, a i jeszcze jego narzeczona ma jakieś specjalne życzenia co do dekoracji kościoła!!! Masakra mój M mówi że zupełnie nie powinnam saobie ty głowy zaprzątać ale mnie szczela!! nie wiem czy jestem dziwna, jak wy byście do tego podeszły??? Już to wszystko daje mi się we znaki uhhhhh. Pozdrawiam was Kwietnióweczki musimy być dzielne:D:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość foto_adam
mogę polecić bardzo tanie usługi foto, jeśli ktoś jest zainteresowany proszę o maila...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość foto_adam
mogę polecić bardzo tanie usługi foto, jeśli ktoś jest zainteresowany proszę o maila...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sobie musze zrobic porzadek, bo mi sie zaczyna mylic :D uwaga, tabelka :D chetnie dodalabym do tej tabeli inne dzialy, jak np. co juz mamy albo cos w tym stylu. :D bo ja straszna gapa jestem i mi ucieka wszystko. uzupelnicie? nick____dzien___l.gosci Fua__________10___ kwietniówka__10__50 pola4000______10__60 maanda_______10__180 wiewiorakasia_10__ bieedronaa____17__ tequila________17__100 kwietniowa PM_17__ asia0706_______17__ blankini________24__ Aga_86_________24__130 agar3166_______24__170 ps. dzis przyszla moja slubna bielizna. pasuje :D ale sie ciesze!!! szok!!! majteczki zamowilam troche za duze - normalnie nosze 36, zamowilam 38 :D nie wiem, co mi do glowy strzelilo :D ale spadac nie spadaja ;) takze wstrzymam sie z odsylaniem. niebawem druga miara sukni. chyba bedzie dobrze... najwazniejsze, ze nam sie z M. jakos rozmilowalo na nowo, tak nam serduszka w oczach kraza, ze az milo. :) sciskam panienki mlode! pps. a robicie wieczor panienski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pola4000
Ja Wam powiem ze wogle się nie przejmuję kościołem:) Bedziemy mieli w starym,malutkim ,uroczym i drewnianym,więc wystarczy że ksiądz wyciągnie swój czerwony dywan i już będze ślicznie. zastanawiam się czy wogle kwiaty do wystroju kupować.. przecież niecały tydzień wcześniej jest wielkanoc i kwiatów będzie tam mnóstwo. nie przejmuj się ta sąsiadką.Jej napewno też zależy na tym,aby ładnie wszystko wygladało:):) a w razie co jak już się tak uprze to niech sama sobie stroi-a Ty przynajmneij zaoszczędzisz kasę i -co najważniejsze czas w przeddzień ślubu:):) czy u was też jest ta tradycja bicia szkła pod drzwiami w przeddzień??? bo u mnie tak.. i boję sie że do 1.00 będę musiała to sprzątać ze schodów..a potem wory pod oczami ,bo ja śpioch straszny jestem,hehhehe BUZKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pola4000
nie wiem jakie "U" słowo mnóstwo ;p także sorry za błąd w razie co:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga_86
Pola z jakiego regionu Polski jesteś? bo ja z Wielkopolski i u nas tradycyjne "bicie" szkła czyli po prostu POLTER jest bardzo modne i powszechne! Przy czym w moich stronach odchodzi się od poltra dzień przed ślubem, a robi się tydzień wcześniej. pochodzę z 3 - tysięcznej miejscowości gdzie wiadomości szybko się rozchodzą i tak już większość osób - znajomi, rodzina, sąsiedzi, znajomi z pracy wiedzą już że poltra mamy 17 kwietnia. Myślę, że to jest najlepsze rozwiązanie, aby nie zrobić ze ślubu 3 - dniowego maratonu:polter, wesele, poprawiny:) Kiedyś polter wyglądał tak, że goście tłukli butelki, a młodzi za to lali wódkę. Teraz robi się imprezę na dworze! My już na poltra kupiliśmy 50 butelek wódki, chcemy zamówić duże namioty, wypożyczymy stoły i krzesła na ok. 100 osób no i przygotuje się jakieś zakąski, salatki, kielbasy. Oczywiście nie zabraknie także muzyki! także nie wyobrażam sobie zrobienia poltra dzień przed ślubem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga tez jestem z wielkopolski, ale pierwsze slysze!! podpisalismy umowe z fotografem:-))) niestety dzis bylismy pierwszy raz na naukach, i koles idac nam otworzyc drzwi wpadl na krate i musial do lekarza jechac. takze przechlapane na kazdej linii!!! nastepne spotkanie za tydzien w pon... dostalismy tylko ksiazeczke do poczytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga_86
To dziwne... Mam rodzinę rozsianą po całej Wielkopolsce i każdy wie co to jest polter! Chyba, że w większych miastach o tym zwyczaju się zapomniało bo myślę, że ta tradycja lepiej się rozwija na wsi i w małych miastach gdzie społeczność lokalna jest bardziej zżyta. Bo na pewno w blokach urządzenie takiej imprezy jest raczej niewykonalne. Osobiście w zeszłym roku uczestniczyłam w dwóch takich poltrach na ponad 100 osób i wybawiłam się za wszystkie czasy!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia0706
Paola wiesz że nie wpadłam na to że to ona może kościół przystroić! dzięki za podpowiedź i na pewno jak nie będziemy się zgadzały w kwesti dekoracji to powiem jej żeby sama to pociągnęła:) :P tequlia pokazałam mojemu M. te obrączki i podobaja nam się będziemy coś kombinować na ich podobieństwo dzięki za radę:* Aga wiesz co ja ostatnio byłam na ploterze i powiem ci że masakra u nas nie ma takiego zwyczaju (pomorze) i w ogóle po raz pierwszy słyszałam ze takowa tradycja gdziekolwiek istnieję, ale zabawa....mega:D prawie cała wioska się napatoczyła znajomi na tego poltera 100 buteleczek wylali, szok! impreza pod dużymi namiotami, gril, muzyczka tak jak ty planujesz i co najlepsze odbywało się to dzień przed ślubem:D ja osobiście ich podziwiałam! a co do szkła to pożyczyli duża przyczepę w której postawili kamień i tam prosili rozbijać butelki nie mieli chociaż bałaganu na drugi dzień:D pomysłowe i sprawdziło się! Super tradycja u nas to tylko kawalerskie i panieńskie obchodzimy, ale takiej mocy przy tym nie ma:D:P Buziaczki i dobrej nocki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia0706
nick____dzien___l.gosci Fua__________10___ kwietniówka__10__50 pola4000______10__60 maanda_______10__180 wiewiorakasia_10__ bieedronaa____17__ tequila________17__100 kwietniowa PM_17__ asia0706_______17_100 blankini________24__ Aga_86_________24__130 agar3166_______24__170 L. gości dopisałam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×