Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

greta78

----LISTOPAD 2009----

Polecane posty

czesc🌼 :) Hanka--> magiczne 10 dni....;) Podobno na tym etapie mozna zaobserwowac przyszly temperament dziecka, wiec jesli Malgosia jest spokojna, znaczy anioł bedzie i będziecie odpoczywac czesto;) Ja mam 9...ulala... Gawit---> trzymamy kciuki bardzo mocno ...za pozostałe rodzące także :) U mnie Mały szaleje...czuje go wszędzie, więc widocznie ma mało miejsca. Wieczorem odczuwałam nacisk na dół spojenia....i ukłucia, poza tym nadal się pręży i to często :) więc Kacper wrodzi sie do mnie i pewnie z dupką na miejscu nie usiadzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć laseczki!!! No naprawdę działo się tu wczoraj wieczorkiem. Trzymamy kciuki za gawit, theKasię, mychę i agusieradom. Będą kolejne mamusie dzisiaj. Kurcze ale im zazdroszczę. U mnie noc kiepska. Trochę pobolewał mnie brzuszek tak okresowo, spojenie się odezwało i mały się do tego tak prężył, że nie mogłam sobie wygodnej pozycji znaleźć. Ciągle wstawałam do ubikacji i takim o to sposobem do d... dzisiaj jestem a w planach mam robienie śledzików. No nic jak dawno kawy nie piłam, tak dzisiaj sobie zaserwuję. Agulinia daj znać jak bułeczki wyszły i jak dobre czekam na przepis koniecznie. Spacja ja dostałam te dwa pampersy ale też bardzo długo to trwało. Ponad miesiąc na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no toscie mnie dobily z samego ranca;) ze maluszek jaki ma temperament w brzuniu to taki bedzie jak wyjdzie bo to by w moim przypadku znaczylo ze bede balowala od 20 do 23 z moim Misiem, bo wtedy to az mnie wszystko boli tak szaleje w brzuszku. no ale coz najwyzej bedziemy na biezaco z seansami nocnymi w tv. a ja znowu dzis a moja corcia do lekarza, miala antybiotyk, brala go 10 dni bo byla angina, to minelo, siedziala 2 tyg w domu zeby sie dobrze wykurowac. i ledwo sie to skonczylo cos jej siadlo na krtan i kaszle i tak chrzaka jakby jej cos caly czas gardlo draznilo. normalnie mam juz dosc, non stop ma problemy z gardlem, i to nic ze staramy sie ja uodparniac, nic to nie daje. :( a nasze dziewczynki sie juz pewnie porozpakowywaly z dwupakow:)czego im z calego serca zycze:) to tu dzisiaj widze ruch w interesie bedzie, jedynie pare sierotek zostanie na strazy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"jedynie pare sierotek zostanie na strazy " Właśnie tak się czuję 😭 ! Pisałyscie o zazdrosci niegroznej dla obecnych Mamus...ja tez takowa odczuwam. Moze pragnienie przytulenia nie jest tu dominujacym uczuciem(choc bardzo silnym), ale przede wszystkim chcialabym juz uslyszec, ze z Malym wszystko w porzadku, jest caly i zdrowy i bedzie rosl jak paczek w masle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :))) ja jeszcze w 2 w 1 :) ogólnie już mi ciężko w takim sensie że nie mogę się doczekać i też zazdroszczę obecnym mamusiom :)))) Ja wczoraj miałam dzień pełny wrażeń, chyba zapomniałam że ja w 9 miesiącu jestem i przeholowałam, a wieczorem takie zmęczenie mnie dopadło i ból spojenia i pleców i wszystkiego, że aż mi łzy leciały. Ale dziś już lepiej :) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka brzuchatki. Ja mam dzisiaj nawet dobrą noc za sobą, gdyby nie to, że przed 6 złapał mnie straszny ból :/ Ból miesiączkowy połączony z bólem pleców :( Nie wiedziałam co się dzieje, już się bałam, że to już :/ Ale na szczęście poleżałam i usnęłam, a teraz jak wstałam co nadal czuję jakiś dyskomfortowy lekki ból miesiączkowy :/ thakasia trzymamy kciuki i czekamy na info :) Do tych sierotek to pewnie ja się też zaliczę :/ Uparłam się na poród SN to teraz będę tak łazić do końca :/ Pocieszam się, że Marcelinka jest duża to może wyjdzie wg terminu USG, bo ja będę miała czekać na termin z OM albo przenosić tfu tfu czyli do początku grudnia to się chyba załamę :( Ja uciekam wykorzystać fakt, że mąż jest w domu i nakłonić go do umycia okien, a potem poprzestawiamy troszkę mebelki w salonie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczęta :) Wpadłam tylko na chwilkę zdać relację. Właśnie wróciłam od mojej gin i wkrótce się rozpakuję :) Może nawet dzis :) Rozwarcie na dwa/trzy palce, główka bardzo nisko, czop odłazi a szyjka w stanie przedporodowym - bardzo miękka i pulchna :) Dostałam już skierowanie do porodu. A podobno dziś dobry dzień do rodzenia. Cztery pacjentki mojej gin pojechały z rana na porodówkę :) Trzymam kciuki za rodzące. Wpadnę później ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczynki Thekasia 🌻 Agusiaradom 🌻 Mycha881 🌻 Gawit 🌻 CZEKAMY NA POZYTYWNE WIADOMOŚCI :) Alex - Ty chyba niepotrzebnie nastawiłaś się na rychły poród, termin masz dopiero na koniec listopada, więc spokojnie :) I tak pewnie urodzisz przed terminem - bo z tego co piszesz to skurcze przepowiadające masz, więc tylko należy się cieszyć, że macica pracuje :) Ja wiele nie napiszę bo mam dziś jakiś kiepski humor, jakiś dołek się przyplątał w połączeniu z lenistwem :O U mnie poza glutkowatym śluzem i od czasu do czasu napięciami macicy cisza w temacie. Jutro pojadę sobie na ktg a tak to czekamy..... ale do porodu się nie wyrywam, w głowie mi coś jeszcze mówi że to nie czas. Tak jak od początku obstawiałam połowę listopada i myślę, że to się sprawdzi :) Miłego dnia wszystkim 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a już myślałam, że się rozkręca i nudów nie będzi e:P a tu cisza.... ej kochane te co skurcze miały wczoraj gdzie was wywiało?? thekasia chyba już po ?? a gawit zaraz :) ojej może dzieje się :) super super ja na chwilkę bo głodna jak wilk jestem a tutaj każą jechać krew zbadać bo jutro wizyta u gina. Ciekawe ile mały będzie ważył 2 tyg temu 3600 :) ale może też ma sprzęt popsuty więc wcale się nie nakręcam :) z szyjką pewnie ok bo jak widać i słychać nadal chodzę :P więc też się nie nastawiam na rychłe szybkie rozwiązanie postanowiłam przyjąc to tak jak mi natura poda i rozwój wydarzeń... byleby dziecię zdrowe było!!! to dla mnie najważniejsze a te nocne opuchlizny bóle spojenia itd wytrzymam... no i nawet wytrzymam nocne spacery z maluszkiem płaczącym byleby zdrowy był!!! A i byłam wczoraj w outlecie u nas i obkupiłam moje dzieciaczki bo tam 5 10 15 otworzyli i mają naprawdę dobre ceny :) szok za całą siatę ciuszków zapłaciłam w okolicach 100 zł :) bosko ciuszki po 5zł 10 zł i 15 zł :) maja małe brudne plamki lub beakuje guziczka lub mała dziurka w niewidocznym miejscu :) więc jak ktoś z Trójmiasta to polecam :) oki lecę tą krew oddać. a Wy tutaj rodzić :) no właśnie ja tez nie dostałam żadnego szkraba do obejrzenia :( może jednak zlitujecie się nad kobietą pracująca i też jej wyślecie :) iwusia25@wp.pl będę wdzięczna i jak już urodzę swe dziecię w okolicach grudnia to też się odwdzięczę :P agulinia kurcze bułeczki też bym zjadła ale jakoś weny do gotowania nie mam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobitki to widze ze macie smaki:) ja tez bym cos zjadla ale jeszcze nie wiem co, ale najbardziej to chyba kebaba od turka:) a pozniej cos slodkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to widzę ze lista potencjalnych mamuś się wydłuża :) ale ja się do niej nie dopisuje, u mnie cisza dziś zaczeliśmy 38 tc szyjka cała i jeszcze się nie szykuje. ja mam takie ustalenia że 12 idę na pierwsze ktg i jak by coś było nie tak to tniemy a jak wszystko będzie okej to czekamy do 18. wiecie jakoś to do mnie nie dociera że to już zaraz teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) Dziękuje za gratulacje i ja również gratuluje świeżo upieczonym mamusią :) Ja od wczoraj w domu z Alicją :) Mała w dniu wypisu miała 2520 więc dużo nie zjechała z wagą. Teraz śpi już 2 godziny, ale po butelce. Pokarm niby mam, ale jak odciągnełam to za dużo tłuszczu nie ma ale, w szpitalu po cycu spała 3 h, a wczoraj tylko góra 1,5 godziny. Wczoraj z mężem zdecydowaliśmy że na noc będzie butelka a w dzień cyc, bo się nie wyśpię i tak po zjedzieniu 30ml mleka spała po 4 h więc dobrze:) Dziś rano aż mi kapało z piersi na podłogę, mała jadła ładnie pół godziny, a po następnym pół godziny ona szukała znów cycka, więc ją dokarmiłam butelką i zjadła jeszcze dobre 20 ml, więc musiało jej dużo brakować po tym moim mleku. Teraz dusząc piersi mleko leci, ale zobaczymy jak się obudzi ile po cycku wytrzyma, najwyżej będzie cyc i dokarmianie butelką :) Co do brzucha, to położna stwierdziła że rana goi się jak "na psie " :) więc jest dobrze, brzuch boli jak za długo leże i się "zastanę", a w niedzielę do zdjęcia szwów. Na tą chwilę tyle dziewczyny...napiszę coś później :0 Pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie piątkowo🌻 Zacznę od relacji z wczorajszej wizyty: a więc jestem pocieszona bo wszystko wygląda dobrze,łożysko dojrzałe,szyjki prawie nie ma,dzieć bardzo aktywny,podrosła nam przez ten tydzień jakieś 250gteraz waży 2850,pani doktor stwierdziła że do terminu nie dotrwam ale zbytnio sie nie nakręcam bo pamiętam że nie jednej z Was tak mówiono i nie zawsze to sie sprawdziło...z drugiej strony mam nadzieje że nie będziecie mieć mi za złe gdybym ewentualnie wepchnęla się w kolejke:):);) Natalia86,jeszcze raz wielkie GRATULACJE DLA CIEBIE!!! TheKasia,Agusiaradom,Mycha881,Gawit i może jeszcze którąś w nocy wzięło-mocno 3mam za Was kciuki i czekam na super wiadomości od Was że macie już maleństwa przy sobie❤️👄 Ja mam dobry humor,nakręcam sie na ten powrót do PL,pytałam wczoraj panią doktor ile niunia może mieć żeby lecieć samolotem i odpowiedz to 6 tygodni ale myśle że przeczekamy jeszcze do końca lutego to by było jakieś 10 tyg czyli 2,5 m-ca i tak pomału zaczynamy pakować paczki :)wczoraj nawet 3 wysłaliśmy:):):) No ale to taka dalsza przyszlość teraz najwazniejsze żeby ta urwiska urodziła sie zdrowiutka,więc czekamy,czekamy... Buziole👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze,zeście pieknie powstawały! To dobrze! Natalia - witaj w domku i na forum! Cudna ta Twoja królewna mała - slij dziewczynom fotki! Bo umierają/my z ciekawości! No jasne,że lepiej na noc butla - dziecko się naje i dłużej pospi - a przy tym Ty szybciej dojdziesz do formy. A jak już bedzie leciało mleko litrami to mozesz na noc odciągac. Gratulacje jeszcze raz! Michaa nie martw się, ja też juz przestałam się spieszyc. hihi Poza tym, nie wiem czego Ty chcesz, kiedy masz juz cc umówione! :-) Iwusia - żadna nuda, bo 2 mamusie juz pewne są! Tylko się odnarkotyzują i dadzą znać.. Tzn Thekasia nie da chyba, bo ona nie chciała dać tel. Ale jak wróci do domku to się odezwie. A dwie pozostałe to przynajmniej w trakcie muszą byc, bo się nie odzywają. Zatem szpital je przyjął! Dzieciaczki ogladamy narazie na nk i ja też czekam na fotki i @ A bułeczki wyszły rewelacja - juz 4 zajadam! Peknę zaraz! hihi. Jagodowa boska, jezynowa - mniej,bo pestki, maliny - super,ale trochę wypłynęły... z czekoladą jeszcze gorąca, więc nie wiem! Teraz żałuje,ze z jagodami nie zrobiłam wiekszości, bo najlepsze i z twarogiem mogłam tez. Ale to przy innej próbie! Zaraz zapakuje i teściom damy, bo wyszło ponad 40szt. Zapraszam DZIEWCZYNY! na herbatę z sokiem malinowym i cytryna i bułeczki - pychotki! Przepis podrzuce jak wrócę z ktg. Znalazłam w necie wczoraj i miał pozytywne opnie. hihi. Musze potwierdzic. Choc okazało się,ze cukru nie mam w domu i dałam cukier puder z dodatkiem brązowego. hihi Ale nie zespuło smaku! Ejmi - nie smutaś! :-) Chodź na bułe! :-) Martii - biegnij na tę porodówkę i zwiększ frekwencje - powodzenia! Jakie sierotki! Co to za pomysł - ja tam się nie czuje sierotką, a raczej bombą zegarową! Hihi. Bo nie znam dnia ani godziny! ela - wiszą grypska rózne w powietrzu to małej też się dostało.. :-( Co chwila ktoś dzoni, ze cały dom juz lezy i choruje! Dbajcie o siebie wszystkie zatem ! Agulinka - rób te sledzie to się wymienimy! hihi Hanka- co ja robię? ja tu trzymam straż, bo wiecie zaufanie, zaufaniem,a kontrola musi byc i porządek! hihih I już tak mnie nie goń, jeszcze przyjdzie moja pora ( daje sobie 5 dni - tak jak mycha miała) A potem ... to nie wiem. hihi. Nie wiem czy wszystko doczytałam, ale lecę już ,bo moj zaraz bedzie autem i na to ktg jedziemy.. Monia Was pozdrawia - lezy sobie i raz ma troche skurczy a raz cisza i tak sobie zyje pomału. hihih. Trzymajcie się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szukam badań z całej ciązy i nie ma:(:(:( Gdzieś je wspadziłam i posegregowałam i nie wiem, gdzie:( Tam miałam wszystkie USG, inne badania i GW z koncertu...i nie ma:( Ide raz jeszcze poszukac...pewnie gdzies leza i sie ze mnie smieja... W razie czego mam skserowana historie ciązy od lekarza, tam tez sa wyniki, ale mnie to nie pociesza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEj ja jeszcze nie rodzę:) Odwiedziłam koleżankę, siedzę sobie u niej na piłce i skacze, to może coś się zmieni. JEszcze dziś mam do zaliczenia imieniny i mogę rodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agusiaradom a my tu wszystkie obawiałyśmy że Ty to już. Poskacz trochę może coś przyspieszy. Agulinia śledzie zrobione. Zapraszam ale jutro bo muszą ''dojrzeć" na wymianę z bułeczkami. Hihi. I ślij ten przepis. A mnie dzisiaj wypada termin z usg. Bardzo mi się ta data podoba ale mojemu synusiowi chyba nie bardzo. Co prawda brzuch mnie trochę pobolewa ale skurczy niet... cóż... czekamy. Natalia86 - GRATULACJE raz jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spacja - Ty mnie nie strasz że z mojej Małgosi będzie taki flak z olejem! :o Toż to będę musiała ją trącać co chwila żeby sprawdzić czy w ogóle żyje dziecina... Wg takich prognoz wychodzi, że noszę w brzuchu ciepłą kluchę hihi... Ejmi - to dla Ciebie na pocieszenie humoru 🌼 Agulinia - mi też prześlij przepis na takie pyszne bułeczki bo dopiero co zjadłam a przez Ciebie znowu zrobiłam się głodna ;) Natalia - super że dobrze się czujesz i jesteś już w domku :) Tak się cieszyłam, że już nie odczuwam takiego nacisku na krzyż to spojenie zaczęło mnie kłuć jak jasna cholera :o a ja głupiutka myślałam że do końca będę się czuć jak młoda łania i dopiero przy porodzie odczuję troszkę bólu :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robaczki kofane i ja sie melduje 2w1;-) Po wczorajszej wizycie u lekarza powiem tylko tyle że pan doktor twierdzi ze do 16 listopada to bedę juz po wszystkiemu:-) bo jak sie okazało to remont porodówki został przesuniety własnie do 16 i dlatego twierdzi że mnie on minie:-) no ale pamietam jak mówił że w październiku urodze i cio dlalej jestem w dwupaku:-) A najgorsze jest to żeon w sobote wyjeżdża i wroci za tydzień:-( W nocy to chyba z 8 razy spacerek do kibelka zaliczyłam...ja to juz mam tak ścieżke wydreptana ze nawet światła nie włanczam tylko na lunatyka idę:-) Widze że tutaj wczoraj jakies rewolucje i a dzisiaj cisza czybży kolejne mamy rozpakowane????? Powiedzcie mi jakie kosmetyki kupiłyście dla swoich maluszków???? Bo ja normalnie wlazłąm wczoraj do drogreii i aż mnie zatkało bo nie mam pojecia co dobre...słyszał że sudocrem do pupy jest dobry a co do mycia??? wszystkie kosmetyki to od 1 miesiąca sie nadają a co zaraz po porodzie???? Mykam na obiadek Buziole brzuchatki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanka-> tak jest napisane w moim suwaku;) Moj za to bedzie chyba nadpobudliwy, ale ja tez jestem nieco;) Sroczka-> ja juz pisalam kiedys...mam krem na odparzenia NIVEA, krem do cialka i twarzy na zimne dni J&J, plyny do kąpieli J&J...i puder NIVEA...aha...i szampon Dzidzius... Agulinka79-->można jesc sledzie w ciazy?:) Agusiaradom-> trzymamy kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sroczka ja kupowalam wszystko z nivea, plyn do kapieli, maleczko dosmarowania, krem do pupci, do buzki z bambino. ale pewnie tez na wyjsciu ze szpitala dostaniemy jakas paczke z probkami, albo i nie.:( nie wiem jakei to teraz sa zwyczaje, moja niunia z kwietnia 2005 i wtedy sie takie pudlo probek dostawalo. a ja leze i czytam ksiazke-znaczy sie juz ja powoli koncze, obiad mam z wczoraj, wiec problem z glowy.pozniej jade z niunia do lekarza i na markety budowlane poogladac panele i jakos sie rozgladnac za plytkami poki moge jeszcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spacja te zielone śledzie, które ja robię nie są surowe bo się je gotuje więc jak najbardziej można. Dałam przepis na poprzedniej stronie. Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sroczka ja mam sudocrem do pupy . szampon i żel do kąpieli hipp podobno od 1 dnia i krem na dwór do buzi mustela. więcej nie kupuje bo nie wiem jak mała zareaguje i czy odziedziczy alergie na wszystko po tatusiu czy będzie jak ruska baba po mamusi i nic ja nie ruszy. ja z innej beczki odnośnie proszków do prania. nie cierpię zapachu dzidziusia wolę takie neutralne jak jelp odnośnie sudocremu to znajoma mówiła że nie można go stosować codziennie i ona poleca linomag. wypróbuje po porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie jaką gafę wczoraj strzeliłam u gina. była laska z brzuszkiem jak mój a może większy nawet i pytam z ciekawości za ile dni ma termin. a ona odpowiada że 13 stycznia. a dałabym sobie rękę uciąć że rodzi max za 2 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ejmi miałaś rację z tym wymazem z szyjki. Zdzierają bardzo na tych biednych kobietach w ciąży. Właśnie wynik odebrałam i 53zł uiściłam w kasie. Ale najważniejsze ze wynik jest dobry tz wyszły mi tylko candida albicans ale że od poniedziałku mam globulki Macmiror complex to sprawę załatwia, tak gin mi przez tel powiedział wiec o tyle dobrze. Co do kosmetyków to ja mam bambino i nivea całą serię. A mydełka można stosować już od pierwszych dni. Ja mam i takie i takie, zobaczymy które się lepiej sprawdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michaaa a nam mówiona na SR ze można sudocrem stosować od pierwszych dni i codziennie więc w sumie sprzeczne informacje. Spacja no niestety kochana nie znam takowego przepisu ale śledzie polecam. Ja już pewnie wieczorem jakiegoś wszamię choć one na drugi dzień dopiero dobre ale pewnie nie wytrzymam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×