Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

greta78

----LISTOPAD 2009----

Polecane posty

deseo bardzo Ci współczuję. Liczę, że to zachowanie synka tylko takie przejściowe! Powiedz Adasiowi, że ma się poprawić, bo jak nie to ciocia Alex po niego przyjedzie i go zabierze na wychowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny piszecien tyle ze nie nadazam czytac :), Agulinia moj pediatra moze byc, ale jest troche zamotany. :) Jesli chodzi o pampersy to my uzywamy 2, new baby. Sa bardzo fajne. Bylismy wczoraj u niego i przepisal nam mleczko dla malej bo nam sie skonczylo, ale zapomnial przepisac witaminy D, ehhh on czasami jest niemozliwy, dziwne ma poczucie humoru .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej U nas noc minęła super. Mała zasnęła o 20.30 i spała do 4.15 a ja zaglądałam czy aby wszystko ok :) Potem cyc, pospała i od 6:47 chciała się bawić, zapaliliśmy jej światło (bo spała już od 4 z nami) i ta sobie ogladała pokój i się usmiechała. O 8 zasnęła i spała do 10.30. A teraz znow odjechała :) Madzialińska co do okien to u nas to samo, i tak jest zawsze co zimę więc to raczej nie wina okien tylko różnica temp. No i dzięki za gratulacje :) Thekasia no jakoś tak samo wyszło, że mała sobie tak uporządkowała dzień i ja staram się tego trzymać Co do włosków to małej sie nie wytarły, no może trochę po boku ale ona ma tyle włosków od urodzenia, że nie sposób zauważyć by coś ubyło :) Toszi ja biorę Azalię ale dopiero niecały tydzień, plamienia nie miałam jak na razie (choć lekarka ostrzegała, że w ciągu 2 tyg może się pojawić), okresu jeszcze nie dostałam po porodzie. No i w sumie to nic więcej na ich temat jak na razie nie mogę powiedzieć Agulina ja w niedzielę wzięłam 2 Apapy bo je można brać a mnie głowa strasznie bolała Deseo dziękuję :* A co do pieluch to my używamy pampers activ nr 3. Dziś w nocy śnieg spadł w dużych ilościach i nici ze spaceru bo ciężko będzie przejechać wózkiem. BUZIAKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamak
mam pytanie, chyba do thekasi, co lekarz powiedział na hemoroida?przypisał Ci jakąś maść? niestety mnie to cholerstwo też dopadło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ha! Dziś ja bedę królową forum! Mała śpi.. Wstala, przebrałam.nakarmiłam, pogadałyśmy trochę i pogrzechotałysmy (nijak nie rozumie,ze grzechotke trzeba trzymac i nią wywijac. hihi) i sie taka zmęczona zrobiła,ze już smok w buzię, pieluszka na twarz, króliczko-psiakowa przytulanka do boku i poszła spac.. więc ja zaraz za obiad się wezmę ale tu jeszcze torszkće popisze, by za wszystkie dni się wyzyc. hihi Natalie - Ty się lepiej zaopatrz w jakieś świeczki, bo zima jeszcze nie ustepuje hihi Kasia - nic się nie martw,ze zarazisz Tomka, bo skoro karmisz to on przeciwciała pobiera i jest pod ochrona.. i zdrówka A jak z kupą? poszła już? ;-) Natalia dla Ali tez zdrówka mnóswto - i napisz jak tam chrzciny? Chyba ,ze przegapiłam wiadomość... Dla Martynki też zdrówka! I Gawit wreszcie do chałupy wróciśz, bos Ty normalnie się już zapomniała czy co? u mamci ciągle siedzieć, zamiast swoje kąty ogladać.. a dlaczego Ty masz miec lepiej od nas? co? hihih choc wiadomo,ze i tam nie lezysz pupą do góry... Toszi - nic się nie martw... Olga rosnie w swoim tempie.. grunt ,by przybierała stale a nie traciła na wadze.. i zobacz anemia juz zlikwidowana, teraz czas na przybór masy. :-)A co do siatki centylowej - moja tez jest na samym dole (w polskiej siatce).. ale cały czas w tym samym miejscu czyli przybiera poprawnie w odpowiednim dla niej tempie. :-) Może ja też poprosze brata ,by mi takie kolorowinki z UK przywiózł..tylko on na wakacje pewnie dopiero zjedzie.. nieczesto zaglada w polskie strony :-( Agulinka - i Toszi ja tak właśnie myslalam,ze ten apap mozna, bo skoro dzieciaczkom naszym paracetamol dawac mozna, to my apap możemy..,ale lepiej się upewnic.. w końcu wspomogłam się kilkoma łykami coli (wiem,bardzo rozsądnie hihi ;-) ) Madzia - te okna to tak jak dziewczyny pisza,,,za szczelnie w domu macie... kiedyś były zawsze jakies szczeliny w oknach i nie pociły się tak okna jak teraz.. Aga dobrze pisze... dziurki by pomogły..ale nie wiem czy to nie zaszkodzi oknom, bo pewnie jakąś gwarancje maja.. i to może nie byc wskazane.. A co do niania to szwagier omal jej ze schodów nie zrzucił... a wiecie co było najlepsze, ze jak potem opowiedział to u siebie pielęgniarkom w przychodni to one mu powiedziały,ze ta kobieta jest chora pcychicznie.. i ma tu swoją karte.. niestety wczesniej nikt nie wpadł na pomysł,by babsztyla pod tym katem sparawdzac, bo była jak anioł na rozmowie i potem kilka dni na obserwacji.. Dziewczyny - ja jestem chyba z innej beczki... nie wiedziałam ,ze jest tyle odmian pampersów.. o tych pachnących, co mili pisze to nie słyszałam jak zyje.. hihi.. są takie 2 ? Ja wchodze do sklepu biore pierwsze , które zobacze o odpowiednim rozmiarze i wychodze. .. i przez to mam mniejsza siwadomość wyboru.. czas chyba pozwiedzać centra pieluchowe.. lub doszkolic się w necie..ale wstyd! Deseo - biedaczku... Adaśiowi się coś poprzestawiało.. spróbuj w dzien z nim pospac.. My się przebieramy w nocy, przy pierwszej pobudce koło 2 i czasem przy drugiej koło 6 ,ale jak nie przebiore nad ranem to potem koło 8-już musze ją całą przebrac bo mokre ma ciuszki..zwłaszcza jak na boku spi.. Monia - wit chyba mozna bez recepty kupic, bo wit K my kupujemy juz 3-ci raz i bez recepty.. Dobra, miałam nadzieję,ze Mała pospi... dłużej..ale godz minęła..a ja ciągne na necie i obiad nie ruszony i kicha, bo Mała juz placze.. aaaa. co za życie.. Słodkie! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do nianki, to jestem w szoku i sama sie boje na mysl ze mialabym zostawic z obca baba dziecko, moja siostra to przechodzila robilysmy kasting i czasami to pekalysmy ze smiechu z niektorych kobitek bo na pierwszy rzut oka widac bylo ze nie nadaja sie do opieki nad dzieckiem, ja tam tak strasznie kocham dzieci i tyle sie juz w zyciu nabawialam i napomagalam...w w zyciu nie potraktowalam bym zle obcego dziecka, na swoje bym krzyknela ale na obce tym bardziej nie bo od tego jest matka,zreszta do dzieci trzeba miec podejscie cierpliwosc i umiec je zainteresowac i caaaly czas poswiecac uwage tylko im wlasnie w przypadku nianki bo to w koncu jej praca...my mielismy jedna dziewczyne do opieki nad siostry dzieckiem byla super opiekunka nie miala zadnego wyksztalcenia w tym kierunku ale za to tak wspaniale sie opiekowala ze zadna z papierkiem by jej nie dorownala, dziecko bylo do niej bardzo przywiazane bylo to 4lata temu a my sie do tej pory bardzo przyjaznimy teraz zaklada swoja rodzine no i wlasnie tez chce zobaczym mojego synka... slonaczko na mnie tez super wplywa, dziewczyny glowa do gory jeszcze tylko troszke i bedziemy lataly z wozeczkami w ladne cieple dzionki... agulinka maciezynski za styczen juz dostalam... ja dzs dostalam 2okres:o gawit niech szybko martynce przechodzi katar i wracaj do nas na forum... madzialinska zuzia super dziewczyna a wloski ma superowe;) jakie dluugachne.. toszi uzywacie pieluszki nr 1 kurcze to olga musi byc maltenka, wlasnie, moze zageszczaj jej mleczko... a wlasnie co sie dodaje zeby zagescic mleko, mozna jakies kaszki juz??? i czy to sie daje tylko dzieciaczkom ktore slabo przypieraja?? deseo biedactwo chetnie oddalabym ci kilka godz snu odemnie... moze to jakis okres przejsciowy i lada chwila wszystko sie unormuje, u nas tez rzadko ale odskoki maly ma... Iwi wszystkiego najlepszego ale duza juz dziewcynka z Ciebie... agulinka ja to laze po sklepie i laze i godz wybieram te pieluchy ogladam po 10razy:D a tak ostatnio mowie wezme na sprobowanie te pampers sleep and play to chyba jakies rumiankowe nie wiem bo wywalilam opakowanie a na wierzch wyjelam kilka sztuk ostatnich i do tego te same husteczki tez ladnie intensywnie pachna takie pomaranczowe... teraz nie wiem jakie kupie... aaaa i te pampersy zapachowe moga uczulac, ja po pierwszej pieluszce patrze a on ma lekko zaczerwieniona dupke, a tak to nic nigdy nie mial wiec od razu wiedzialam ze to po tych pieluchach, dla sprawdzenia zalozylam innego pampka na szczescie mi jeszcze zostalo kilka i tak na zmiane raz zakladala tego raz rossmanowskiego i na szczescie zadnego uczulenia nie ma i nie musielismy wywalac calej paki, chyba to byla taka pierwsza reakcja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA ja chce wam odpisac ale tyle tego od wczoraj ze szok wiec postaram sie uspic Amelke i poczytac .... obiecuje ze napisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisze tylko ze u nas wieczorem bylo -22 a w nocy nie wiem ale autka nie zapalaly co do pampersow na poczatku mialam newborny potem 1 i 2 z pampers creme a teraz mam 2 pampers new baby i mam tego duzo wiec na troche starczy a potem beda 3 z pampersa chyba bo mialam 2 z happy ale jak dla mnie za twarde i takie jakies kwadratowe :/ kurcze w niedziele dostalam okresu po 8 tyg i leci ze mnie jak z kranu :/ ale zaczelam brac tabletki bo heheheheh wrozka mojej mamie powiedziala ze w tym roku bedzie 2 bobas :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez musze sie wybrac do ginekologa zeby zobaczyl jak tam wyglada wszystko po porodzie, no a przy okazji porozmawiac o antykoncepcji. Tabletek nigdy nie bralam, moze sie teraz skusze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenek897 gratki :) mamak ja po porodzie mialam takie hemoroidy ze przez dobre 2-3 tyg umieralam z bolu i siasc nie moglam kupilam sobie czopki na to dziadostwo nazywaja sieHemorectal a masc mialam hmmm tez cos tam hemo teraz ja reklamuja i mi pomoglo tylko tego hemosia musialam wraz z czopkiem wciskac do srodka moj Wozek z TAKO JUMPER GT na sniegu spisuje sie swietnie nawet jak jest ciapa wiec to ze pada snieg mi nie przeszkadza tylko te mrozy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzis minal 7 dzien od tomka kupki! wystraszylam sie wczoraj na wieczor i dalam mu 2 dawki (w odstepach) na kolki z koperku _takie angielski żel ale niesmaczny chyba bardzo bo maly jadl ale sie strasznie krzywil -espumisan mukiedys bardzo smakowal az sie oblizywal. no i czekalam na jego kupke. rano sie smial i wyglupial a kupy nie bylo dalej. w koncu okolo 11 przebralam go i jak tylko sciagnelam pieluche zaczal robic kupke. w biegu chwycialm papier toaletowy zeby go oblozyc pod tyleczkiem bo wiedzialm ze tobedzie gruuuuba sprawa. i byla!!! kupka szla i szla i szla i szla i szla hihi. nadrobil za caly tydzien :) no i byla jak musztarda wiec to nie bylo zatwardzenie. on tak po prostu juz ma :) Alex, a rampersy to sa, dobrze wiedziec :)) bo nie mialam pojecia jak je nazwac bo niby jak pajac ale bez nog , hihi. w sumie doczytalam gdzies ze te molo sa dobre do zabawy dla malucha takze na dzien pwoinny byc spoko :) a na wyjscia bedzie mial 2-czesciowe zestawiki :) uewielbiam te rampersy. dzicko jakos wygodniej sie w nich nosi i sie nic nie podwija i nie wygalda ja mala bułeczka ;) ups maly wyje...bede pozniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do wózka to ja tak jak i Nadia mam TAKO JUMPER GT ale mi on NIE odpowiada :/ W ogóle nie mogę się zgodzić z Nadią :( Jeździ się nim FATALNIE po śniegu, bo śnieg "zapycha" te przednie koła, a po takiej chlupie to już w ogóle jeszcze gorzej niż po śniegu :( Ja też dostałam receptę na Azalię ale jak przeczytałam ile ma skutków ubocznych to podziękowałam :( Czekam jak na zmiłowanie na okres aby założyć tą spiralę ale coś czarno widzę ten okres :( A gin mnie pociesza, że nawet do 6 m-cy mogę nic nie dostać i jak tu się odprężająco kochać ?! :( Dziewczyny które bierzecie Azalię poleciłybyście te tabletki ? Ja się ich trochę obawiam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thekasia nie ma za co :) Ja też lubię ubrać Małą np.już teraz na noc jej zakładam troszkę za dużego pajacyka aby było jej luźno i wygodnie, a w lato mam zamiar ją właśnie kłaść spać w rampersikach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja po Azalii czuję się ok. Tyle tylko, że tak po połowie pierwszego opakowania zaczęłam krwawić i tak to trwa 9 dzień i nie wiem czy to po tej Azalii czy dostałam już okres. I mam parę bolesnych pryszczy na brodzie, ale to też nie wiem czy to po pigułkach czy hormony się dają we znaki. Kiedys tam brałam pigułki ale inne i nigdy nie miałam plamień takich jak teraz. Poobserwuję się jeszcze i jak nie minie to trzeba będzie skonsultować z ginem. No Olga to taka drobna raczej jest. Waży teraz 4350 g i ma jakieś 62 cm. A że ma dupkę malutką to jeszcze te np. papmersy 2-5 kg sa dobre:) Bo innych firm to już nie bardzo. Ja zawsze byłam chuda jak patyk to może i ona będzie z tych drobniejszych. Przybierać przybiera tyle, ze kiepsko. Ejmi nie pytałam lekarza o te zagęszczacze ( a on narazie nic nie mówił na ten temat ). Mamy kontrolę za 2 tygodnie to zapytam- moze by to coś pomogło. Z tego co słyszałam to takie chudzinki czasem mogą mieć wprowadzone po 3 miesiącu jedno karmienie z kleikiem ryżowym. Ale moja za tydzień dopiero kończy 3 miesiące i te kleiki są dopiero najwcześniej po 4 miesiącu więc nie chcę sama wprowadzać jakiś zmian żywieniowych. Ale ten zagęszczacz to dobra myśl i o to musze zapytać. The kasia masz rację- te rampersy są super wygodne. Olga mi w tych pajacach ze stopkami to wiecznie jakoś do połowy ma nogawki pozwijane bo wierzga okropnie. Poza tym gdzieś czytałam że jak dzieci zaczynają się przemieszczać czy próbowac raczkowac to takie śpiochy ze stopkami nie są zalecane bo one są niezbyt wygodne i utrudniają dziecku ruch. Lepsze wtedy są pewnie jakieś rajtuzki, porteczki albo takie rampersy bez stópek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toshi dlaczego chcesz dawac malutkiej zageszczacze?? moim zdaniem wage ma idealna, jest drobniutka, ale to co, bedzie szczuplutka dziewczynka. Idzie swoim tempem i dobrze, jeszce ma czas na przytycie. moja Maja jest podobnej wagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulinia jaaaaa, no chyba zartujesz! matko, co za szmata z tej niani....brak mi slow. dobrze ze sisotra sie skapnela...az strach pomyslec co by takiej do glowy przyszlo...i te slowa...jak mozna tak do dziecka krzyczec! wspolczuje...opowiesc jak z filmu... a powiedz mi czy chociaz przeprosila? Agulinia spokojnie mozesz brac paracetamol i imupromy. ja tam wole paracatamol bo nawet w ciazy byl bezpieczny wiec tym bardziej przy karmnieniu. upewnilam sie w wielu zrodlach.ja biore go teraz non stop na moje przeziebiebie i na prawde pomaga- i bolu glowy nie mam. mozesz spokojnie brac wszystkie jego pochodne wiec apap itd. Toszi usmielam sie wiesz bo te pajacyki MOlo bez stop=rampersy, so niby dunskie a pisze na nich made in Ukraine :) hehe, no wiec wyglada na to ze nasze sasiadki je szyja ;) ja predzej bym pomyslala o chinkach hihi Agulinka ja mam wrazenie ze moj laktator juz ze mnie nic nie wysysa wiec przestalam juz pompowac prawie. zapas maly mam zamrozony jakby jakis kryzys byl - chyba 12 torebek mam o orzncyh pojemnosciach. upewnie sie dzis ale wczoraj marnie mi sie pompowalo a po niedlugim czasei maly ssal jak szalony i na bank polykal...dziwne! a co do piersi to zaczelam mu znowu dawac dwie. jakos sie wystraszylam ze moze stanal na wdze (moze wtedy go zle zwazylam) ale skoro wczesniej bylo dobrze na dwie i super tył wiec juz sie nie przejmuje i daje jedna a po chwili druga ale jej nie je za duzo. tylko w nocy i na d ranem kiedy mam go obok siebie daje mu z jednej b ow nocy jezt znacznie wiecej mleka , mi sie nie chce przewracac non stop a do tego moze go karmic jak sobie chce , nawet co 2 godz wiec wracamy do dawnego systemu. no ale minal juz ponad tydzien bez nakladek :) no i butli juz dawno ze sciagnietym mlekiem nie jadl. i widze jakby poprawe w przyssiawaniu sie :) juz nie ulewa bokami. to chyba dlatego ze nie je z butli i nie z nakaldek. pytalam wizytatorke zdrowia jak byla u mnie. mowi dawac jedna cycke jak najdluzej a jak juz sie mu nudzi to moza zaoferowac druga. jak bedzie jadl to oki, a jak nie to nie zmuszac. Deseo hehe, to ja juz nie wiem co wolalabym nardziej hehe, mniejsze kupki 5 razy dziennie i co kilka dni takie mega hehe. w sumie mi sie szybko go przebiara za to ale...jak juz zrobi tego giganta to wszystko na wylot brudne...dzis na szczescie zaczal robic kupke na przebieraku wiec sie obylo bez brudzenia ubranek ;) nie martw sie, ten kryzysik u was powienien niedlugo minac. tak to juz bywa ze raz jest lepiej a raz gorzej.. Toszi hehe, ja sobie obiecalam ze nigdy nie ubiore tomke w rajstopki hehe. w sumie tutaj nie widzialam zadncyh dla chlopcow i nie sadze zeby je w nie ubierano ale jak znam zycie to jeszcze pewnie zmeinie zdanie i tomek i rajstopki zaliczy hihi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pamitam jak pisalyscie niekotre ze wasze maluszki lubia sobie zalasniac twarz pieluszkami tetrowymi. no i na mojego padlo hihi. uwielbia bawic sie nimi, a jak usypia to mu lekko smoczka docisne pielusza a po chwili tomek ma juz twarz nakryta pielusza ehhh. dobrze ze latwo mu sie oddycha po nia ale i tak jak juz przysnie to mu odciagam pieluszke na bok. czasem sie budzi i protestuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O właśnie! Moja córcia też usypia siebie narzuceniem na buźkę pieluchy lub zabawki z kawałkiem materiału. :D Protesty w związku z próbami zabrania materiału też są! Mruczy wtedy jak rozzłoszczone niedźwiedziątko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia faktycznie , ja nie jestem tez zwolenniekiem zageszczaczy. mleczka sa juz tak pieknie skonstuowane ze nie warto je zadnymi syfami zageszczac. dla mnie to bez sensu. i potem wlasnie sie moze okazac ze z dziecka zrobi sie jakis mega pączek...i to na cale zycie :( ja nie daje nic poza mlekiem. zadnej wody, zadnych herbat, nic, czasem tylko kropelki na kolki jak kupke dlugo nie robi. do 6 mies nie bede mu dawac nic poza cycem- jesli bede miec oczywiscie mleko- jesli nie- modyfikowane. dostyaalm fajna ksiazeczke od poloznej co i jak wproadzac i mam sie teog trzymac. ona powiedzialala ze 'kiedys dawno temu" byla tendncja do pojenia dzieci herbatami i innymi specyfikami i niestety jeszcze w 'niektorych' krajach nadal sie stosuje te metody a tutaj panuje przekonanie ze do 6 mies mleko w pelni spelnia wymogi dzieci. jest to w pelni udowodnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Ale sie rozpisalyscie:)No ale juz zdazylam poczytac. U nas wreszcie jakas normalniejsza nocka, maly spal od 20.30 do 3 ciągiem, no ale niestety potem pobudka o 5 , 6 , 7,8:) no ale na szczescie szybko dawal sie uspic, co prawda juz u nas w lozku i tak sie rozwalil,ze my z moim na jednej polowce spalismy, bo on zajal reszte lozka:) My uzywamy pampers baby active nr 3 i tez sie dziwie jak dziecko 9 kg ma w nie wejsc, poki co one i sluza. Co do ubranek to ja uzywam jeszcze na 62 ale tylko tych wiekszych i zaczynamy 68 uzywac i 3-6 miesiaca( tak na metce jest napisane:) ), ale tez te rozmiary mnie rozwalaja. Kupilam mojemu synkowi na wyprzedazach w tamtym roku w cocodriloo takie piekne kurteczki na wiosne, pani twierdzila ze rozm 74 bedzie w sam raz dla 6-9 miesiecznego dziecka ale teraz sie obawiam,ze do wiosny to mi z nich wyrosnie. Ja na codzien malego ubieram w spodenki i bluzeczki, spodenki sa najczesciej dresowe, bluzeczki bawelniane , pod spod zawsze body idzie , a na noc pajacyki,spiochow juz nie kupowalam na wiekszy rozmiar, bo bardziej mi pajace spasowaly dla malego na noc. Toszi ja biore azalie i nie mialam zadnego krwawienia, 2 opakowanie mam w polowie zuzyte, a okresu jescze nie dostalam po porodzie, a co do cery to poki co zadnej zmiany nie widze. Agulinia masakra jakas z ta nianka, ja to bym chyba taka zabila,az sie wlos na glowie jezy jak czlowiek takie rzeczy czyta. Monia a czemu wam lekarz przepisuje witaminy, ja po prostu ide do apteki i prosze o vita D, no chyba ze z recepta sa tansze? Deseo nie zazdroszcze,ale pociesz sie ze to pewnie chwilowe i wkrotce maly znow bedzie spal ladnie. Agulinka moj tez tak ma czasem zwlaszcza nad ranem ,ze z zamknietymi oczkami zaczyna mi plakac, jak go na raczki biore zeby uspokoic to ich nie otwiera:) az w koncu znowu usnie. Ejmi wow to Krzys bardzo duzy juz chlopczyk skoro w 74 juz wchodzicie.Ja w sumie mam sporo 62 tych wiekszych a reszta co mu zaczynam teraz ubierac to 3-6 miesiaca zaznaczone, wiec to moze taki odpowiednick 74:) Spadam bo maly sie budzi, pospal godzinke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zagęszczacz to ewentualnie jeśli lekarz by zlecił. A wg 2 lekarzy za mało przybiera do swojego wieku. Na piersi źle przybierała i po zmianie na karmienie sztuczne po miesiącu dalej jest poniżej normy przybór. Minimum na sztucznym to jest jakieś 600g na miesiąc, a jakieś 20g dziennie - a ona nawet tego nie osiągnęła. To to jeszcze nic, gorsze było to że miała anemię, która po żelazie zwalczyła tylko dlatego że tak mało przybrała.I jeszcze dalej podaje jej żelazo a za 6 tygodni powtórka morfologii. Tak, ze to przybieranie to może być taka jej uroda, ale anemia nie jest chyba dobra u dziecka. No i kwestia czy nie byłby to problem ze złym wchłanianiem pokarmu. Olga od urodzenia nie przytyła nawet 1,5 kg a 2.02. kończy 3 miesiące i lekarzy to niepokoi. Nie chcę jej tuczyć na siłę- ona mi się wydaje ok bo jest wesoła i bardzo żywa. A że miałąm problem od początku z jej karmieniem to się trochę zaczęłam tym martwić, a jak jeszcze poczytałam jak prędko wasze dzieci przybierają to już w ogóle załamka. Ale jestem dobrej myśli- chodze do bardzo doświadczonego neonatologa i już widzę efekty in plus jego zaleceń:) A niejadkom się czasem daje zagęszczacz albo jak pisałam kleik żeby troszkę podtuczyc bobasa. Ale to w uzgodnieniu z lekarzem się robi. Kasia do chłopak w rajtuzkach śmieszny widok:) trauma z przedszkola za naszych czasów. Rajtuzki i pielucha po kolana w tych rajtuzkach. Ale teraz są różne portaski, półpajace to Tomuś moze sobie rajtuzki odpuscić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alex ja też jak przeczytałam skutki uboczne to się przestraszyłam i nie chciałam brać, ale na wszystkich tego typu lekach tak jest napisane. A że nie planuje przez najbliższe 2 lata drugiego dziecka i że nie chcę żadnej wkładki to się zdecydowałam na tabletki. A że to są jedyne dla kobiet karmiących to nie mam wyjścia i biorę już tydzień U Was też śnieg sypie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za odpowiedź co do Azalii- więc ja albo mam przedłużający się okres albo mam pecha i plamię tak długo. Thekasia ty na cycu nie musisz dawać żadnych herbatek. Ja w tej chwili karmię już tylko butlą bo pokarm mi praktycznie zanikł do zera i pytałam lekarza o to dopajanie więc mi powiedział, żeby dawać tak 2 razy na dobę na zasadzie, jak dziecko chce to niech się napije a jak nie to nie. Na sztucznym mleku mogą się pojawić zaparcia dlatego warto dać się napić czasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thekasia a czemu nie ubierzesz Tomusia w rajstopki ja tam mam pelno par rajstopek takie fajne mieciutki i wygobnie malemu zakladam,wcale glupio nie wyglada wrecz slodko, takie malenstwo w rajstopkach... a co zakladasz Tomusiowi pod spodenki jak wychodzicie? spioszki? ja nawet dzis pod dresik zalozylam malemu rajstopki zeby mu bylo milo i cieplo bo takie mrozy grzejniki na full a w domu nie za cieplo... przesle ci fotke misia w rajstopkach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tosi moze olga tak juz ma. moja tez przez 1 miesiac przybierała tragicznie ale juz jest lepiej chociaz i tak jest na 25 centylu. deseo moze adas się poprawi. moje dziecko od niedzieli w dzień chce tylko na rekach spac.odkładam to histeria.wczoraj padła o 18 przespała do 9:30 i dalej spi oczywiscie na rekach. całe szczescie w nocy juz 2 tygodnie spi w łozeczku i sama zasypia. piszecie o smoku i pieluszce. moja smok bee a pieluszka na głowie to histeria. pisałam wam kiedys o problemach z kapila tzn darcie i histeria.chyba odkryłam w czym rzecz- lalismy za malo wody. ostatnia kapiel to sukces bo moje małe pierwszy raz miał rozluznione rece i nogi. przepraszam za błedy ale olga oczywiscie jest na rekach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toszi nie patrz na inne dzieci tutaj na forum, kazde jest inne i inaczej przybiera na wadze. Monja Maja wazy niecale 4200 a ma 2,5 miesiaca. nie patrz tez ile dziecko pownno przybrac na wadze bo te dane sa tylko orientacyjne, jak bedziesz wmuszac w dzidziusia to zacznie c i wymiotowac. Moj szwgier ma coreczke ktora ma 13 miesiecy i wazy 8300kg. Jest szczuplutka, fajna dziewczynka. I nie dodawaj zadnych zageszczaczy. !!! Natalie jest jakas witamina d na recepte z taka pipetka wyciskana, mialam ja , ale nie potrafilam dozowac z niej. Teraz kupilam zwykla wit d w kapsulkach taka wyciskana i bez recepty. A odnosnie dopajania to moja mama ciagle gadala mi za uszami zebym ja dopajala herbatka, nie robie tego i pediatra tez mowil ze nie ma potrzeby, wystarcvzy mleko. moze keidys sie tak robilo nie wiem. Maja i tak je co dwie godziny, jakbym jej dala herbaty to by mi nie zjadla mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boje sie nocy bo ostatni raz spala tyle w dzien jak miała 2-3 tygodnie.no ale chyba musi odespac ostatnie dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety ci znajomi nie wpadli na pomysł wymiany ubranek. sam pomysl kupowania dziecku ktore skonczylo 2 miesiace ubranek 0-3 jest smieszny.mogli zadzwoni i zapytac. ja tez nie mam oporow i jak ktos pyta co dla małej to mówię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×