Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

greta78

----LISTOPAD 2009----

Polecane posty

Czesc mamuski! Ja nadal borykam sie z bolem kregoslupa :( w piatek mam wizyte, moze wytrzymam. Moj maz poszedl dzis do pracy po 1,5tyg zwolnienia, wreszcie jestem sama :) Ja mam juz wszystkie ciuszki i sporo akcesoriow dla maluszka, ale poki co wszystko lezy, bo czekam na garderobe i boje sie ze z pracoholizmem mojego meza to jesli bede ja miala pod koniec wrzesnia to bedzie dobrze. Boje sie ze nie zdaze uprac wszystkiego, czasem mysle ze moze upiore, wyprasuje a potem schowam w torebki foliowe, ale nie wiem czy to ma sens?! Dzis obejrzalam w necie krotki filmik z porodu naturalnego i jak do tej pory nic mnie nie przerazalo, tak teraz czuje niesmak i chyba sie boje :( Widac bylo jak nacinaja kobiete i wyciagaja malucha za glowe, jakos mi sie to nie podobalo :(.. Teraz juz napewno nie chce byc sama w trakcie porodu, na meza nie moge liczyc, wiec dobrze ze bede miala polozna. Weszlam tez na strone szpitala w ktorym bede rodzic, zeby wiedziec co mam miec ze soba: - dokument tożsamości, numer NIP własny i pracodawcy, legitymację ubezpieczeniową z aktualizacją nie późniejszą niż sprzed miesiąca; - kartę przebiegu ciąży Wyniki badań: - grupy krwi i Rh z pieczęcią ZOZ i imienną osoby wykonującej badanie; - WR, HbsAg, - cytologii; - posiewu z kanału szyjki macicy; - GCT; - USG; - inne badania wykonywane w ciąży - koszule nocne bawełniane umożliwiające karmienie; - szlafrok; - kapcie, klapki pod prysznic; - skarpetki; - biustonosz ciążowy (wzmocniony) lub do karmienia (z otwieranymi miskami), wkładki do biustonosza, wkładki higieniczne (nie z siateczką i bezzapachowe!), jak największe, np. typu nocnego lub maxi; - przybory toaletowe, chusteczki higieniczne, kosmetyki; - dwa ręczniki; - sztućce, kubek lub filiżankę; - wszystkie przedmioty umilające Pani pobyt; - karty telefoniczne na chip lub telefon komórkowy; - odciągacz do pokarmu - 3-5 szt. ciepłych i cienkich kaftaników; - 3-5 szt. śpiochów lub pajacyków, body; - skarpety, rękawiczki,czapeczki bez wiązania; - kocyk lub śpiworek, jasiek przydatny przy karmieniu; - kosmetyki do kąpieli, chusteczki do pielęgnacji, ręcznik; - paczkę pieluch jednorazowych dla noworodka (typu newborn), flanelowe i tetrowe pieluchy Zdziwily mnie sztućce :) noo i widze ze w moim szpitalu musze byc wyposazona w kosmetyki dla malucha. Bede rodzic w szpitalu w ktorym i ja sie urodzilam, mam nadzieje ze jak pod koniec wrzesnia spotkam sie ze swoja polozna to uspokoi mnie i bedzie dobrze. A wy dziewczyny oplacacie polozna do porodu? Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny No ja sie dzis wyspałam choc do kibelka i tak wstawałam 3 razy w nocy :) ale pogoda fajna nie za goraco nie za zimno tak mogło by byc cały czas bo jak sobie pomysle że niedługo jesien to az mnie trzesie nie lubie jak jest zimno i ponuro na dworze. Wczoraj przegladałam rzeczy dla mojego małego i całkiem sporo tego mam najwiecej na 56 cm i na 68 musze troszke dokupic na 62 no i ze 2 komplety do szpitala na 56 i wiecej ubranek nie potrzebuje ciesze sie że tyle ciuszkow podostawałam że nie musze kupowac. No i zostało oczywiscie łozeczko, posciel ,kosmetyki, wozek ,spiworek i rożek to co najdrozsze ale łożeczko dostane i wózek najprawdopodobniej tez wiec dwie najdroższe rzeczy bede miała z głowy:D niedługo lece na rynek do kupie jednego kalafiorka i obiadek bede miała z glowy :) mam pytanko czy kalafiorka moge sobie okrasic troszke bułeczka tarta czy nie bardzo bo nie wiem czy mi cukier nie podskoczy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaaaaaaaaa! Ja właśnie nie mam wielu rzeczy dla siebie do szpitala;) Deseo...ja nie będę mieć położnej...ale dzis zapytam S. czy nadal chciałby być przy porodzie, bo on chyba chciał, ale ja mówiłam, że kategorycznie "NIE!";) Strasznie dużo teraz tego wszystkiego do załatwienia...wcześniej nie robiłam zakupów, bo bałam się zapeszyć....a teraz trzeba przyspieszyć...bo październik będzie tylko na psychiczne dostrojenie się na poród i pierwsze tygodnie Malucha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj już ze mną dobrze. Właściwie od wczoraj nic mnie już nie boli. Ufff... ale staram się dalej leżeć. Wyniki z krwi, moczu i posiewu są dobre. Żadnych bakterii, posiew jałowy, krew w normach. Wczoraj dzwoniłam do lekarza i mam powoli odstawiać ten fenoterol+izoptin co 3 doby jedną dawkę bo mój lekarz nie jest zwolennikiem stosowania tego leku - tak usłyszałam. Mam nadzieję, że mój organizm nie będzie się buntował i już w przyszłym tygodniu się od tego uwolnię. Mały kopie od kilku dni bardzo intensywnie. Czuję go praktycznie cały dzień. Jak wcześniej był mało aktywny to teraz czasami dostanę takiego kopniaka że aż boli a jak robiono nam usg w klinice to ważył 1600 - 29 tydzień, tak że sporo a mimo to ma miejsce i daje mamusi popalić :) . Oby jeszcze przetrwać szczęśliwie te kilka tygodni. Co do kręgosłupa ja też często miewam bóle bo mam poważną skoliozę (jako dziecko byłam 4 razy w Rabce z tego powodu). Lekarz o tym wie a mimo tego namawia na poród naturalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie! długo mnie tu nie było- mam nadzieje, że mnie troszke pamiętacie ;) podczytuje Was codziennie :) wczoraj odebrałam wyniki glukozy... na czczo 95 mg/dl a po wypiciu 75 g po 2 h wynik 140 mg/dl martwie sie bo wyczytalam w necie ze norma to do 140 !!! po 2 h :( no i obawiam sie ze mam te cholerna cukrzyce... :( wizyte mam dopiero w pon... czy któaś z Was miała taki wynik? czy mój oznacza juz cukrzycę...? tak sie boję o maleństwo! pozdrawiam Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ma jeszcz jedno pytanko po godzinie od sniadania jaka jest norma cukru we krwi 120mg/dl czy 140 mg/dl bo juz sama nie wiem bo na czczo chyba jest do 100 mg/dl ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nie pomogę Wam z tym cukrem bo niemam pojęcia. Ja na czczo miałam 92mg a po godzinie 114 i lekarz powiedział, że mogę jeść słodycze bez ograniczeń...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jako że chyba jedyna na forum mam stwierdzona cukrzyce, to pozwole sobie odpowiedziec na pytania: Tasia kalafiora mozesz jesc do woli, tak samo jak brokuly, co do buleczki to napewno po niej cukier podskoczy, ale mysle ze jej niewielka ilosc nie zaszkodzi, ja przynajmniej jak jem brokula kalafiora czy fasolke to dodaje troszke. A normy są następujące: na czczo do 95mg 1h po jedzeniu do 140mg. Calineczka wyniki masz na granicy normy, moja ginka zapewne zalecilaby Ci diete i dala glukometr (ona specjalizuje sie w ciazach cukrzycowych i jest na tym punkcie przewrazliwiona). Ja mialam na czczo 75, a po 2h 140, wiec podobnie do Ciebie. Wszystko zalezy od lekarza, Twoj moze stwierdzic ze to jeszcze nie cukrzyca, a inny zaleci wlasnie diete. Powiem Ci ze ja tez sie martwilam o to ze mam cukrzyce, poki nie poszlam do szpitala na przeszkolenie - mialam wyklad odnosnie diety i spotkanie z diabetologiem i ta cukrzyca to kwestia poprostu tego ze musisz jesc mniejsze posilki ale czesciej. Musisz zrezygnowac z niektorych rzeczy jak slodycze, soki, dzemy, biale pieczywo czy smazone. Jednak te rzeczy sa poprostu niezdrowe, wiec ja mysle sobie ze poprostu teraz jestem lepsza mamusia bo odzywiam sie lepiej wiec to lepiej dla maluszka, a drugi plus jest taki ze nie przybywaja mi kilogramy :) a wrecz waga spada. Takze nic sie nie martw, jak cos pytaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deseo dziękuje a odpowiedź... a pwoiedz mi czy jezeli chodzi o rozpoznanie cukrzycy to lekarze sie sugeruja tylko badaniem krwi czy moczu też...? jezeli chodzi o mocz to wyniki bede miała na nastepnej wizycie czyli w pon... od dzis ograniczam cukier, słodkości i tego typu ... a w pon mam nadzieje ze dowiem sie wiecej, chociaż mój gin to coś mis ie tak wydaje ze nie bardzo sie zna na rzeczy... w ogóle mam sporo zastrzezen ale nie bede sie tu rozwodzić... pierwsze badania na glukoze na czczo jakie miałam w ciazy robione i jhedyne poza tym testem z wypicie glukozy robiłam ok 4 m-cy temu i wynik byl 78 mg/dl - glukoza na czczo ... wiec teraz mam wiecej bo az 95... norma niby do 100 ale i tak wydaje mi sie to duzo... martwie sie tym...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Dziekuje kochane za zyczenia :* ja dzis odebralam wyniki i tak sie zastanawiam jaki powinien byc wynik bo wy mialyscie obciazenie 75g a ja 50g wiec tak na czczo mialam 73mg a po godzinie 109 mg czy to dobry wynik ?? niestety wyniki moczu mam zle morfologia sie poprawila a i czy ktos mi moze powiedziec co to bylo za badanie antygen - HB-s ???? co do wyprawki to mam juz sporo ubranek ale wiekszosc na rozmiar 62 i 68 ale 56 tez pare jest teraz tylko wszystkie przybory kupic i wózek ale to dopiero jak beda fundusze.... w nocy wstaje siku conajmniej 3-4 razy to jest juz norma eh i zawsze jestem niewyspana kregoslup bardzo boli bo mam skolioze czy jakos tak skrzywienie w 2 miejscach odcinek szyjny i ledzwiowy ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cukrzyce stwierdza sie na podstawie testu obciazenia glukoza czyli wyniku z krwi. W moczu moze pojawic Ci sie cukier, wtedy to tez moze byc przeslanka cukrzycy, jednak cukier w moczu w cukrzycy ciezarnej nie pojawia sie. Raczej moze sie zdarzyc w cukrzycy normalnej czyli schorzenia nie zwiazanego z ciaza. Calineczka po porodzie ta nietolerancja cukrzycy znika. Nie martw sie, jesli chcesz to przesle Ci przykladowa diete - wczesniej tez pisalam odnosnie cukrzycy madzialinskiej wiec mozesz sobie wrocic do tych postow. Wiesz ile wazy Twoj maluszek? Nadia wyniki masz dobre, szkoda tylko ze nie zrobilas obciazenia 75mg, bo daje bardziej wiarygodne wyniki na tym etapie ciazy. A HBs to jest zoltaczka zakazna typu B, bada sie czy sa przeciwciala we krwi, wynik prawidlowy to wynik ujemny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ginka z NFZ powiedziala ze 50g wystarczy i na to dala skierowanie 2 raz nie chce sie kluc auuu a w niedziele mam 1 szkole rodzenia i zrobia mi prywatnie badania moczu i morfologie wiec te HBs mam dobre bo wynik ujemny tylko mocz nie ciekawy bo az 3 plusy i jeszcze od 4-6 bialych krwinek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) Ja nadal jeszcze nie mialam tego badania z glukozą,ale dzisiaj na 16 ide do lekarza i chyba mi da skierowanie na to 75 g, bo tak cos ostatnio wspominal.Tak wiec ja Wam nie pomoge w tych pytaniach co do cukrzycy bo kompletnie sie na tym nie znam. W nocy do kibelka przewaznie wstaje raz, ale dzisiaj to nawet udalo mi sie przespac cala noc:)Jak za dawnych czasow, gdy jeszcze w ciąży nie bylam:) Czy wy też macie takie wrażenie , ze w tej ciązy to cale życie już chodzicie? Bo mi to tak sie ostatnio wydaje. Nie pamietam juz jak to jest kiedy sie nie jest w ciazy:) Co do wyprawki to sporo mi sie juz tego uzbieralo. najmniej mam ubranek na 56 cm,ale na razie nie kupuje, bo caly czas wychodzi , ze to moje dziecie duze bedzie, jak cos to zawsze mozna wyslac kogos do sklepu:) i kupi odpowiedni rozmiar. Najwiecej mam ubranek na 62 i 68. Co do kosmetykow to ja zakupilam: sudocrem , oliwke linomag, balsam do ciala firmy hipp (ktos to bardzo zachwalal tu na naszym forum i poza tym wydalo mi sie przyjemne:) ) mydlo w plynie do ciala i wlosow tez z hippa, i na wszelki wypadek zwykle mydelko w kostce bambino. Poza tym mam pelno probek z oilatum i musteli dla dzieci, bo mam znajoma w aptece,wiec mnie obdarowala:) Pranie chce zaczac robic jak juz mi mebelki przyjda, dzwonilam wczoraj do sklepu i powinny byc w przyszly piatek, wiec pojedziemy od razu i odbierzemy tez wozek, zeby tam juz nie jezdzic. Kupic chce tez w tym samym sklepie materacyk do lozeczka, posciel ( 1 komplet juz mam bo dostalam), poduszke do karmienia. Wanienke ze stelazem juz mam od bratowej, laktator aventu tez mi dala(nowiutki ani razu go nie uzyla), przewijak do postawienia np.na lozeczka, hustawke fisher price(wymienilam tylko baterie i pieknie dziala:) ), baze do fotelika do auta z maxi cosi, fotelik sobie od nich wezme pozniej, bo na razie moja bratanica tam trzyma swoje lale:), rozek tez mi dala (wyprala go sobie tylko i wyprasowalam i prawie jak nowy wyglada). Tak wiec duzo rzeczy juz mam. a wczoraj jeszcze przyszla paczka z rzeczami co zamawialam na allegro : nozyczki, cazki, szczoteczka, termometr do wanny, pieluchy tetrowe i 4 szt flanelowych, butelka z tomme tippe,majtki siateczkowe z seni do szpitala, chusteczki nawilzone (kupie po 1 szt z roznych firm i zobacze co mojemu bobaskowi najbardziej bedzie odpowiadac, zeby go nie uczulilo). Duzo rzeczy juz mam, tylko jeszcze te najwieksze musze dokupic,ale to juz za tydzien. Dobra spadam robic obiadek , a potem do lekarza. Odezwe sie po wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deseo ostatnie usg robiłam w 20 t 5 d ciąży wtedy mały ważył 386 g... na kolejne wybieram sie ok 30 tc teraz jestem w 27 wiec musze jeszcze troche poczekać... a co ma waga dzieciątka do cukrzycu...? poprosze gin w pon o zwazenie dziecka chociaz ona ma b. stary sprzet i niechętnie cokolwiek na nim mierzy i waży, takie usg ma do dupy :( sama juz nie wiem co robić... poproszę o tę dietę... silvera@buziaczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć mamusie! Nadia - wyniki glukozy po obciążeniu 50 mg masz identyczne jak ja, też miałam 109 po obciążeniu i gin powiedział, że bardzo dobrze :) a co do obciążenia 75 mg to myślę że to zależy od lekarza, jak po 50 mg wychodzą wartości duże to są wskazania do zrobienia dokładnego badania...a jak nie to myślę, że nie ma takiej potrzeby :) co do wyprawki to ja mam zamiar wszystko zamknąć we wrześniu, tylko wózek i łóżeczko kupimy na koniec października. No i nastawiam się na większość ciuszków 56 bo mój mały będzie mały :O rozmiar 62, 68 będę już kupowała sukcesywnie. Ja dziś czuje się świetnie, brzuszek mi się rozluźnił i już od kilku dni mi nie twardnieje TFU TFU i ogólnie mam sporo werwy. No jak widać każdy dzień jest inny :) uciekam do domowych obowiązków. Buziaczki i miłego dzionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Calineczka wysłałam Ci maila. Jesli chodzi o wage to czesto jak mamusia ma cukrzyce to dzieci waza sporo, dlatego zapytalam czy wiesz moze ile wazy Twoje dzieciatko. Oczywiscie nie zawsze wysoka waga oznacza cukrzyce, ale czesto jest to powiazane. Ja jestem ciekawa ile wazy moj synek, dowiem sie w piatek. Natalie jestes super wyposazona, przy Twojej wyprawce poki co moja wymieka, noo ale ja nic nie dostane od znajomych, bo maja malutkie dzieci lub wlasnie planuja drugie, wiec zostawiaja wszystko. Dlatego wszystko kupuje stopniowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deseo a masz moze linka do tego porodu na necie?? a co z pasami poporodowymi? macie jakis fajne linki? i wogole czy je sie kupuje po porodzie czy mozna juz przed? i wtedy jaki rozmiar zamowic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Calineczka, nareszcie się odezwałaś :D Czeka Cie dietka w zw2iązku z tym cukrem, ale spokojnie - przeżyjesz ;) ja tez muszę ja stosować :) Deseo jest tu naszą specjalistka i na pewno nas odpowiednio przeszkoli. Deseo, miałam podobne odczucia jak oglądałam filmiki z porodów :O Niby naturalna rzecz, ale jakoś tak człowieka ściska od środka... Dlatego na razie staram się o tym w ogóle nie myśleć :) Co do położnej to tez się jeszcze nie orientowałam... Normalnie jak Was czasem czytam to mam wrażenie, że jestem strasznie w polu ze wszytskim :D Je4dnak zanim zacznę rozmawiać o położnej to muszę porozmawiać z lekarzem jaką decyzje podejmujemy odnośnie porodu... Jeśli to będzie CC to chyba mam większość problemów z głowy... no chyba, że sie mylę w tej kwestii Agulinka, mam nadzieję że odstawianie fenoterolu pójdzie Ci bez problemowo. Mój lekarz jest zdecydowanym przeciwnikiem tego leku :O Musze pamiętać, żeby w piątek na wizycie podpytać lekarza jakie to moje malutkie duże :) Jestem bardzo tego ciekawa, no i tez pod katem tej cukrzycy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wszystkim Calineczka _22 witam fajnie ze sie znów pojawiłas u mnie dzis spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Czekam na mamę, bo dzwoniła, że już do mnie jedzie, ale jakoś jej nie widać ;) więc zajrzałam jeszcze do Was :) Ja dziś wzięłam się za pranie pierwszej części ubranek :D prałam w proszku "Dzidziuś" kupiłam go tak bez przekonania, bo jest bardzo tani w porównaniu z innymi proszkami dla dzieci, ale pięknie pachnie :) normalnie co chwila chodze do suszarki i wącham te ubranka :) Jak mąż wróci z pracy to musimy iść do komórki i powyciągać stamtąd to co mam dla dziecka :D a co trzeba wyprać, no i muszę zrobić porządki w komodzie, ale nie wiem czy to dziś czy jutro ;) Pozdrowionka dla wszystkich :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja juz wrociłam z zakupow kupiłam spodnie dla siebie za 15 zł fajne sa i bardzo rozciagliwe :) no i chlebek razowy przepyszny jak nie przepadam za ciemnym pieczywem tak ten jest rewelacyjny :) Deseo ja tez bym chciała taka dietke i chciałabym sie dowiedziec co moge jesc a czego mam unikac wiem ze nie moge jesc rzeczy zawierajacych cukier ale cholercia jak czytam na opakowaniach to wszedzie jest cukier nawet w jogurtach i serkach no i białego pieczywa nie wolno i owocow typu winogrono gruszki na tym moja wiedza sie konczy niestety:( bardzo bede wdzieczna za pomoc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×