Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

greta78

----LISTOPAD 2009----

Polecane posty

Hej dziewczyny! Jestem juz po wizycie u lekarza-no jak sie obawialam, pojawily sie kolejne kg ale po krotkiej rozmowie z lekarzem stwierdzilam ze nie sie czym przejmowac. Wazne ze maluch dobrze sie rozwija,juz przewrocil sie glowka do dolu,a poniewaz nozki ma dosyc wysoko to kopie mnie nieustannie w zoladek. Dostalismy trojwymiarowe zdjecie i musze przyznac ze synek to wykapany maz-takie same usteczka,nosek. Ma takze wloski!! Wazy ok.1600gr i wg lekarza rozwija sie w prawidlowym,ale i ekspresowym tempie. Kolejna wizyte mam na poczatek pazdziernika-wtedy tez wykonamy to ostatnie wazne usg. Dostalam magnez na skurcze lydek i oczywiscie mam duzo odpoczywac,ale jak,kiedy teraz wlasnie mam najwiecej energii :-). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dziś z mężulkiem lokalizowaliśmy naszą niunię i już wiemy jak ona leży :) Jeśli się nie przekręci to będę zadowolona :) Leży lekko na ukos...dupkę jej mam po prawej stronie pępka dlatego tak idealnie czuję jej stopki i nóżki w prawym oku i na żebrach...po lewej stronie troszkę poniżej wysokości pępka to twarde to ramionka i tym się tak kręci dlatego miała wrażenie, że się wypina, a główka na dole z lewej strony :) Właśnie ma czkawkę więc czuję :))) thekasia no masz całkowita rację jeśli chodzi o Polskie szpitale...Dla nas rezydentów Polskich niestety jest to bardzo dołujące :( Jeszcze dla mieszkańców większych aglomeracji typu Warszawa czy Łódź to jest nieźle ale tak jak innym z małych miejscowości jak ja czy mili to totalna lipa i porażka :( bar2basia3 nie przejmuj się...może Twój men już zaczyna czuć co się święci...po za tym ja zauważyłam, że faceci to bardzo słaba płeć...mój mąż też bywa ostatnio rozdrażniony, a najgorzej go wkurza jak na siłę mu coś karzę robić. Nie przejmuj się Kochana daj mu troszkę czasu. Właśnie sama napisałaś, że niedługo będziemy mamusiami, więc myśl pozytywnie, a po porodzie ojcowie zmieniają się o 360stopni na rzecz dziecka i matki :) natalia86 bardzo się cieszę, że wizyta udana i wszystko w porządku :) Wybrane imię śliczne :) Ja jestem co raz bardziej szczęśliwa, bo właśnie dziś wpłynęły na allegro aukcje z łóżeczkiem dla mojej niuni :) No i cena jest niższa niż w tej hurtowni w Łodzi, zauważyłam też, że wybrany przeze mnie wózek też tanieje, więc poczekam jeszcze z zakupem :) Oto łóżeczko, ocenicie? http://www.allegro.pl/item728109040.html A to wózeczek http://www.allegro.pl/item726438625.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natalia86 i Mathea super, że po wizytach wszystko gra! Alex łóżeczko prześliczne! wózek też fajny, chociaż nie w moim guście ;) ciekawe czy te co ja wybrałam potanieją ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny tu jest fajny artykul o znieczuleniu http://zapytajpolozna.pl/porod/znieczulenia/znieczulenie_zewnatrzoponowe.php Alexandrunia lozeczko sliczne, ma duzo uroku. no i szufladka poreczna bardzo :) wozek tez spoko, taki w stylu quinny. a spacrowka wyglada jak w moim concordzie :) Gawit a dasz linka na twoj wozek? :)) ten co podalas co nie jest w twoim stylu tez mi sie srednio podoba choc za ta cene jest na prawde oki :) Mathea synus tatusiny mowisz :)) fajnie :) Ola ja jakos nie moge tu dostac pieluszki flanelowej ehh. zastanawiam sie czy jest konieczna. mam tylko tetrowe. i nie mam rozkow ani becika, bo tu czegos takiego nie ma! dzis mialam nawet sen ze na targu kupilam taki z misiem :) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jestem zalamana moja waga:( +12kg ostatnio dostalam takiego apetytu,nigdy tyle nie jadlam, pochlaniam wiecej niz moj maz i nie sadzilam,ze tyle bede mogla przytyc jak tak dalej bedzie to skoncze na +20kg:( w ogole to ze slodyczami tez tragedia budze sie co chwile w nocy i wyjadam wszystkie slodkosci, do tego nie umiem jesc czesto a po trochu jem 2posilki dziennie i to tak zebym pekala, ja musze koniecznie wprowadzic jakas diete:( w ogole to nie wiem jak ocenic wyniki glukozy juz Wam pisze: na czczo wartosc 73mg/dl zakres referencyjny 70-115 po 1 godzinie 161mg/dl zakres referencyjny 70-115 WYSOKI po 2 godz 120mg/dl zakres referencyjny 70-115 WYSOKI poradzcie bo nie znam sie... na szczescie jakos teraz dostalam takiego pawera nosi mnie, w domu nie moge usiedziec i szczerze mowiac wykorzystuje ta moja energie bo tak to bym chyba sie zastala i utyla jak slon:( a moj maluszek fajnie kopie dzis az zawolalam meza bo sie nawet wystraszylam tak sie zaczal krecic kopac nawet nie umiem tego opisac takie energiczne szybkie ruchy jakby sie trzes i niewiadomo jak trzepal, moze sie akurat przekrecal, potem spokoj, ale teraz nie zaleznie chy siedze,czy chodze,czy leze czuje go praktycznie caly czas, ciesze sie niezmiernie i az niedowierzam ze juz coraz blizej... deseo fajnie,ze Adas taki duzy chlopczyk, nie denerwuj sie powtorzycie usg i napewno wszystko bedzie juz unormowane,tego Wam zycze calym serduszkiem🌼 najwazniejsze ze dobry lekarz to zauwazyl i nad Wami czowa.... madzialinska76 widze,ze ty wcale nie tyjesz jejku jak ty to robisz,jak chcesz to dam ci troche moich kg:D Alex ty sie tak wczowasz w to lokalozowanie Marcelinki to moze i mojego zlokalizujesz:D bo ja nie potrafie czuje go z kazdej strony:) a no i dzis kupilam kolejne spodnie ciazowe w koncu wymazone jeansy, siostra do mnie mowi zaprowadzie cie do sklepu gdzie maja fajne jeansy ciazowe, bo u nas oczywiscie nic nie ma, ja patrze a tam napisane "dla puszystych pan" omijalam ten sklep duzymi krokami a naprawde fajne jeansy tam kupilam.... no to mowie fajny sklep mi proponujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bar2basia3
AlexandruniaK serdecznie dziękuję za słowa otuchy. Staram się naprawdę myśleć pozytywnie o tym wszystkim, zwłaszcza o Dzidzi, żeby miała radosną mamę a nie jakiegoś zgreda. Mam nadzieję, że wszystko się jakoś ułoży :) :) :) Baaaardzo podoba mi się Wasze łóżeczko, jest naprawdę przepiękne a i cena mnie zachwyca zwłaszcza, że z materacem hmmm. Wózeczek też fajniutki, taki zgrabny. Świetny wybór moim zdaniem. Mathea i natalia86 jesteście spokojne po wizytach, to dobrze. Mathea mnie też kilogramy lecą, z dnia na dzień coraz ciężej mi się wstaje z łóżka. Ale nie powstrzymuje mnie to przed "pochłanianiem" jedzonka. Mam apetyt za czterech... gawit_79 mi podoba się ten wózeczek i w ogóle wiele rzeczy z allegro kupiłabym od ręki, ale niestety nie mogę będąc w UK. Wiek -23 lat Termin porodu - 04.11.2009 Waga - + 13,5 kg Tydzień ciąży - 31 tc Płeć - chlopiec Miejsce zamieszkania - UK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bar2basia3
mili_23 no właśnie mam ten sam problem, jem bez przerwy ale wierzę, że po porodzie w niedługim czasie wrócimy do swoich form... ;) Wiek -23 lata Termin porodu - 04.11.2009 Waga - + 13,5 kg Tydzień ciąży - 31 tc Płeć - chlopiec Miejsce zamieszkania - UK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlexandruniaK łóżeczko super. Ja chcę takie bardzo podobne tylko w innym kolorze żeby nam do mebelków pasowało i od tego samego sprzedawcy oglądałam. Jest tam też fajna pościel na aukcjach. Ja chcę takie: http://www.allegro.pl/item723614379_radek_vii_teak_szuflada_materac_k_p_g_gratis.html#gallery U nas w sklepie kosztuje 399zł oglądał ale bez materaca wiec raczej tu zamówię gdzieś za miesiąc. natalia86 i Mathea - cieszę się, że po wizytach wszystko ok! mili z tą glukozą to chyba nie za dobrze. Pewnie dietka Cię czeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejo wieczorkiem :) Natalia i Mathea, ciesze się, że Wasze wizyty u lekarza optymistyczne :) Mili, glukozę masz jak najbardziej OK. Nie wiem czemu Ci przepisali takie zakresy referencyjne... Po 2h max poziom glukozy wynosi 140 mg/dl, więc zupełnie nie masz się czym przejmować :) A teraz coś o mojej dzisiejszej wizycie. Na dzień dobry dostałam skierowanie do szpitala :O w celu sprawdzenia tego poziomu cukru. Mam się zgłosić we wtorek rano. Przeprowadzią jakiś test dobowy z cogodzinnym pobieraniem krwi bleeee... No i dodatkowo doktorek powiedział, ze zrobią mi za darmo wszystkie inne badania, łącznie z okulistą (bo wola mieć zaświadczenia od swoich okulistów odnośnie wady wzroku) i USG przepływowym (sprawdzenie przepływów krwi u Maluszka i w pępowinie). W zasadzie jest to duzy plus. Co do poziomu cukru stwierdził, że nie jest to jakieś straszne przekroczenie i na pewno po zastosowaniu diety by spadło, ale jak to określił, w tak wywalczonej ciąży lepiej mieć pewność. Maluszek waży 1560g ;) tętno 131 uderzeń na minutę i ułożony jest główką do góry... Ale doktor stwierdził, ze skoro mam mieć cesarkę (więc chyba już podjął ostateczną decyzję....) to i tak nie ma znaczenia jak jest ułożony.Płci nie potwierdzał - zrobimy to w szpitalu. No i lekko skróciła mi się szyjka :O Było 36mm jest 32mm... Coś bąknął o pessarze, ale o tym zdecyduje ordynator. On by nie zakładał. Ale ogólnie nie jest źle :) Aaaa termin przesunął mi o tydzień w przód czyli na 7 listopada, i doskoczyły mi 2kg z czego doktorek był szczególnie zadowolony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathea nasze dzidzie póki co ważą tyle samo po 1600g. Ja miałam usg tydzień temu czyli koniec 29 tygodnia a termin mam 6 dni wcześniej wiec prawie identycznie. Tak sobie wyliczyłam wg tabelek że do końca powinno im przybrać jakieś 1800g wiec ok 3400 przy porodzie to tak myślę w sam raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thekasia ten wózek wybrałam http://www.allegro.pl/item729627618_nowy_matrix_na_pompowanych_kolach_fotelik_gratis.html na 99% ;) spełnia wszystkie moje wymagania, no i jest tani :) tylko jeszcze nie wiem jaki kolor. najbardziej podoba mi się ten niebieski, ale dla dziewczynki to chyba nie bardzo? moja kolezanka ma turkusowy dla córeczki i co i rusz ludzie gadają "o jaki śliczny chłopczyk" . ona się wkurza, a nie będzie obcym babom tłumaczyć, ze to dziewczynka. mi tam w sumie wisi co obce baby będą gadać, ale na niebieski mój mąż kręci nosem! on zgłupiał jak usłyszał, że to córeczka :D najchętniej to wszystko by jej kupił różowe ;) łącznie z wózkiem, ale na różowy wózek to ja się nie godzę ;) mili ja też mam ogromny apeptyt! a słodycze to po prostu pochłaniam w ogromnych ilościach (przed ciążą nie przepadałam) a w sumie od lipca przytyłam tylko 1 kg! nie wiem jak to się dzieje. dużo tylam na początku, kiedy to uważałam na to co jem, a słodyczy nie jadłam wcale! co do zlokalizowania dzidzi to ja też nie wiem co gdzie ma moja Lenka :) najważniejsze, że mnie kopie :D i też ją czuję nie zależnie od tego czy leżę, siedzę, czy chodzę, chociaż najabrdziej jak siedzę. chyba ją wtedy przygniatam , ma mało miejsca i dlatego :) bar2basia3 wiesz może do Twojego narzeczonego dotarło albo dociera, że zostanie tzw. głową rodziny i troszkę go to przeraziło? może musi sobie wszystko przemyśleć, poukładać? wiesz faceci też się boją! boją się o nas, o dzidzię i okazują to w przeróżny, czasem dla nas bardzo przykry, sposób! mam nadzieję, że się Wam ułoży! Uciekam spać ! dobranoc 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mili jeśli chodzi o twoje wyniki krzywej to ja miałam tak na czczo 84 po 1h 99 po 126 i to są dobre wyniki. moja lekarka mówiła że norma jest do 140 po 2 godzinach a ty masz 120 więc chyba dobrze albo ja już nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niewiem jak jest dokładnie z tą glukozą ale u mnie na wynikach tez zakres referencyjny jest do 115 wiec mili ma go na granicy. Ja bym zadzwoniła do lekarza i zapytała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jeśli chodzi o wózek to mam duży dylemat. wiem ze w zimie nie będe dużo spacerować z małą. druga sprawa że nie mogę dźwigać i za rok wyprowadzam się na wieś i będę dojeżdżać do pracy busami i mpk więc potrzębuję lekkiej spacerówki a te z wózków 2 lub 3 w 1 są ciężkie i ważą ok 15 (stelaż plus spacerówka) plus dziecko to dla mnie za dużo. mślę żeby teraz kupić jakiś zwykły nawet używany głęboki wózek o później zainwestować w lekką spacerówkę. co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzialinska pójdziesz do szpitala przebadają Was wzdłuż i wszerz i będzie gitara :) wypuszczą do domu i będziesz spokojna! agulinka79 podasz skąd bierzesz jak wyliczyć tą wagę maluszka do porodu? mili co do glukozy to ja po 2 godzinach miałam 112 i ginka powiedziała, że bardzo dobrze! norma jest do 140, więc nie wiem czemu u Ciebie jakoś inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Ola ja jakos nie moge tu dostac pieluszki flanelowej ehh. zastanawiam sie czy jest konieczna." Też się zastanawiam i nijak mi to do niczego nie pasuje. Ale że dostałam i to wreszcie ładne, to kupiłam dwie. Kojarzą mi sie z małymi kocykami i może tak będę używać. A w ogóle to rozmawiałam z narzeczonym o tych zakupach i o rachunkach do uregulowania, i w momencie gdy on stwierdzil ze narazie muszę się z zakupami wstrzymać... dostał kopa od małej (akurat mój brzuch dotykał jego ramienia i mała to wykorzystała ;P). Ryknęliśmy śmiechem że córcia nie życzy sobie ograniczenia w kupowaniu dla niej ubranek. Mili to masz apetyt na słodycze jak ja (na szczęście w nocy nic mnie nie budzi więc nie żeruję). Ale co się przejmujesz? Dwanaście na plusie to niedużo a wyjściową wagę miałaś niską, cukier masz super (ja po dwóch godzinach miałam 137 i lekarz powiedział mi że to całkowicie dobry wynik), jedz więc na zdrowie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny co do glukozy to jestem na 100% pewna, ze po 2h max poziom wynosi 140. Bardzo często w laboratoriach przepisują po prostu zakres podstawowy, albo nie uzupełniają w ogóle norm. Mili Twój wynik jest na prawde poprawny Poziom cukrów z wikipedi Stężenie glukozy we krwi Podstawowym objawem cukrzycy jest podwyższenie stężenia glukozy we krwi. W zależności od zaawansowania choroby może ono występować jedynie po spożyciu węglowodanów lub niezależnie od niego. Zawartość cukru we krwi (glikemię) podaje się w miligramach na 100 ml krwi (mg%) lub w milimolach na litr (mmol/l); związek między nimi określany jest wzorem x 18 = mg%. I tak prawidłowa glikemia na czczo to 60–99 mg/dl (3,4-5,5 mmol/l), w 2 godzinie testu doustnego obciążenia glukozą glikemia poniżej 140 mg/dl (7,8 mmol/l). Za normoglikemię, czyli poziom cukru we krwi u zdrowego człowieka, przyjmuje się przedział 80–120 mg%. Niższe stężenie glukozy oznacza hipoglikemię, a wyższe oznacza: * stan przedcukrzycowy (ang. prediabetes) czyli: o nieprawidłowa glikemia na czczo (ang. IFG – Impaired Fasting Glucose): na czczo 100–125 mg/dl (5,6-6,9 mmol/l) lub o nieprawidłowa tolerancja glukozy (ang. IGT – Impaired Glucose Tolerance): w 2 godzinie testu doustnego obciążenia glukozą glikemia 140–199 mg/dl (7,8-11 mmol/l). * cukrzycę, gdy: o stężenie glukozy zmierzone o dowolnej porze doby przekracza 200 mg/dl i występują objawy hiperglikemii (polidypsja, poliuria), o dwukrotnie poziom glukozy na czczo przekracza 126 mg/dl (7,0 mmol/l), o w 2 godzinie testu doustnego obciążenia glukozą poziom glukozy przekracza 200 mg/dl (11,1 mmol/l). Normy według wytycznych WHO. Gawit wiem, dlatego tylko troszkę dla zasady się skrzywiłam, bo wiadomo że nikt nie lubi do szpitala chodzić. Ale już jestem z ta myślą pogodzona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gawit z tą waga to tak jak pisałam już gdzieś wcześniej że mam taka książkę, w której pisze ile mniej więcej dziecko przybiera i w jakich miesiącach i od teraz czyli od 28 tygodnia 200g na tydzień do końca czyli nam zostało niby 9tygodni czyli 1800g ale to tak z przymrożeniem oka. Pozdrawiam i uciekam myć ząbki i łóżeczka. Do jutra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michaa... co do twojego pytania o wózek to zdaje mi się że to najczęstsze rozwiązanie, najpierw głęboki, solidny wózek, potem lekka spacerówka ale ten głęboki będzie właśnie ciężki. Warunki pozwalają ci na ciężki wózek na początku? Mi moje warunki nie pozwolą. Chcę więc dwa w jednym, lekki (znalazłam taki 11-kilogramowy), na dużych, pompowanych kołach. Najpierw będzie z gondolą, potem zmieni się w spacerowkę. Tyle że ja zamierzam zimą bardzo dużo spacerować z dzieckiem (w domu chyba będę się bardziej męczyć a i dwa psy do wybiegania mam, nie chcę ich zaniedbać z powodu nowego członka rodziny, no i niech mała uczy się aktywnego trybu zycia od maleństwa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wieczorowo Cieszę się dziewczyny, że wszystko u Was gra po wizytach :) Dzieciaczki rosną jak na drożdzach :) Madzialińska - cieszę się, że pomimo takich sobie wieści jesteś optymistycznie nastawiona, w szpitalu Cię porządnie przebadają i na pewno wszystko będzie ok :) Szkoda tylko że ta szyjka jednak się skróciła :O no ale do końca nie wiele :) Trzymam kciuki 🌻 Gawit - jednak zdecydowałaś się na Matrixa mimo że nie posiada tej opcji spacerówki tyłem i przodem do kierunku jazdy? Ja mam już wózek z głowy - będę miała taki : http://www.familyshop.com.pl/towar.php?id_tow=388 kolor G657, używany ale za to porządnej firmy z wyższej półki i w bardzo dobrym stanie, koleżanka mi do odsprzedała za1 tyś zł gdzie mam już spacerówkę, folie i pokrowce, parasolkę i torbę. Jestem bardzo zadowolona bo od początku na taki chorowałam, ale nie stać nas na nowy i Jumper był tak na prawdę tylko alternatywą...a tak mi się trafiła okazja :) U mnie w zasadzie nic nowego, czuje się dobrze, wizyta u gina za niecałe 2 tygodnie. Ok 34 tygodnia będę miała USG gdzie mi posprawdzają przepływy i w 38 tygodniu już ostatnie usg i ostateczne ustalenia, czy rodzę naturalnie czy przez cc. Zobaczymy :) A póki co kompletuje wyprawkę a młody sprzedaje kopniak za kopniakiem :) Pozdrowionka dla wszystkich 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gawit widze ze stawiasz na przednie kolka skretne. cena bardzo korzystna a kolor mi sie cappucino podoba albo zielony czy pistacja. nie martw sie opinia o niebieskim ze jest dla chlopca. gdyby to byl jakis granat to moze tak, ale bez przesady. ja mam jasniutki niebieski dla chlopca a jak bede miec druga dziewczynke to nie zamierzam zmieniac wozka! wcale nie wyglada 'mesko'ten wozek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ejmi, przecież nie będę się załamywać z tego powodu... Najważniejsze, ze Maluszek jest zdrowy. Lekarz obejrzał go od stóp do głów i nie wykrył żadnych zmian, które mógłby wywołać podwyższony cukier. Waga tez jest jak najbardziej w średniej normie jak na ten czas. Wód płodowych mam tyle co powinno być. A szczerze wolę takie podejście doktora, że przejmuje się aż nadto, niż jakby miał mnie zbywać i mówić, ze wszystko jest OK ;) Kolorowych dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uff no to sie uspokoilam...przerazilo mnie to 161 ale najwazniejsze ze norma to 140 i po 2h...dziekuje🌼 no i widze,ze jednak nie tylko ja mam wilczy apetyt:) bar2basia3 mi tez sie wydaje,ze twojego meza moze wlasnie przerasta ta mysl, ze teraz ciazy na jego barkach bardzo wielka odpowiedzialnosc, nawet nie wiem jak Cie pocieszyc bo sama bym sie chyba podlamala jakby maz nie poswiecal mi uwagi i czulabym sie odsunieta a teraz tym bardziej potrzebujemy troski wsparcia pocieszenia i dobrego slowa szczegolnie od najblizszych.. na pewno mu to przejdzie daj mu troszke czasu a te pieluszki flanelowe to mysle ze obejdzie sie bez nich niezbedne moim zdaniem sa tetrowe...ja flanelowych mialam nie kupowac ale trafilam przypadkiem na bardzo ladny wzor i kupilam dwie tak wlasnie jak napisala ola do przyrzucenia na nozki czy podlozenia podczas przewijania... madzialinska trzymam kciuki zeby w szpitalu cie przebadali i wszystko bylo ok, w sumie fajnie bo za darmo bedziesz miala tez inne badania... linki do wozkow i lozeczek wszystkie fajne, a tak w ogole to ja chyba oszaleje, nie mam pojecia jak ja sie na cokolwiek zdecyduje:o no to uciekam pod kordelke do mezulka:D kolorowych snow!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie wcześnie rano! Widzę, że pierwsza dzisiaj jestem a to dlatego, że mężuś obudził się przed 7 i pojechał na zakupy a ja już jak on wyszedł jakoś tak spać nie mogę. Przyzwyczaiłam się że przynajmniej do 8 leżymy razem :( . U mnie dzisiaj zdecydowanie lepiej z tymi powiekami. Uff bo już myślałam, ze tak nam zostanie, ale zeszła ta wczorajsza opuchlizna i całe szczęście. Mały kopie od rana wysoko nad pępkiem i jakoś tak smyra bardzo nisko w podbrzuszu, aż takie dziwne uczucie. Daje wyraźnie znać mamusi o sobie, mój kochany szkrabik. Ja dzisiaj mam ambitne plany upieczenia ciasta bo obiad ma m przywieść do teściowej wiec z głowy. Wpadnę później. Miłego dnia życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Ja dzis w srednim humorze, czuje niepokoj po wczorajszym badaniu. Moja ginka mnie uspokoila, obejrzala zdjecia z usg i powiedziala ze nie ma co sie martwic bo wszystko jest jeszcze na granicy normy, po porodzie dopilnuje by neonatolog ocenil uklad moczowy malucha i zrobil mu usg. Ja jednak chce isc do tego lekarza, co robil mi usg i by je powtorzyl. Jest to slawa nad slawy w warszawie, wiec licze sie tez z jego zdaniem. Poza tym schudlam :(, polecialo mi 1,5kg przez diete, takze teraz mam 4,5 na plusie - maluch wazy 2100, macica i wody plodowe daja praktycznie tyle kilogramow ile mam na plusie. Czyli zdrowe odzywianie sluzy. Na bole podbrzusza ginka stwierdzila ze nie sa czyms co mozna lekcewazyc. Powiedzialam jej ze moje sa takie jak przed okresem a ona stwierdzila ze moja macica w ten sposob reaguje na wysilek - maluch rosnie i jest coraz wiekszy, dlatego trzeba jak najwiecej odpoczywac by odciazac ja. Jesli duzo chodze to macica musi wykonywac wieksza prace i stad pojawiaja sie bole - takze odpoczywac odpoczywac i odpoczywac. A jak sa bole to zapodac nospe. Co do wagi to mowila ze Adaś wazy ok, wg prognoz czyli tego ze powinien tyc ok 150g na tydzien urodzi sie w okolicach 3500g wiec to normalne. Za cukry zostalam pochwalona i juz nie musze ich mierzyc, bo wg ginki mam swietne wyniki. Mam tez zaczac liczyc ruchy i prawidlowe liczenie ruchow wg mojej ginki to w ciagu calego dnia nalezy znalezc takie 3h w czasie ktorych maluch poruszy sie conajmniej 10razy, po 10 ruchu przestajemy liczyc. Oczywiscie czas wyznacza malenstwo czyli jak zaczyna szalec to liczymy. Mam to wszystko notowac i miec na KTG, bo za 2 tyg zaczynamy cotygodniowe rytualy KTG. To tyle co u mnie, troche brak mi usmiechu i pozytywnej energii, noo ale musze poczekac do przyszlego tygodnia. Ciesze sie ze u Was dobrze, a basia nie denerwuj sie, moze wlasnie Twoj maz potrzebuje troche czasu bo dotarlo do niego ze bedzie tatusiem. Mili nie wiem czemu masz inne zakresy glukozy - moze to zakresy nie dla ciezarnych. Ale wg mnie drugi pomiar jest za wysoki co moze oznaczac ze Twoj organizm kiepsko radzi sobie z cukrem po pierwszej godzinie od posilku - czyli jest nietolerancja glukozy czyli tzw. cukrzyca ciezarna. Lekarz powinien zwrocic na to uwage, bo to tylko dla zdrowia malucha. Pozdrawiam z zachmurzonej warszawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie z samego rana,nie udzielam się ostatnio na naszym forum bo jakos kompletnie nie mam weny ale czytam wszystko i nawet nadrobilam zaleglości z Polski... wstalam tak rano bo wybieram sie dziś do szpitala w którym będę rodzic na badania,zadzwonili do mnie i zaprosili wlasnie na dzis,chyba tak to tutaj wygląda -to moja pierwsza wizyta w tym szpitalu i nie ukrywam że troszeczke sie boje, tym bardziej że musze isc sama bo meżus w pracy Fajnie żę u waszych maleństw wszystko dobrze:) Ja ostatnio podglądałam moją dzidzie jeszcze przed wyjazdem do PL ale mam nadzieje że wszystko ok Dobra uciekam,odezwe sie jak wróce i bardzo bym chciała żeby to były same dobre wiadomości❤️ MIŁEGO DNIA!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam wózek głęboki, ciemno granatowy i nie zamierzam zmieniać go dla koloru. Zwłaszcza, że mieszkam na wsi. NA wiosnę kupimy dziewczęcą :) spacerówkę, nawet mam już upatrzoną i wybrany kolor - czerwony. madzialińska76, twoja szyjka jeszcze nie jest taka krótka, ale wiadomo, w szpitalu będziesz przebadana i bezpieczna. Basia czasami do tatusiów dociera, że nimi są dopiero, jak się dzidziuś urodzi, ale to kobieta przecież nosi je pod serecem i siłą rzeczy przywiązuje się do maleństwa od początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam... Ja mam za sobą nawet nie złą noc ale już od po 5 nie śpię :) Mała daje do wiwatu :) mili Kochana nie martw się wagą, moja waga też teraz leci na twarz :/ Z tygodnia na tydzień tyję co raz więcej :( Tylko, że ja mam skrzywienie w głowie, bo zawsze dbałam o siebie i swoją figurę, a teraz muszę się ugryźć w język w czekać do porodu :) Umówimy się po porodzie i będziemy chodzić na aerobik i spalimy wszystko 👄 A co do wyczuwania to jest najłatwiej zlokalizować na leżąco i lekko ugniatać palcami i szukać maluszka :) bar2basia3 nie ma za co dziękować 👄 agulinka79 my musimy wziąć ten kolor łóżeczka, bo mamy sypialnię w kolorze NIDA Klon to taki bardzo jasny sosnowy :) Po za tym później malutkiej też zrobimy pokoik z jasnymi mebelkami :) madzialinska z tym szpitalem to może dobrze, porobią Ci badania i będziesz wiedziała na czym stoisz :) A maluszek widzę rośnie i to bardzo ładnie :) michaaa teraz jest bardzo dużo wózków z aluminiowym stelażem i są one bardzo lekkie. Do tego co raz więcej teraz jest wózków w standardzie spacerowych a trzeba dokupić sobie gondolkę, więc Kochana masz w czym wybierać :) Dokończę później, bo zaraz mam gości na kawkę :) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×