Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mamcia_rocznik_87

87 MAMY z ROCZNIKA 87 **1987** ZAPRASZAM

Polecane posty

agusia czyli myślisz że jak małego ubiorę w tą wyprawkę którą zamówiłam i przykryję kocykiem w foteliku to wystarczy ? ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agusia pytam bo nasz marecelek od poczatku bedzie mial swoj pokoik;-) martwie sie bo zawsze byl taki aktywny a od wczoraj raz na jakis czas sobie puknie;-( martwie sie po prostu... gosia slodziutenka ta wypraweczka na prawde;-) ja na wyjscie ma taki komplet, moja siostra kupiła - http://allegro.pl/item570996640_570996640.html i do tego mam takie okrycie z dziurka do fotelika - http://allegro.pl/item613409131_mam_dziecko_okrycie_owieczka_sophie_sterntaler.html tylko ze ja mam z pieskiem, mysle ze to wsytarczy bedzie chyba czerwiec a jak nie to na wszelki wypadek zapakuje jeszcze welurkowy dresik. gosia ja do szpitala od domu mam dokladnie 1000m wiec samochodem to jest chwilka tyle zeby malego ze szpitala do auta iz auta do domu przeniesc;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja będe rodziła w miejscowości obok bo u nas nie zamierzam wiec ze szpitala będe miała jakieś 20 minut drogi samochodem.. ale to też tyle co ze szpitala do auta i z auta do domu więc chyba też bez sensu żeby go nie wiadomo jak grubo ubrać tymbardziej że takie upały bedą:) Tymbarkowa powiedz mi a Ty masz na zielono pomalowany pokoik dla Marcelka? a jaki dokładniej, pastelowy, oliwkowy, jakiś ostry? a pościel do łózeczka jaką masz? tak pytam orientacyjnie bo my dopiero będziemy robić pokoik jak te okna cholerne wymienią :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie ze tak . ja urodzilam w maju i malego przegzalam . dostal potowek ze w panice do lekaza jechalam . nie wiedzialam przeciez 1 dziecko i przewrazliwiona bylam. jak ja potrafilam przy 25 stopniach ubrac go w rajstopy spodnie i gruba bluze i kocykiem przykryc!!!! masakra ;/ teraz juz wiem ze tak sie nie robi. z reszta w szpitalu polozna ci doradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz agusia ja to z ubieraniem zawsze problem miałam... hehe siebie też nie raz potrafilam ubrać tak że potem albo było mi za gorąco albo za zimno :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tymbarkowa a Ty też masz dwa terminy wyznaczone? jeden z usg a drugi z miesiączki ? Bo ja pierwszy mam na 5 lipca - usg a drugi z miesiączki na 11 a pewni ani ten ani ten się nie sprawdzi bo tak jest najczęściej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosia pomalowalismy pokoik na zielony taki zywy, zrobilabym zdjecie ale aparat pozyczylam siostrze a telefonem to nie to samo, jak juz go ostatecznie wykonczymy to wstawie foty;-) nie jest ciemny ani pastelowy, w ogole sciana nie jest gladka tylko ma taka strukture baranka - pieknie to wyglada;-) posciel mam taka - http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90123662 biała z zabkami w zielone paseczki - ubiore ja zeby nie lezeal na samym materacu ale zakrywala go nie bede, bo za goraco bedzie, mam nadzieje ze tu sie przyda ten otulaczek czy rozek, ewentualnie kocyk;-) aha ten kocyk co ci pisalam po praniu nie wrocil do swojego kształtu i jak szmata wygląda;-( i mam jeszcze taki baldachim - http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50107678 rowniez bialy z zielonymi listkami;-) na sciane chce kupic takie piankowe kubusie puchatki no i moze w takim sklepie wszystko po 5zł obrazki dla dzieci to bym na scianie powiesila;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam z daty om na 25 maja, z usg na 22 maja a tak na prawde kiedy sie urodzi to nie wiadomo;-) ciekawe jaka data teraz na usg wyjdzie;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymbarkowa a nie myslisz zeby wstawic lozeczko do waszego pokoju bo jednak male dziecko czesto sie budzi i to umordowanie a w tum jego niech spi w dzien bawi sie i takie tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agusia nie ma miejsca w sypialni, za nic sie nie zmiesci ale pokoik marcelka jest tuz obok, mieszkanie jest bardzo cichutkie wiec wszystko bedzie slychac;-) nawet teraz przy zamknietych drzwiach slysze jak tyka zegar w kuchni a jest dalej niz jego pokoik;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha to super Tymbarkowa pięknie musi pokoik wygladać, pościel też bardzo śliczna :) Ja też robie osobny pokoik dla Michałka z tym że tam bedzie stała kanapa i przez pierwsze miesiące bedziemy tam spać a w drugim pokoju będe miała gościnny. Pokój Michałka chcę pomalować trzy ściany na zielony ale jeszcze nie wiem jaki, nie chce żeby był blady ale nie też taki piźdzący a jedna ściana będzie żółta i na tej żólte będzie stała kanapa, pościel chce kupić taką kremową tylko z małą aplikacją z misiem, taką http://www.allegro.pl/item610607803_8_ele_hafty_baldachim_mis_na_ksiezycu.html ale nie wiem czy będe zamawiała z allegro, obok łozeczka będe miała komodę i chcę powiesić na ścianie taką lampke w kształcie księżyca są w IKEI pewnie widziałyście i obrazki tez będe miala powieszone, już mam zamówione z allegro takie ręcznie malowane, jest ich tam pełno i są ślicznie, mi się bardzo podoboją:) no i jeszcze bede musiała kupić jakąś ładną firankę do nowego okna, rolety, może jakiś nieduży dywanik.. ojj sporo tego tylko niech w końcu wymieniają te cholerne okna bo za nic nie mogę się zabrać, bez sensu żebym kupowała coś jak bedzie tylko zawadzało się zakurzy ehh !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, ale mialam duzo czytania wow :) rozpisalyscie sie :p zauwazylam tez ze ktos przedstawil Wam moja miejscowosc :D super, tyle ze skopiowane z jakiejs stronki i wklejone, mogl ten ktos juz sie pokazac z lepszej strony i cos opowiedziec od siebie ;p Gosiu super ta wyprawka :) Podoba sie mi, az sama bym zamowila tylko sie zastanawiam czy w razie czego dla dziewczynki tez by pasowala :) Jak narazie to chyba kupie na sam poczatek pieluszki :) A Wy jakich uzywac bedziecie lub uzywacie? Tetrowe, Bawelniane czy pampersy? Ja to chyba bym wziela kupila te bawelniane albo tetrowe :) Co myslicie? A co do ubierania, to chyba warto zabrac w waszym wypadku cos lekkiego wtedy i troszke z dluzszym rekawem jak by mialo padac. przeciez nie wiadomo jaka bedzie pogoda :) Ja sie zastanawiam jaka bedzie pogoda w pazdzierniku bo czasem jest ladnie, a czasem juz nie :( Dzis ide na rozmowe z wlascicielka mieszkania i podczas tej rozmowy zdecyduje sie czy chce tam wynajmowac czy nie :) Jesli tak, to bede musiala zrobic duze zakupy i przewiesc wszystko tam ;P Jest tam jeden pokoj duzy i poki co to nam starczy :) jak dziecko sie urodzi to bedzie z nami spalo, a potem juz jak domek stanie to bedzie mialo swoj pokoik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oleńka malenka ja na początku chciałam używać tetry ale rozmawiałam z wieloma osobami i mi to odradziło, mówią że nie ma się nawet czasu na zamaczanie tego, pranie, prasowanie a tak samo tetra ma swoje plusy i minusy jak i pampersy i to już sprawa indywidualna a jeśli chodzi o koszto to może i tetra Cie taniej wyjdzie ale jakby zliczyć czas, prąd, wode i proszek to Ci się wyrówna z pampersami.. ja na początku chyba bede używała pampersów firmy "Pampers" a potem "Huggiens" czy jak sie to pisze, ale w sumie jeszcze nie wiem.. Tymbarkowa mi doradzi co jej się sprawdziło:) Tymbarkowa a właśnie a kosmetyki dla Marcelka z jakiej firmy kupiłaś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja uzywam pampersow . tetrowa nie dla mnie. wszystko przesiaka od razu jak sie zsiusia to trzeba przebrac.prania prasowania sterta i wcale taniej nie jest bo zaplac za prad proszek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja też zmykam póki co.. idę w końcu na ten spacerk z pieskiem bo już mi piszczy, potem na pocztę muszę wpłacić kaskę za te ciuszki no i do sklepy zakupy zrobić na obiadek, bo dzisiaj pichcę tą zapieknakę ziemniaczaną z mięsem mielonym z Pomysłu na obiad, chcę zobaczyć co to wyjdzie :D zajrzę tu potem, całuski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosia w sobote jedziemy juz na ostateczne zakupu na liscie mam Pampersy chusteczki paklanki plyn do kapieli oilatum Szampon Krem oilatum sudocrem Gaziki Spirytus 70% Patyczki do uszów sól fizjologiczna Nie zamierzam kupowac oliwki bo zatyka pory, bedzie tłuscila ubranka i jakoś jestem negatywnie nastawiona, kupie plyn oilatum i juz nie trzeba niczym dziecka natluszczac, ewentualnie kupie jeszcze zwykly puder jakby ten sudocrem sie mazal w czasie odparzen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do pieluszek to na poczatek zamierzam kupic paczke oryginalnych pampersów tylko nie wiem czy 1 czy 2;-) te new born maja podobno dziurke na pepek a 2 juz nie maja ale nie wiele sie roznia wiec sama nie wiem... u nas sa takie sklepy jak makro i selgros wiec jak ostatnio patrzalam pieluszki sa tam najtansze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ufff... ale miałam czytania:) Ulcia to chyba faktycznie rodzić pojechała:) Widać dziewczyny że już coraz bliżej porodu jesteście takie tematy same wyprawkowe. Ja mam dla młodej wypełnienie i pościel z IKEI http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90098653 http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/70098654 http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60028510 Nie szukałam nawet drożej bo wiedziałam że i tak nie będę z tego zbytnio korzystać. Jak widzę jak nie które mamy kupują pościel za 300zl to zastanawiam się po co. Nie to żeby mnie nie stać było czy żebym żałowała na dziecko, ale jakoś tak jestem nauczona żeby rozsądnie wydawać kasę.. Pościel była używana tylko w sezonie zimowym, raptem jakieś 3-4msc. Niczym nie różni się od tej lepszej, jedyną jej wadą może być to że szybko zniszczy się w praniu. Tylko że używając tak krótko nawet nie zdążyłam jej za często prać:) Po tym sezonie nie widać żadnych zmian w niej, będzie na następny rok a później to zależy albo dalej ta jeszcze jeden sezon albo już większa. I co i miałam wydać 300zł żeby to leżało w szafie? Teraz moja młoda śpi tylko pod kocykiem a i tak odkopuje się z pod niego. Mebelki jak już pisałam mamy raczej nie dziecięce, też z IKEI seria Aneboda http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90121762 http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/70121758 Nie wiem jaki kolor pokaże się po otwarciu ale my mamy brzozę i komodę tą szeroką. Te komody mamy też my nie tylko u młodej one są. No i półki ścienne zwykłe też z IKEI. Poza tym kosze na zabawki np. http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60139301 Drugi jest z tesco, taka żyrafa, jeszcze kaczkę z IKEI muszę kupić bo te już pełne:P A na później dla młodej chce kupić łóżeczko, krzesło i ławkę z serii KRITTER a stół jeszcze nie wiem zobaczę czy dużo się różni od MAMMUT`a Idę dać jeść młodej, później się odezwę 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) a ja właśnie wróciłam z miasta.. dziewczyny przyszła nam w końcu umowa ze spółdzielni w sprawie tych okien (bo spółdzielnia dofinansowuje 50% kosztów wymiany) i mogliśmy w końcu pojechać do tej firmy co te okna montują..i już wszystko załatwione teraz tylko czekać. Pani powiedziała że do 20 maja na pewno bedą zrobione, mówiłam że jestem w ciąży i zależy mi na czasie to powiedziała że postara się załatwić jak najszybciej, być może już na 10 także jak tylko wymienią te okna zabieram się za remonty.. juhuuu normalnie jestem cała w skowronkach że już to zalatwione mamy :D:D Na dworzu upał jak nie wiem, ledwo się toczyłam a w autobusie ścisk jak nie wiem, ale oczywiście nikt nie ustąpi miejsca ciężarnej bo po co - niech się męczy.. mało mnie nie zgnietli.. ehh cóż.. teraz wcinam sobie winogronka mmm a maly buszuje w brzuszku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hihi Głupie Kobitki !!!już by chciały!!! na żadnej porodówce!!! syndrom gniazda mnie wczoraj złapał 10 okien umyłam!!! zgupiałam ! nic mi sie przecież nie stało a wszyscy na mnie krzykają!!!! w niedzielę odszedł mi czop płodowy a poza tym wczoraj miałam szalenstwo dom chodzę i pucuję juz od lutego, bo mi się wydaje ze brudno a podobno ani pylka nie widać . A w niedzielę otworzylismy sezon grillowy hehe mielismy gosci. Zocha się wkręca głową raz z prawej raz z lewej w moją dolną część macicy!! Dziękuję kochaniutkie mamuszki za trzymanie kciuków i o zmartwienia o mnie buzioki !!!! ja tu juz od 9 czytam co napłodziłyście i dopiero zakonczyłam!!! sporo tego Gasia to ma pomysły! fajna ta druga czesc tabelki. i zobaczycie ze urodzę na moje urodziny 17 maja tak bedzie Zocha mamunie uprezentuje najpiekniej jak potrafi bede płakać ze szczescia podwojnie!!! i jeszcze zobaczycie ze Tymbarkowa pierwsza na swiat malenstwo powije!!! :D :D 2Face ale złośliwe nieczułe babsko z przełożonej nie martw się!!! a co do poduszek pod brzusio to mnie tez podobno bardzo kochają, ale takich rzeczy 40 tygodni nie było hlip hlip!!! Gosienko ja pranie zrobiłam już w lutym wyprasowałam i już w szafeczkach od dawna trzymam kocyka nie prałam bo bałam się ze stanie się z niego szmata a proszek mam lovella a plyn jelp bo duzo tanszy byl niz z lovelli kolory na 40 st a bawełna 60 a posciele i uzywane bawelniane ubranka jasne w 90 st i 5 płukań. U mnie nie pojawiły sie prawie zadne pryszcze pojedyncze okazy ale za to na plecach i na karku i za uchem wyszły mi takie malenkie jakby kurzajko pieprzyki nie miałam ich wczesniej i myslalam ze to cosik innego i rozdrapywałam az mnie mezuch zj.....bał (bo tak wyzywał na mnie) ze niepowazna jestem a co do seksiku to zawsze przed ciązą meczylam mojego chlopa po 3 x na dzien a od zajscia sex mam gdzieś i tylko mnie misio prosi no to się skusze!!! no przecież ciężko mi caly traktor uruchamiać a juz od 4 miesiaca to ja musze być na gorze a mi tak wszystko skacze bleee. ale maz tak ladnie sie przymila to i ja nabieram ochoty o Zosię się nie boimy ale za to wiem ze będzie miała taki sam popęd jak mamusia bo to nie prawda ze dziecko nic nie czuje! czuje przy mamusi orgazmie skurcze macicy i dzidziuniom się to podobie a do tego przecież jak w mamusiowych mozgach robi się przyjemnosc to w malym mozgu wytwarzaają się stotysięcy nowych polączen nerwowych i chciał czy nie chciał to tak samo jak matka placze dziecko czuje coc smutnego tylko jeszcze nie wie jak to nazwac. tak czytałam w bardzo wykladowej ksiazce jakiegos naukowcy Tymbarkowa moj wpisik na blogu w smykach ostatni jest z dzisiaj z 11;15 kilka minut wczesniej bylas hehe Jesteście superowe zobaczycie ze ja tak nie wybuchnę szybko!!! a dla ciekawostki jak mężczyzna się orientuje o stanie swojej zony z własnego przykładu: w sobote w samochodzie rozmawiamy o dzidziuni, ze już 7 dni zostało, ze to już40 tydzien a moj mąż : a wlasciwie to ile kobieta jest tygodni w ciązy??? zabił mnie myslalam ze sie zesikam ze smiechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta987
hej dziewczyny:) tez jestem z rocznika 87 i powoli sie szykuje do podjecia decyzji o posiadaniu potomka;) tylko jedna rzecz mnie martwi,jak wy dajecie sobie rade finansowo?wiadomo,ze pracowac w tym okresie bedzie tylko mąz...Wasi męzowie zarabiaja sporo? z gory dzieki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulcia noo to nas postraszyłaś, my już myślałyśmy ze tulisz swoje kruszyne w ramionach a Ty dalej się turlasz hehe ciekawe ile jeszcze ale do tego 17 to chyba nie dochodzisz, zresztą słyszałam ze wcale nie jest dobrze jak dziecko jest tyle przenoszone, ale nie wiem-lekarzem nie jestem:) marta a Ty jesteś mężatką? pracujesz studiujesz? wiesz wiele z nas pracuje normalnie w okresie ciąży a potem pójdą na macierzyńskie, wychowawcze więc też bedą pieniazki.. mężowie nasi widocznie zarabiają wystarczają skoro zdecydowałysmy się na dzieciątka i wiemy że jesteśmy w stanie zapewnić im dobry byt i sobie a w to kto ile zarabia, nie powinniśmy wnikać bo to sprawa indywidualna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ulcia ty piczko, co sie nie odzywalas;P my tu juz z mysla ze tulisz zosie, ze taka szczesliwa jestes a ty co? nie mow ze ja szybciej od ciebie wybuchne bo jak minal 25 kwiecien i zostal rowny miesiac to ja rozne mysli mam i cholera boje sie jak nie wiem... a swoja droga gdzie ty te 30kg przytylas - chyba tylko w brzuszek ci poszlo kochana bo nozki zgrabniutkie;-) gosia no to super z tymi oknami, wymienia i zaczniesz dzilac i moze facetka na prawde okaze sie w porzadku i wszystko przyspieszy;-) a co do tego nie mytego bydla w autobusie to wiem jakie to sa chamy;-( ostatnio jak wracalam od lekarza (jezdze autobusem bo szkoda mi kasy na taxowki, ale teraz juz chyba taxowka pojade jak moj misiek nie bedzie mogl mnie zawiezc) siedzialy mlode gowniary i sie smialy a ja stalam kolo nich, brzuch jak pilka nogi jak parowki spuchniete i zadna nie puscila, dopiero jak autobus ostro chamowac zaczal i wszyscy leciec na siebie zaczeli ktos postanowil ze mi ustapi a ja nie dzieki zaraz wysiadam, nic mi sie nie stanie a nie daj boze ty kochana zemdlejesz od stania i co bedzie, mowie wam ale buraka gowniara strzelila - ja to sie w takich sprawach nie patyczkuje;-) U mnie w biedronce caly czas jest promocyjna cena na proszek lovela 1,8kg plus gratis 0,75l plyn koncentrat do plukania lovela za 15,99 wiec sie bardzo opłaca;-) a w lidlu np maly jelp nie wiem ile on tam ma nawet nie 3kg kosztuje prawie 34zł;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tymbarkowa szkoda słów - ludzie są po prostu chamscy i nie kulturalni, już prędzej Ci babcia ustąpi co ledwo by stała niż ta gównarzeria 15letnia... no ale cóż, zobaczą same jak to jest jak bedą w ciąży.. Ale mnie ostatnio suszy, normalnie jakbym kaza miała, piję i piję i napoić się nie mogę- nie wiem co ze mną heh :P Tymbarkowa a kiedy wózek bedziesz miała? a pościel do łózeczka też prałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wiec tak, ponowne pranie wszystkiego zaczynam po majówce;-) poscieli jeszcze nie prałam;-( co do wozka kupuja go moi rodzice i mysle ze po majowce juz go bede miala, chce zamowic na allegro bo jest duzo taniej niz w sklepie a oni zaplaca;-) tylko ciagle sie jeszcze zdecydowac na kolor nie moge czy niebieski czy oliwkowy gosia ja chyba tez tak w 7 mc-u mialam ze mnie suszylo niesamowicie po min 3l wody dziennie piłam, szlam w nocy do toalety i pilam, a rano sie dziiwlam ze przez noc cala butelke wody wypilam;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×