Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lampa wiszaca

ile dostajecie alimentow na dziecko ?

Polecane posty

Gość araa
Nie podoba mi się ta tabelka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytam sobie
redrose76 bravo!! szkoda tylko że większość mimo iż ma dwie ręce sprawne,pracę niestety nie daje w pojedynkę utrzymać siebie i dzieci z jednej pensji- właśnie dlatego sąd zasądza alimenty na te dzieci ps: myslisz że dawaniem sobie "rady" zostaniesz bohaterem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joljlojlkjl
redrosse ---> a jesli twoje ece domówia ci posłuszenstwa , beda schorowane i dostaniesz 500 zł renty i dwoje dzieci do wychowania i brak mozliwowsci dodatkowego zarobku , co wtedy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caroool
Dlaczeo krytykujecie redrose ??? Jest godna podziwu. Sama sobie daje radę. Nie wiecie nawet z jakiego powodu tak jest a już ją kąsacie. Należałoby kulturalnie może zapytać, wpierw się więcej dowiedzieć, a potem doradzać a tym bardziej jeśli chcecie krytykować. Nie wiadomo nawet czy ona ma ochotę więcej o sobie tu mówić. Tu jest tyle wścibskich kobiet, że nie warto się zbyt mocno otwierać. Mogą nawet wulgarnie wyśmiać. Gdy będzie miała kłopoty, to zacznie szukać pomocy, a teraz jej na siłę nie uszczęśliwiajcie, kiedy ona może wcale tego nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caroool
Dziwne, skąd się tu bierze tyle jadu ??? Jakby żmije kąsały. Np: - bym zwymiotowała jakby mi taki po mieszkaniu chodził!! - weż się chłopie w garść i nie filozofuj bo akurat do tego sie nie nadajesz FIZOLU - zabierz sie dupku za pracę Nie wiem czy tu można z kimś normalnym porozmawiać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caroool
dczego krytykujecie redrose ??? to dzielna kobieta, jeśli sama sobie radzi. Nie zapytacie dlaczego, a już ją kąsacie. Niezbyt to kulturalne. Jak będzie miała problemy, to sama zacznie szukać pomocy, bo wydaje się że obecnie nie chce niczego od innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytam sobie
caroool ty pijana czy na haju ? przeczytaj jeszcze raz co naPISAŁ redrose76 redrose76 "w moim przypadku matka nic nie płaci ani żaden fundusz. Mam 2 ręce sprawne i daje rade" TO FACET KTÓRY MA WIEKSZE MOŻLIWOŚCI ZAROBKOWE CHOCIAŻBY ZE WZGLĘDU NA PŁEĆ A JESTEM PRZEKONANA ŻE SAM TYCH DZIECI NIE WYCHOWUJE-SĄ DZIADKOWIE I KTO WIE...MOZE I JAKAŚ NOWA MACOCHA-KOBIETY LUBIĄ OPIEKUŃCZYCH FACETÓW poza tym skoro ktos sobie finansowo daje radę to czy ja tez muszę? czy jesli ktos skoczy w ogień ja tez mam to zrobić? moje dziecko nie jest wynikiem niepokalanego poczęcia więc koszty rozkładam na dwoje rodziców w stosunku 30 % do 70% te 30 % pokrywam ja reszta należy do ojca-nie bierze czynnego udziału w procesie wychowawczym dziecka-ma duzo wieksze mozliwości zarobkowe bo ma wiecej czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caroool
aaaaaaaaaaaa przepraszam, wydawało mi się że to kobieta, a to mężczyzna wychowujący dziecko ! Teraz dopiero rozumiem. Bo te pseuda tu takie dziwne są. a swoją drogą to on jeszcze bardziej zasługuje na pochwałę. Warto by z nim podyskutować i serdecznie pogratulować. A jego kobieta z tego wynika, nic nie daje alimentów ? A dlaczegoty na mnie tak odrazu wrogo naskakujesz: na haju, pijana ??? Chyba tu też nie ma przyjaznej atmosfery ? A na tego redrose (czyli czerwoną różę) też od razu naskakujecie: myslisz że dawaniem sobie "rady" zostaniesz bohaterem? jak będziesz mieć schorowane ręce ... Skąd tu zaraz tyle złości, agresji, nieprzyjaznej atmosfery, chyba nikt z wami nie wytrzyma ? Sory ale tak to odczuwam. Poczytam jeszcze inne topiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytam sobie
caroool-bohaterów w tym kraju dość!! zapewniam cię że facet ma zasądzone alimenty jednak matka ich nie płaci a fundusz nie wypłaca dlatego że facet ma zbyt duze dochody i przekracza próg dochodowy jestem w podobnej sytuacji-mam zasądzone alimenty,ojciec dziecka ich nie płaci (wyjechał do Anglii i slad po nim zaginął),ja pracuje-moje dochody dyskwalifikuja mnie do wypłacania alimentów z FA-utrzymuje dziecko sama-jestem bohaterką? a uważasz że kiedy kobiety otrzymują alimenty w niewielkiej kwocie np 300,400 zł to ta kwota wystarcza na pokrycie wszelkich kosztów utrzymania dziecka które rośnie,uczy się i rozwija? wszystkie kobiety i mężczyźni którzy wychowuja samotnie swoje dzieci są bohaterami i ich wszystkich należałoby dawać za wzór ps: zarabiam aż 1700 zł-z tego utrzymuję siebie,syna,robie wszelkie opłaty (czynsz 800 zł)-uważasz że moja pensja na to wszystko starcza? ile musze zapierdalać przez całe 8 dni w tygodniu aby udźwigaż ten ciężar-a pamiętaj że jestem sama-nie mam rodziców którzy pomogliby mi zająć się dzieckiem kiedy ja "zdobywam" pieniądze-dziecko ma 10 lat i pomału zaczynaja się z nim problemy-kto go wychowuje kiedy jest sam? jak myslisz? nadal uważasz że powinnam zrezygnować z alimentów które umożliwiłyby mi sprawowanie opieki nad dzieckie4m gdybym je otrzymywała nie musiałabym dodatkowo pracować i mogłabym zająć się dzieckiem w tej sytuacji trace z synem kontakt i są to nieodwracalne skutki samotnego wychowywania-mam tego świadomość i niestety nic nie moge na to poradzić w tej chwili kiedy ojciec mojego dziecka płaszczy dupę gdzieś w świecie ja idę zaiwaniać by móc zarobić na kolejny rachunek mój syn obiecał że zrobi lekcje.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość araa
coś mi się zdaje że wcześniej pisałaś, że dostajesz alimenty w kwocie 900 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sama wychowuję moje dziecko
Ja otrzymuję 900zł obecnie. Starcza na kieszonkowe:P. Byłam z nim na zakupach w piątek i wydaliśmy na nie 900zł. Kurtka, buty, 2 bluza, spodnie, 2 koszulki i skarpetki. Wszystko niestety przejściówki i za miesiąc powtórka:P. Jednak ja kocham moje dziecko, lubię jak jest ładnie ubrane. Na szczęście na to mnie stać. Współczuję wszystkim kobietom, samotnie wychowujące dzieci, bo jest ciężko. Darzę je wyjątkową empatią i jak niejednokrotnie powtarzam taka tabela powinna zaczynać się od 1000zł minimum. a tu z dzisiejszego forum http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=4999760

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość araa
kobiet które tak zarabiają jak ty, jest może 1% a co mają powiedzieć te 99 kobiet na 100 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytam sobie
araa coś mi się zdaje że wcześniej pisałaś, że dostajesz alimenty w kwocie 900 ? araa to miało byc do mnie?-jesli tak to zapewniam ciebie że nigdy nie pisałam że otrzymuje alimenty w kwocie 900 zł 800 zł mam zasądzone dwa lata temu jednak od chwili zasadzenia nie dostałam złotówki-zaległość alimentacyjba wraz z odsetkami oraz długiem sprzed podwyzki wynosi dzis prawie 26 tys tak więc powinnam zostac okrzyknięta tytułem BOHATERKA ROKU bo przeciez kiedy facet sam bez alimentów utrzymuje dziecko to rozgłos po kilku województwach sie roznosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość araa
Macie takie nierozpoznawalne pseudonimy: sama wychowuję swoje dziecko, czytam sobie, No to pomyliłem nie 900 a 800 zł - duża różnica. Czytam powinnaś z urzędu dochodzić swoich racji. I w takim wypadku państwo powinno wpierw tobie dać a potem z dłużnika ściągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytam sobie
arra nie ma co dochodzić-ja pracuję i mój dochód dzielony na nas dwoje przekracza próg dochodowy który wynosi jesli sie nie mylę 725 zł na jedną osobę w gospodarstwie domowym a kiedy podzielisz mój dochód 1700 na dwa wyjdzie duzo wiecej poza tym w mój dochód wlicza sie również zwrot podatku-jestem samotna matką a mój syn jest niepełnosprawny-posiada orzeczenie o niepełnosprawności mam zazwyczaj duzy zwrot poszłam do pracy aby było mi lżej,abym nie musiała martwić sie o rachunki (zrezygnowałam z opiekunczego)-chyba popełniłam błąd- mogłam siedziec w domu i doić z każdej strony a i na czrno zawsze dorobiłabym1000--1200 zł w naszym pojebanym kraju matkę za długi sie karze a dłuznika nawet nie raczy scigać!!! chciałabym aby moja wypłata wystarczyła nam na wszystko-niestety nie starcza-mieszkam w starej kamienicy-ogrzewanie mam gazowe a koszty zajebiscie wysokie!! rzygac sie chce PS: nie oczekuje rad typu-zamień mieszkanie na mniejsze,zrezygnuj z internetu,tv kablowej,telefonu,nie ogrzewaj mieszkania,śpij w spiworze a w dzień chodź po mieszkaniu w trzech polarach znam te rady i niestety nic z tym zrobić nie mogę-to patowa sytuacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość araa
czytam piszesz: ...w naszym poj**anym kraju matkę za długi sie karze a dłuznika nawet nie raczy scigać!!! Zatem tym bardziej uważam, że: państwo powinno wpierw tobie dać a potem z dłużnika ściągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Co ty pierdzielisz
Co ty pierdzielisz Ara państwo powinno wpierw tobie dać a potem z dłużnika ściągnąć. Przecież nikomu na tym nie zależy aby wprowadzić porządek. Ale tak jak jest, jest dobrze, bo 1. Zawsze facetowi zabiera się dziecko, bo zwykle nie potrafiłby się nim zająć, 2. Sędzia może przychylić się do wykazu kosztów matki i zasądzić np 2000 zł, nie ma granic, żadnych ram, 3. Jak facet tyle nie zarabia, to sędzia może uznać że on ma możliwości .... Kobieta, płeć piękna, płeć słabsza, zawsze ważniejsza, zawsze górą, tak jest i tak ma być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość araa
Nie rozumiem o co tyle krzyku. Facet jest od robienia pieniędzy, a kobieta od bawienia dzieci. mi lenka tak ma poukładane w głowie i nikt jej z błędu nie wyprowadzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skoro jest
chorą psychicznie kobietą to nic dziwnego, że jej światopogląd wygląda własnie tak. No tak , milenka oprócz bawienia dzieci jest jeszcze od użyczania krocza , że mąż zrezygnował z jej usług i nie dał odprawy finansowej czuje się pokrzywdzona jak przez pracodawcę-oszusta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MI LENKA
Hehe lepszego pieprzenia nie słyszałam szkoda na idiotki słów od dawania krocza to jest akurat druga żona mojego eks bo krocze ma pojemne i przyjmuje wszystko,odprawa finansowa mogłam ją mieć zlitowałam się nad dzieckiem tej zarazy nie nad nią i zrezygnowałam z ciągania go po sądach wiedziałam że tej kasy zwyczajnie nie ma miał na siebie coś co nie było jego. Oj dziewczynki żałosne jesteście to że ktoś walczy o godne życie dziecka i tępi nieróbstwo i życie na koszt dzieci jest k...ą użyczającą krocza.To kim same jesteście???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ile będziesz jeszcze
kłapac dziobem milenko? I bardzo dobrze , że facet zwiał od ciebie. Kolejny raz udowadniasz , ze dobrze zrobił. Czepiasz się głównie jego kobiety a tobie nic do tego. Jego nowa ma racje , takiej szczekającej jak pies wariatce powinno się wszystko ukracać. Umiesz tylko szczekac i ujadac i niby do kogo masz pretensje , ze facet odszedł chciał odetchnąć od wariatki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MI LENKA
Tylko przez tyle lat jeszcze jej się nie udało nic ukrócić ani żadnej podwyżki zablokować więc na nic jej zmagania,lepiej zamiast tak myśleć wzięła by się za jakąś konstruktywną pracę.Będzie mieć i nie będzie szczekać że jej brakuje na dzieci. Mi nie brakuje na szczęście sąd lenia pod uwagę nie bierze i traktuje jak kogoś kto może a nie chce pracować i bardzo dobrze. I faktycznie teraz to mi już nic do tego kosztem mojego syna nie żyje bo dostał co chciał teraz żebrze od swoich dzieci.W takim razie zdecydowanie lepiej być wariatką niż idiotką która bez faceta nie prawa bytu totalnie uzależnioną od grosika.żebrzącą na najmniejsze nawet gówno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swoją drogą
to skoro jej się nie udało niczego ukrócić to po co kłapiesz dziobem? Widac jeszcze boli cię , że ona zajęła twoje miejsce. Pewnie nie jest taką wariatką skoro facet woli być z nią mimo, że jest nierobem- przynajmniej nie jest sfrustrowaną hetera jak ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierdzielisz
pierdzielisz mi lenko już cię tu dobrze rozszyfrowali, same negatywy, zazdrościsz twojej następczyni, kłapiesz, że tu już tylko czytając z przerwami, mają ciebie dość, nic dziwnego że twój ex słuchając ciebie ciągle, zwiał, lub ciebie wyrzucił. Uważam że masz jeszcze szansę: poznaj faceta, nie odzywaj się, ani nie pisz do niego, a na pewno wytrzyma z tobą. Inną alternatywą jest zapoznanie głuchego, ale nie ucz się języka migowego, bo i ten spierdzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co jeśli nie jestem z Matka mojego dziecka od 1.5 roku. Płaće Jej 300zl na córkę. Mała jest ze mna codziennie do godz wieczornych.(taka praca mamy) Nie mam przyznanych alimentów sądownie to tylko umowa między mna a matka. Czy naleza jej sie jakies alimenty jesli Mała przebywa 80% czasu ze mna? oprócz nocowania u mamy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LindaHamiltonnnnnnnnnnnn
a kupujesz małej wszystkie ciuchy?? zabawki, jedzenie, środki do pielęgnacji itd ??? 300 zł to jałmuzna nie alimenty i jeszcze chciałbys jej tego nie płacić? tatus od 7 boleści :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość araa
Oceniam Cię pozytywnie smiglyn Płacisz matce 300 zł i sam wychowujesz dziecko - w 80% bo tyle jest z tobą. Myślę że to ona powinna ci dawać alimenty, bo Ty te 300 powinieneś zużyć na ciuchy i karmienie dziecka gdy jest u Ciebie, a ona może 300 powinna Tobie dawać, aby dziecko u Ciebie miało wszystko co mu potrzeba. Moim zdanie to chora sytuacja że ona mało że Ci nie płaci alimentów to jeszcze 300 zabiera !!! Chore !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×