Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lampa wiszaca

ile dostajecie alimentow na dziecko ?

Polecane posty

Gość bla bla bla bla sra
do do ja do staje od tescia tesc ci bachora zrobił??? żałosna jestes,wez sie za robote,nierobie i darmozjadzie jeden nie ,teść zrobił dziecka ale wychował skurwysyna który nie płaci alimentów!! przygłupu dowiedz się kto na kogo powinien płacic alimenty i dlaczego a nie wypisuj idiotyzmów bo się ośmieszasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie,teśc mi
dziecka nie począł ty pusty prymitywie. Ojciec dziecka uchylał się od płacenia alimentów,ma odebrane prawa rodzicielskie do synka. A ja pracuję. Odkąd tylko syn sie urodził. Nie obrażaj mnie ty pusty drucie. do pięt mi nie dorastasz. Zebys przeszedł to co ja to bys juz dawno skonczył w rynsztoku ze swoim pomyślunkiem pusta durna pało. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie tlumacz sie
Po co sie tlumaczysz zalosnemu zwyrodnialcowi..nie ma sensu odpowiedz usmiechem jego zazdrosc i brak rozumu niczego nie zmieni pozddrawaim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aloha, popieram to
"Dziś uważam, że obojętnie, czy kobieta czy mężczyzna powinien płacić conajmniej 1500 zł. Płacić powinien ten rodzic, który jest winny, że rodzice nie są razem." To popieram. Ten kto poszedł w bok, niech cierpi !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z Zniecierpliwiony
W zasadzie się z tym zgodzę, to jest z odpowiedzialnością za winę . Ale nie w obszarze wymiaru sprawiedliwości. W sądach siedzą ludzie, którzy mają określoną wiedzę ,doświadczenie a przede wszystkim uczciwość.. Mając uczciwość .....to przy braku wiedzy zaczną do niej sięgać,do wiedzy, , będą jej poszukiwać .....zanim wydadzą wyrok. Tu trzeba jeszcze ustalić i uzasadnić.....dlaczego ktoś poszedł w bok. To jednak nie powinno mieć wpływu na jakieś alimenty. Dziecko powinien utrzymywać ten ,kto z dzieckiem jest na co dzień. Instytucje alimentów należy zlikwidować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka76
Alimenty a co to takiego ? Ja od roku jestem sama z 3 dzieci i jeszcze mój jeszcze maż nie pomyślał o tym że coś mogły by potrzebować . Ale jestem zaradna i nie bardzo mnie interesuje czy się będzie dokładał do utrzymania dzieci . A jego deklaracja że po rozwodzie będzie płacił 200 zł na dziecko jest śmieszna wiec uważam ze nic nie musi niech sobie życie układa jak chce . Ja i dzieciaki jesteśmy szczęśliwe bo mamy spokój w domu bez awantur a to jest dla nas najważniejsze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierdzielisz
Płacić powinien ten rodzic, który jest winny, że rodzice nie są razem." To popieram. Ten kto poszedł w bok, niech cierpi ! I to niech cierpi bo musi płacić , iniech nie ma kontaktu z dzieckiem (ato największa kara)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co zrobic z takim wyrokiem
kiedy obydwoje sa winni rozpadu małzenstwa. rozwód bez orzekania winy czyli za porozumieniem stron to własnie jest wina po połowie. kazdy sad to wam powie. Juz sobie wyobrazam jakby każdy sie pocił żeby znaleźć te dowody winy na nie płacenie alimentów:-) Ten pomysł, kto zawinił ten płaci jest chore od podstaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość araa
Czy to problem ? a co zrobic z takim wyrokiem kiedy obydwoje sa winni rozpadu małzenstwa. ... jakby każdy sie pocił żeby znaleźć te dowody winy na nie płacenie alimentów No to niech się poci i szuka dowodów. I tak w sądzie to jest roztrząsane. Często jest różnie A czy lepiej jest ustalić jednolicie, że zawsze dziecko powinno być przy matce ? Niezależnie czy ona była winna rozpadowi związku, czy ona pije lub ćpa ? Zaklucza dzieci i idzie w długą ? Przyjmuje facetów i nie dba o dzieci ? Zawsze dziecko powinno być przy matce ??? Czy lepiej jest rozbudzić czujność sądu, gdy matka jest winna rozpadowi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do arry
Sąd powinien przyznać opiekę temu z rodziców, które najlepiej poradzi sobie z wychowaniem dziecka/i. Nie zawsze będzie to matka. Mój znajomy właśnie wystąpił o rozwód i przyznanie opieki nad dwójką dzieci.Sprawa co prawda jest w toku, ale wierzę,że opiekę on dostanie, nie matka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z Zniecierpliwiony
Ale nie powinien żądać alimentów. Jak chce mieć dzieci ....to sam powinien je utrzymywać.Jeżeli matka nie potrafiła utrzymać przy sobie rodziny .....to na matkę się nie nadaje.Nie powinna się zajmować wychowywaniem dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość On nie żąda
Z Zniecierpliwiony Ale nie powinien żądać alimentów. Jak chce mieć dzieci ....to sam powinien je utrzymywać.Jeżeli matka nie potrafiła utrzymać przy sobie rodziny .....to na matkę się nie nadaje.Nie powinna się zajmować wychowywaniem dzieci. On nie żąda, ale i tak zostaną mu przyznane.Zawsze wyrok taki zapada na sprawie rozwodowej.Ale co z tego? I tak nie będzie płacić mu, bo nie ma z czego.On utrzymywał ją i dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z Zniecierpliwiony
To,ze taki wyrok zapada ,że jest w nim mowa o alimentach , to ja wiem. Ja mówię ,że należy zlikwidować instytucję alimentów..Dziecko powinien ten utrzymywać ...kto chce mieć i ma dziecko. Jest to proste i tanie zarówno w sferze materialnej jaki nie materialnej. A przy tym dzieckiem się nie mataczy. Zwróćcie nawet uwagę na słowo..."""mataczy""""

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kameeleon
Życie bywa okrótne, ale najbardziej mnie boli gdy słyszę o manipulowaniu dziećmi: 1. Facet wrabia kobietę, bo mu się podoba i boi się aby nie odeszła, 2. Ona wrabia faceta z tego samego powodu, 3. Wrobienie w dziecko następuje z chęci zysku, bo druga osoba jest majętna, 4. Wrobienie dla pieniędzy bo druga osoba dużo zarabia itp. (Pomijając wpadki różnych głupków z głupoty) Taka głupia osoba, to wyrafinowany typ przestępcy, który godzi w dobro drugiego człowieka, ale najgorsze jest to że nie bierze w tym momencie dobra dziecka pod uwagę, tylko dziecko jest dla niego narzędziem walki o swoje .... Przykre, że sporo jest takich przypadków. Szkoda tych dzieci. Głupek, lub głupkowata, jeszcze przed urodzeniem krzywdzi dzieciaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z Zniecierpliwiony
Proszę zwrócić uwagę na słowo """" mataczyć """" Dlaczego nie ma słowa """" ojczymać """" Czy ono nie wywodzi się z słowa żeńskiego......matka=kobieta. Moim zdaniem w ogólnym rozumieniu....tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buhhah
Mtcz/ v. Kłamc. Szlbierz. Kn 393. Dyabeł od początku był mtczem/ y oycem mtctw; kcerstwo co innego iest/ iedno kłamliwa y fałszywa nuk? BirkEgz 21.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buhhah
trzeba a powstawiac bo to staropolski tekst :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kameeleon
Nieprawda Buhhah, Kobiety są wszystkiemu winne, bo diabeł nakłonił Ewę aby ukradła jabłko ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buhhah
właśnie diabel naklonil :) A nie diablica :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z Zniecierpliwiony
Diabeł to upadły anioł.A anioły nie mają płci. A wszystko zaczęło się od Ewy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z Zniecierpliwiony
Diabeł to upadły anioł. A anioły nie mają płci. Wszystko się zaczęło od Ewy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kameleon ty prostaku!!
znowu wykasowałeś mój wpis!! imbecylu kiedy w końcu zrozumiesz że twoja wiedza jest na poziomie niemalże zerowym?! wypisujesz brednie a kiedy ktoś tobie zwróci uwagę żę jesteś niedouczony kasujesz zarówno swoje brednie jak i mądrą uwagę zastanawiam się-ty pracujesz? stale siedzisz na kafe-zmieniasz nicki by dla poznaki nikt tobie nie zarzucił że non stop tu przesiadujesz i sie wymądrzasz jednak twój styl i głupoty mają charakterystyczna wymowę dla twojej osoby pajac z ciebie i na dodatek nierób i alimenciarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z Zniecierpliwiony
Kto ma i chce mieć dziecko ten ponosi za nie całkowitą odpowiedzialność,tą przewidywalną i tą nie przewidywalną. Taka jest idea instytucji alimentów..Która stwarza iluzoryczne poczucie bezpieczeństwa a także jest źródłem wszelkiego zła. Rozbudza i kształtuje jak najbardziej negatywne emocje, uczy oszustwa ,chciwości ,lenistwa. Ja uważam ,że należy ją zlikwidować a jeżeli ktoś uważa inaczej to musi godzić się z jej ideą. Nie można być trochę w ciąży tak samo jak i nie można godzić się na to co jest dla mnie korzystne w danej chwili ,muszę godzić się w całości na coś a nie w kawałku. Inni bowiem też mają takie prawo.Instytucja alimentów ma bowiem charakter generalny a nie jednostkowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIECH PLACI TEN CO WYCHOWUJE??
gdyby bylo tak jak wy tu chcecie to polowa dzieci wyladowalaby w domach dziecka gdzie i tak juz nie ma miejsca.co znaczy ze ma placic ten co wychowuje?zbyt ogolnie myslicie i zasciankowo.teraz wiele par decyduje sie na tak zwany wolny zwiazek lub zwiazek bez zawarcia malzenstwa.jesli jednak okazuje sie ze nie wyszlo im z jakichs powodow a np.jedna ze stron chce calkowicie rozpoczac nowe zycie nie biorac pod uwage w ogole dzieci,ktore zostawia tej drugiej osoby bez zadnych skrupolow i nie zamierza sie w ogole nimi interesowac?przeciez wiadomo ,ze alimenty to sa grosze rzucone od niechcenia i nigdy nie pokrywaja calkowitych potrzeb dzieci a wychowujacy rodzice wiele i tak doplacaja do tej niby "drugie polowy potrzeb" nie wliczajac tego co daja od siebie czyli samego wychowania,prania,sprzatania gotowania,nauki,poczucia obowiazku ,bezpieczenstwa itd...nie rozumiem zdania niech placi ten co wychowuje jest to tak prymitywne i w ogole nie przemyslane stwierdzenie ,ze az dziwi mnie fakt ze ktos cos takiego publicznie umiescil,proponuje zalogowac sie na facebooku,podac swoje dane i zdjecie i ujawniajac siebie powtorzyc to zdanie dajac poczucie swiadomosci innym,ze wiesz co piszesz podpisujac sie pod tym.kazdy sad moglby sie zastanawiac slyszac cos takiego,czy nie skierowac wyglaszajacego takie stwierdzenie na jakies leczenie lub terapie z zycia :) POZDRAWIAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudia 22222
,,niech płaci ten ,co wychowuje..." ty to nie dość ,że alimenciarz to jeszcze nierób:-) Idź człowieku do psychiatry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kameeleon
[zgłoś do usunięcia] Klaudia 22222 ,,niech płaci ten ,co wychowuje..." ty to nie dość ,że alimenciarz to jeszcze nierób ... Czy ten co wychowuje to alimenciarz i nierób ? Ale chyba może też być alimenciara i ona nierób ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z Zniecierpliwiony
Ten komu powierzono opiekę i przede wszystkim obowiązek wychowania,ten powinien ponosić całkowitą odpowiedzialność w tym utrzymanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghdeynse
odpoweidzielanosc rwoniez ta finansowa powinien ponosic ten ktorego wina jest rozpadu zwiazku jelsi facet poszukal sobie innej i zostawil matke z dizeckiem to on poweinien płącic ale jesli to matka zdradzala i to było przyczyna rozpadu zwiazku to niech sobie sama teraz radzi a nie woła na byłego bo znam taki przypadek facet ma 2 dzieci a jego kobieta zdradza go z innym on jej wybacza ze zwgledu na dzieci jednak ona woli tamtego odchodzi ale z tamtym jest krotko i sie rozchodza a tamtem-ojciec musi płacic na te dzieci poznaje swoje zone, maja dizecko chca zyc szczesliwie no ale jest tamta-matka dizeci ktora nie moze przezyc ze on sobie kogos znalazl, ze ma dziecko i jest szczesliwy i robi wszystko aby byłemu dokuczyc nie kończace sie wołanie o kase podwyzki limentów ma co chciala wiec poweinna sama sobie radzic i gdize tu spraweidliwosc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ty powyżej
pomyśl!! kogo tym ukarzesz? czy dzieci maja odpowiadać za zdrady swoich rodziców!! cały czas mowa o alimentach NA DZIECKO CZY DZIECI a nie na matkę czy ojca!! nie dość że dzieci pokrzywdzone sa głupimi nie odpowiedzialnymi rodzicami którzy łamią dane przysięgi to jeszcze maja ponosić kare w postaci biedy!! jebnij się w łeb może rozjasnisz swój zaćmiony umysł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghdeynse
za zdarde ma odpowiadzac ta strona ktora zdradzala i niech sobie teraz sama radzi skoro odeszła to wiedziala co ja czeka wiec niech sama utrzymuje dzieci skoro nei chciala wtedy ich ojca to niech teraz jego kasy tez nie chce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! no ale nie ma to jak dawac dupy innemu a od innego brac kase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×