Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Etera

18 tydzień ciąży - czy ktoś do mnie dołączy?

Polecane posty

Dzien dobry:) ja juz od godz nie spie:D własnie koncze jesc sniadanko i tak jak Ty mango zamierzam dzis leniuchowac,bo wczoraj caly dzien bylam na nogach.Ja takie cos jak Ty czuje juz od 2 tyg i lekarz potwierdzil ze maly wsunal sie juz główka do kanalu rodnego wiec u ciebie mango zapewne jest tak samo..Dostałam na cos jakiegos uczulenia bo wszystko mnie swedzi i jesli do jutra mi nie przejdzie to jade do lekarza bo przyjdzie mi sie wscieknac:/nie mam krostek i nie swedzi mnie cale cialo ale partiami-masakra:/ u mnie dzis piekny dzien:Doby cala jesien taka byla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj jeszcze to bylo znosne a dzis cala jestem w czerwonych plamach:( ja jednak jutro uderze do dermatologa....ja sie dzis calutki czas drapie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzwonilam jeszcze teraz do ludzi u ktorych zamawialam reszte rzeczy bo juz stwierdzilam ze lepiej sie upewnic ze adres jest dobry, n o i na szczescie jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza zajeta maluszkiem, ale ma fajnie, wiecie ja tak do tej pory nie mialam ani stracha ani nie balam sie porodu, ale im blizej to wszystko to nachodza mnie takie refleksje, jak to mozliwe ze taki klocek da rade sie przecisnac przez te nasze waskie pipki :D wiem ze to moze infantylne z mojej strony ale wole do tego podchodzic z humorem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mamusie:) ja mam od rana cos problem z lapkiem, cos mi sie znowu z nim dzieje kurde:/ tak Mango ja dzis jade po te wyniki- a wiesz jak bardzo mi sie nie chce? ogladne Brzydule i ruszam w trase:) Mango jak chcesz zeby Czesio urodził sie razem z Twoim mezem to sobie odpusc te wypady i siedz na dupsku w domku! wiem ze to w Twoim przypadku mało mozliwe bo Ty taki aktywny człowiek jestes ale mysl teraz o młodym! ciekawa jestem tych ucisków o ktorych piszecie, mi niestety nie sa one dane... ja to jedynie jak za długo stoje to czuje wielki ucisk pod piersiami-tak mały główke wypina albo pod wieczor-jej nieraz to az grymasze z bólu. Maya mysle ze dermatolog to dobry pomysł jak tak Cie swedzi, zawsze cos doradzi. No Iza napewno zajeta Dominiczka dlatego nic tu sie do nas nie oddzywa, jak ja sobie pomysle ze za tydzien o tej porze juz najprawdopodobniej bede tulic synka to az mam ciarki po całym ciele...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny :) moja córunia to mała głodomorra :)na szczęście w nocy śpi ładnie, raz nawet przespała 5 godzin bez przerwy. czytam Was codziennie ale nie zawsze mam czas żeby napisać a i z siłami różnie bywa. Mały w zerówce Nisia śpi. a ja mam chwilkę dla siebie :) mam mały problem ponieważ macica źle mi się obkurcza. mam nadzieję że skończy się lekami obkurczającymi a nie antybiotykiem czy łyżeczkowaniem bo nie wiem co z małą :( a karmię ją piersią. ale nic jestem dobrej myśli i zobaczę co mi w środę powie położna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrociłam, jej jakie to meczace jeszcze na to słonce... wyniki dobre, nie ma paciorkowca, :P ufff chodze po aptekach i szukam dobrego płynu do higieny intymnej po porodzie, wszedzie szukam tego z AA bo maja taki specjalny i kuzwa nigdzie nia ma, chodze i zamawiam w kazdej aptece i mowia wszedzie ze sa braki na hurtowniach:( szkoda bo ten byłby idealny! a takto bede musiała kupic jakis zwykły, zla jestem! zaba:) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/97335512cea0f3a1.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1bbefff4f81e2ac2.html Iza no to super ze malutka tak Ci ładnie spi, co do macicy to musisz byc dobrej mysli my tu bedziemy trzymac za Ciebie kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O popatrz ja nawet nie wiedzialam ze jest specjalny ten plyn AA po porodzie, tez musze sie rozejrzec, a ten tamtum rosa to tez specjalny czy ten zwykly? Dzwonil kurier wiec dzis dostene posciel, a wczoraj przyszly poszewki, piekne kolorowe :D Jeszcze tylko czekam na termometr , ale to poczta, wiec pewnie troche potrwa. Co dzis porabiacie? u mnie dzis znowu len :) Mam pogotowane, dopiero jutro znow pierogi ruskie robie, no tak mi posmakowaly ze szok :D a kiedys sie pytalyscie czy dla siebie tylko gotuje, nie, bo jeszcze mama i tata, a oprocz tego babci zawsze nosze obiad :) co prawda rodzice sa po rozwodzie ale mieszkaja razem... chore, ale to ich sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) ja dzis wyjatkowo wczesnie:P ma przyjechac taka moja klientka i jej bede włosy robic kilka pasemek, zawsze jezdziłam do niej ale ze wzgledu na moja ocieżałosc zaprosiłam ja do siebie, a pozniej na to KTG lece i dzis juz popytam lekarza o wszystko dokładnie. Mango no to super ze zakupki dzis przyjda, ja wczoraj zamowiłam sobie biustonosz do karmienia i młodemu kombinezonik-mam tylko nadzieje ze zdarza w tym tygodniu z tym wszystkim i jeszcze D odtwarzacz mp3. Mango to jestes dobra corka i wnuczka jak gotujesz calej rodzince:) a rodzice coz-dobrze napisałas ich sprawa moze zyc bez siebie nie moga:P co do tantum rosa to ja tgo nie znam:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie ja tez nie za bardzo, tatntum rosa to dla mnie do tej pory byl tylko irygator :) nie wiedzialam ze sa zele do h. intymnej. Co do moich rodzicow to ja sama nie nadazam za nimi, juz sie po rozwodzie schodzili chyba ze 3 razy, ale ojciec za bardzo lubi %, a matka tego nigdy nie zaakceptuje, poza tym rozbieznosc intelektualna miedzy nimi jest jak stad do honolulu :D oczywiscie na korzysc mamy hehe nie jestem wredna tylko poprostu obiektywna ... Nunusia daj znac jak wrocisz jak tam ktg, chociaz jak maly cie nie uciska ani nic to pewnie zadnych skurczy nie bedziesz miala w zapisie. Maya chyba wczoraj popadla w takie lenistwo ze nawet nie chce jej sie zajrzec :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem i ja... wczoraj bylam u ciotki z tym swedzeniem i ona i lekarz podejrzewaja cholestaze....dzis bylam na badaniach i z tymi badaniami do lekarza jutro...jak wyniki beda zle to ide do szpitala a jak sie da to lekami podleczymy...cala noc nie spalam tylko sie drapalam - juz chce urodzic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o rany Maya biedulko, to rzeczywiscie powazna sprawa, ale miejmy nadzieje, ze to nic niebezpiecznego. Kurcze mnie juz tak mlody naciska ze ledwie chodze, az sie boje ze zaraz wypadnie... takie nieprzyjemne wrazenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ta CHOLESTAZA to nic groznego Maya, samo przechodzi po ciazy, to dobrze, bo to jest cos z watroba, ja mam niewydolnosc wlasnie watroby genetycznie po dziadku i niestety nie moge liczyc na wyleczenie ... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko ze to swedzenie jest straszne...jeszcze ze dwie takie noce i sie wykoncze,,,moja mama mnie pociesza ze skoro tak zle znosze ciaze to moze porod bede miala lekki:) mam nadzieje. tylko z czego mi sie mogla wziasc ta choroba? nigdy nie mialam problemow z watroba ani nikt w mojej rodzinie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki-ja kupilam sobie tantum rosa do podmywania po porodzie...ciotka radzila mi to i kolezanki uzywaly po porodzie...ponoc szybciej sie goi krocze...to jest takie cos w saszetkach i ten proszek rozrabia sie z woda i tym podmywa... ja za 10 saszetek zaplacilam 38zl ...Nunusia Ty kochana bedziesz po cesarce wiec niewiem czy oplaca ci sie kupowac...u Ciebie lepszy chyba bedzie plyn do hig intymnej własnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maya no to nie ciekawie z tym Twoim swedzeniem, jak nie urok to sr...! wiem własnie ze mi cos takiego nie potrzebne dlatego szukam jakiegos dobrego płynu. moze zdarze do konca tygodnia:P pisali z allegro ze wysłali paczki no to ziewczyny trzymajcie kciuki zeby do konca tygodnia dotarły:) bo pozniej moze byc problem. Maya w ciazy co chwile sie skads cos przybłakuje nie wiadomo skad. nie ma co sie przejmowac,tak juz jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maya na wikipedii jest fajnie napisane o tej cholestazie, to jest nadwrazliwosc na hormony w ciazy , zazwyczaj po 30 tyg ciazy to sie pojawia i dotyczy tylko 1-4% kobiet w ciazy. Nunusia a te paczki kurierem czy poczta? jak kurierem to masz 100 pr pewnosci ze dotra ale na poczte to bym nie liczyla niestety ... A te saszetki z tantum strasznie drogie, ranny szkoda ze nie 200 zł kosztuja... ale zdzierstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mango no własnie poczta ale juz napisali meila ze wysłali paczka priorytetowa wiec mam nadzieje ze dojdzie... niby pisze ze na drugi dzien ma byc czyli na jutro... zobaczymy. czasami nasza poczta nie zawodzi ale czasami-no coz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nunus juz pomijam moje doswiadczenia i pecha z poczta, ale mi ten termometr w warszawy w piatek wyslali listem pol priorytetowym, mamy srode juz... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe Mango nie strasz... chce miec jakas nadzieje chociaz malutka:P w sumie z warszawy to do Ciebie nie az tak daleko a mi wysyłaja z jakis wiosek wiec nawet niewiem gdzie to jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pocieszam sie ze tylko miesiac do terminu,jesli wczesniej sie nie wypakuje:)ja dzis zakrecony dzien...niedawno mama byla u mnie i brat ktory przyjechal z londynu na 3 dni...obiad tez podszykowany i tylko czekam na cynk od K zeby nastawic ziemniaczki.... dalej mnie wszystko swedzi;/ no ale czekam na wyniki i zobacze co to jest,,,,moj Patryk juz 4 raz ma dzis czkawke... I tez tak sobie mysle ze strasznie narzekam na wszystko,i marudze ale wiem ze zapomne o niedogodnosciach ciazy jak zobacze syneczka:) nunusia u ciebie to kwestia paru dni:D kurcze az mnie ciarki przechodza jak pomysle ze za tydzien bedziesz miala synka przy sobie:) no a my mango tez juz duzo nie mamy:)dziewczynka Izy juz jest -teraz czas na chłopców:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem juz:) ktg wyszło super, jeszcze w czwartek mam isc na odpis. to moje dziecko dzis wogole nie chciało wspolpracowac, chyba sobie spał smacznie. w szpitalu mam sie zglosic o 7 rano strasznie wczesnie jak ja wstane hehe pewnie wogole sie nie poloze :P dla malego do szpitala mam wziasc tylko pampersy i chusteczki nawilzone i tyle-akurat to mam spakowane. ubranek nie trzeba daja szpitalne tylko na wyjscie cos wezme.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to super ze ktg wyszlo dobrze:) no 7 rano to wczesnie ale uwierz mi nunusia raczej nie bedziesz spala w nocy poprzedzajacej cc...ja wolałabym rano bo nie lubie czekac... Ja juz tez mam torby prawie spakowane i powiem wam ze jakos malo mi tam tych rzeczy...wzielam tylko to co na kartce ktora dala mi ciotka a wrazie czego K mi dowiezie i juz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ubrania na wyjscie dla mnie i dal Patryka jutro naszykuje na jednej kupce zeby K w dniu wypisu mi przywiózl:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie prawie napewno spac nie bede a patrzac na to ze ja ostatnio wogole nie sypiam, ide spac pozno i mimo to tylko krece sie z boku na bok:/ masakra normalnie, chciałabym sie w koncu wyspac tylko niewiem kiedy to nastapi... bo jak juz sie maly urodzi to tez spania nie bedzie. w niedziele najprawdopodobniej bedziemy miec gosci, tzn kolega D wrocil z zagranicy z dziewczyna wiec jakos sie oderwe myslami od tego wszystkiego. ja tez przygotuje ubrania tak jak Ty Maya-zeby tylko kombinezonik doszedł-szit!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc mamusie:) dzwonilam wczoraj poznym wieczorem do mojej ciotki jak tylko zobaczylam wyniki na necie i po wynikach stwierdzila ze mam ta cholestaze i ide dzis wieczorem do szpitala.normy mam 5cio krotnie przekroczone...niewiem na ile tam pojde ale napewno dostane tam kroplowke. wiecej ma mi powiedziec lekarz wieczorem. Nie panikuje bo ciotka zapewnia ze leczona cholestaza to nic groznego i wkoncu moze przestanie mnie swedziec bo dzis nie spałam prawie wcale:( drapalam sie tak ze wszystko mnie piecze... Moj K naczytal sie na necie ze przy cholestazie wszystkie ciaze rozwiazuje sie wczesniej i tak spanikowal ze w nocy dwa prania ubranek jeszcze wstawial:D usmialam sie... ja nie czytam na temat tej choroby bo wole sie nie nakrecac a wiem ze w szpitalu bede bezpieczniejsza... Teraz pokrece sie po domu,poprasuje pieluchy,bo nawet wyschly przez noc i trzeba mi sie pakowac do szpitala... na 15;00 mam sie stawic u lekarza po skierowanie....bede tam niestety bez dostepu do neta,ale mam nadzieje ze dlugo tam nie bede.. a wy dziewczynki jakie plany dzis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×