Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agnesska

----- L U T Y 2010 -----

Polecane posty

Wtanko🖐️ Ja zaraz wstaje myje glowke i jade do szpitala:(,Daga-❤️ Dzis zobacze moje malenstwo na USG...pozdrawiam wszystkie 🌼😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witanko 🖐️ Uffff Daga Ty się już tak wiecej nie wygłupiaj bo zejde na zawał SUPER ze z Maluszkiem jest wszystko dobrze tak ma już być do lutego pamiętaj !!!!!!!!! Majóweczko,Mamo Jakubka czekam na również dobre wieści. Moja teściowa jest kuratorem i ma podopieczną która tydzień temu urodziła Dziecko swoje czwarte rodzina patologiczna trzecie Dziecko oddane a czwarte będzie z Nią wkurwiłam się na maxa,że Dziecko oddala i teraz znowu urodziła.Takie przypadki też są i nic się nie poradzi na to.Zostawiam bez komentarza bo musiała bym klnąć a od rana nie chce :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja kuzynka właśnie adoptowała drugie dziecko, bo prawdziwej matki to jest już 7 i od paru lat rodzi i zostawia w szpitalu - niby dobrze, że nie chowają sie w patologicznej rodzinie, problem tylko w tym, że ta .... nie zrzeka się tego dziecka, w związku z tym moja kuzynka ma najbliższe trzy lata z glowy, ponieważ znowu będzie się stresować czy mamuśka nie zmieni zdania. Nasz system jest chory i ta kobieta też. Ale kończę już z tym tematem bo trochę ciężki jak od rana - a u nas w wielkopolsce jeszcze słońce więc przesyłam trochę uśmiechów :) :) :) majoweczko - zazdroszczę Ci tego USG, a resztą się nie przejmuj będzie dobrze. Ja na swoje muszę czekać do 14.09 ale wtedy pierwszy raz biorę męża:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja musze na 15do gina poniewaz wrocila mi infekcja :( buhhh dwa tygodnie bylo ok a teraz znow swedzi i piecze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasola to dopiero historia :) Do 6 miesiąca ukrywać ciążę! Ja bym nie dała rady! U mnie już brzuch widać. Podziwiam kuzynkę... Majóweczko trzymam kciuki. Fajnie,że zobaczysz maleństwo :) KasiuW. sprawiedliwości na świecie nie ma... :( biedne dzieci porzucone. Głupi ludzie, niby dorośli, nie mieści mi się to w głowie... Moncia wkurzający sen ... Ja na obiad robię krupnik z gotowanym mięskiem. Żołądek mnie coś boli od wczoraj :( Jakoś tak nic nie mogę zjeść, bo po wszystkim boli i odbija mi się... Pewnie skończy się znów biegunką :( Ogólnie czuję się taka rozbita... Bede-mama pędź do lekarza, niech coś zaradzi. Okropne te infekcje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obiad...dzisiaj niestety muszę coś kupić,bo wracam troszkę późno i już wiem że nie chce mi się nic robic:). A że koło pracy mam taki fajny bar to myślę, żę będzie ryba, ziemniaczki i zestaw surówek:) Swoją drogą od wtorku chodzą za mną placki ziemniaczane więc chyba w piątek się zmobilizuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majoweczka, mama jakuba- zdawajcie relacje!! czekamy!! daga- wracajcie zdrowi do domku fasola- hehe, my juz rano wiemy czy nam sie cos bedzie chcialo robic czy nie :P :P ja nie mam pojecia co dzis na obiad- maz pewnie miesko jakies usmarzy, a mam jeszcze zapiekanke ziemniaczana z cukinia takze tylko jakeis miesko i obiad gotowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej bunie i ich mamusie :) Daga napisz jak najszybciej jak wrocisz ze szpitala,martwimy sie, KArola_tomm ty tez o nas nie zapominaj i szybko zdawaj relacje!!! Mamo Jakubka i Majoweczko alez ja wam zazdroszcze czy to badan czy USG... ja mam dopiero w polowie wrzesnia:( Wierze ze wszystko wypadnie swietnie :) Trzymam kciukole swoje i dzidzi :) Fasola, hehe, widze ze tego samego dnia bedziemy "przeswietlane" :P Tez mam 14 wrzesnia badania na godz.18.15 bodajze :) to ty juz bedziesz widze w 17 tyg? Wow,czas leci czyz nie? Hehe,ja wtedy bede juz,hm...21 i bodajze 2 dniu :) Wow,niesamowite!! A potem 29 mam 4d,jesli,wszystko 14 bedzie dobrze:) MUSI!!! A tak w ogole,dzis chyba tesh mnie kopnal :) Rano polozylam sie na lewym boku,jak Radek wyszzedl do pracy,a tu BUM! To ja "a widzisz maly,na lewym nie lubisz?" I sie na prawy przezucilam no i ciszynka :) Tak ogole przezucilam sie na Danonki - niech maly rosnie zdrowo ;) Jesli chodzi o amniopunkcje,nie balyscie sie? Robicie?Jak to wyglada? Ile czeka sie na wyniki ( bo slyszalam ze pare tygodni..)?? Ps.znow jestem brunetka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem Witanio :) Ale jest to jedno z badan inwazyjnych i nadal prenatalnych:) Dlatego sie pytam... USG genetyczne mialam i test PAPP-A.. A to badanko jest ponoc najlepsiejsze,wiec mamuski, miala ktoras amniopunkcje??? Ah,Witanko, a ta piosenka... Wiesz jak wplynac na hormony!!! Lzy mi do oczu naplynely jak uslyszalam te dzieciaki w tle!!! Kurcze...Ciekawe czy i moj mi kiedys zaspiewa :') hehe...wzruszajace niom :**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witanio piosenka świetna. Najbardziej podobał mi się tekst o awansie i premii - nigdy nie podchodziłam do ciąży pod tym kątem ale od dzisiaj muszę przyznać, że to maleństwo jest moją premią, którą dostałam od życia:) Santicia - widzę też, że idziemy na tą samą godzinę:) już się nie mogę doczekać, zresztą nie tylko tego. Zazdroszcze kopniaków - jak będę kiedyś narzekać to przypomnijcie mi co tu napisałam:) Bede-mama - Ty to masz konkretny wybór w tym obiadku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Santicia no i ja się połakałam :) Z tego co wiem mama Jakubka ma mieć dziś amniopunkcję, reszta dziewczyn nie miała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie chcialam pisac ze mama jakubka ma dzis aminopunkcje ja bym sie bala- no ale jak mama jakuba ma byc po tym badaniu spokojniejsza to czemu nie!! same wiemy jak mozna sie zamartwiac o dzieciatko muzycznke w domu poslucham bo tu w pracy niemam jak :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc kochane!! Super,że z fasolką Dagi ok:). Ja jestem po amniopunkcji, właśnie wróciłam. Polecam Genom w rudzie śląskiej jak któraś musiałaby robic. super ludzzie od recepcji po lekarzy skończywszy. Najpierw pan doktór robi dokładne usg i sprawdza czy koniecznie trzeba robic, u mnie przez tą zastawke w serduszku niestety trzeba było. ale lekarz cały czas tłumaczył, odp na każde pytanie, bardzo delikatny i sympatyczny. byłam z mężem. Samo badanie nieprzyjemne wbija się igłe w brzuszek, ale nie boli bardzo i trwa króciutko, potem odpoczywałam pół godz i kolejne usg czy z dzidziusiem ok. miałam też wywiad genetyczny z bardzo miła pania doktór. miałam skierowanie więc amnio za darmo aczkolwiek aby wyniki były szybciej zrobiłam metoda Fisha beda wyniki za tydzien-ale musiałam zapłacic 700zł. ten wynik wyklucza 5 zaepołów w tym Downa, bardziej szczegółowy wynik dostane za 3 tyg. I niespodzianka...to chłopczyk:)). pan doktór zbliżył i wyraźnie naqm pokazał siusiaczka:)). Cóż miała byc Maja, ale super też byle tylko był zdrowy. dzieki wszystkim za trzymanie kciuków i potrzymajcie jeszce troszke za wyniki prosze. 10 dni mam sie nie przemęcza i prowadzi gazetowo-pilotowy:)-tryb życia, no i szlaban na sexik i na sprzątanie, hihi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sabiness, Dzieki za linka 🌼 Santicia, Dzieki za nazwy kremow do twarzy - poprobuje, jak uda mi sie kupic :-) Daga, Wciaz trzymam kciuki - na w razie czego. Wracaj do nas szybko! :-D mama Jakubka, Dobrze, ze juz po badaniu i ze obsluga mila. Napewno wynik bedzie dobry! I super, ze poznalas plec!!! Pozazdroscic ;-) Ja dzis sie widzialam z polozna. Wziela krew na badanie dot. przeziernosci (sama chcialam). Ale poza tym to tylko mi zmierzyla cisnienie i sprawdzila takim jakby pilotem, czy fasolce bije serce (powiem nawet, ze serduszko galopowalo!). I tyle. Jakos tak malo sie tu przejmuja pacjentkami... wiem, wiem, naturalna selekcja, ale kurcze - poki nie mam wiekszych problemow, to dobrze, ale jak sie zacznie dziac cos niedobrego (odpukac!), to chyba sie rozplacze z tego braku pomocy :-( Szkoda, ze tu nie przyjmuje zaden polski lekarz... Poza tym jutro ostatni dzien pracy - i poltora tygodnia urlopu!!! :-D Jupiii!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć babeczki!!! Daga, super że wszystko ok i czekamy na Ciebie. Mama Jakubka, trzymam kciuki za wyniki Będzie dobrze bo musi być!!! Majówka wracaj szybko z dobrymi wiadomościami. Witania, ja też od czasu do czasu mam jazdę z biegunkami, u mnie podobno przyczyną jest niedawno usunięty woreczek a po tej operacji to się podobno często zdarza. Życzę żeby szybko minęło bo doskonale wiem jak to niefajnie! Wszystkie dziewczyny którym nie odpisałam przepraszam, ale dosyć dawno mnie nie było, teraz czytam na raz i wszystkiego nie zapamiętałam, ale czytam wszystko co piszecie. Ja wczoraj byłam u lekarza, bo niestety od jakiegoś czasu pobolewał mnie brzuch. Dostałam Duphaston i nakaz odpoczynku. Mama nadzieję że to szybko minie i znów będzie jak do tej pory. Pocieszam się że z pierwszą ciążą było dokładnie tak samo i szczęśliwie donosiłam do 41 tyg. Fajnie że mi kazali tyle odpoczywać, bo prawdę powiedziawszy to robić mi się za bardzo nic nie chce. Szkoda mi trochę małej, bo spacery króciutkie, a w domu już pomysłów brakuje, bo malowanie, rysowanie, lepienie z plasteliny i czytanie książeczek już przestaje być dla niej fajne, ale jak tata z pracy wróci to może ją na jakieś huśtawki zabierze i nadrobią trochę tego czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kama - chyba też musiałabym się wybrać na urlop...;) mama Jakubka - trzymam kciuki za wyniki - na pewno będą dobre. A co do synka to gratuluje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjhgydv456
hej kobietki też mam termin na luty i mam pytanie otóż w jakiej pozycji należy spać , słyszałam że na plecach niewolno, bo sie dusi dzidzię, to prawda??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo Jakubka GRATULUJE Synka i trzymam kciuki za dobre wyniki badać. Spać poleca się na lewym boku. Buziaki 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjhgydv456
poleca??? cos więcej poprosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oki Kobietki, ja uciekam w stronę domku:) dzisiaj mam jakiś kiepski dzień. Życzę wszystkim udanego popoludnia i do zobaczenia jutro (bo w domku to raczej nie będę miała kiedy do Was zajrzeć;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fasola -- slub mam juz zaniedlugo we wrzesniu - 19.09.2009 :) a powiedzcie czy sama lekarzowi moge zaproponowac zeby mnie wyslal na te szczegolowe badania? chodzi o amnio i ten test pappa... nie mialam tez przeziernosci karkowej na usg badanej bo mialam usg za pozno i lipa. Ide do niego za dwa tygodnie i mysle jakby mu zagadac zeby mnie nie zbyl. witania -- piosenka rewelacyjna :) co do GLUPICH kobiet (bo takie zachowanie dla mnie jest delikatnie mowiac glupie) moja szwagierka chodzila 9 miesiecy w ciazy i przyznla sie z mojim bratem do ciazy 2 tyg przed porodem! To jest dopiero szczyt :( Ani razu nie byla u lekarza cala ciaze, cala ciaze palila nalogowo papierosy, pila alkohol i z narkotykami tez miala do czynienia... Dziecko sie urodzilo zdrowe (narazie tak jest). A jak ja zaszlam w 1 ciaze to odrazu zaczlam dbac o siebie i uwazac i sie nie udalo... I czy to jest odpowiedzialnosc i sprawiedliwosc...? ahhh czasem mi brak slow na takie "mamusie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjhgydv456
czy któras mi coś wiecej powie o tych pozycjach spania??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do pomarańczowej Powiększający się brzuch może utrudniać Ci spanie w Twojej ulubionej pozycji. Dwa najczęstsze ułożenia – na plecach i na brzuchu – nie są zbyt wygodne, mogą również powodować problemy zdrowotne. Wypróbuj zwijanie się w kłębek oraz prostowanie w pozycji na boku (najlepiej lewym) z założeniem jednej nogi na drugą; między nogi spróbuj włożyć poduszkę. Taka pozycja jest najzdrowsza i dla matki, i dla płodu, ułatwia przepływ krwi, wspomaga pracę nerek. Przyzwyczajenie się do nowego ułożenia podczas snu prawdopodobnie zajmie Ci kilka nocy, pamiętaj jednak, że czas na zmiany jest już teraz – póki brzuch jeszcze Ci tego zbytnio nie utrudnia. Magdalena Drab Źródło: Maruszczak M., Kalendarium ciąży, Warszawa 2005 Murkoff H., Eisenberg A., Hathaway B.S.N., W oczekiwaniu na dziecko, Poznań 2006

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do pomarańczowej: Po prawej stronie od kręgosłupa znajduje się żyła głowna dolna, która jest odpowiedzialna za powrót krwi z nóg do serca /uogólniając/ Mając brzuch, który wazy kilka kg możesz uciskać na tą żyłę leżąc na plecach, albo na prawym boku. Krew zatrzymuje się w nogach powodując żylaki, słabiej jest pompowana do płuc, a więc i słabiej utlenoawna, jesteś osłabiona, masz mniej tlenu we krwi, a więc i dzidzia jest niedotleniona, bo ona czerpie tlen z twojej krwi. Poza tym brzuch uciska nerki, które słabiej pracują. Generalnie wybieramy leżenie na lewym boku od końca piątego miesiąca ma to znaczenie, bo brzuch zaczyna ważyć... Mamo Jakubka, dobrze, że już po. Wyniki też będą ok :) Sabiness amniopunkcje wykonują tylko w bardzo uzasadnionych przypadkach. Nie wiem jak to jest na życzenie... AniaForever to odpoczywaj :) I zaglądaj częściej. A jak cię ten brzusio bolał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witania bolało mnie po bokach mniej więcej na wysokości pępka i trochę niżej. Te bóle miałam od początku jak np jakoś szybko wstałam z fotela, tylko że do tej pory po chwili przechodziło, a od jakiegoś tygodnia potrafiło mnie boleć dopóki się nie położyłam. Moja gin. mówi że to jest raczej niepokojące i trzeba temu przeciwdziałać i dlatego od razu leki. Co do tego leżenia na lewym boku to jest zalecane, ale nie zawsze możliwe. Ja w pierwszej ciąży nie mogłam leżeć na lewym boku bo było mi okropnie niewygodnie, nie mogłam oddychać i w ogóle męka straszna więc jakoś bardzo się na to nie upierałam. Pod koniec ciąży kilka razy na KTG wyszło, że to nie tylko o mnie chodzi, bo jak leżę na lewym boku to tętno malucha głupieje, co podobno znaczy że też nie czuje się za fajnie. Nie wiem od czego to zależy, ale jak widać na nic nie ma reguły, którą da się zastosować w każdym przypadku. Mam nadzieję że moje bóle ustąpią i nie będę tak dużo leżeć a tym samym częściej do Was zaglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania -- mnie boli czesto brzuch jak cos dzwigam albo szybko wstane, z tym ze to jest takie klucie z boku dołu brzucha ktore s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania -- mnie boli czesto brzuch jak cos dzwigam albo szybko wstane, z tym ze to jest takie klucie z boku dołu brzucha ktore samo przechodzi jak sie schyle. Boli bo sie naciaga, a pepek moze bolec bo za niedlugo nam "wyskoczy" na zewnatrz :) Mi lekarz powiedzial ze ten bol czasem to jest jakby ostrzezenie organizmu zeby zwolnic tempo. Witania -- aha tego nie wiedzialam... kurcze bo sie zaczynam martwic, wszystkie mialyscie rozne badania, testy na hiv itd... a mi lekarz powiedzial ze po wynikach widzi ze jestem zdrowa jak ryba i nie widzi potrzeby do kolejnych badan, na ostatniej wizycie nie dal mi nawet skierowania na bad.krwi i moczu, mimo ze powinno sie je robic przed kazda wizyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 9 luty termin
sabines- ja tez mam termin na 9 lutego tez mnie tak pobolewa brzuch jak ciebie podobno dlatego ze rosnie lekarz tak powiedzial , juz nie moge sie doczekac kiedy sie dowiem plec dziecka licze ze to bedzie dziewczynka ale najwazniejsze zeby bylo zdrowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×