Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mały biały miś

Poród w CZęSTOCHOWIE

Polecane posty

Gość mammablanki
Iwa19733 ja założyłam dopiero jak skończył mi się połóg, ale są różne szkoły, niektórzy zaczynają nosić zaraz po porodzie. Mnie się wydaje, że lepiej by macica się najpierw sama obkurczyła,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IWA19733
mamablanki właśnie obawiałam sie tego zaraz po porodzie dlatego pytam , zobaczymy jak to bedzie wyglądało ;-) jak już rozsyłasz hurtem ten druk to ja tez poprosze IWA19733@wp.pl dzięki ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammablanki
Modesta - przesłałam, daj znać czy doszło :) Zazdroszczę Ci ja mam już 10 na + boje się, że się w 15 nie zmieszczę tak jak z moją Blanką. A jak Twoje samopoczucie?? Bo mnie upały nie doskwierają, za to brzuch przeszkadza we wszystkim. Ledwo się toczę :) i przez większość czasu muszę sobie podtrzymywać brzuch, mówią mi koleżanki, że tak przy 2 ciąży jest. Pierwszą zniosłam super mimo iż w 36 tyg. ciąży dostałam półpaśca. No, ale cóż oby do przodu :) Kiedy masz następną wizytę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammablanki
Iwa19733 - poszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, dziś nocka nieprzespana, siada mi kregosłup, żadna pozycja nie przynosi ulgi,ja chcę już rodzic....! Do tego boli mnie brzuch. Mammablanki wysłałas Iwie ten druk czy jamam go wysłać? Musze pomyslec o tym pasie. Mówisz, że skuteczny jest? Iwa trzymam kciuki za szybki poród.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IWA19733
mamablanki doszło dziękuje ;-) olik dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammablanki
olik150 -wysłałam. Mnie pomógł mam go do tej pory w domu i na pewno po raz drugi go wykorzystam. Polecam go zakładać i w nim ćwiczyć. A ha nie chodziłam w nim od rana do wieczora tak po 4 - 5 godzin dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Modesta
Mamablanki doszło, dzięki;) Ja tak niewiele przytyłam, dlatego ,że na poczatku ciągle chudłam, ale jak mnie lekarka postraszyła szpitalem, to potem zaczęłam przybierać ;) Wszystko przez mdłości straszne i biegunki i ze stresu, bo troche nieciekawy miałam sam początek ciąży. Ja dośc cięzko znosze upały, mam duszności ale poza tym nie ma co narzekać. Wizytę mam 12 sierpnia, ostatnio dostałam kartke do liczenia ruchów. Przez ostatni tydzień musiałam użerac się ze swoim szefem, który niestety ciągle z opóźnieniem wysyła mi wypłaty i musze sie prosic za każdym razem-masakra. Szczęsliwe te, którym płaci Zus na zwolnieniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, tylko szkoda, że ZUS wypłaca za kolejne zwolnienia a nie za całe miesiące... też myślałam że jak będę już na zwolnieniu to przynajmniej od początku miesiąca będę wiedziała jaki mam budżet , a tu lipa, znowu raty...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też na raty dostaje ale w sumie wychodze na tym lepiej niż jak pracowałam, co prawda zawsze jakoś inaczej to liczą ale zawsze na plus dla mnie także opłacała się iść na zwolnienie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammablanki
hmmm dziwne, ja dostaje normalnie całą pensję, powiększoną troszkę bo nie odciągają wszystkich składek, a jeśli jesteś na zwolnieniu dłużej niż 30 dni to płaci ZUS. Modesta - ja idę 8 sierpnia i ma mi pobierać wymaz na bakterie groźne dla dzidziusia. A właśnie albo mi umknęło, albo nie pytałam co tam nosisz za maluszka? dziewczynkę czy chłopca?? Wybrane masz już imię ? bo u nas jest o to spór. Córka wybrała Maja, mąż natomiast Natasza. Mnie osobiście Natasza nie przypadło do gustu, więc mamy małą rewolucję w domu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gg1986
Cześć myślałam ze tylko ze mną zus leci w kulki a tu proszę jest nas więcej ja również dostaje na raty zwolnienie z reguły mam na 4 tygodnie a kase z zus-u raz za 21 dni drugi raz za 12 i nigdy nie wiem ile i kiedy dostane od 1 lipca jeszcze nie dostałam i tak czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IWA19733
Cześć dziewczyny ;-) ZUS z wszystkimi leci w kulki , ja po kolejnej awanturze dowiedziałam sie że oni płacą nie wcześniej niż 10 dni po zakończeniu zwolnienia ale nie później niż 30 od dostarczenia L4. Nie mniej jednak te 30 dni liczy sie od dostarczenia zwolnienia przez pracodawce do zusu a ten ma to uczynić nie zwłocznie, a wiadomo jak to wyglada . Nie bardzo im sie śpieszy , bo to nie oni czekają na kase :-( ciekawe jak wypłacany jest macierzyński?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gg1986
Ja miałam zwolnienie od 19.06 do 18.07 i wypłacili mi kase tylko za 12 dni to znaczy od 19.06 do 30.06 i na razie cisza a z macierzyńskim nie wiem jak jest bo to nasze pierwsze dziecko ale chyba nie lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammablanki
Kurde dziewczyny ja ani w tamtej ciąży ani w tej nie mam problemów z wypłatą wynagrodzenia, nie miałam też przy pierwszej ciąży z wypłatą macierzyńskiego. Masakrę jakąś macie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammablanki
pytanie do tych co już urodziły, jakie szwy zakładają na parkitce po porodzie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Modesta
Tak to jest niestety ;( jak szef płaci składki od większej liczby osób niz 20, to wtedy on wypłaca za zwolnienie i niby ma obowiązek do 10-go, ale wiadomo jak jest. ZUS tego nie kontroluje i nie mozna za bardzo nic zrobić, chyba ,że złożyc skarge do PIP-u, ale trzeba miec mocne nerwy;) A z kolei tam gdzie Zus wypłaca za zwolnienie, pracodawca musi terminowo nasze zwolnienia donosić - a ,że maja w nosie stąd są tez opóźnienia.Masakra... Mamablanki- my czekamy na córcię Natalkę:) Juz mnie stres chyba dopada, bo śni mi sie, że urodziłam ;) Ile waży twoja mała?-moja 1500g. Oba imiona ładne-musicie sie pogodzić;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammablanki
Modesta - waży tyle co Twoja :) 1500g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IWA19733
a co ja mam powiedzieć? ja jutro na 11 na parkitke....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IWA19733
staram sie staram ;-) ale stres i tak jest hi hi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No w takim razie mnie też stresik chyba łapie bo ostatnio jakieś bardzo dziwne sny miałam, niby że rodziłam, ale wszystko takie poplątane... a przez kilka miesięcy miałam bardzo spokojne noce, ale tylko pod tym jednym kątem ;) bo budzenie się to domena mej ciąży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Modesta
Iwa trzymam kciuki.Będzie dobrze:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ja miałam dzis wizyte u gina i na razie cisza,synek jeszcze nie pcha się na ten dziwny świat. Nic kompletnie się jeszcze nie dzieje, no ale mam jeszcze 2 tygodnie, więc może... Jeśli chodzi o wypłatę pensji, to mnie wypłaca pracodawca i mam wypłatę zawsze w całości i na czas, tak samo ma być z macierzyńskim, no ale ja pracuje w wielkiej firmie, gdzie pracowników jest kilka tysięcy. Iwa, daj znac ze szpitala i jeszcze raz powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwa macierzynski przychodzi zawsze ostatniego dnia mca i jak do tej pory nie bylo przesuniec. a zus wyplaca z reguly za skonczony mc bo robia bilans zamkniecia i dlatego jak zwolnienie jest na przelomie mca to wyplacaja w ratach. ja tez tak mialam nigdy nie wiedzialam kiedy przyjdzie kasa i za jaki okres. po nacieciu zakladaja szwy rozpuszczalne a po cc to nie wiem powodzenia dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gusia09, niby się zgadza, tylko jednym dają wyrównanie za kilka dni, żeby był pełniutki miesiąc ( tak ma moja znajoma ) a inni czekają do następnego miesiąca ( tak mam ja...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hatshepsu
Witam,dziewczyny , która z Was planuje porod na Parkitce? Dużo złych opini słyszałam na temat P. A tam pracuje mój lekarz i chyba tam bede musiala rodzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co i o mickiewiczu i o parkitce różne opinie się słyszy jak ktos miał poród bez komplikacji i nic się nie działo to chwali szpital a jak nie to nie tak to jest. Ja na mickiewicza chyba pojadę bo blisko mam i tylko dlatego długo rozmyślałam ale chyba to nie ma sensu będzie co ma być, ogólnie teraz mam wrażenie bardziej się starają w tych szpitalach za dużo różnych afer było także nie ma co się na zapa martwić.Widzę, że ja z mim bliskim terminen zostałam sama na placu boju ani IWY ani darolki chyba już nie ma, znaczy są ale na porodówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×