Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość IGA.POZNAN

STARANIA 2009 POZYTYWNIE NASTAWIONE-

Polecane posty

Gość Patka_Wroc
Ja tez nie powiem zebym uwielbiala efekty specjalne w filmach ale korci mnie i ten i ten filmik;) Zwlaszcza fakt ze mozna sie posmiac - to mnie przekonuje. Sluchajcie pojde na 2 hehe, a co!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patka_Wroc
Jasne ze wypije:)))) Ciamcia albo kup sobie Piccolo;););) Zmywam sie do domku za chwile, pojawie sie wieczorkiem jesli nie wybiore sie do tego kina:) Milego wieczoru kobitki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dzieczynki, mi Avatar się nie podobał ... ale wiadomo - rzecz gustu. Radosna - wszystko jest dobrze - uwierz. Nie rób tak często usg, bo to wcale nie takie bez znaczenia dla dziecka, jak się powszechnie uważa. Zaczekaj kilka tygodni i wtedy się wyjaśni. Widocznie zbyt wcześnie to usg było wykonane, chociaż z tym sprzętem też jest różnie. Słyszałam, że wcześniej już widać co i jak przy dobrej aparaturze ... Lekarz powiedział zgodnie z prawdą, może trochę "bezlitośnie", ale za mało miał faktów, żeby dać Ci lepszą odpowiedź. Zajmij się czymś przyjemnym i staraj się nie snuć czarnych scenariuszy - wszystko będzie dobrze. Dziewczyny, z tymi porodami to też widzę jest nieporozumienie. Ze względów psychologicznych i podobno też medycznych nie powinno się indukować porodów, a już na pewno nie kilka razy pod rząd. Z kolei przebijanie pęcherza ma sens i jest pomocne tylko w nielicznych sytuacjach. Warunki porodu na pewno są ważne, wiadomo, że trzeba zrobić wstępny wywiad i wybrać możliwie dobre miejsce, dla własnego komfortu i dobra dziecka, ale bez przesady. /Ostatnio u nas jest modne koło porodowe i podobno są takie, które są gotowe zrobić wiele, żeby na tym cudzie rodzić... / Ja rodziłam córę w państwowym szpitalu, nie było jeszcze jednej z klinik /obecnie na topie i do tego mam tam lekarza/, w drugiej mnie nie chcieli. Poród był w porządku, chociaż otoczenie pozostawiało wiele do życzenia. Gdybym miała teraz szykować się do porodu wybrałabym klinikę prywatną raczej, ale nadmiar wygód nie jest dla mnie ważny. A sytuacji płacenia pielęgniarkom nie wyobrażam sobie ... choć wiem, że takie praktyki są. Chyba lekarzowi szybciej ... Wszystko to chore, podobnie jak cała służba zdrowia w naszym kraju. Mój wuj kładzie się co chwilę do szpitala na trzy dni, bo wtedy może kupić lek z refundacją, a bez hospitalizacji lek kosztuje ok. 1000 złotych. I sami lekarze tak radzą... przechytrzanie i oszukiwanie się nawzajem... pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć laseczki. JulkaN ten nasz chory system jest przerażający!!! Drogie leki! refundacja po pobycie w spitalu aż głupio brzmi, jakby nie mogli dać od razu tej refundacji, bo przecierz pobyt w szpitalu też kosztuje czyli wychodzi na to, że NFZ 2x do tego się dokłada a niby taki biedny! Odnośnie tematu porodu - ja mam takie szczęście, że mam b. dobrego znajomego położnika w szpitalu w którym w razie nie chciała się znależć, ale czas pokarze! To aż głupio że znajomy by odbierał ewentualny poród, ale mi np zależy na tym, żeby nie pęknąć ani nie być nacinana, bo jak wiecie tak można, ale to trzeba rozmasować krocze i może się udać! Moja ciocia tak rodziła właśnie u tego Krzysia! A ta cena za położną właśnie dlatego jest taka bo z masażem krocza, bo za przebicie pęcherza wystarczy dać 200-500zł. Patka i jak tam filmy? Radosna jak dzisiaj samopoczucie? Uspokoiłaś się troszkę? co tak tu w ogóle dzisiaj cicho???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc:) Witam weekendowo:) Co porabiacie, macie jakies plany na dzis? Ja wybieram sie do kolezanki na pogaduchy dzis wieczorem a do mojego meza wpada kumpel na piwko:) Sluchajcie ja znow nabawilam sie zapalenia pecherza:( Jestem w szoku, pierwszy raz zimą - zawsze zdarzalo mi sie to latem.... Dzis juz jest w miare ok ale wczoraj bylo kiepsko ze mna. Jak nie urok to...:P Zycze wam udanego weekendu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej JEst tu kto? Muszę sie pożalić- jestem przeziębiona, mam zapalenie gardła, kaszle i boli mnie glowa. Jak kaszle to dostaję dziwnych bóli brzucha, jakby skurcze. Mrtwię się:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wszystkim ja wlasnie skonczylam sprzatanie. Mężuś u rodziców a ja mam ambitny plan sie pouczyc na jutrzejszy egz. Chyba nie musze pisac ze strasznie mi sie nie chce.... zapalenia pecherza - wspolczuje ;/ ciamcia - dużo wypoczywaj. Jak cos coe niepokoi dzwon smialo do lekarza. lepiej pytac niz sie martwic. I życze szybkiego powortou do zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, ja między jednym kieliszkiem wina a drugim :) Torbiel wchłania się, jest o połowe mniejszy (hurra) wiec aby do @ i potem dalej walczę! :) Zdrówka dla Was dziewczynki i miłego łikendziku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, jutro nad ranem wyjeżdżam na narty, więc nie będzie mnie ponad tydzień ... dużo będę miała do czytania. Cieszę się, bo wkońcu jest realna szansa na odpoczynek. Pozdrawiam i Wam wszystkim życzę miłego tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wszystkim ;) Dzis u nas rano bylo -31 stopni ;) a teraz az 10 stopni cieplej jest, wiec prawie lato ;) jak u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eh... mam nadzieję że będzie jutro lepiej bo ja codziennie dojeżdżam do gdańska 50 km na 6 rano to koło godziny w zimnym samochodzie bo rano ciężko rozgrzać rzęcha naszego kierowcy, chyba pora zrobić prawko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanko, czy wy swoje suwaczki przy każdym wpisie wklejacie czy można je jakoś ustawić żeby same wskakiwały do każdego wpisu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maadaa ty to masz dobrze cwana jesteś ... zwiała tam gdzie cieplej... wyślij nam paczkę ;D z ciepełkiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w poniedziałek. Kurcze, ale się wyspałam ;) Normalnie prawie 12h przespaliśmy. Czyżby to syndrom zbliżającego się porodu ??? Może pora torbę spakować ... Radosna jak tam samopoczucie po weekendzie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Judysia - wejdź w "Moje konto" na górze strony, zaloguj się tam i wklej link do suwaczka w okno "Sygnatura / stopka"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie a co u tej naszej Radosnej słychać bo też miła ostatnio tyle stresu... napisz kochana co u ciebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wow Bratka, a ty jeszcze niecałe 2 tygodnie i będziesz już całkiem mamusią, ale fajnie... i śliczne imię masz dla synka... a gdzie będziesz rodzić w szpitalu klinicznym w gdańsku... mój kierownik nazwał ten szpital wylęgarnią wiem że to głupie trochę ale miał takie poczucie humoru specyficzne, nie mówił tego złośliwie śmiał się że tam dużo kobiet rodzi jego dzieci tez tam się rodziły ponad 20 lat temu chyba dlatego pewnie tak mówił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki :) Nie było mnie cały weekend, bo M zarządził zakaz internetu, zebym zadnych glupot nie czytała. Staram sie nie stresowac i nie myslec o tym, ze moze byc zle, ale to bardzo ciezkie jest. Odzywiam sie zdrowo, ciepło sie ubieram i udaje, ze wszystko jest ok. Najblizsza rodzina i znajomi juz wiedzą, więc dziecko nie ma juz wyjscia musi sie dobrze rozwijac i urodzic. Boje sie bardzo, ale zdecydowalam, ze nie ide nigdzie wczesniej tylko tak jak jest planowo 4 lutego, bo to nic nie zmieni. Co ma byc to bedzie. Zaczynam kolejne odliczanie. Do usg 10 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bratka - jejku już za chwilę rodzisz!!!! pewnie ze przygotuj sobie torbę!! ale fajowsko:D:D:D:D Radosna - jak samopoczucie? lepiej? 😘 ciamciam - mdłości występują? a mzoe jakies inne objawy? :D magdalenka s. - co u Ciebie? bo my jakos równolegle idziemy z ciążą :D sralis margolis - znowu pewnie zapracowana... napisz cos do nas :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Judysia, Ty mnie tak nie popędzaj - rodzę, za ponad miesiąc :P (przynajmniej planowo) A co do imienia to muszę zmienić w tabelce, bo ostatecznie zmieniliśmy zdanie i będzie Gabriel (chyba, że do porodu zmienimy zdanie jeszcze raz :D) Rodzić będę w Szpitalu w Wejherowie - warunki naprawdę super, jestem pod wrażeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratka, ale wam sie zmiania gust ;) chociaz imiona w podobnym klimacie ;) i w sumie to mozecie jeszcxze nie raz zmianic zdanie. My juz chyba ze 100 razy zminialismy imie. Na poczatku Łukasz, potem Tomasz, Bartosz, aktualnie jestesmy przy wyborze miedzy Adamem a Maciejem ;) Wiem ze wsyztskie imiona raczej pospolite ale takie wlasnie nam sie podobaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×