Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość IGA.POZNAN

STARANIA 2009 POZYTYWNIE NASTAWIONE-

Polecane posty

uakrualnilam tabelke bo jutro juz 36 tygodni bedzie za mna ;) licze teraz te tygodnie jak na poczatku ciazy ;)))))) jutro hcyba nie bede miala dostepu do kompa w dzien, a wieczorem szkola rodzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie jej gin jest na urlopie do 10 maja i tak czeka:( Ja bety nie robiłam, więc nie wiem. Dziewczyny robiły tylko nie chce mi się cofać tylu stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciamcia znalazlam cos takiego: Normy beta-HCG tydzień ciąży mlU/ml 3-4 ----------- 9 - 130 4-5 ---------- 75 - 2600 5-6 --------- 850 - 20,800 6-7 ------- 4,000 - 100,200 7-12 ---- 11,500 - 289,000 12-16 ---- 18,300 - 137,000 16-29 ----- 1,400 - 53,000 29-41 ------- 940 - 60,000 tydzień od ostatniej miesiączki mlU/ml 3 5 - 50 4 4 - 426 5 19 - 7,340 6 1,080 - 56,500 7-8 7,650 - 229,000 8-12 25,700 - 288,000 13 -16 13,300 - 254,000 Normy hcg Ciąża 1.3-2 tydzień mlU/ml 16 - 156 Ciąża 2-3 tydzień 101 - 4870 Ciąża 3-4 tydzień 1110 - 31500 Ciąża 4-5 tydzień 2560 - 82300 ale najlepiej chyba by bylo zrobic jeszcze raz badanie po 2-3 dniach i zobaczyc czy przyrasta. Mozna tez do laboratorium zadzownic spytac co taki wynik oznacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciamcia - ja robiłam betę, ale był to 4-5 tydzien ciaży i miałąm 544,9. Zerknęłam teraz na ten wynik i tam mam podane zakresy. mIU//ml 0-5 - brak ciązy 9-130 - 3-4 tydzień ciązy 75-2600 - 4-5 tydzien ciąży itd. Skoro Twoja bratowa ma ponad 16 to wydaje mi się, że jest w ciąży w 3 tygodniu, ale nie jestem lekarzem ;) Najlepiej jakby powtórzyła badania za dwa dni i zweryfikowała czy beta sie zwiększa. Jeśli masz możliwość to skonsultuj wynik ze swoim lekarzem - myślę, ze nic go to nie będzie kosztować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki Dziewczyny, to wychodzi, że kolejne dziecko w rodzinie;) TE wyniki w necie są dziwne i ja ich nie kumam. buziaki dla Was :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry :) u mnie po wczorajszej wizycie wsio oki :) Maleńki waży juz 1100 :) wymiary jak powiedzial gin wprost idealne :) wszystk ooki. Z glukozą to smyrnęłam o granicę, ale juz nie bedziemy powtarzac. No i dzidzia jest na razie ułożona posladkowo - kiedy u Was sie obróciły główką w dół????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Wczoraj wróciłam i zaraz się zmyłam, bo M wrócił z delegacji i wyciągnął mnie do kolejnych hurtowni oglądać wózki i inne rzeczy dla dziecka. No i jak zwykle wybór zawężony do Mutsy lub Maxi Cosi. Oglądaliśmy też x-landera - wydaje sie stabliny i w sumie materiał niczym chyba nie odstaje od Mutsy czy Maxi Cosi. Dwie wady - napisy (których już i tak jest mniej niż było na poprzednich modelach x-landera) i że spacerówki nie można w dwóch kierunkach montować. Tą opcję mają chyba tylko 3 wózki: Mutsy, Maxi Cosi i polska firma Jedo. Jedo oglądaliśmy w niedziele i też wydaje sie być ok, choć na ramie ma dużo tych złączeń, nie ma rączki przy gondoli (ma takie uszy z materiału), materiał zdecydowanie inny - wydaje się, że może przemakać i być przewiewny. Za to jest bardzo duży wybór kolorostyki, gondola podnoszona przy główce (tego nie ma ani Mutsy ani Maxi Cosi), wyściółka w gondoli wydaje mi się milutka i wygodniejsza dla dziecka niż w droższych wózkach. Oczywiście nie polecają wersji 3 w 1, lepiej kupić wózek głęboko - spacerowy i dokupić fotelik albo Maxi Cosi albo Recaro (ponoć te są najbezpieczniejsze). Dalej nie wiem co kupimy... Ale litanie napisałam :) Kuchnia wyceniona w 3 opcjach. Opcja nam najbliższa to 14 tys meble z bletem z konglomeratu i ze wszystkimi bajerami (cargo itp.). Blat chyba i tak zamówimy normalnie u kamieniarza, bo w tych studiach duże marże sobie narzucają. I sam blat wychodzi 5-8 tys (w zależności z czego jest). Mnie się podobają ciuszki angielskie, mają troche inne wzronictwo niż nasze. W polskich ciuszkach (napewno nie wszystkich) jakoś kolory są takie nijakie i do tego te misie, kotki i inne nadruki jakoś tak mało udane. Ale wiadomo, że to wszystko kwestia gustu. Nie wiem jak jakość angielskich ubranek, ale mam po bratanicy M kupe polskich ciuszków na dziecka i niestety po jednym dziecku, nawet te malutkie ciuszki starsznie sprane, zmechacone i powyciągane. Może to kwestia konkretnych polskich firm, ale akurat ja jak przejrzałam co dostałam, to w ciucholandach są ciuszki mniej zniszczone. Znowu litania :) Ciekawe czy ktoś to przeczyta :P Ręczniczków jeszcze nie mam żadnego i tak myślałam, że 2 to wystarczą na początek. A poszewki na kołderkę i poduszkę - ile macie? I kocyki - też ile? A i co macie do wózka? Czwartkowe fluidki dla starających się :) 🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żoli_dobrze, ze dziecko w porządku :) To najważniejsze. 1100 gram to już kawał chłopa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no kawał kawał, tylko to ułożenie posladkowe mnie troszku niepokoi, no ale ma jeszcze czas zeby sie obrócić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem kiedy się dziecko powinno odwrócić. Ale myśle, że chyba ma jeszcze czas. Może napiszą nasze bardziej zaawansowane brzuchatki albo mamusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żoli_Fajny. Szaleje :) Bo wie, że wczoraj był gwiazdą wieczoru :) Ja tez lubie jak mały się rusza. Mam ochote już go przytulic :). Żoluś ty tak serio serio nic jeszcze nie masz dla dziecka??? Masz silną wolę, że nic nie kupujesz. Choć wiadomo, że jeszcze masz troche czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. jednak tymczasowo jestem ;) żoli - gratuluje udanej wizyty ;) U mnie mały też był jakis czas ułozony posladkowo, potem sie obrócił, ale nie pamietam kiedy. Wiem, że patrzy się na ułożenie dziecka tak w 30-32 tygodniu wtedy juz raczej sie nie obróci. Także bądź dobrej mysli. W szkole rodzenia była dziewczyna ktorej dziecko sie obrócilo glówka w dół w 34 tygodniu ;) Kocyki mam poki co dwa - jeden cienki, drugi grubszy, do tego rozek. Chce jeszcze dokupic taki troche wiekszy koc, ale to juz mysle pozniej. Moze komus podpowiem jako prezent ;) Do tego mam pieluszki flanelowe bo podobno latem wystarczy pieuszka do nakrycia jak jest goraco. Kocyki w naszym przypadku tylko na poczatek,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żoli, a pamietasz jak narzekalas ze nie czujesz ruchow??? ;) na wszystko przyjdzie czas ;) i bierz sie kochana za zakupy ;) radosc niesamowita, a pozniej naprawde nie bedziesz miala sil ani ochoty lazic po sklepach. Co do zniszczenia ciuszkow polskich. Wydaje mi sie ze to troche inna kwestia niz jakosc materialu. Chociaz jakos wykonania w wielu przypadkach tez ma znaczenie. Zobaczcie ze w polsce wiele mam kupuje niewiele ciuszkow i pozniej pierze je praktycznie co drugi dzien. Wiec nawet najlepszy material po miesiacu czy dwoch jest sprany. Natomiast np w anglii ciuszki sa duzo tansze, kupuje sie ich cala mase i tym samym rzadziej sie pierze, i nie sa tak zniszczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halo Dziewczyny! tysia123 - wykrakałas i ja dzis w nocy tez miałam problem ze spaniem..... Obudziłam sie o 3:30 i do 5 oczy miałam jak zapałki. Dzidzia sie wierciła tak mocno jak nigdy! Chyba chciała mnie skopać :) Za to jak w końcu zasnełam to po 7 byłam nieprzytomna.... Wczoraj w końcu jechałam moim autkiem :) Mąż mi kupił Suzuki z okazji - UWAGA - urodzenia dziecka :) hehe, no dziecka jeszcze nie ma, ale auto jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naprawde nic nie mam :( boję sie zeby nie zapeszyc... taki bojek ze mnnie :( wybraliśmy wózek, łóżeczko, komodę i tyle. mysle zeby w najblizszym czasie zaczne moze od jakiejs koszuli dla mnie, rzeczy moze typu pieluchy itd... ale na ubranka poczekam jeszcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AAAAAA gratuluje zakupu ;) super ze masz teraz swoje autko ;) co do spania - powiem ci ze ja jedna nocke przesypiam niemal całą, inna spac nie moge. Różnie bywa i chyba trzeba sie do tego przyzwyczaic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żoli, a co tu mozna zapeszyc????? Ja stwierdzilam ze co ma byc to i tak bedzie. Zreszta nie dopuszcza do siebie mysli ze cos moze byc nie tak ;) A po porodzie nie bedzie jak robic zakupow, takze na te pierwsze tygodnie lepiej kupic wszystko wczesniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żoluś_Tysia ma racje co ma być to będzie. Chyba każdej matce krążą po głowie takie myśli, żeby nie zapeszać. Ja też tak miałam nic nie kupować, ale... kilka ciuszków już kupiłam. Większe rzeczy kupie gdzies na początku lipca (jak pytam po hurtowniach to na niektóre kolory wózków się nawet 3 m-ce czeka, na łóżeczko 1 miesiąc...). Kupuj komode!!! Jaki wózek w końcu wybraliście???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My kupilismy komode jak ledwo było brzuch widać ;) hehe Tzn, trafilismy na okazje w JYSKu wiec nie zwlekalismy. Pasowała nam, bo jak sie przeprowadzimy na nowy dom za rok, to ta komoda bedzie pasowała do mojej Panieńskiej MebloScianki co przytargałam ze soba do męża jak sie do niego przeprowadziłam. A ta meble sa w dobrym stanie wiec do pokoju dzieciecego bedą w sam raz :) Komoda ma 9 szuflad w trzech rzędach. Bardzo fajnie mi sie w nich trzyma wszystkie juz uprane i uprasowane rzeczy dla Dzidzi :) Na komodzie tez na poczatku bede trzymac przewijak, bo łózeczko to dopiero bedzie za pół roku, bo najpierw bedzie kołyska :) Mamy tez łózeczko turystyczne, wózek PegPerego, Nosidełko Grapi, 2 kocyki, przewijak, rozek to karmienia. Kupiłam tez dla siebie staniki do karmienia. Narazie mam jeden a drugi jest w drodze poczta polska :) Kupiłam tez te muszle laktacyjne co Wam wczesniej o nich pisałam. Podobno super sprawa. Takie rzeczy jak laktator i podgrzewacz to bede miała czas jak urodze. Aha, i koniecznie kupie Elektroniczna Nianie Aventa :) Nie polecam BabyOno!!!! Jest do Bani! Sprawdzony przez moja koleżanke jest AVENT! Drogi po 200 zł ale warto kupic, zwłaszcza ze my narazie mieszkamy w pietrowym domu :) Ale sie rozpisałam.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my dzis jedziemy poszukac farby do malowania łóżeczka. Mamy stare lozeczko trzeba je odnowic. wiec chyba farba musi być jakas specjalna ;/ totalnie sie na tym nie znam, mam nadzieje ze w sklepie bedzie ktos kompetentny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien Dobry. AAAAA a jakie masz lozeczko turystyczne? Ja tez chce turystyczne kupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wózek - tako GT, choc ostatnio tyle mowi sie o tych nosidelkach i fotelikach ze juz nie wiem co myslec, właśnie moze mi pwoiecie: jak sie takie nosidło ommntuje w aucie? jeszcze tzreba jakąś bazę dokupic?? jak to jest? łózeczko z KLUPSIA - bardzo mi sie podoba to z żyrafą :) a komoda w kolorze wenge bo bedzie do naszej sypialni pasowac, łóżeczko tam właśnie bedzie stało... nasz domek sie buduje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie nie wiadomo, zostawiam decyzję M. Nie naciskam, bo sama nie wiem czy chce, zeby na "to" patrzył :) W końcu to nic przyjemnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żoluś_ostatnio dużo sie mówi o fotelikach, bo ponoć wszystkie mają atesty, ale większość to poprostu zwykły styropian. Myśle, że do wózka który wybraliście można kupić adaptery do fotelika innej firmy, a wózek kupić 2w1. Co do bazy to nie jest konieczna, ona tylko ułatwia zapinanie fotelika w samochodzie, tak to pasami przypinasz, a tak tylko wpinasz w baze. Ale te bazy drogaśne, więc jeśli nie bedziesz często wyjmować fotelika z samochodu to chyba nie ma sensu takiej kupować. Co do fotelika to kwestia pieniedzy, bo wiadomo, ze ten co jest w zestawie do wózka pewnie połowe tanszy. W trzech sklepach nam sprzedawcy powiedzieli, że najlepiej wziać wózek 2w1 i fotelik jakiś porzadny, bo wiadomo, że bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze. A łóżeczko my też z Klupsia będziemy kupować. Tyle, że białe i dlatego napewno będzie trzeba czekać :) Materacyk już mamy prawie nie używany od brata M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STARAJĄCE SIĘ NICK..........WIEK.......CYKL.......@.......MIASTO( WOJ)......DZIECKO Patka_Wroc.........30.........13........02.03......... Wroclaw.........0 kamilsien.............29........14........12.03......... . .Zamosc......... Oli14...................30.......20........09.04...... . . Haga.. ............0 JulkaN ................. 31 .... 2 ......... 04.04. ...... Białystok ..........1 wiolkcia...............27........12.........23.04...... ... .Zabrze.........0 Izucha.................26........5........22.04........ ...Bydgoszcz.....0 kasiula1983.........26.........33........02.05........ ..Trzebinia......... IGA....................30........15..........11.05...... . .P OZ N AN.......0 BRZUCHATKI NICK.......WIEK...CYKL..TC...TERM.POR..PŁEĆ..MIASTO... D ZIECI bibi2206 .....26....5 .....32.....02.05.10...córeczka....wawa ......0 anulka-84....24....5......5......07.05.10............... .Bydgoszcz.....0 Vilemooo27..27....3 ....37.......20.05.10.... ............Kielce .........0 tysia123......27...5.....36.....28.05.10...Agnieszka/Ada ...L ublin ....0 AAAAA1980..29...3......34....30.05.10......????????...... . POZNAŃ.. . 0 Kati25+.......26....7............10.06.10............... ...Śląsk........ ..1 darunia83....26...2..............15.06.10............. ....Śląsk.. .........0 Gosiątko21...21....6.....7.......23.06.10.............Z .Góra..........0 zuzankastaranka80..29..10..10....27.06.10.......... Koszalin..........1 Sralis Margolis.....36..5....26....06.07.2010.........Kraków..... . ....1 Żolinka........28......3.....26.....25.07.2010..synek... Jaworzno.....0 Magdalenka.s.......29......7.....22.07.2010.........Gda sk............0 ciamciaramciam...25...5...22...28.08.2010..Maksym...Wroc aw......0 Radosna27..........27....8.....20....08.09.2010...synek.. ...Kielce....0 Maadaa..........27.......8.....17.....07.10.2010........ ...UK...........0 Amarantowy....23......1......13......03.11.2010.......Tr jmiasto......0 MAMUSIE: NICK.......WIEK....TERM.POR.....IMIĘ.....WAGA.....MIAST O .....SN/CC Bratka.....27.....07.02.2010....Gabryś....2280g....Tró jm iasto...s misia1990...19....13.04.2010....Antoś... .2800g......Bielsko........sn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×