Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość aaa-nka

Dieta surowa - witariańska

Polecane posty

Gość pooodnooosze.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość topik padł ...............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika___________
Bardzo fajna "słodka" surówka wychodzi z czerwonej kapusty i startej marchewki z dodatkiem dużej ilości rodzynków, pestek słonecznika i orzechów, przyprawionej solą, świeżym imbirem i cytryną +trochę oliwy. Wcinam ją od kilku dni regularnie : ) to chyba nałóg. Macie jakieś swoje ulubione "zimowe" surówki? Bo w warzywniakach to teraz bida i mroźny wiatr hula : ( Lepiej nie myśleć ile chemii władowali w sprzedawane teraz warzywa i owoce. Wiem, że nie ma tu teraz zbyt wielu zawodników na diecie raw ; ) może nawet ani jednego. Ale może przypadkiem ktoś się odezwie haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość topik padł ...............
o monika____- widzę, że dzięki Tobie jeszcze żyje, a gdzie pozostali wege ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witarian
ja jestem :P Nie jestem na 100% diecie raw poniewaz nie moge sobie na to pozwolic mieszkajac z rodzicami(mam 17 lat) ale w porownianiu jak odzywialem sie kiedys i jak odzywiam sie teraz to kolosalna roznica :) pozdraawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, nastał ciężki okres zimowy dla witarian, ale może wspólnymi siłami dotrwamy do wiosny - ja osiągam jakieś 50% surowego. Pozdrawiam ciepło oraz życzę zdrowych, wesołych i śnieżnych Świąt Bożego Narodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tatiana88
Ja zapoznałam się z ciekawą pozycją na temat diety surowej. Jest tam tyle przepisów że wcale nie muszę sobie już urozmaicać potraw żadną chemią i innymi sztucznościami :) http://e-wiedza.nextore.pl/e-ksiazki/dieta_surowa,_ktora_jest____smaczna__-_e-book_p1106.xml A tak poza tym to nadal czasem nie mogę się oprzeć paczce czipsów.. :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Też jestem .....tak bardzo chciałabym być w 100% RAW, ALE NIESTETY OSIĄGAM tylko jakieś 50-60 % . Piję herbaty ziołowe i coś ciepłego zajadam oprócz surowizny. Wiem ze to źle, ale na razie nie potrafię się zdyscyplinować . Pozdrawiam wszystkich serdecznie popijając pysznego szejka warzywno-owocowego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam wysiana pszenicę w skrzynce...rośnie bardzo szybko - miksuję ją razem z pszenicą skiełkowaną (niezbyt smaczne ale zdrowe)...zastanawiam się czy mogę ten mix połączyć z owocami które poprawiłyby ten koktajl smakowo ? Robiłam z pomarańczami ale niezbyt to pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witarianin
Wesołych Świąt :) surowych czy też nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spokojnych, zdrowych i wesołych ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA dla wszystkich WITARIAN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pooodnooosze
stwierdzam, że nasza tradycyjna polska kuchnia świąteczna jest bardzo niezdrowa (bardzo kaloryczna, tłusta i słodka) - dobrze że takie święta są tylko 2x w roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajnygrabarz
Zapraszam na mój blog, gdzie opisuję moje doświadczenia z surową dietą. Mojwitarianizm.pl www.mojwitarianizm.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam moralnego kaca. W gościnie u rodziny jadłam niedozwolone potrawy.Było to dalekie od wspaniałej surowej diety.:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj fajnygrabarz - odwiedziłam twój blog - bardzo ciekawy, będę tam zaglądać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Zdróweczko po Świętach - ja także podczas świąt jadłam różne niedozwolone tradycyjne dania (oraz ciasta) i później czułam się okropnie - ale na szczęście jest to już za nami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podnoszeeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szampańskiego Sylwestra i Szczęśliwego Nowego Roku 2010 oraz dużo zdrowia, optymizmu i mnóstwa smacznych, witariańskich pomysłów na jedzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedzenie_ma_znaczenie
Zimowo/rozgrzewające: moczona kasza gryczana lub jaglana-zblendowana, moczony żółty groszek wyłuskany, czosnek, daktyle lub figi (rodzynki lub suszone śliwki, morele) szczypta pieprzu ziołowego dla wyostrzenia smaku, green tea, zmielone siemię lniane rozmoczone w mineralnej. Pozdrawiam ciepło w 2010 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedzenie_ma_znaczenie
(.•´`*. *.*´¨) .•´,•*´¨)¸.•*¨) ¸.•´¸.•*´¨)Szczęśliwego (.•´`*.✬⋰ Nowego *.*✬⋰´¨) Roku .•´,•*´¨)2010 ¸.•´¸✬⋰.•*´¨) (¸✬⋰.•´ (¸.•` * ¸.✬ ___________$$$$$$ ___________$$$$$$ ____________$$$$ ____________$$$$ ____________$__$ ___________$___$ __________$_____$ _________$_______$ ________$_________$ _______$___________$ ______$_____________$ ______$_____________$ ______$___SZAMPAN__$ ___$$$$$$$$$_______.$ __$_________$______$ _$___________$_____$ $_______~~_~~__$$$$$$$$$ $____~2009~~~~$________.$ _$__~~~_~~_~~$___~~___~~_$ __$__~_~~_~~.$_____.~~~~~_$ ___$_~~~~~~$_$___~2010~.~~$ ____$$$$$$$$$_$__~~.~~_~~~$ ________$$_____$_~~.~_~~~$ ________$$______$$$$$$$$$ ________$$__________$$ _______$$$$$________$$ _____$$$$$$$$_______$$ __________________$$$$$ ________________$$$$$$$$

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkich w Nowym Roku!!! Zyczę zdrowia i rozkoszy podniebienia na surowym :) Jak dobrze że już Koniec wolnego, życie wraca do normalności a ja do przestrzegania diety Raw :D Zaczęłam dzisiejszy dzień od szklanki wody i szklanki soku owocowego.:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy tu jeszcze ktoś zagląda??? Kochani witarianie, jak sobie radzicie w tak trudnej porze roku z żywieniem surowego? Po okropieństwie świątecznym na poważnie wziełam się za siebie; - oczyszczenie organizmu - duzo wody -surówki i sałatki , tworzę i wydziwiam po kilka dziennie, no i owoce oraz soki. Zauważyłam że ostatnio coś nie lubię chodzić po sklepach spożywczych aby zrobić zakupy. Czuję sie tam bezradna....mnóstwo towaru ale jakiego-bezużytecznego dla mnie. Natomiast jak niewiele produktów które ja mogę kupic. :( Tak jest w moim mieście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj - zdróweczko u mnie podobnie, czuję się ociężała po świętach i też przymierzam się bardziej rygorystycznie przestrzegać dietę surową. W moim mieście jest podobnie, w najbliższym sklepie stoisko warzywno-owocowe zajmuje jakąś 1/20 część powierzchni i wybór jest mały oraz prawie wszystko wydaje się nieświeże. Od tygodnia nastawiłam kiełki lucerny, rzodkiewki, fasolki mung i gryki - wiem że te są w 100% świeże. Pozdrawiam ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o tak, obecnie4 kiełki są najbardziej wartościowe i wskazane , właśnie dziś wysiałam w kiełkownicy nową porcję:) oprócz tego w skrzynki na parapecie mam zasianą pszenicę, szybko rośnie, miksuję ja w szejkach owocowo-warzywnych :D Tęsknię już za wiosną : Pozdrawiam i życze spokojnej nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cbadef
Witaj bobolanin - czy ty jesteś na surowej diecie ? Film P. Nisona widziałam już 3x - jest świetny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podnoszeeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uzywam do szejków również pszenicę skiełkowaną. Do czego mogłabym ją jeszcze dodać ? Tak aby to było smaczne,poniewaz sama pszenica skiełkowana niezbyt mi smakuje. :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika_________
Cześć : ) Właśnie wcinam kanapki z majonezem w wersji raw i jest tak pyszny, że musicie go wypróbować ; ) w smaku jest niepokojąco podobny do zwykłego majonezu zresztą, może trochę delikatniejszy. Majonez migdałowy: do blendera wrzucamy: szklankę namoczonych migdałów (warto poświęcić trochę czasu i obrać je ze skórek) 1/2 - 3/4 szklanki wody 1/2 łyżeczki soli ząbek czosnku solidną szczyptę natki pietruszki łyżeczkę suszonej bazylii sok z jednej cytryny 1 daktyla (ja nie miałam akurat, więc dodałam syropu z agawy) mały kawałek ostrej papryczki lub odrobinę sproszkowanej Wszystko to miksujemy aż do uzyskania gładkiej konsystencji. Dolewamy szklankę oliwy i jeszcze chwilę miksujemy. Ja wlałam pół na pół oliwę z oliwek i olej lniany. Przepis jest stąd: http://www.raw-food-diet-inspiration.com/raw-dressing-recipe.html Trzymajcie się ciepło : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika - dzięki za przepis, ale czym zastąpić migdały - mam na nie alergię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×