Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

Goyek super że wszystko dobrze:-) niepotrzebnie sie denerwowałaś. Idę na spacerek z psem:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goyek super że wszystko ok :) dziewczyny mam pytaniem do tych co już miały obciążenie glukozą 50 jakie miałyście wyniki po godzinie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goyek - ciesze się, zę usg wyszło super :) moja koleżanka co w poniedziałek urodziła, dziś juz wyszła z synkiem do domciu- ale jej zazdroszcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już po spacerku:-) nie ma to jak połazić po lesie:-) Mamula niedługo też będziemy wracały z Maleństwami do domków, mi zostało jeszcze tylko 15 tygodni a pomyśleć że kiedys było 40:-) czas zleci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamula dzięki za tą normę ;) ja mam 101 ale nie miałam normy podanej :) czyli wynik ok u mnie :) fakt coraz mniej tygodni nam zostało eh a moj luby mi dziś napisał że nie może się doczekać jak maleństwo będzie z nami bo już chce się z nim bawić :D ciekawe na początku to się pewnie będzie bał dotknąć a co mówić o zabawie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamki :) Goyek, super ze wszystko Ok! Dziewczyny zaczynam robic liste co kupic :) Może pomożecie? Chcę podzielić to na kategorie np: Spanie (czyli łóżeczko, posiel - ze 2 sztuki?, coś jeszcze?) czy Ubranka itp pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wymieniacie przepisy na slodkosci, a Ja do pieczenie sie nie biore wcale:) moze ktoras zna przepis na jakas salatke owocowa lub warzywna? chetnie wyprobuje taki przepis:) Kas1ek Ja niby mam rozwarcie na opuszek palca, sama nie wiem ile to jest:( W dodatku cos mnie tak swedzi, ze szok! Pewnie jakas grzybica sie znowu przyplatala:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała31 to tak jak ja - pieczenie dla mnie to czarna magia :) a i dziś przyszło łóżeczko jakie śliczne :) a i mam pytanko brzuszki dużo leżycie na wznak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, podczytuje was cały czas, ale ostatnio coś ciężko mi pisać ;) Kurde robicie smaka tymi przepisami a ja tu sie staram troche ograniczyć słodycze bo mam już 10 na plusie. Powiem wam, że mnie też męczą koszmary, dziś mi się śmiło, że zaczełam rodzić i okazało się, że nie mam jeszcze torby spakowanej i większości rzeczy dla maluszka - heh masakra. dziewczyna_bonda moja lista jest haotyczna, póki co mam wypisane co potrzebujemy a więc: wózek, fotelik do samochodu, łóżeczko, kołderka+poduszeczka, pościel, prześcieradło - 2 szt., rożek, szczoteczka do wosków, smoczek, butelka, okrycie kąpielowe, ręcznik kąpielowy, kocyk, pieluchy, proszek, nożyczki, wanienka, plus ubranka - własnie i tu dziewczyny pytanie? jakie rozmiary kupujecie i po ile sztuk??? poza tym art. higieniczne typu: spirytus, puder, mydełko, oliwka, krem na odparzenia, oj narazie tyle. W tamtym tygodniu przyszło nam łużeczko turystyczne - heh poza nim mamy tylko pare ubranek, a z tego co widze to niektóre dziewczyny już mają sporo rzeczy ;/ A no i jeśli chodzi o to łóżeczko to materacyk też wydał mi się strasznie twardy, w piątek jak byłam u lekarki to pytalam czy trzeba go wymianiać a ona że nie bo materace dla niemowlaków mają być twarde ;) Z moim maluszkiem wszystko ok, kopie całymi dniami i nocami ;) ok zmykam narazie zaraz Brzydula, miłego wieczorku brzuszki ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala_31 to ja mogę podać przepis na sałatkę taką lekką :) pierś z kurczaka zielony ogórek ryż majonez,jogurt sól pieprz, gyros pierś kroimy w kostkę posypujemy przyprawą gyros(nie za dużo) i smażymy ryż gotujemy, ogórek kroimy w kostkę następnie wszystko łączymy doprawiamy majonezem i jogurtem w proporcjach kto jak woli :) moja rada lepiej dodać mniej gyrosa i niech " leży " w tej przyprawie np. całą noc niż przesadzić z ilością przyprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie, czy macie doświadczenia z nieuczciwymi allegrowiczami, chodzi mi o to, że kupiłam zapłaciłam a nadal nie mam towaru, minęły 2 tygodnie, miałyście kiedyś taką sytuację ? zgłaszałyście to gdzies ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olena ja staram się jak najmniej leżeć na plecach ale czasem budzę sie w nocy właśnie na plecach. Jeśli chodzi o allegrowiczów to raz miałam taką sytuację że gość przesyłał mi sukienkę ponad dwa tygodnie mimo maili i telefonów nie odpowiadał więc zgłosiłam spór i w ciągu dwóch dni dostałam sukienkę. Rzeczy kupuję wg listy z wrześniowego numeru m jak mama. Dziewczyny które kupiły łóżeczka na allegro możecie podesłać linki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olena chodziło mi o to ze przez dwa tygodnie nie przesłał mi sukienki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olena119 - ja też kiedyś straszanie długo czekałam na paczke - pisalam do kolesia, dzwoniłam i "0" odzewu - w koncu napisalam do allegro i ten odpisał, że moje zamówienie mu się "zawieruszyło". Naczekałam się ponad miesiąc ale w końcu paczke dostałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też kiedyś czekałam na paczkę 2 tyg. Wszystko zależy co oni piszą w swojej aukcji, w jakim czasie wysyłają paczki od zaksięgowania, Wiadomo wpłaty dokonane w piątek popołudniu sobote czy niedziele będą zaksięgowane dopiero w poniedziałek. Oczywiście jak idzie jakimś listem polec.ekonomicznym to można czekać i czekać, ale to niestety wina naszej poczty polskiej. Po 14 dniach należy napisać maila to sprzedawcy żeby ( jeśli upiera się, że wysłała paczkę) żeby interweniował na poczcie. Oczywiście trzeba sprawdzać czy ktoś ma negatywne komentarze, ale powiem Wam, że ja miała ostatnio taką sytuacje, że przyszła mi tunika na lato nie dość, że inny rozmiar to jeszcze z boku podarta. Wkurzyłam się zrobiłam zdjęcie - nie odrywałam metek i przesłałam sprzedającemu i zapytalam co w tej sytuacji proponuje. Przesłał mi jeszcze raz tunike w prawidlowym rozmiarze a tej nawet juz nie kazał odsyłać, więc teraz mam dwie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LATTE MACCHIATO ja Ci jeszcze tak szybko odpisze o glukozie na czczo mialam 87, norma miedzy 75-115 po godzinie mam 100, norma do 140

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kas1ek26 wszystko bedzie dobrze , trzymam kciuczki tylko lez i odpoczywaj;) i dzisiaj styknal mi 25 tydz.. a 26 juz sie zaczall ehh juz coraz blizejj... co do tego co jem..to podobnie jak Badka Natka i mam 8kg na plusie..na NK dodam fotke to zobaczycie w co te 8 kilo wlazlo:O a moja Mama ostatnio do mnie ze marnie na twarzy wygladam , jedz ty corus wiecej (powiedzialam jej ze mam zero slodyczy w domu a M swoje wozi w aucie haha) i nie glodz sie haha ... matko kochana odchudac to ja sie nie zamierzam a rsczej wiecej owocow na to miejsce wcinac:P dzisiaj robilam nalesniczki na dwa sposoby... o to pierwszy: Składniki 3 jajka szlanka mleka pół szklanki wody mineralnej mąka 2 łyżki oleju 2 cukry waniliowe kilogram lekko kwaśnych jabłek cynamon kwaśna śmietana Jabłka obrać, pozbawić gniazd nasiennych, pokroić w cząstki, przełożyć do rondelka, zalać odrobiną wody i udusić z cukrem waniliowym i kilkoma łyżkami cukru. Kiedy jabłka rozpadną się i powstanie z nich gładki, ciemny mus, domieszać łyżeczkę cynamonu, ewentualnie trochę rodzynek. Kiedy jabłka się duszą przygotować ciasto na naleśniki: Jajka wbić do miski, zmiksować z mlekiem i wodą, dodać cukier waniliowy i tyle mąki, żeby ciasto miało gęstość śmietany. Wymieszać z olejem, żeby podczas smażenia nie przywierało do patelni . Kiedy jabłka są już gotowe usmażyć cienkie naleśniki. Można dodać trochę mleka, jeśli będą wychodziły za grube. Gotowe naleśniki posmarować musem, złożyć w kopertę, oprószyć cynamonem i na każdy położyć łyżeczką kleks z kwaśnej śmietany. Są równie smaczne na ciepło jak i na zimno. (a drugi to rozlozenie na wylanym ciescie krazow jakblek, badz gruszek i smazenie, ciasta na patelnie wylewa sie wiecej drugie tyle niz na cienki nalesnik i do ciasta dodaje sie proszek do pieczenia potem przekreca , dolewa oliwy potrzasa patelnia ijak sie juz jablka zarumienia wyjmuje sie na talerz) tych nalesnikow sie nie zawija;) mozna tez dodac na ciasto na raz przerozne owoce;) pychaa co do ilosci ubranek!!! ja zakupilam sobie 7 bodow z krotkim rekawem i 7 z dlugim w rozm. 0-3 miechow (mam z 7 na malunia kruszynke;)) 12 pajacykow i 2 welurowe 0-3, rekawki sa tak fajnie szyte ze mozna wywinac i tworzy sie taka rekawiczka aby maly sie nie podrapal;) mam 2 czapeczki do kompletu z pajacykami jak i sliniaczki 1 nie za gruby kombinezon 0-3 i nie wiem czy nie kupic mniejszego:O 2 welurowe bluzy odpinane 0-3, braz i krem skarpeteczek to raptem ze 2 pary kupie rozek 1 komplet (bluza i ogrodniczki materialowe;)) 0-3m (spodobalo mi sie i zakupilam tyle ze nie wiem po co hehe) taki wiekszy rozek do koszyczka jak wyrosnie z rozka mniejszego hehe dostalam 2 nowe pieluszki tetrowe ale jeszcze ze 2 dokupie a ciuszki typu spodnie, bluzki itp, bede kupowac jak male skonczy 3 miesiace;) (badz jak sie urodzi to wtedy bede mu kompletowac) wozek(trafila sie okazja) , fotelik maxi cosi, koszyk cio do ciuczkow to na tym koncze bo wiem ze mozna przesadzic,, wszystkie ciuszki sa z nexta badz mathercare a reszta (dla siebie szlafrok itp.) bede sie martwic po sylwestrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kas1ek26 my juz wcinamy Twój serniczek :) Pycha. Zrobiłam dzis bo jutro idę do lekarza i bede mieć juz wyniki glukozy.... Kurcze Wam 8 kg stuknęlo? ja miałam 10 4 tyg temu na plusie a jutro dowiem sie ile jeszcze mi przybyło....Choc powiem Wam szczerze że jak mówie ile przytyłam to mi nikt nie chce wierzyć ,jakoś nie widać aż tylu kilogramów. Kurcze ,dzis sie przestraszyłam bo strasznie puchnie mi prawa noga ,stope mam jak słonica ,nie wiem czemu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no coś czujemy z moim M że chyba się pierwszy raz na allegro nacieliśmy :( jedna dziewczyna też już napisała negata że czeka 3 tygodnie i nic, telefon okazał się, że numer nie istnieje, na e-maile nie odpisuje, po prostu lipaaaaaaaa no cóż to 200 zł ale chodziło nam o towar :( a ja najedzona mężuś upiekł pstrągi, zjadłam o zgrozo 3 ogony :) teraz smarowanie i spać :) taki zemnie spioch, z nas znaczy się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny! Miałam ciut zabiegany dzień. Pytałyście o listę rzeczy...hm wypisałam więc rzeczy które ja kupiłam i które się faktycznie przydały, jesli to komuś pomoże: wózek, torba do wózka fotelik do samochodu łóżeczko materacyk, jeśli jest dwustronny- na początek korzystamy z twardej strony Prześcieradła min 3 szt. pościel min.3 szt.-na później Wypełnienie do pościeli-na później przewijak rożek –najlepiej 2 Termometr-na później aspirator-na później termometr do wody śpiworek do wózka-jesli nie będzie już zimno na pewno się przyda do spacerówki Butelki, smoczki do butelek,smoczek do ssania, szczotka do butelek, Ewentualnie laktator(miałam Aventu elektryczny-ręczny jest ciężki w obsłudze), podgrzewacz do butelek, sterylizator-udało się bez nich bo karmiłam piersią Pałeczki bezpieczne do uszu Szczoteczka do włosków Nożyczki bezpieczne Okrycie kąpielowe- min, 2 ale ja na początek używałam miękkich pieluszek flanelowych Pieluszki tetrowe i flanelowe min. 10 Ceratka pod prześcieradło-tzw. frotta podgumowana 2 szt Kocyki małe 2 szt Wanienka największa Z kosmetyków Sól fizjologiczna w małych opakowaniach-do oczu Jałowe gaziki do pępuszka i oczu Wata bawełniana do mycia fałdek Spirytus 70% (95% rozrabiamy w proporcji 2 do 1 z wodą destylowaną) Krem do buzi-jesli będzie zimno ochronny Proszek Jelp -nie uczulił Oilatum emulsja do kąpieli-jedyna polecana do kąpieli przez lekarzy Pampersy najmniejsze Chusteczki sensitive pampers, potem już wystarczyły nam Dzidziusie rózowe Zielony Linomag do pupy-jedyny jaki akceptowali lekarze Sudocrem do pupy-na później Jeszcze ekstra zakupy dla karmiacej mamy: Koszule do karmienia min. 2 szt Biustonosze do karmienia min.3 Maśc bepanthen na brodawki Wkładki laktacyjne-najlepiej canpol Uff więcej gzrechów nie pamiętam, co do ubranek dla dziecka na początek, nie podam ilości bo to zalezy od funduszy-im więcej sztuk tym rzadsze pranie: rękawiczki niedrapki skafanderek-jeszcze będzie zima czapeczka do skafanderka czapeczki bawełniane spioszki kaftaniki skarpetki pajacyki body z krótkim i długim rękawkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A pisałyście o glukozie...odkładam i odkładam ale już nie mogę-niedługo idę. W poprzedniej ciąży przy 50 g miałam 72 na czczo, 102 po godzinie. Ale ja zawsze mam niską glukozę i dlatego źle znosze to badanie. A kg nie ukrywam że 10 na plusie:-) a zaznaczyłam że nie jem słodkiego poza owocami: jabłka i pomarańcze i to nie kilogramami:-) Nic na to nie poradzę taka uroda-myślę że i tak zrzucę jak było poprzednio. Ide z wagą identycznie jak w poprzedniej ciąży a wtedy jadłam słodkie więc wierze tu w genetykę:-) Dobra lecę na kolację bo na obiadek była tylko zupka i już mi burczy w brzuszku:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Latte dziekuje za przepis, juz mi slinka leci:) Piszecie o kilogramach, a Ja dokładnie nawet nie wiem ile mam na plusie:) ogólnie daje sobie prawo do tycia, a co:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!Duzo zdrowka i spokoju dla wszystkich ktore musza lezec. Rafaelki w wersji wafelkowej tez przepyszne,ledwo 2 uratowalam bo synus z mezem jak sie dorwali to tylko sciezka okruszek zostala z kuchni do pokoju. Teraz to mnie bierze na ostre rzeczy, dzis zaszalalam i zjadlam pikantnego hamburgera z Mc co normalnie jestem przeciwna takiemu jedzeniu. Rano bylam u gin i wszystko dobrze,za 3 tyg proba glukozowa,w rejestraji mowily ze mam przyniesc cytryne, zastanawiam sie czy zabrac noz;) Pytalam o basen ale moja lekarka mi odradzila :( twierdzi ze latwo zlapac infekcje. Czekam na przepisy na salatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej nie wiem czy mnie pamiętacie, kiedyś tu pisałam, ale się troszkę pogubiłam, ale do rzeczy mam pytanie do babeczek co mają cukrzycę czy leżałyście w szpitalu, w celu diagnozy, pytam bo mi wyszły złe wyniki po obu obciążeniach, więc już wiem, że ją mam ale gin chce mnie do szpitala wysłać i stąd moje pytanie. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki wkoncu mam neta i moge do Was napisac...podroz minela spokojnie:)maluszek byl spokojny, troszke kopal a pozniej chyba razem poszlismy spac:)pilam cole, wzielam kilka batonikow i cukierki kopiko i naprawde nic mi nie bylo, zreszta w tych duzych samolotach nie czuje sie tak zmiany cisnienia i leci sie dluuugo na jednej wysokosci. Wiem, ze kazda ciaza jest inna, ale po swoich doswaidczeniach wiem, ze z cala pewnoscia moj organizm dobrze to znosl. Niestety musze jesczcze do zmian czasowych przywyknac, ale to nic...przynajmniej mam pretekst do wylegiwania dluzszego:) koncze swoje bazgroly i pozdrawiam Was i dziekuje za pamiec:)buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika dzięki za całą listę rzeczy dla dziecka i mamy :) Napracowałaś się. Nikamo super, że Ci wyszło ciacho :) Wszystkim za miłe słowa dziękuje. Mój wczorajszy dzień leżenia średnio się udał. Najpierw moi rodzice przyjechali (mama mi okno balkonowe umyła bo mieliśmy remont balkonu i już nie mogłam patrzeć). Później mój brat z kwiatami na imieniny ale siedział chwilę (to rodzinne życie w biegu). A pod wieczór to mi się teściowie na imieniny zwalili choć dzień wcześniej mąż i ja mówiliśmy, że nic nie robimy. Także tak się należałam że hej :) Mała brzuchatka dobrze, że lot był przyjemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×