Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

hej brzuszki! U mnie przez tydzien rodzice byli i nie bylo jak pisac. Bylam przeziebiona: katar, kaszel, troche bol gardla, no i pozarazalam rodzinke. Co do maalox na zgage, to jak ktos mowil- nie testuje sie na kobietach w ciazy wiec praktycznie zawsze jest notka,zeby sie polecic lekarza, czy tym podobne. Mi pomaga i byly juz dni, ze sie nie uzywalo no i biore mniej niz zalecaja i od razu ulga-przynajmniej ja tak mam. Przez ostatni moze tydzien nie mam na nic sily, ciezko mi sie oddycha i wszystko mnie meczy. Podoba mi sie jak mi brzuch skacze, Mala sie mocno rusza i fajnie tak poczuc jej nozke :) W tym tygodniu planujemy zamowic przez neta posciel. Materacyk juz kupiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A piesio nazywa sie Zuzia i niestety będe musiała ją niedługo oddać tacie bo nie toleruje małych dzieci(nie miała z nimi doczynienia) wiec musimy ja powolutku oswajać jak się maluszek urodzi:) Oj własnie co do zgagi to codziennie na nią umieram:( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olena-wg mnie to masz 32 tc. ja mam na 19 marca termin i mam 33-a dokladnie 32 i 3 dni-a to sie jako 33 liczy chociaz z wymiarow malej wyszlo,ze powinna przyjsc na swiat troche wczesniej.Ale ja sie twardo tego 19.03 trzymam.Niech siedzie jeszcze w brzuchu! dziewczyny,brzuchy nam rosna-ale ten czas leci.nawet nie wiem kiedy mi tak...przelecial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do tych tygodni to każdy kalkulator liczy inaczej :) ja teraz sprawdzalam to wyszło mi że jestem w 30 , 31 tc :) dwa różne kalkulatory a wszystko też zależy od długości naszego cyklu :) np, kalendarze liczą że u nas po poczęcia doszło 24 czerwca a my wiemy że 21czerwca bo nam się udało za pierwszym razem i dokładnie pamiętamy kiedy ;) no i co do tych cykli miesiączkowych moja siostra ma krótkie bo 26 dni i obie ciąże zakończone były w 37 tygodniu :) ciekawe czy te cykle to faktycznie jakiś pewny wyznacznik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez marcowka
Hej dziewczyny, też mam termin na marzec i czasem zagladam was podczytac. Wasze uwagi i rady bardzo mi sie przydaja :) mam do was pytanko...Czy któras z was wykonuje masaż krocza? jeśli tak to jakiej oliwki do tego używa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez marcowka
Nikamo, dzieki za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eh tak cały czas myślę kiedy mały się urodzi :) bo ja znowu mam długie cykle co 30 dni i boje się że przenoszę ponad 40 tyg. ;) ale z drugiej strony dziecko samo wybierze sobie odpowiedni moment ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
**tina** jak strona się nie otwiera wklejam całego linka w google i tam ją znajduje i otwieram.Na wszelik wypadek skopiuje ci te dane Przeciętna waga płodu 8 weeks 0.63 inch 0.04 ounce 1.6 cm 1 gram 9 weeks 0.90 inch 0.07 ounce 2.3 cm 2 grams 10 weeks 1.22 inch 0.14 ounce 3.1 cm 4 grams 11 weeks 1.61 inch 0.25 ounce 4.1 cm 7 grams 12 weeks 2.13 inches 0.49 ounce 5.4 cm 14 grams 13 weeks 2.91 inches 0.81 ounce 7.4 cm 23 grams 14 weeks 3.42 inches 1.52 ounce 8.7 cm 43 grams 15 weeks 3.98 inches 2.47 ounces 10.1 cm 70 grams 16 weeks 4.57 inches 3.53 ounces 11.6 cm 100 grams 17 weeks 5.12 inches 4.94 ounces 13 cm 140 grams 18 weeks 5.59 inches 6.70 ounces 14.2 cm 190 grams 19 weeks 6.02 inches 8.47 ounces 15.3 cm 240 grams 20 weeks 6.46 inches 10.58 ounces 16.4 cm 300 grams (crown to heel) (crown to heel) 20 weeks 10.08 inches 10.58 ounces 25.6 cm 300 grams 21 weeks 10.51 inches 12.70 ounces 26.7 cm 360 grams 22 weeks 10.94 inches 15.17 ounces 27.8 cm 430 grams 23 weeks 11.38 inches 1.10 pound 28.9 cm 501 grams 24 weeks 11.81 inches 1.32 pound 30 cm 600 grams 25 weeks 13.62 inches 1.46 pound 34.6 cm 660 grams 26 weeks 14.02 inches 1.68 pound 35.6 cm 760 grams 27 weeks 14.41 inches 1.93 pound 36.6 cm 875 grams 28 weeks 14.80 inches 2.22 pounds 37.6 cm 1005 grams 29 weeks 15.2 inches 2.54 pounds 38.6 cm 1153 grams 30 weeks 15.71 inches 2.91 pounds 39.9 cm 1319 grams 31 weeks 16.18 inches 3.31 pounds 41.1 cm 1502 grams 32 weeks 16.69 inches 3.75 pounds 42.4 cm 1702 grams 33 weeks 17.20 inches 4.23 pounds 43.7 cm 1918 grams 34 weeks 17.72 inches 4.73 pounds 45 cm 2146 grams 35 weeks 18.19 inches 5.25 pounds 46.2 cm 2383 grams 36 weeks 18.66 inches 5.78 pounds 47.4 cm 2622 grams 37 weeks 19.13 inches 6.30 pounds 48.6 cm 2859 grams 38 weeks 19.61 inches 6.80 pounds 49.8 cm 3083 grams 39 weeks 19.96 inches 7.25 pounds 50.7 cm 3288 grams 40 weeks 20.16 inches 7.63 pounds 51.2 cm 3462 grams 41 weeks 20.35 inches 7.93 pounds 51.7 cm 3597 grams 42 weeks 20.28 inches 8.12 pounds 51.5 cm 3685 grams Waga płodu centyle 22 tc 374 gram (10 centyl) 575 gram (50 centyl) 754 gram (90 centyl) 23 tc 351 gram (10 centyl) 588 gram (50 centyl) 839 gram (90 centyl) 24 tc 364 gram (10 centyl) 640 gram (50 centyl) 958 gram (90 centyl) 25 tc 409 gram (10 centyl) 726 gram (50 centyl) 1106 gram (90 centyl) 26 tc 483 gram (10 centyl) 841 gram (50 centyl) 1280 gram (90 centyl) 27 tc 584 gram (10 centyl) 983 gram (50 centyl) 1476 gram (90 centyl) 28 tc 708 gram (10 centyl) 1148 gram (50 centyl) 1689 gram (90 centyl) 29 tc 852 gram (10 centyl) 1331 gram (50 centyl) 1915 gram (90 centyl) 30 tc 1014 gram (10 centyl) 1529 gram (50 centyl) 2151 gram (90 centyl) 31 tc 1189 gram (10 centyl) 1738 gram (50 centyl) 2392 gram (90 centyl) 32 tc 1377 gram (10 centyl) 1955 gram (50 centyl) 2634 gram (90 centyl) 33 tc 1572 gram (10 centyl) 2175 gram (50 centyl) 2873 gram (90 centyl) 34 tc 1772 gram (10 centyl) 2395 gram (50 centyl) 3105 gram (90 centyl) 35 tc 1975 gram (10 centyl) 2611 gram (50 centyl) 3326 gram (90 centyl) 36 tc 2177 gram (10 centyl) 2819 gram (50 centyl) 3531 gram (90 centyl) 37 tc 2374 gram (10 centyl) 3015 gram (50 centyl) 3718 gram (90 centyl) 38 tc 2565 gram (10 centyl) 3196 gram (50 centyl) 3880 gram (90 centyl) 39 tc 2746 gram (10 centyl) 3358 gram (50 centyl) 4015 gram (90 centyl) 40 tc 2914 gram (10 centyl) 3496 gram (50 centyl) 4119 gram (90 centyl) Izabell teraz już rozumiem czemu lekarka do mnie mówiła że mały nie może być za duży .Nie pomyślałam wtedy że ma to jaiś związek z ciśnieniem i nerkami. Jutro się będe z nią widziała.Za tydzień miałam iść do szpitala bo to według niej by był najlepszy momęt na rozwiązanie.Nie podobało mi sie że chce go miesiac wcześniej wyciągnąć.Teraz bardziej jestem bardziej przekonana zasadności takiego postępowania.Wczoraj wieczorem mimo podniesienia dawki leku na nadal mam podwyższone ciśnienie.Zażywam już 3 X 2 dopegyt i jesze 2 tabletki cordafenu.A ciśnienie mam 145/91.Myśle też że może jak trafie do szpitala to dotrzymają mnie w szpitalu do tego 37 tygodnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o co chodzi z tymi centylami? a krocze smaruje zwykla wazelina.tylko nie wiem czy wolno-w sumie nic nie znalazlam w necie natemat wazeliny,a podobno zawiera witamine a-i w ciazy nie bardzo mozna stosowac. ale to mi ktos mowil,nie pamietam kto. wiecie cos na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sumie saksina z tymi tygodniami to masz rację , jak teraz sobie to ogarnęłam to faktycznie tak jest, zresztą każdy kalkulator w necie mi mówi, że to 32 tc, no nic niech im będzie, dla mnie i tak każdy rozpoczęty nowy tydzień to nowy tydzień ciąży :) a właśnie o co chodzi z tymi centylami? co to oznacza? i czy gdzieś tego można szukać u siebie na wydrukach usg itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Marcóweczki! W sumie nie mogę się dołączyć do cierpiących na dolegliwości, nie mam zgagi, śpię jak zabita (tylko za mało)-oczywiście jak już mi się noc odetka, ale w tym celu trzeba się dobrze zagrzać. Za to chciałam się poskarżyć na coraz bardziej uciążliwe twardnienia brzucha. Zaczynaja się robić bolesne, mam tak po kilka razy dzienie niezły ból...wygląda to juz na skurcze przepowiadające. Chyba taka moja uroda bo poprzednio też je miałam pomimo fenoterolu. A szyjka mi ani drgnęła... Widzę że im bliżej rozwiązania tym bardziej się tutaj dyskusja rozkręca. Czasem cieżko nadążyć. A co do centyli to przyzwyczajajcie się, będą od tej pory juz Wasze dzieciaczki w nich umieszczać. Generalnie jest tak że 50centyl to jakby przeciętna wartośc dla dziecka w tym okresie życia. Dziecko mieszczące się w skrajnych centylach jest jak najzupełniej w normie. Bo jedne są większe inne mniejsze, lekarze bardziej patrzą na to aby w dłuższym okresie dzieciaczek trzymał się okreslonego centyla np. 90, duży spadek może niepokoić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do masowania krocza, no tak dobrze by było-ale ja nie dam rady;-) Natomiast podobno najlepiej oliwką z oliwek poprostu-czyli tzrba poszukac czegos co ma najmniej dodatków (chemii). No i nie wiem czy jeszcze nie za wcześnie. Poradziłabym sie lekarki, w końcu do porodu mamy jeszcze troszkę?;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Saskiana witaminy A nie powinno się przyjmować podobno ze względu na wzrok bo szkodzi dla maluszka. Wazeliną natomiast się tylko smarujesz więc wydaje mi się, że to nic nie szkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o tej olivie z olivek tez slyszalam-trzeba kupic taka dobrej jakosci i mozna nia smarowac brzuch i krocze. a z ta wazelina tina,masz racje-od razu sie do dziecka nie przedostanie:) dostalam od pielegniarki u gina taki schemat masazu krocza-od 34 tc,powinno sie wykonywac masaz. Probowalam :sie pomasowac:.musze przyznac,ze to nie mile uczucie i troche boli:( poszukam to pozniej i wrzuce na nk-razem z tlumaczeniem. moze ktorejs sie przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no witam ponownie, trochę się przeszliśmy w tym mrozie na spacerku i odrazu lepiej się czuję :) aaa i chciałam dla mamuś które nie chodzą do szkoły rodzenia albo i chodzą dać linka na naprawdę fajną stronę trochę taka internetowa szkoła rodzenia, nawet fajna oczywiście do prawdziwej w realu szkoły rodzenia nie ma co porównywać no ale zawsze coś :) http://szkola-rodzenia.pieluszki.pl/ co do twardnień brzucha ja już sama niewiem co ja mam, czasami twardnienia a czasami mały wypnie się tak pupą, że jedna strona jest miękka a druga ogromne wybrzuszenie :) także u mnie to różnie, no ale twardnienia narazie ( odpukać) bezbolesne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie się dowiedziałam,ze moja koleżnka urodziła synka - ponad 3 tygodnie przed terminem, ale maluszek miewa się dobrze, już mu sie dłużyło w brzuszku, ma 2,2kg i 51 cm i tak sobie uświadamiam,ze poród juz nadchodzi wielkimi krokmi i na nas :) tak szybko zleciało..nawet nie wiadomo kiedy. Jutro mam wizytę, ciekawa jestem ile Misiek mały urósł, no i wogóle czy ta cesarka na 100% a jeśli tak, to na kiedy termin... słuchajcie co do tych badań na paciorkowca..to jak ono wygląda - to jest wymaz? czy bada się mocz laboratoryjnie? ja miałam na poprzedniej wizycie cytologię i zdziwiłam się czemu....a może to badanie odrazu daje też wynik na paciorkowca? nie wiem.. musze się wszystkiego jeszcze dopytać. Jeszcze mam pytanko do dziewczyn, które miały już cesarkę planowaną - czy przed zabiegiem dostawałyście kroplówkę na skurcze? Ja nie miałam skurczy, ani też kropłówki - wzieli mnie poprostu jak na operację i mój synek miał ogromne problemy z płuckami. Pediatra powiedział nam wtedy, że to własnie dlatego,ze nie miałam skurczy i płucka nie przygotowały się na wyjęcie i nie rozprężyły, a wystarczyłby chociaż jeden skurcz, a byłoby inaczej-lepiej. Teraz zastanawiam się, czy przed cesarką wogóle dają takie krolówki gdziekolwiek? czy nie? - napiszcie prosze jak to było u Was? Bardzo mnie ta kwestia martwi,żeby nie było powtórki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ktoś pytał o piluszki... my uzywaliśmy tylko i wyłacznie pampersów, raz kupilismy huggies - to niestety przez noc przeciekły- a przebieranie całej pościeli i dziecka w nocy, to mordęga..nie wiem,czy akurat nieliśmy pecha, ale i też były one jakieś takie sztywniejsze.. Wiem,że chwalą sobie pieluszki z biedronki, ale nigdy jakos nie wyróbowałam...za to wypróbowałam chusteczki z biedronki i są poprostu SUPER. Extra nawilżone i duże i co najważniejsze nie uczulają - no i o połowe tańsze od innych markowych Kosmetyki też kupujemy Nivea - poprzednio byłam baaardzo zadowolona, nawet nie kupowłam oliwki tylko specjalny balsam nawilżający z tej serii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamula a ta twoja koleżanka co urodziła jak szybko wróci do domku z maluszkiem orientujesz się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kosmetyki też kupię nivea a pieluszki pampers, jedno i drugie przetestowane przez moją znajomą i sprawdziłyo się. O co chodzi z tym paciorkowcem? Mi oststnio gin ndał wyniki z posiewu i tak się zastanawiam czy nie za szybko mi je zrobił? Próbkę pobrał w 29tc A ja miałam dziś zaliczenie i mam nadzieję że poszło dobrze:-) na szczęście już nie dużo zostało do końca semestru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Chcialam sie tylko pochwalic, ze kupilam sobie wlasnie misia z h&m tego brazowego, bo juz mi sie po nocach snil! Musialam go miec:) saskina jaki ty masz maly brzuszek, jak to jest mozliwe ze tak malo przybralas na wadze, jejku! moja kolezanka tez kiedys miala osiem kg na plusie w momencie porodu, ja sie nie moglam nadziwic! fajnie tak, mniej do zrzucania potem:) moj sie zrobil jak pileczka ostatnio. dzis bardzo malo sie moja corcia rusza, wolalabym zeby kopala jak zwykle bo troche niepewnie sie czuje jak jest taka spokojna:(, moj m mowi, ze jest niedziela i ona tez chce sobie troche odpoczac w koncu! isabell widze ze macie tam na wyspach podobnie jak tu w "slonecznej", tez jest mozliwosc pomocy panstwa co do czynszu. daj znac jak cos znajdziecie. moglybyscie jeszcze raz dac link z tymi bodziakami kocham tatusia? dzieki. ktoras pisala, ze czula ze sie dzidzia przewrocila, ja tez czulam kiedy moja postanowila polezec na pleckach glowka do gory:) mam nadziej, ze sie zdecyduje wrocic spowrotem glowka w dol:) pozdrawiam wszystkie marcoweczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olena, ja dzisiaj mam równo 32tc skończone, a jutro zaczynam 33tc, czyli będę miała 32t i 1dzień :) i tak mi lekarz liczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olena - normalnie 3 dni i do domciu, maluszek jest bardzo chudziutki, ale wszystko idealnie wyksztalcone i ma się dobrze, więc wszystko tak jak przy nardozinach w terminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ech no to fajnie, że do domciu wypuszczają :) marcelina a ile dałaś w HM za tego misia? ja już sama niewiem jak mam liczyć tygodnie, liczę sobie od każdego nowego tygodnia nowy tydzień i tyle :) co tam będę się czepiać kilku dni w tą czy w drugą stronę no ale faktycznie macie rację, z tego wychodzi, że w piątek skończyłam 31 tc, a kichać z tym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
link do body bardzo kocham tatusia http://www.allegro.pl/item896383837_body_baaardzo_kocham_tatusia_r_62.html mamula co do paciorkowca to robi się wymaz z szyjki mój gin powiedział że między 34 a 37 tc więc jak natka23 tobie robił w 29 to chyba za wcześnie hmm no chyba że mój przesadza ale mówił że to się robi bliżej porodu i dowiadywałam się ile się czeka to u mnie w klinice do 2 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak z tym paciorkowcem to ja chyba czekałam na wynik z 10 dni..A pobiera się ten posiew tak jak cytologię. Czyli na fotelu;-) U mnie w 36 tygodniu -w zasadzie tuż przed porodem żeby było to badanie jak najaktualniejsze. Ciekawe jak mi wyjdzie bo na początku ciązy miałam właśnie paciorkowca..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, ale smarujecie! ho ho a u mnie weekend migiem, wczoraj sie wkurzylam jak nic ... bo jak wiecie mamy remont i pomaga nam tata mojego M. i on jak niby nigdy nic mówi, że nie zdąrzymy z remontem i że będe u nich siedzieć z dzieckiem! Normalnie spięłam się że myślałam, że wpadnę w szal a conajmniej się poryczę. Powiedzialam, że planowaliśmy remont 4 tyg a i tak założyliśmy że potrwa 7 tyg, ale nie 3 miesiące! Całe szczęście mój M. mnie wspiera i dziś w niedzielę pracowali, a jega tata się chyba na mnie obraził ... chyba myślal, że my sobie pomieszkamy z nimi dłużej...eh... to się trochę pożaliłam :) Fajnie wam, że już tak się urządzacie i rozkładacie łóżeczka.... ale wam zazdroszę! Ja mam termin najdłuższy z Was, bo na 4 lub 1 kwietnia :) A we wtorek na usg, ale się cieszę, wierzę, że wszystko będzie ok. Ciekawa jestem co u synka i ile waży. Umila mi czas swoim podkopywaniem :) A co do dolegliwośći to mnie też morduje zgaga, dziś w nocy mnie obudziła i aż klęłam i mój M. się zbudził i pytał co mi jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×