Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

Gość marocwiskcja
a błędów ortograficznych masz co nie miara, dobrze by było gdyby twoje dziecie tego po tobie nie odziedziczyło. Nieżle Wojek Póznio Obiać itp. itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje pomaranczo ża zwórcein mi uwagi :):):)Powinnaś zostać polonistką :).Kto jest za ? Masz racje moja kolezanka wyglądałą na strasznie zmartwioną .(ironia) tym że jej córka nie raczkuje tak jak Kubuś. Tak ...dziękuje sobie że moj syn tak wszystko szybko robi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marocwiskcja
Przepraszam was dziewczyny za swoje wypowiedzi.Jestem głupkiem do potęgi.Jak mam za dużo czasu to sie nudze.Tak Lawina zgadła ze moim skrytym marzeniem jest zostac polonistką.Upppsss.. mało nie zrobiłam będu.Co by było z moimi marzeniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marocwiskcja
błędu lawina błędu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marocwiskcja
i nie trzeba mieć marzeń aby zostać polonistką aby poprawnie posługiwać się polszczyzną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamki Wczoraj mieliśmy wizytę być może przyszłej opiekunki. Jeju, jednak stasznie będzie mi szkoda zostawić Adasia. Pocieszam się że to raptem 5h więc szybko zleci. Cięzko patrzeć, jak ktoś obcy trzyma go na rękach (nawet o np. babcie jestem zazdrosna). Ale w pracy idzie kupa roboty więc muszę. Po tym jak pierwsze pół roku była posucha (już się zastanawiałyśmy czy nie zamykać - co prawda, jesze ani razu nie byłyśmy na stracie) to teraz sobie odbijemy, więc super. Nie mamy jeszcze doświadczenia i widać tak jest ze pierwsze pół roku cykają się z budżetami a potem wydają je na maxa (w zeszłym roku właśnie końcówka roku była najlepsza - a działamy od maja zeszłego roku). Goyek, ja bym zrobiła przed - ze względu na przyjezdnych, a po kawka i ciastko. My z chrzcinami jeszcze w lesie. Raczej jesień - może 2 dzień świat Bożegonarodzenia. Na pewno poczestunek w jakiejs restauraci - tj. obiadek+cos słodkiego+kawa, może jakiś kieliszek wina. Mój Adaś się nie przewraca na brzuszek, no ale on najmłodszy. Nózki do buzi pcha od jakiegoś czasu non stop. Przewraca się tylko na boki Izabell, fajna spacerówka, ale ona nie jest dla wiekszych dzieci? Ja Adasia woże jeszcze w gondoli :) A co do fotelika, my mamy firmy Recaro - w testach bezpieczenstwa dostał 5. My jenej łazienki nie mamy skończonej i tu mam pytanie. Ma ktoś może fronty z mdfu malowane i lakierowane na wysoki połysk? Czy tu jest trwałe i czy przedewszystkim się nie rysuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do rozwijania się to prawda, ze jedne dzieci robią to szybciej a drugie wolniej. Ale fakt faktem jest że najlepiej, jak idzie rozwój w takim tempie, żeby robiło przewroty, siady itp adekwatnie do wieku. Chodzę na zajęcia z Adasiem (ze względu na napięcie) i pytam się o rózne rzeczy, że np. mały widać że chce siadać i powiedziała, żeby mu na to nie pozwalać, bo jest jeszcze za wcześnie. Ze za bardzo będzie obciazal kregosłup. Także to nie wyliczanka, które dziecko więcej umie. Tak uważam. :) a ja niedawno się dowiedziałam że moja przyszywana siostra jest w ciązy, nie mogła zajść z 5-6 lat i już sobie odpusciła i tu bach! Będzie też marcówką :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marocwiskcja musisz mieć straszne kompleksy, że się tak czepiasz ;p jakie to przykre ;p koham robidź błendy :)) ps. fasolka mi się ugotowała wczoraj, także 4 godzinki moczenia wystarczą :) a i też zostałam ciocią tyle że w poniedziałek, żona mojego brata urodziła synka, miała maleńki brzuszek a z tego brzuszka wyszedł 4300g grubasek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lawina- a wlasnie cie zaskocze:-)ja mam biale fronty w kuchni na wysoki polysk i jest super latwa w czyszczeniu-wystarczy ja przetrzec specjalna skora, 5 minut i lsni jak nowa, zero smug.juz o wiele gorsze w pielegnacji sa czarne, matowe fronty. wczoraj ogladalismy ten domek, wszystko super tylko... jeden pokoj jest za maly, cholera:-( mamy w ciagu tygodnia podjac decyzje, ale chyba raczej bedziemy na "nie". milego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ee moj maly tez nie raczkowal chodz duzo czasu spedzal na podlodze turlajac sie itp. nawet staralam sie klasc dalej pilota czy cos aby probowal...wyciagal sie itp. ..moze i przemiescil sie w ten sposob ale aby latal mi raczkujac po calym domu to nie...zalapal szybko stanie w lozeczku i to bylo to..8miesiac chyba a tu Amela i jej spiewajace lew http://www.youtube.com/watch?v=D6K9GI8AG7Y ee no i zadna rywalizacja tutaj nie wchodzi w gre..jak cos to ja sie wypisuje:P kiedys byl program pokazujacy jak rozne dzieci ucza sie samemu czegos innego majac te same mozliwosci, jedno nauczy sie poruszania do tylu , drugie nauczy sie raczkowac do przodu a inne porusza sie w bok na pupie slizgajac sie (to bylo najlepsze haha) byle tylko dziecko robilo rzeczy adekwatne do wieku a jak czytam te tabele rozwoju ruchowego dziecka to z ta dziewczynka 3 miesiace starsza wcale nie jest tak zle co dpo raczkowania;) http://vojta.com.pl/index.php?Itemid=2&id=8&option=com_content&task=view i druga strona http://www.alkon.pl/reha/rozwoj.htm a za kuchnie naprawde malo dalas, moj brat co ma kuchnie o 1// mniejsza od twojej bez agd zaplacil 5tysiakow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey :) Lawina jestem pelna podziwu dla Kubusia - to zdjecie na nk jest genialne :) Moja mama wziela sobie urlop to ostatnio do mnie przyjezdza i w koncu mam czas na zalatwianie spraw urzedowych... myslalam ze poswiece 1 dzien a tu zlecialy 3 bo zeby cos zalatwic w 1 urzedzie trzeba odwiedzic jeszcze 2 kolejne .... :P Dziewczyny mam pytanie. Moja mama ostatnio mi uwage zwrocila na to ze Arturek kicha pare razy w ciagu dnia. Ma tak od urodzenia. Na poczatku slyszalam ze dzieci w ten sposob oczyszczaja sobie nosek itp, ale czy teraz nadal jest to normalne? Jak zaczyna kichac to 3 -4 razy minum pod rzad :P i taka seria jeden raz czasami 2 razy dziennie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja kicha tez czasem ze3 2 3 razy pod rzad a to dlatego ze babka jej sie tam zawieruszyla.. kiedys nawet dostalam w twarz to babka jak z procy :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamele jak mala jest grzeczna smieje sie itp to M wola na nia Perliczka, moja perliczkaa a ja placze i nie wie sam dlaczego :P to wola na nia ..no juz spokoj wampirku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamuśki :) Nie ma co porównywać dzieciaczków każdy jest inny i inaczej się rozwija Nie podoba mi się to bardzo jak za dużo wymaga się od dzieci, znam osobiście kilka takich mam i jak dla mnie jest to okropne, na wszystko przyjdzie czas, wiadomo zdarzają się przypadki, że coś jest nie tak ale po to właśnie odwiedzamy pediatrę Wazka Kaja turla się non stop ale raczkować nawet nie próbuje, do siedzenia jeszcze też jej daleko, próbuje ale głowa za ciężka ;) jeszcze zdąży się nauczyć ;) Izabell udanego wypoczynku :) Natka gratki dla siostry Goyek ja też chyba podałabym kawkę i jakieś przystawki przed kościołem, zwłaszcza jak będą przyjezdni goście Marcelina super, że podróż minęła bezproblemowo A o gratach wiem coś niestety, nawet sobie nie wyobrażam jak kiedyś będziemy stąd wracać ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Savanna Kaja też kicha kilka razy dziennie U nas to od słońca albo jak ją wezmę z ciemniejszego pomieszczenia do bardziej oświetlonego :) reaguje też bardzo na przyprawy jak gotuje a ona leży w leżaczku na stole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Dziewczyny dziękuje za rady co do chrzcin. Jestem bliższa opcji że zrobię obiad przed. Czyli na spokojnie wszystko sobie powstawiam, poczekam na gości, przywitam, poczęstuje :) potem chwilkę sobie posiedzimy co by odpocząć, a później do kościoła, tam wielka chwila Samusia i wracamy z gośćmi na kawkę i torta i inne ciacho :). Kto będzie miał ,ochotę posiedzi dłużej, kto nie jedzie do domku :). Co do mikrofali też dziękuje z podpowiedzi, wiem, że czasem mają mnóstwo opcji a wcale się tego nie wykorzystuje, nie chciałabym jednak kupić jakiejś, a później żałować ze ona czegoś nie ma. A ze od dawna nie mam mikrofali to w tym temacie jestem zielona :( dlatego za wszelkie podpowiedzi dziękuję i polecam się na dalsze przemyślenia co do niej :) Mnsmile ładnie masz w domku :) ja lubię jak się komponują poszczególne elementy w domu, to daje poczucie harmonii i spokoju. A jak by komuś było za spokojnie, zawsze można czymś tą harmonią zmącić, zabałamucić, np, jakimś mocniejszym akcentem :) Lawina gratulacje dla szwagierki :) przez to ciśnienie, pewnie się denerwowała o maluszka. Dobrze ze wszystko się dobrze zakończyło. Lawina podeślij tą łazienkę na maila goya. Ja na poprzednim mieszkaniu też miałam łazienkę taką że do tej pory wspominam kapele z moim m :) . Teraz na tym nowym jeszcze nie mam jej urządzonej po swojemu. Może coś podpatrzę u ciebie :) jeśli pozwolisz. Dziewczyno bonda a co myślisz o tej opiekunce, podpasowała ci? Jak Adaś na nią zareagował ? Ważka śliczny filmik :) a jaka aktorka :) ja daje oskara za rolę pierwszoplanową :) kto się dołącza , sądzę że werdykt będzie jednogłośny :) Ważka niezłe połączenie perliczka w ciałku wampirzycy czy raczej wampirzyca o perliczym usposobieniu :) ciekawe co z niej wyrośnie. A mój Samus też kicha w ciągu dnia, a to że kicha serią po 2 to ma za m, bo jak on zacznie to nie może skończyć z kichaniem. Samuś jak kiedyś kichnął 5 razy to tak się dziwował, ze końcowe kichnięcia to już ze śmiechem na ustach były, tak to go rozbawiło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny - Zapraszam Was na moje blooga ( pozazdrościłam wazce wykorzystywania czasu wolnego:) ) Blog jest w formie poradnika dot. tematu ciąży i macierzyństwa. Jest ogólnie dostępny, więc mogę linka podać na forum. Jeśli macie jakieś pomysły co może się jeszcze w nim znaleźć to z chęcią przyjmę. Ja mam jeszcze trochę , ale brakuje mi czasu na pisanie. Bloga założyłam w niedziele albo w poniedziałek - już nie pamiętam. Cały czas się na nim skupiłam i Was trochę zaniedbałam - za co bardzo przepraszam. Postaram się poczytać ostatnie strony i cosik po komentować. Tutaj mój link: http://czasmacierzynstwa.bloog.pl/ Buziolki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goyek zdjęcia łazienki prześle Ci jakoś w przysłym tygodniu bo w tym już czasu brak. Widziałam dzidziusia szwagierki :).Boski ,taki malutki (2560).Od razu wytargałam do z tego plastiku, co w nim spał :).Kubuś przy nim wydaje mi sie gigantem :) Teściowa została z młodym .Uspiła go w wózku .Jak przyszłam ze szpitala mówiła mi ze młody sam sie podciągnął o bok wózka i siadł 2 razy sam :).Stwierdziła ze moj m tez tak robił.Juz w 8 miesiącu chodził.Widac rodzinne.Jak pytałam mamy mojej to ja zaczełam chodzić po roku a raczkowac jak miałm 9 miesięcy. Moja mama mi też opowiadała że ona miała 1,5 roku jak zaczeła chodzić.Moj dziadek nie pozwalał babci jej postawić na podłodze.Panicznie sie bał ze sie przewróci.Ciekawe jak by to wyglądało gdyby babcia nie zaszła w 2 ciaze i lekarz zabronił jej dzwigac. savanna89 dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalka a kichanie na slonce to standard :D ale to dobrze... moja mama jak zwykle sieje panike

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaaaaa Marcelinko witaj...ale masz fajnieee tak jest ze zapomina sie w trakcie pisania co sie chcialo napisac,,,i zapomnialam brr Badka blogg super, duzo ciekawszy od tego mojego bo jest o calym macierzynstwiee...chcialam drugi taki stworzyc ale roboty troche jest...;) no i co moglabys zmienic to wieksza czcionke i wiecej akapitow. lepiej sie wtedy czyta..oczywiscie tylo doradzam ;) tak pozatym Bartuś już duży chłopczyk;) wiecie ogladam na discovery travel&living Ciaza z zaskoczenia i jak widac nie od wielkosci brzucha wielkosc dziecka zalezy..co prawda te kobiety nie nalezaly do chudych ale nie miejac typowo ciazowego brzucha rodzily ponad 3kg dzieci...niezle lazienke tez chce zobaczyc;) i tez chce aby wszystko do siebie pasowalo a ze robimy wszystko od podstaw to mozna tak zaplanowac... Michalka oczywiscie ze nie ma co dzieci do siebie porownywac...najlepiej aby mamusie 'opieraly' sie na tabelkach rozwoju dzieci z neta np. a dzieciaczek Lawiny to rzeczywiscie silny chlopczyk, moze pudzianek rosnie hihi dzis o dziwo mala spala mi ciagiem 1,5 h haha juz zapomnialam kiedy mi tak spala:P dzieki temu moglam troche ruszyc z portrecikiem.. aaa Goyek mala robi juz tak ze np. chce ja ocalowac a ona sie rzuca jak wampirek do gryzienia;) tu nie tylko o marudzenie chodzi z tym przezwiskiem hihi M na swoja mame wola mysza jak i reszta synow;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze musze sobie kupic telefon, wczoraj mowie do szyma ..chodz zadzwonimy do taty a ten wzial telefon i mowi...mamo doladuje ci i przyczepil do koncowki ktora byla podlaczona do przedluzacza i cos sie stalo haha nie chce sie wlaczyc..na szczescie mialam go 3 lata, jak kupuje to juz na dlugo dopoki nie padnie i tak sie zastanawaiam czy te dotykowe to dobre sa na dluzsza mete? ktos ma? a Amike mialam lodowke w PL i teraz moja mama ja ma..przystepna cena i mysle tez aby nastepna tez Amice kupic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wazka ja mam dotykowy wyswietlacz, nie narzekam ale nie jest do konca tak dobry jak te zwykle, M to wogole klnie na niego, facetom gorzej nie maja tak dalikatnych dloni... Chetnie zamienilabym na zwykly ale sluzy mi do dzwonienia i tez jak mi padnie to zmienie. Moze Tobie podpasuje, ja jestem srednio przekonana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goyek u nas też chrzest byl po mszy, jak powiedziałam siostrze, że około 45 minut będzie trwał to kazała mi się w głowę popukać. Ale tak było. Rodzinka poszła na mszę z my z mała nie bo strasznie marudna była. Po mszy ksiądz wyszedł po nas przed kościoł, przywitał się z każdym z osobna, wprowadził uroczyście a tak głośno śpiewał, że Lilianka darła sie w niebogłosy. Potem parę słów do nas, modlitwa. Przejście do chrzcielnicy, chrzest (ciepłą wodą, ksiądz prosił, żeby dzieci od siostry mojego M. sprawdziły czy Lila nie będzie miała za zimnej wody), potem do ołtarza, modlitwa, namaszczenie olejkiem, pieśń i wspólne fotosy. Moja siostra była w szoku, że chrzest po mszy a tak uroczyście bo jak zna u siebie w parafi po mszy to szybko 10 minut i do domu. Lawina super płytki w tym mieszkaniu co będziemy wynajmować są takie zielono-siwe czyli nic ciekawego. Kobietki przyślijcie mi też swoje kuchnie na maila m-a-ga@2.pl w sobotę jedziemy zamówić meble to bym sobie jeszcze popodglądała co macie. A Lilianka to leniuch na całego, umie się przekręcać w oba kierunki ale nie chce. Najlepszy humor to ma jak się ją rano myje i leży na brzuchu patrząc sie w lustro (normalnie to nienawidzi leżeć na brzuchu). Zdarzają się dni, że wiecznie marudzi i tylko na ręce. Spać w dzień też nie chce, chyba, że zaśnie przy cycu bo inaczej do łóżka nie da się włożyć. Czyli ogólnie charakterek ma niezły od małego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mialam przerwę w czytaniu, bo byłam w rozjazdach. Okazuje się że mój Filip to mały podróżnik. Marcelina super,że szczęśliwie dotarliście. Ważka mała fajna aktoreczka. Mój synek nie bardzo lubi leżeć na brzuchu, ale zachęcam go różnymi sposobami, a to się turlamy, a to na moim brzuchu, ale poleży chwilę i kwęka. I na boku też nie lubi spać, często go kładę na bok, ale w mig się przekręci. Jeszcze się nie przekręca, no może udało mu się ze 2 razy na plecy, ale na bok już tak. Pięknie za to chwyta zabawki i wyciąga rączki do nich i do tych na górze na macie też, bawi się nimi. Najbardziej odpowiada mu lusterko.Dziś pierwszy raz jadł jabłko, nagrałam go dla m ,świetną miał minę!:) Jeśli chodzi o telefon to ja też mam dotykowy tylko że od niedawna i jak na razie jest ok. Nieźle wygląda. Jutro postaram się zrobić zdjęcie kuchni i wysłać. Rzeczywiście ceny są kosmiczne, W mojej jest niewiele mebli,a zapłaciłam 3 lata temu prawie 6 tys. Łazienkę mam kremowo- beżowo- brązową, sama wymyślałam układ płytek i mam blat z jasnego marmuru,a pod nim schowaną pralkę, a na nim kosmetyki i robi się bałagan ha ha. Co do szafek z mdefu na wysoki połysk to mam w ubikacji, najlepsze są gładkie, ja mam taką jakby jedne drzwiczki podzielone na 3 to jednak w tych łączeniach wilgoć zostawia ślad. Badka zaraz lecę poczytać blog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goyek chrzciny mam tez na 18 msza a po mszy chrzest. Po kosciele podam kawe i tort, a pozniej kolacje, obiadu nie robie. U Ciebie lepiej byloby ze wzgledu na przyjezdnych przed chrzcinami podac cos, zwlaszcza jak robisz obiad. Lawina dzieki, myslalam, ze przeplacilam bo dalam 5tys, ale raczej to standardowe ceny. Dziewczyny a co do @ , przypomne, pytalam czy jak teraz karmie mala raz lub dwa razy dziennie dostane @?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala ja mysle ze z ta @ to roznie bywa ... wg mnie powinnas dostac niedlugo ... ale to chyba nic pewnego ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uuu ale dzis u nas lejee.. Mnsmile, Almeria tak sie po prostu zaczelam nad tym dotykowym zastanawiac bo M mi ten pomysł podsunał ale to jakos do mnie nie przemawia... ja jak juz sobie kupie telefon to lubie go miec i miec bo sie przyzwyczajam.. teraz mialam ten 3 lata http://www.mgsm.pl/pl/katalog/sonyericsson/z530i/ i gdyby nie szymek to pewnie jeszcze by mi posluzyl..najbardziej to podobaly mi sie w nim płaskie okrągłe przyciski...z reguly mi telefon sluzy do dzwonienia wiec nad funkcjami sie malo co zastanawialam..jedynie M mi doradza:P takze na razie przejzalam pare telefonow z sony ericsona bo to mnie najbardziej interesuje i jesli cos mi sie spodoba a M z funkcjami to tutaj nie moge dostac wrrr a w PL drozej wiec sciagac sie nie oplaca:P a najgorsze ze musze kupic juz teraz bo jestem bez telefonu nie liczac domowego uff kurze co by tu dzis na obiad zrobic.. M wraca o 12,30 ..super aa i spalismy do 10,30:O czuje sie jak wypompowana detka:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×