Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

Olena wszystkie te rzeczy zanioslam do nich, ech ja mam wieczne problemy, bo moj adres staly jest inny niz tymczasowy no i wiecznie komus sie tam myli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goyek do wrzesnia jeszcze daleko:) wstrzymaj sie z zakupem-nie wiadomo jak dlugo bedziesz karmic,to roznie bywa. a zreszta zawsze mozesz maluszkowi raz dziennie podac modyfikowane i reszte piers. modyf.dluzej siedzi w zoladku wiec na te 5h powinno starczyc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goyek ja mam reczny tommee tippee ściagal dobrze ale prawie nie uzywalam bo nienawidze sciagac:/ ale tez mysle - poczekaj, do wrzesnia daleko, kto wie jak karmienie bedzie wtedy u was wygladalo, jak czesto itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny pewnie macie rację...w sumie nie wiadomo co będzie do września...choć tak czasem się zastanawiam czy i na teraz jakbym chciała gdzieś wyjść, a małego zostawiłabym z M lub mamą to lepiej bym się czuła jakby miał mleczko do dyspozycji... Sam daje mi dziś popalić...płacze, stale chce być noszony...teraz wrócił mój M, więc mam chwilkę na regenerację sił...chwilkę! Mój M wydrukował mi Język niemowląt...więc zacznę czytać może coś te rady ulepszą moje codzienne przeboje z maluszkiem :) mówiłyście że wprowadzacie zasady z tej książki...działają? Z których jesteście najbardziej zadowolone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szybko napiszę: Laski uważajcie na wit. D. U nas już pediatra kazał odstawić, ciemiączko się szybko zrasta. Więc pytajcie się koniecznie lekarza czy dalej brać, synek urodzony jesienią dużo dłużej brał tę witaminkę, teraz słonko jednak robi swoje. Goyek faktycznie zaczekaj z laktatorem-moja kumpela jak wróciła do pracy to dzieciaczek zaczął zjadać pierwsze stałe posiłki(warzywka)- wypadało więc karmienie akurat jak jej nie było. Poza tym ja mam elektryczny z Aventu i tam się ustawia jego działanie najpierw robiąc kilka ruchów ręcznie. Potem sprzęt sam powtarza nasze ruchy z taką samą siłą i częstotliwością. Mam więc porównanie, skuteczność jest przeciez taka sama-chodzi tylko o to ile minut dasz radę uciskać pompkę zanim zmęczysz dłoń. Pesel- gdy się rejestruje dziecko w Urzędzie Stanu Cywilnego to oni sami przesyłaja wniosek do urzędu gminy gdzie dziecko jest zameldowane (czyli gdzie rodzic jest zameldowany). No i nasz urząd gminy sam nam przysłał już pesel:-) A przy synku musieliśmy się sami fatygować-więc to zależy. Ale postęp idzie;-) Ubezpieczenie, aby zapisać dziecko do przychodni to trzeba mieć dla niego książeczkę ubezp., którą z kolei zakład pracy wystawi dopiero jak będzie pesel. No to tyle ja się zdążyłam dowiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć:) Przepraszam że trochę na inny temat wejdę ale jestem w podobnym momencie życia co Wy. Moja córeczka urodziła się na koniec lutego. Niedługo trzeba będzie wracać do pracy i z tym związane jest moje pytanie... czy Wy już szukacie niani? No chyba że same zamierzacie opiekować się dzieciątkiem. Ja mam już nianie ale jeszcze nie ustaliłam z nią zarobków. Ona unika tego tematu i chce żebym to ja zaproponowała wynagrodzenie. Ile płacicie lub będziecie płacić opiekunce? Nie mam pojęcie ile powiedzieć żeby jej nie urazić i żeby też nie przegiąć w drugą stronę. Dodam ze mieszkam w Wlkp. w małej miejscowości. Jeśli zechcecie podzielić się swoimi doświadczeniami będę wdzięczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny:) Zadko coś tam piszę u Was ale dość regularnie Was czytam, w końcu mam córeczkę w podobnym w podobnym wieku co Wasze dzieciaczki:) Bardzo proszę o przesłanie książki Tracy Hogg "Zaklinaczka" na adres mailowy car@vp.pl Z góry bardzo dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qanchita, nie pomoge:( nie zamierzam wynajmowac opiekunki vanilla, wyslane, milej lekturki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość engine30
Qanchita ja stawiam na 700-800 zł 1000 - MAX niestety to trudna sprawa takie wynagrodzenie i zależy od wielu czynników ale jak na małą miejscowość... zależy jeszcze z kim masz do czynienia ja też muszę znaleźć opiekunkę NIESTETY, bo do żłóbka się dziecko nie dostało pech nasz w tym, żę NIE JESTEŚMY KALEKAMI jednak nie wyobrażam sobie dać opiekunce więcej gdyż ja sama - po dwóch kierunkach studiów i z pracą WIELCE odpowiedzialną zarabiam 1600...........:( piep...one realia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też bardzo poproszę o książkę :) michalka5@wp.pl Goyek laktator mam elektryczny medeli na dwie piersi i jestem a raczej byłam bardzo zadowolona ale dziewczyny mają rację do września bardzo długo no chyba, że chciałabyś w najbliższym czasie gdzieś wyskoczyć to na pewno bardzo się przyda U nas na modyfikowanym mleku lekarz nie kazał podawać żadnych witamin, zresztą w Irl rzadko cokolwiek się podaje dzieciaczkom, twierdzą, że jeżeli dziecko jest zdrowe to im mniej tym lepiej Szczepią tylko witaminą K po urodzeniu Moje serduszko maleńkie dalej wysypane :( wczoraj byłam znowu u lekarza, dostałam krem i dziś rano się popłakałam jak zobaczyłam Kaję, wygląda jakby była poparzona, ma całe place czerwonych, twardych krost na twarzy i szyi Od wczoraj pije mleko organiczne mam nadzieję, że pomoże Przemywam ciągle krochmalem i rumiankiem na zmianę i już delikatnie się łagodzi ale wciąż wygląda strasznie..:(((( za dwa tygodnie lecimy do Polski, nie wyobrażam sobie tego jak wciąż będzie tak wyglądać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
E- 45 wcześniej smarowałam oliatum i było podobnie Nie wiem co to za cholerstwo, że nie da się w ogóle posmarować żadnym kremem mimo, że skóra jest bardzo szorstka i sucha w dotyku W piątek idę po raz kolejny na kontrol i mam ogromną nadzieję, że w końcu lekarz stwierdzi co to jest i czym to leczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goyek - wielkie dzięki 🌻🌻 Nika - do przychodni można zapisać noworodka zaraz po urodzeniu, a książeczkę ubezpieczeniową wyrobić w późniejszym terminie. Ja dopiero wczoraj napisałam odpowiedni wniosek do zakładu pracy o ksiąeczkę,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qanchita - z tego co słyszałam to teraz niani się płaci 800 - 1000 zł, tak za ok 8 godzin pracy ja nie wiem ....we wrześniu nadejdzie i mój czas powrotu do pracy :O zupełnie nie wiem kto zostanie z moim dzieckiem hmmm pewnie będę szukać niani..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktoś pytal o ręczne laktatory - ja jestem zadowolona z laktatora firmy canpol babies, ma regulowana siłę ssania, jest wygodny zapłąciłąm zaniego 118 zł beznadziejne są laktatory z taką jakby gruszką - to totalna porażka, wiem bo próbowałam takiego z Aventu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli chodzi o witaminę D to ja mam zaleconą dwie kropelki, i jak zaczniemy chodizć na spacerki z odkrytymi nóżami i rączkami to wtedy zminijszyć doi jednej kropelki a witaminą K jest dla matek karmiących (podawać przez 3 miesiące), wic jeśli ktoś karmi mieszankami to nie powinien podawać tej witaminki Becikowe mamy już załatwione przyszła decyzja o przyznaniu, a wypłacić mają do końca miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o witamonę D to prawda trzeba uwarzać! my dawaliśmy maluszkowi 2 kropelki i ciemiączko bardzo szybko się zrasta, trzeba teraz ograniczyć... jesli chodzi o laktatory ja mam elektryczny z Medeli, dla mnie alkrat jest on średni, ale to pewnie dlatego, że ja mam takie sutki z których ciężko mleczko leci... ręczne laktatory całkowicie w moim przypadku odpadają musi być duża siła ssąca.. całe szczęście że mój mały żarłoczek opanował sztukę ssania do prefekcji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj z tą witaminą D3....do tej pory wiedziałam, że niedobory sa groźne (krzywica)....a wy tu o przedawkowaniu, zaczęłam czytać w necie...i masakra i tak źle i tak niedobrze, konieczne jest zachowanie umiaru :O moja mała coś kaszle, więcej niż zawsze ....a po tym pobycie w szpitalu jestem przwrażliwona. I umówiłam ją na dziś do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Dziękuję za odpowiedzi! Właśnie tak myślałam żeby zaproponować 800zł .Opieka mniej niż 8 g dziennie bo mąż wychodzi do pracy dopiero na 8:30 więc niania od 8 - 14:30 średnio. A mogę się troszkę wtrącić??? Też byłam na tym forum na początku ale potem jakieś pomarańczki namieszały, zrobiło się tu jakoś przykro i nie miałam już ochoty zaglądać ale widzę że dałyście radę i temat ładnie się rozwinął! engine30...no takie są niestety realia w naszym kraju:( Ja mam to szczęście że zarabiam trochę więcej niż średnia krajowa ale mam zobowiązania kredytowe dlatego też nie mogę szaleć z wynagrodzeniem dla niani. michalka26 mojej kruszynce na problemy skórne pomogła maść tormentalum (ale nie tormental!!!). Jak zniknęła wysypka to od tego czasu stosuję "emolum krem specjalny" i polecam bo jest świetny! Wcześniej skórka się jej łuszczyła na całym ciałku a po emolum wszystko ładnie się wygoiło. Jeśli mowa o laktatorach to ja polecam elektryczny Spectra 3 firmy tufi. Można odciągać naraz z obu piersi. Nie jest tani bo kosztuje ok 300zł ale mi udało się odkupić używany za połowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Biało-Czarna dzidziusie mają opiekę zdrowotną od państwa chyba do pół roczku gratis. Pocieszę Was: u mnie opiekunka to min. 2000...sama niewiele więcej zarabiam a też się długo uczyłam;-) Więc siedzę z dzieciakami w domu..Niekończący się urlop wychowawczy;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qanchita ja 3 lata temu dorabiałam sobie jako opiekunka i za miesiac dostawałam 900 zł. Ale to w dużym mieście. Teraz to min. 1200 by wyszło. A w mniejszym myslę że 800 zł to bardzo przyzwoita cena. Rozumiem że w grę wchodzi tylko opieka nad dzieckiem? Michałka ja bym odstawiła ten rumianek bo o bardzo często uczula. Kto wie może byłoby lepiej. Swoja drogą wiem co czujesz z tymi krostkami. Dziecko cierpi i nie wiadomo jak pomóc. Badka mój już się z czupryna urodził :) Po mężu ma włoski bo ja byłam łysa do 2 roku życia. Za to teraz mam gęste włosy :) Poproszę o książkę rozetka06@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do opiekunki u nas będzie babcia , mieszka blok obok i małym się zajmie a 800 złó to przyzwoita cena bardzo przyzwoita, moja ciocia zajmuje się dzieckiem w toruniu, rodzice pracują w marketach, różne godziny czasami nawet wstaje o 5 rano ( na szczęście dziecko w tym samym bloku) nawet w klatce i dostaje 500 zł a toruń to ogromne miasto, podobnie inna ciocia w grudziądzu również 500 zł. więc 800 zł to naprawdę ładnie. zalezy na kogo się trafi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak pozatym ja niewiem jak dam radę wrócić do pracy chyba serce mi pęknie, normalnie mam jakąś manie i często o tym myślę jak czas upływa jak dni mijają jak ten dzień się zbliża normalnie jakaś masakra bardzo mi ciężko o tym myśleć, nie umiem sobie tego wyobrazić że jednego pięknego dnia muszę wyjść na 9 do pracy i wrócić o 17, czasami teraz staram się wyskoczyć na godzinkę żeby się przyzwyczaić ale co z tego jak wiem że mały śpi a potem będzie coraz mniej spał, będzie kontaktowy itp. boli mnie to, że ominie mnie tyle rzeczy , że mogą mnie ominąć pierwsze kroki, pierwsze słowa itp. normalnie strasznie mnie to boli, sorki, że tak się rozpisałam ale bynajmniej wyżaliłam się, niewiem jak to będzie a najgorsze jest że jestem w sytuacji bez wyjścia muszę wrócić do pracy bo nasz budżet domowy opiera się przede wszystkim na moich zarobkach, są kobiety które podchodzą do tego normalnie ale niestety ja do nich nie należę. tak jak w ciąży chciałam aby czas leciał szybko tak teraz chciałabym aby leciał wolno. no ale czas jest nieubłagalny. dni umykają .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powrót do pracy będzie straszny!!! mnie się o tym wcale nie chce myśleć, wciąż wydaje mi się to odelgłe....choć te opdległe zaminei się w bliskie momentalnie, Moja mała za tydzień kończy 2 miesiące....kurcze kiedy to minęło???? czas leci szybko i zanim się obejrzę, trzeba będzie wracać do pracy, nie chce mi się jak jasna chloera anie małej zostawiać, ani pracować!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) widzę ze ja również w temacie poszukiwania lakatora ... generalnie raz zeby się ruszyć z domu, to latwiej będzie mi M. zostawić jeśli mleczko będzie miał w lodówce, dwa, że zawsze mogę je wziąć i nakarmić maluszka np. w domu teściów itp, no a przede wszystkim praca. Generalnie jestem zdecydowana na mini electric Medeli, zastanawiam sie jednaj nad modelem swing, tylko kuzwa jest drogi :( Ale z drugiej strony bede planowac drugie dziecko wiec inwestycja na dłużej by była... A co do niani, to czy będziecie płacić tak "do ręki" czy zatrudniacie taką nianie? Bo co kurcze jeśli coś się stanie tfu tfu, to jak się udowodni że ona pracowała, nie mówiąc juz o US...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izabell czy ja tez moge prosic o zaklinaczkę? nathalie@go2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×