Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

Hej dziewczeta:) Odnosnie kosmetykow La roche-posay to wypowiadalam sie Ja, uzywam ich i sa swietne. Co do @ to jeszcze nie mam, a przerwy w karmieniu mam nawet po 7 godzin. Karmie mala siedzac wygodnie na fotelu, a w nocy lezac do siebie boczkiem podpieram glowe lokciem. No i sie pochwale, a co;) coraz lepiej idzie mi karmienie butla, dzis mala karmilam 2 razy butla;) Za to wczoraj wjechalo jabluszko, po malym grymasku na kwasne byl usmiech, ze smakowalo:) I jak tu znalezc czas na cafe:)? Z ta przepuklina to musialo byc nieciekawe, moj brat mial operowana jako dziecko i do dzis to pamietam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczeta:) Odnosnie kosmetykow La roche-posay to wypowiadalam sie Ja, uzywam ich i sa swietne. Co do @ to jeszcze nie mam, a przerwy w karmieniu mam nawet po 7 godzin. Karmie mala siedzac wygodnie na fotelu, a w nocy lezac do siebie boczkiem podpieram glowe lokciem. No i sie pochwale, a co;) coraz lepiej idzie mi karmienie butla, dzis mala karmilam 2 razy butla;) Za to wczoraj wjechalo jabluszko, po malym grymasku na kwasne byl usmiech, ze smakowalo:) I jak tu znalezc czas na cafe:)? Z ta przepuklina to musialo byc nieciekawe, moj brat mial operowana jako dziecko i do dzis to pamietam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczeta:) Odnosnie kosmetykow La roche-posay to wypowiadalam sie Ja, uzywam ich i sa swietne. Co do @ to jeszcze nie mam, a przerwy w karmieniu mam nawet po 7 godzin. Karmie mala siedzac wygodnie na fotelu, a w nocy lezac do siebie boczkiem podpieram glowe lokciem. No i sie pochwale, a co;) coraz lepiej idzie mi karmienie butla, dzis mala karmilam 2 razy butla;) Za to wczoraj wjechalo jabluszko, po malym grymasku na kwasne byl usmiech, ze smakowalo:) I jak tu znalezc czas na cafe:)? Z ta przepuklina to musialo byc nieciekawe, moj brat mial operowana jako dziecko i do dzis to pamietam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A propos marudzenia i innych dziwnych zachowań dzieciaczków polecam ten wątek: http://parenting.pl/noworodki-i-niemowlaki/2063-skoki-rozwojowe-1-rok-zycia.html Wczoraj pisałam Wam o mierzeniu naszego malucha. Pielęgniarka w przychodni zmierzyła i wyszło że podrósł 7.,5 cm. a ja w domu zmierzyłam go tak jak w szpitalu czyli metrem krawieckim i wyszło mi że podrósł 10 cm. Hehe, więc się już nie stresuje. dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A propos marudzenia i innych dziwnych zachowań dzieciaczków polecam ten wątek: http://parenting.pl/noworodki-i-niemowlaki/2063-skoki-rozwojowe-1-rok-zycia.html Wczoraj pisałam Wam o mierzeniu naszego malucha. Pielęgniarka w przychodni zmierzyła i wyszło że podrósł 7.,5 cm. a ja w domu zmierzyłam go tak jak w szpitalu czyli metrem krawieckim i wyszło mi że podrósł 10 cm. Hehe, więc się już nie stresuje. dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny. :) Dawno mnie nie było i pewnie nie nadrobię zaległości. :) Za dużo piszecie. :D Mój Szymuś waży już 7700 g. Kubraczki ubieramy na 68 albo na 74. :) No i mamy już dwa zęby. Jeszcze się nie przebiły, ale są już dwie kreseczki prawie na wierzchu. :) Przesypia mi całe noce. Zasypia sam ok. 21 i śpi do ok. 7 rano. Zjada mleczko i śpi dalej do 10 - 11. I na tym się kończy mój grzeczny Szymuś, bo popołudniami daje koncerty takie, że zamykam okna, żeby sąsiedzi nie pomyśleli, że go maltretuję. Jak nie pieje to jest uśmiechniętym dzieckiem. Dużo gaworzy, robi mostki i na głowie łazi po całym łóżku, przewraca się z brzuszka na plecki, ale z plecków na brzuszek jeszcze nie do konca umie. Tzn. rozkminił już o co chodzi i próbuje to robić, jednak na sam koniec nie umie jeszcze rączki przełożyć. :) Ale myślę, że na dniach mu wyjdzie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O a okres już mam. Teraz właśnie już miałam trzeci od porodu. :) Tyle tylko, że ja piersią karmiłam tylko przez 3 tygodnie. Wszystko mam regularnie jak w zegarku. Okresy po porodzie zrobiły mi się krótsze. 3 dni i koniec. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) wczoraj cos kafe nie chcialo mi wejsc, a dzis patrze i kilka postow, ale zglosilam je juz do usuniecia;) Dziewczyny mam pytanie, mala ma buzke w czerwonych kropkach, myslalam, ze to uczulenie, ale ma tylko na buzce, wiec sa to ugryzienia komarow, ma ich na czole najwiecej, a wsumie okolo 10, poradzcie co zrobic z tym paskudztwem? czy to jest grozne dla malenstwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja Marta też ssie wargi, czasami dolną, czasami górną, czasami widać jak miele języczkiem w buzi. Podejrzewam, że swędzą Ją dziąsełka, podobno dolna jedyneczka idzie (tak stwierdziła peediatra, ja tam nic nie widzę i nic nie czuję). Przewraca się z brzuszka na plecki (udało się Jej to na razie dwa razy), próbuje przewrócić się z plecków na brzuszek, ale ta opcja na razie w ogóle nie wychodzi, przeszkadza Jej rączka, zupełnie nie wie co z nią zrobić ;-) Poza tym, co rano wita mnie pięknym uśmiechem od ucha do ucha :) nie mogę się doczekać aż zacznie śmiać się w głos. Fajnie się "dziwi" (jakby chciała coś powiedzieć, tylko że na wdechu). Rączki są ciągle w buzi, albo pieluszka tetrowa. Powoli uczy się trzymać grzechotki, wczoraj nawet gryzaczka trzymała i to w buzi :) tylko myśli, że to służy do ssania ;) No i mogłabym się tak Martusią chwalić i chwalić ;-) Tak jak czytam ile Wasze dzieciaczki ważą, to moja wydaje się być kruszynką ... bo dwa tygodnie temu ważyła 5870g ... więc myślę, że teraz nie waży więcej niż 6300-6400g. Ale jakoś bardzo się nie martwię, bo dzielnie trzyma się 50centyla. No i @ jeszcze nie dostałam, karmię piersią (czasami, w nocy przerwy sięgają nawet 6h). Na razie za nią nie tęsknię, bo przed porodem miałam b.bolesne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to moze i ja cos napisze:) moja Maltez sie przewraca z pleckow na brzuszek. Slini sie strasznie i wszystko oczywiscie wklada do buzi. W tym tygodniu wprowadziłam jej marchewke i tak: ta z hippa to jadla i to jeszcze otwierała dziubka, bo chciala wiecej. Jak sama robilam to juz nie było smaczne -krzywila sie i plula a ta z gerbera to je, ale zeby jej jakos szczegolnei smakowala to nie widac. Kupie jeszcze raz ta z hippa i zobacze, czy nadal bedzie jej smakowala. Za kilka dni pora na ziemniaczka :) Corcia wdala sie we mnie i nie lubi kaszki manny :) a pediatra mowila, zeby jej dawac 2x w tyg. gluten. Martwie sie, bo nie prepada jesc z butelki a w sierpniu do pracy wiec nie bedzie mnie z 8 godzin.. i martwie sie. Musze powiedziec, ze Amelka ladnie je z lyzeczki. Bylismy u ortopedy i mamy skierowanie na rehabilitacje, bo corcia lezy praktycznie na jednym boku a przystawianie jej kila cukru nic nie dawalo i tak ma skos na glowce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jeszcze powiem, ze moja w 4. meisiacu wazyla 5530 - pediatra powiedziala, ze jak na karmienie piersia to ksiazkowo przybiera na wadze. Teraz ciuszki sa wkoncu dobre a niektore juz za male :) co do @ to jeszcze nie dostalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej...nawet nie mam siły na pisanie, ani czasu. tej mojej dwójce odwala szajba...a w zasadzie starszemu. Nie mam siły na nic :-( Ale czytam Was, Olena napisz jak przeżyłas stres. Aaaat sciskam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o kurcze ale naskrobane... attt dobrze ze macie to za soba ehh co to dziecitko musialo przezywac, narkoza matko:O:O moja miala taki dziwny pepek, jakby byl napompowany, ta skora ale teraz juz jest to twarde i pepek sie wciagnał... no ja dostalam za pierwszym razem okres po 10 miesiacach karmienia, a teraz dostalam okres 2 lipca ... jakby sie czas zatrzymal bo przeciez rok temu 2 lipca okres nie przyszedl haha nadal go mam i wogole nic nie czuje ani nie czulam w podbrzuszu Minea warto bylo czekac hehe to wspaniale ze kupka przyszla Goyek o dzieci i ciaze dbac bedziemy ale o siebie to juz sie nie chce jesli chodzi o lekarza...ale musisz tak jak dziewczyny radza;) mam znajoma (30 na karku) ktora jest drugi raz w ciazy planowanej...(pierwsza przechodzila w PL z anemia) teraz nie jadla miesa bo nie miala apetytu, jadla zupoki chinskie aby sie tylko zapchac:O i jeszcze tekst ze syn jest dla niej wazniejszy a o to dziecko to jakos sie nie martwi...wczesniej miala depresje i syna odpychala od siebie i ze ona ma w zyciui tylko pecha...jakby nie patrzec takiepostepowanie do szczescia nie prowadzi:O ehh nie chcac czy chcac tak ja opierdzielilam bo mi sie zali ze sie zle i slabo czuje, ze jej sie kreci itp. wyszlo ze ma anemie i bierze tabletki ale gnebie ja aby JADLA porzadnie a nie zupki chinskie boszeeee teraz lece po mala bo sie obudzila..jak bede mogla musze reszte was doczytac i juz sie doczekac nie moge:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i eszcze ze jak bedzie syn to ona sie zalamie...dobrze ze nie wie co bedzie miec, tutaj wlasnie dlatego tez nie chca mowic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olena wlasnie jak tam rozmowa;) napisz noo Nika ostatnio i u mnie z czasem krucho haha mala w dzien robi sobie co 2 3 h drzemki na pol odziny , makabraaa..ostatnio musialam narysowac ryska i robilam go w 2 dni a normalnie 2 na dzien mi sie udawalo :O sama polezy w tej macie...klade ja przy drzwiach balkonowych to patrzy na ruszajace sie liscie badz w saolnie gdzie sie maly bawi i jakos te pol h przelezy..a tak to gadanie i gadaniee...skakanie na nogach od czego mki juz rece odpadaja i wsadzilam ja juz w hustawke na sprezynie ehh ulga..podciaga sie za rece z pozycji lezacej do stojacej taka sztywna jest...i jak lezy to glowke prezy do gory na siedzaco..to dopiero smiesznie wyglada... ale grunt ze ladnie na noc przy piersi zasypia..jak sie zdarzy ze nie zasnie przy piersi to lezaczek w pare minut ja usypia i ja ja przenosze..ona go wrecz uwielbia, usypianie na rekach ODPADA..meczylibysmy sie cala noc haha no i grunbt ze dlugo spi... ja tez pochwale sie ze mala juz ladnie butle zasysa, czasem musze sie z nia bawic 'a puszczaj no puszczaj oj ty ty' i dopiero zalapie ale 100ml mi jeszcze nie chce przekorczyc..zawsze po tym chce piers...to juz mnie cieszy bo na miasto ..np. jak pojedziemy do belfastu to ja z butli nakarmie i ten pierwszy glod zaspokoje... jak sie dzieciazki mieszcza w centylu to ok Mala brzuchatka twoj rosnie tak jak inne dzieciaczki, widac to po centymetrach tyle ze nie ma takiej ilosci tluszczyku;) eluska moze jej sie zmienic, byle tylko jej podawac ta butle;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie było nas kilka dni i jeszcze nie nadrobiłam czytania, ale mam pytanie. Czy Wam pracodawca każe iść na badania lekarskie przed udzieleniem urlopu po macierzyńskim? Dziwne to trochę wg mnie. Byliśmy z Piotrusiem na basenie. Super sprawa. Saskina jak często zabierasz swojego Maluszka na pluskanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izabell przypomnialo mi sie...normalnie co wieczor obliczenia..ustalenia..bo bedziemy dzwonic do wojka aby nam kuchnie robil..co i jak chcemy ...aaaaaaaa musze przestac o tym myslec i cieszyc sie z ostatnich dni tutaj spedzonych.. no i ciesze sie ze wreszcie macie swiety spokoj!! i ze Lusia bedzie sie mogla porzadnie wyspac.. ha ja zauwazylam ze moja dlugo przespi jak chodzi glosno muzyka...wtedy tych stukow pukow nie slychac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Ważka napisz roszę jakim mleczkiem sztucznym karmisz? I w jakie strony l się przeprowadzasz jeśli można spytać? Natka, ja też dostałam skierowanie na badania okresowe, ale akurat się ciesze bo zobaczę w jakim stanie jest mój organizm. Ostatnio nie bardzo się czuję, jestem słaba, szybko sie męczę, pocę strasznie a włosy to wypadają na potęgę. Pozdrawiam Was wszystkie bardzo gorąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natka, podobno urlop wypoczynkowy przysługuje pracownikowi zdolnemu do pracy.Nie wiem czy urlop macierzyński liczy się jako chorobowe dla zakładu pracy, ale pewnie przed porodem miałaś przynajmniej 30 dni L4, a wtedy pracownika wysyła się na badania okresowe, żeby sprawdzić czy może wrócić do pracy. Ja jeszcze nie wiem jak u mnie będzie z urlopem wypoczynkowym,bo jeszcze 4 tygodnie macierzyńskiego mi zostało no i plus te dwa dodatkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Ja dziewczyny rowno dwa miesiace po porodzie dostałam @ ! i karmie sama piersia a @ trwał 2 tyg !!! szok !!! a to jeszcze były te upały ! poszłam po tab i jak je zaczełam brac to rowno miesiac po pierwszym okresie dostałam drugi okres i był skapy i krotki :) ( wspomne ze te tab to Azalia i nie robi sie przerw na @ ) Ja uzywam la roche-posay balsamu dla małego bo ma atopowa skorke jest dobry ale drogi !! moze macie stronke inter. z tanimi kosmetykami??? albo jakies inne kosmetyki do cery atopowej ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiek bomowa fota ;) Minea podaje cow&gate hungry i zjezdzamy do PL ..miedzy Lodzią a wawą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eh wróciłam jestem padnięta ale nawet zadowolona, okazało się że teraz co robię na stanowisku kierowniczym w moim banku to robię wszystko a w tej nowej pracy miałabym mniej obowiązków i większa kasa normalnie bekowe co, no ale jeszcze jeden etap rozmów, jakieś scenki sprzedażowe itp. i rozmowa z koordynatorem regionu, eh długa ta procedura no ale zobaczymy jaki będziesz efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój okres po porodzie jest tak samo obfity jak wcześniej. Przed ciążą miałam bardzo bolesne miesiączki - teraz nawet nie czuje, że ją mam :) tylko leciii czasami jak z kranu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natka - Badania kontrolne powinny też wykonać kobiety przed powrotem do pracy z urlopu macierzyńskiego w przypadku gdy przed tym urlopem korzystały ze zwolnienia lekarskiego związanego z ciążą "B" , które trwało dłużej niż 30 dni. Po urlopie macierzyńskim nie poprzedzonym zwolnieniem nie trzeba wykonywać badań kontrolnych ale jeśli w trakcie urlopu przypadł termin badań okresowych to jak najbardziej trzeba je wykonać na podstawie skierowania wydanego przez pracodawcę. Podobnie jest w przypadku urlopu wychowawczego - jeśli w jego trakcie skończyło ważność zaświadczenie lekarskie - to trzeba wykonać badania okresowe. Kontrole badania nie są konieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiek świetne zdjęcie :) Wazka u nas sen w dzień wygląda identycznie, ok 3 drzemki po pól godz czasem zdarzy się cud i pośpi godzinkę a najlepsze jest to, że najdłużej śpi jak leżę obok niej wtedy nawet 2 godz pośpi Okres dostałam dopiero 3 miesiące po porodzie mimo,że karmię mm Myślałam, że po porodzie będzie lżejszy ale nic z tego, trwał tydzień i był bardzo obfity :( Olena kurcze no to super z tą nową posadą, trzymamy kciuki żeby Ci się udało ją dostać monikaddd dla atopików dobry jest krem clobaza Kupisz go w aptece koszt 12-15 zł zależy jaka apteka Bardzo dobrze nawilża skórę twarzy do ciała mam na razie balsam dal dzieci z azs pharmaceris i też jest ok, kosztuje ok 40zł ale jest bardzo wydajny Minea u mnie z włosami też koszmar Nagle zaczęły mi strasznie wypadać no i poceniem też masakra się zrobiła co mnie dziwi bo nigdy nie miałam z tym problemu Wazka mogłabym własnymi rękami udusić taką kobietę jak twoja znajoma Strasznie mnie denerwują takie kobiety i ich nieodpowiedzialne zachowanie a pózniej płacz bo dziecko chore ufff Tina no to rośnie wam panna z charakterkiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey dziewczyny, spisalam sie jak mrowka a tu mi sie kompus wylaczyl:( olena trzymam kciuki z nowa robotke:) wazka jesssu ta twoja znajoma ma jakis powazny problem ze soba.... sa ludzie, ktorzy nie maja "pociagu" do dzieci i moze ona do takich nalezy a mimo wszystko chce miec dzieci bo tak trzeba? kurcze normalnie rece opadaja... ja tymczasem nadal sie rozplywam z goraca, 40stopni to normalka ostatnimi czasy....dzieciatka tez umeczone, mala w samym pampersie spi, synowski spocony ze poduszke mozna wykrecac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha, moja bratowa, osoba z wysoka nadwaga zaczela stosowac ta diete bialkowa i schudla 15kg w 3miesiace, kurcze trzeba by sprobowac.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalka mi to mowisz;) jak mi o tym mowila to bylam w szoku..jakby nie wiedziala jakie moga byc konsekwencje takiej 'glupoty' bo jak to nazwac? Marcelina bardzo chciala chodz tutaj bala sie...za to ze ja sie zdecydowalam miec tutaj brzdaca i w tym czasie mi sie bardziej to oplacalo co by w PL juz sie w pieluchy nie pchac a do roboty isc ..to ona stwierdzila ze tez da rade skoro ja dam:O..szczerze powiem...strachliwa jest...jak jej mowilam ze poprosilam polozna aby spojrzala na moje krocze po porodzie to oczy wystawila jak ja tak moglam...nie wazne zdrowie dla niej ale ze wstyd ehh mozna by pisac..ogolnie czlowiek podporzadkowany swojemu M i zamkniety w 4 scianach... mi sie wydaje ze ona taka juz jest, nie widzi problemu tam gdzie naprawde jest ale tam gdzie go nie ma! lubie ta babe ale jej postepowania NIE..i po prostu wierzyc mi sie nie chce ze ludzie tak sami moga sobie niszczyc w zyciu ehh a potem placz i lamet a moze deprecha juz teraz hmm? humor mi sie tylko popsul kurde bo sie martwie o nia i ta kruszyne...i zeby tego swojego kopla w dupe aby jej pomogl a nie na kompie caly czas gra wrr jej zycie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×